ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

UWAGA kierowcy! Kolejna zmiana organizacji ruchu w Jarocinie

› Aktualności ponad rok temu    6.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 12 ocen 0 / 0%
A A A
Budoiwa ronda u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Śródmiejskiej i HalleraBudoiwa ronda u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Śródmiejskiej i Hallera fot. A. Konieczna

Przez ponad miesiąc w centrum Jarocina będzie obowiązywała kolejna zmiana organizacji ruchu. Tym razem zamknięta zostanie jedna z ważniejszych ulic w mieście. Gdzie zostanie skierowany ruch i jak będziemy musieli jeździć w tym rejonie - zobacz poniżej.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W Jarocinie budowany jest duży łącznik, który ma przeciąć centrum miasta i połączyć ulicę Wrocławska z nową obwodnicą [więcej TUTAJ].

 

[o budowie łacznika pisaliśmy również TUTAJ - zobacz zdjęcia powstającej inwestycji]

 

W związku z tym u zbiegu ulic Bema, Śródmiejskiej i Hallera powstaje duże rondo, które scali dwa odcinki nowego łącznika i będzie zwieńczeniem całej inwestycji.

 

[znaczna częśc łącznika została już oddana do użytku - szczegóły TUTAJ] i [TUTAJ]

 

Nowa droga może kosztować nawet 40 milionów złotych. Z tego gmina pozyskała ponad 12 milionów złotych ze środków zewnętrznych.

 

 

Budowa ronda już w listopadzie ubiegłego roku temu wymusiła wprowadzenie zmiany organizacji ruchu po zamknięciu wyjazdu z ulicy Śródmiejskiej i Hallera na Wojska Polskiego [szczegóły TUTAJ].

 

 

Teraz kierowców czeka kolejna zmiana. Zamknięta zostanie bowiem ulica Wojska Polskiego - od skrzyżowania z ulicą Wodną do skrzyżowania z ulicą Bema. Zmiana będzie tymczasowa. Na czas jej obowiązywania wyznaczona została inna organizacja ruchu [zobacz MAPĘ poniżej].

 

 

Dla pojazdów powyżej 12 t - na ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulicą św. Ducha w kierunku Kalisza obowiązywać będzie ograniczenie zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 12 t:

 

 

- dla pojazdów poruszających się od strony Poznania objazd przez następujące ulice: Wojska Polskiego, św. Ducha, Jarmarczną, łącznik ulicy Jarmarcznej z ulicą Glinki i dalej ulicą Batorego do ulicy Wojska Polskiego - dla pojazdów poruszających się od strony Kalisza objazd przez ulice: Batorego, łącznik ulicy Jarmarcznej z ulicą Glinki, dalej ulicami Jarmarczną i św. Ducha do ulicy Wojska Polskiego

 

 

W związku z przejazdem przez ulicę Batorego oraz możliwym wystąpieniem utrudnień zamknięty będzie wyjazd na skrzyżowanie z ulicą Podchorążych i ulicą Słowackiego, a także zostanie wprowadzony ruch wahadłowy - przy użyciu sygnalizacji świetlnej.

 

 

Dla pojazdów poniżej 12 t - tak jak dla pojazdów powyżej 12 t lub:

 

- dla pojazdów poruszających się od strony Poznania zalecany objazd przez ulice: Wodną, Śródmiejską, przez budowane rondo, łącznik klasy Z do ronda Jarocińskich Latających Kompanii 1918-1919, łącznik do ulic Bema i dalej do ulicy Wojska Polskiego

- dla pojazdów poruszających się od strony Kalisza zalecany jest objazd przez: ulicę Bema, łącznik do ronda Jarocińskich Latających Kompanii 1918-1919, łącznik klasy Z do budowanego ronda, ulice Śródmiejską i Wodną do ulicy Wojska Polskiego

 

 

W okolicach nowo budowanego ronda wprowadzony zostanie ruch wahadłowy (przy użyciu sygnalizacji świetlnej).

 

 

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała od poniedziałku - 15 kwietnia do piątku - 24 maja.

 

MAPA PROPONOWANYCH OBJAZDÓW

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ chriss
ponad rok temu ocena: 83%  11
Wszystko pięknie ale przez to wszystko Jarocin stał się goły jak pupa niemowlaka kiedyś byliśmy ostoją zieleni a teraz wszystko powycinane drzewa,krzewy itp w zamian mamy beton i bratki . Płuca miasta powycinane , wieloletnie topole na ulicy Powstańców Wlkp przy dawnej fabryce mebli szlak trafił a w niczym nie przeszkadzały , przy cmentarzu i przylegających ulicach wszystko powycinane i wiele innych przykładów można dodać . Gdzie teraz są ekolodzy i działacze walczący o zieleń czy tylko z nazwy są zielonymi ( dolarami) Jeszcze trochę tego bezhołowia i nie będziecie mieli gdzie z dzieciakami chodzić na spacery zostaną wam ronda i wielkie ulice bo z tego co widzę to ta tzw obwodnica nie spełnia swego zadania bo i tak gro wali wszystko przez miasto . Współczuję tym wszystkim co koło tego wygolonego terenu mieszkają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aqq
ponad rok temu ocena: 78%  10
Czy ulica Jarmarczna i dalej do Glinek wytrzyma takie obciążenie? Jak TIRy mają skręcać z Batorego w lewo? Nie lepiej aby jechaly sw. Ducha do obwodnicy i dalej łącznikiem do ronda koło Orlenu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Warf
ponad rok temu ocena: 100%  9
"Bum" nie będą się mijać bo tam będą światła i ruch wahadłowy. Cała Batorego stanie w korku.
~ Bum
ponad rok temu ocena: 100%  8
Chciałbym zobaczyć jak tiry będą się mijały zwężeniem koło energetyki i jak będą skręcać w lewo na Wojska Polskiego.
~ Skandal !!!
ponad rok temu ocena: 47%  7
3 km łącznika za 40 mln zł. Ładnie was wyp...ił w kosmos, Skazany za ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ domowiec
ponad rok temu ocena: 83%  6
na cudnej mapie zabraklo przykladowo lidla, a co do opisow co i jak na drodze tj artykul pisany po pijaku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niezad
ponad rok temu ocena: 62%  5
Rondo potrzebne jak pięść do oka !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Misiu
ponad rok temu ocena: 43%  4
masakra miasto się zakorkuje bo jak wszyscy zaczną jeżdzić ul Wodną to ul Wrocławska tego nie przyjmie więc będzie zablokowana
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 89%  3
Dla mieszkańców osiedla Tumidaj sporym ułatwieniem by było gdyby ściagneli zakaz wjazdu pod lasem - przedłużenie ulicy Glinki. Który tak czy siak stoi bezpodstawnie na wniosek z jednego widzimi się bardziej wpływowych mieszkanców :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kdkdk
ponad rok temu ocena: 75%  2
jakiś policjant podobno, nie wiem co to ma znaczyć, te prywatne zakazy
~ Tu mi daj!
ponad rok temu ocena: 100%  1
Bo mu hałasowali pod oknem? Teraz ma obwodnice, wiec nie powinno mu to przeszkadzać:D
R E K L A M A