ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Uwaga, jest program i są pieniądze do wzięcia

8 miesięcy temu    9.01.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Ruszył nabór wniosków do programu EtnoPolska 2020. Można się starać o dofinansowania do różnych działań w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków miejskich. Kto może złożyć wniosek i na co?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

EtnoPolska to program, który ma służyć zwiększeniu możliwości rozwoju mniejszym miejscowościom. Jest również odpowiedzią na wyraźnie mniejszą możliwość uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczności zamieszkujących obszary oddalone od dużych ośrodków miejskich.

 

 

[Mały ZUS - dla kogo - szczegóły TUTAJ]

 

 

Program preferuje zadania realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców. EtnoPolska służy rozwijaniu działań z zakresu edukacji regionalnej oraz popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Podejmowane inicjatywy mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji kulturowych, inspirować się nią, jak również ukazywać je we współczesnych kontekstach.

 

 

Umożliwia również wsparcie zadań, których celem jest uzupełnienie i renowacja strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych dla zespołów regionalnych prezentujących tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze oraz folklor obrzędowy własnego regionu.

 

 

[jest dofinansowanie, będzie ścieżka rowerowa - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Do składania wniosków uprawnione są:

- samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych)

- organizacje pozarządowe,

- Koła Gospodyń Wiejskich (wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. - Dz.U. z 2018 r. poz. 2212),

- kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne,

- podmioty prowadzące działalność gospodarczą wpisane do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub do Krajowego Rejestru Sądowego.

 

 

 

Nabór wniosków trwa do środy - 15 stycznia. Wniosek do programu należy składać przez system EBOI [formularze do pobrania TUTAJ].

 

 

[jedna z ważniejszych ulic do przebudowy - gmina pozyskała spore dofinansowanie - czytaj więcej TUTAJ]

 

 

Informacji o programie udziela Barbara Tuszyńska, tel. (22) 21-00-178, e-mail: btuszynska@nck.pl w dni robocze w godzinach 10.00 - 14.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!