ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Uwaga - Powiatowy Inspektorat Weterynarii w nowym miejscu [ZDJĘCIA]

3 miesiące temu    12.05.2020
Anna Konieczna
komentarzy 2 ocen 3 / 33%
A A A
Nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jarocinie Nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jarocinie  fot. PIW

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Jarocinie już nie mieści się w budynku przy ulicy Poznańskiej. Właśnie przeniósł się do nowej siedziby.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Weterynaria przy ul. Poznańskiej w Jarocinie była - jak mówią mieszkańcy - od zawsze.

 

 

Z biegiem czasu jednak zaczęło brakować miejsca i coraz większym utrudnieniem stał się wjazd do siedziby, ponieważ znajduje się on na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i al. Niepodległości. Dlatego rozpoczęły się poszukiwania nowej siedziby.

 

Nasza redakcja już otwarta dla wszystkich - masz sprawę - zapraszamy

 

 

- Udało się nam porozumieć z jarocińskim starostwem. Dostaliśmy od nich w trwały zarząd działkę przy ul. Handlowej w Jarocinie, na której stał zdewastowany budynek. Przeprowadziliśmy generalny remont i zaadaptowaliśmy go na nasze potrzeby - wyjaśnia Paweł Marcinkowski, powiatowy lekarz weterynarii.

 

 

Ulica Handlowa, przy której znajduje się nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jarocinie to przecznica od ulicy Zacisznej - za urzędem pracy i wydziałem komunikacji.

 

 

Prace przy nowej siedzibie trwały kilka miesięcy [więcej na ten tmat czytaj tutaj]. Potem nastąpiło urządzanie i wyposażanie pomieszczeń.

 

 

- Sama przeprowadzka to było trudne zadanie, ponieważ w tym czasie normalnie pracowaliśmy - zaznacza Marcinkowski.

 

 

Powiatowy lekarz weterynarii przyznaje, że w nowym miejscu są o wiele lepsze warunki nie tylko do pracy, ale i dla petentów, którzy korzystają z usług placówki. - Jest o wiele więcej miejsca. Przestronne i jasne pomieszczenia oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych - wylicza lekarz. A przed inspektoratem powstał parking dla klientów.

 

[uczniowie apelują do mieszkańców Jarocina - chodzi o kaczki - więcej szczegółów TUTAJ]

 

Grunt przekazała gmina Jarocin. Ona też zdecydowała się dofinansować budowę miejsc postojowych kwotą 10 tysięcy złotych. Tyle samo dołożył samorząd powiatu jarocińskiego.

 

 

Adaptacje nowej siedziby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jarocinie kosztowała ok. 1,5 miliona złotych - znaczna część pochodziła z budżetu państwa.

 

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Rozwój
  3 miesiące temu ocena: 100%  2
  Teraz będzie tam rondo i dojazd do starej placówki nie będzie już utrudniony.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mm
  3 miesiące temu ocena: 100%  1
  Super że Gmina pomogła!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A