ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

UWAGA! Rozpoczynamy oddzielną zbiórkę odpadów kuchennych

› Aktualności ponad rok temu    18.05.2019
Anna Konieczna
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A

Po plastiku, papierze, szkle, odpadach zielonych i popiele rozpoczynamy oddzielne wyrzucanie kolejnego rodzaju odpadów - tym razem kuchennych. Jak się do tego przygotować?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W poniedziałek - 20 maja w gminie Jarocin rusza pilotażowy program selektywnej zbiórki odpadów kuchennych (biodegradowalnych). Akcja potrwa do końca czerwca i swym zasięgiem obejmie wybrane ulice na czterech osiedlach: Ługi, Ciświca, Bogusław i Polna.

 

 

[kończy się czas, który mieszkańcy gminy Jarocin mieli na wymianę kubłów na odpady - do kiedy możesz to zrobić]

 

 

W pierwszym etapie pilotażu mieszkańców odwiedzą pracownicy urzędu miejskiego, którzy udzielą szczegółowych informacji o programie. W trakcie tego spotkania każdy właściciel posesji będzie mógł wybrać jedną z dwóch form segregacji tego rodzaju odpadów, podpisując odpowiednie oświadczenie.

 

 

[podywyżka opłat za śmieci - zobacz, ile zapłacisz od lipca - szczegóły TUTAJ]

 

 

Do wyboru będą dwie możliwości. Pierwsza to zbieranie odpadów kuchennych w plastikowym kuble z napisem BIO, który zostanie dostarczony przez Zakład Gospodarki Odpadami [kto za nie zapłaci - szczegóły TUTAJ]. Będzie trzeba do nich wrzucać odpady bezpośrednio, nie w workach, dlatego istotną sprawą jest mycie tych pojemników - kto będzie to robił? [na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Podpisanie zgody na taką formę gromadzenia odpadów będzie jednocześnie zobowiązaniem do regularnego zapełniania kubła, który następnie będzie odbierany przez wyznaczoną firmę odbierającą pozostałe odpady.

 

 

Z kolei druga możliwość dopuszcza rezygnację z pojemnika na rzecz gromadzenia odpadów kuchennych na przydomowym kompostowniku.

 

Od września oddzielne zbieranie kuchennych resztek będzie dotyczyło wszystkich mieszkańców gminy Jarocin.

 

 

Ulice objęte pilotażem:

Bałtycka, Bieszczadzka, Brdowa, Dnieprowa, Dunajecka, Folwarczna, Jęczmienna, Kłodzka, Kujawska, Kurpiowska, Lutyńska, Ługi, Małopolska, Mazurska, Notecka, Nowe Parcele, Nyska, Odrzańska, Owsiana, Pomorska, Prośniana, Pszenna, Sadowa, Siedlemińska, Sudecka, Śląska, Świętokrzyska, Tatrzańska, Warciana, Warmińska, Wiejska, Wielkopolska, Wiślana, Wiśniowa, Wybudowana, Żytnia, Bluszczowa, Bogusław, Deszczowa, Do Zdroju, Jagodowa, Jałowcowa, Jesienna, Jeżynowa, Kasztanowa, Konwaliowa, Kwiatowa, Lipowa, Poziomkowa, Słoneczna, Sosnowa, Świerkowa, Tęczowa, Wiosenna, Wrzosowa, Zimowa, Żurawinowa, Różana, Chabrowa, Dożynkowa, Gajowa, Łanowa, Opłotki, os. Bajkowe, Polna, Rolna, Siewna, Torowa, Zagonowa, Zagrodowa, Żniwna, Zakrzewska, Ciświca.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do Pani Redaktor
ponad rok temu ocena: 100%  10
Uprzejmie proszę o ponowne podjęcie tematu; Po wczorajszej wizycie bardzo miłej Pani z urzędu dowiedziałam się kilku nowych faktów związanych z odbieraniem odpadów Bio. Chodzi o to, że osoby które nie zdecydują się na pojemnik z uwagi na posiadany kompostownik NIE BĘDĄ MIELI ODBIERANYCH WORKÓW Z ODPADAMI ZIELONYMI -chodzi głównie o trawę. I też zwrócono mi uwagę, że jeżeli zdecyduję się na nowy pojemnik, a nie będę w stanie go zapełnić (resztki obiadowe w dużej mierze zjada nasz kundelek) to po dwóch miesiącach pojemnik zostanie nam zabrany na nasz koszt. Jestem w sytuacji, że: mam duży ogród - dużo trawy do koszenia - na pewno takiej ilości kompostownik "nie przerobi", a odpadów typu obierki na pewno nie uzbieram w wymaganej ilości. I jaką decyzję mam podjąć? Podrzucać worki z trawą sąsiadowi czy jak?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zima
ponad rok temu ocena: 100%  9
CIEKAWE JAK W MROZIE WYDOBEDA TE ZLEWKI Z KUBŁA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1905
ponad rok temu ocena: 100%  8
Nie tylko w zimie będzie ciekawie. Latem te odpady nie będące we workach będą cieknące, bo będą gniły. Ta śmierdząca zupa będzie roztrzaskiwana na ulicach. Ten fetor zawsze będzie nam przypominał oblicze ...
~ 1805
ponad rok temu ocena: 38%  7
Mieszkańcy, po co teraz narzekacie. Macie to co chcieliście. Przed wyborami trzeba było się zastanowić na swoją przyszłością, a nie słuchać bajek wyborczych. Teraz macie ronda, łączniki i drenowane kieszenie. Zapamiętajcie, że to nie wszystko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wwwjw
ponad rok temu ocena: 88%  6
paranoja to mam w domu ustawić 10 wiaderek i robić segregacje przez 2 tygodnie co jeszcze wymyślą miało być taniej a nie drożej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ paradoksy na wsi
ponad rok temu ocena: 100%  5
Jarociniacy, wy niedługo będziecie żyć jak w aglomeracji, a nawet bardziej, ale nie dlatego że będzie wam lepiej niż w poznaniu czy warszawie, ale dlatego że będzie wam drożej, hahahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oj zaboli w portfelu zaboli
ponad rok temu ocena: 90%  4
ROZWÓJ Skazanego za ... zaczyna kosztować mieszkańców a będzie drożej dużo drożej no ale trzeba było myśleć i słuchać uczciwych a nie Skazanego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stara prawda
ponad rok temu ocena: 100%  3
Podobno to zwykle tylko uczciwy słucha uczciwego, a nieuczciwych uwielbiają nieuczciwi. Tak się mówi, że nieszczęścia chodzą parami.
~ eh
ponad rok temu ocena: 100%  2
te zajmijcie się bez przerwową wycinką drzew, rozumiem papier do wc ale po co do drukarek -zrobić ekologię by tekst był w komputerze a nie tony kwadrony w archiwach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 100%  1
Do odpadów z kuchni jest rozdrabniacz i po smrodzie w zagrodzie _:) https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji