ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Uwaga plaga oszustw! Przestępcy wyłudzili prawie pół miliona złotych

› Aktualności› Na sygnale 2 miesiące temu    21.05.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KPP w Jarocinie

Policja alarmuje na terenie Wielkopolski działa grupa, która wyłudza pieniądze. W całym województwie w ten sposób skradziono prawie pół miliona złotych. Niestety, do przestępstw doszło też na terenie powiatu jarocińskiego.20 tys. zł straciła 84-letnia mieszkanka gminy Jarocin. Do seniorki zadzwonił trefny funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

- Twierdził, że rozpracowuje mężczyznę, który podszywa się pod listonosza i kradnie pieniądze - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

 

Kobieta miała być jedyną osobą, która mogła pomóc śledczemu.

 

Wmówił seniorce, że zabezpieczy jej oszczędności. Miała je wynieść przed uliczkę. 84-latka zapakowała pieniądze w saszetkę i wystawiła przed bramę. Później te pieniądze odebrała kobieta, która miała być funkcjonariuszką CBŚ - informuje rzeczniczka policji.

 

 

84-latka straciła wszystkie oszczędności.

 

 

Do kolejnej seniorki zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się, że jest prokuratorem i prowadzi śledztwo przeciwko przestępcom, którzy skradli 80-latce część pieniędzy z konta.

 

- Przekazała informację, że jest w stanie zabezpieczyć pozostałe. Poprosiła, aby poszła do banku je wypłacić. Kobieta udała się do placówki i pobrała pieniądze, po czym przekazała mężczyźnie, który miał być również pracownikiem prokuratury – opisuje oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o mężczyźnie, który podszył się pod oficera Centralnego Biura Śledczego rozpracowującego szajkę hakerów. Oszust wyłudził od mieszkanki gminy Jarocin dane do jej konta bankowego, po czym „wyczyścił” je z oszczędności [ZOBACZ TUTAJ]

 Policja przypomina, że nigdy nie angażuje w swoje działania osób postronnych i nie przyjmuje na ich poczet żadnych pieniędzy.

 

- Policjant nie może żądać i nie oczekuje od nikogo podania haseł do jakichkolwiek kont bankowych - podkreśla asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

- W przypadku jakichkolwiek telefonów od pseudownuczków, pseudopolicjantów itp., którzy potrzebują pieniądze na operację czy akcję łapania bandytów, jedynym wiarygodnym numerem telefonu jest numer podany na stronach internetowych policji. W naszym powiecie jest to: (62) 749-82-00. Dzwoniąc pod taki numer z pewnością otrzymają państwo pomoc i informacje, które uchronią przed tego typu oszustami - informuje policjantka.

 

Póki co policji nie udało się ustalić sprawców wyżej opisanych oszustw.

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ R11L
2 miesiące temu ocena: 0%  2
Widocznie za mało mówią bo starsi ludzie nadal wpadają w sidła oszustów zapraszam PiS z Rosją, Niemcami i Watykanem przeciwko Trumpowi https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kajtek
2 miesiące temu 1
Tyle o tym się mówi od lat ,a ludzie nadal dają się nabierać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A