ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Uwaga! 30 zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt

› Aktualności› Na sygnale miesiąc temu    21.06.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Zdarzenie na drodze Kretków-Żerków Zdarzenie na drodze Kretków-Żerków  fot. Adam Majewski

Sarny, jelenie, dziki, łosie wchodzą nawet do dużych miast. Policja ostrzega, że w całym kraju dochodzi do coraz większej liczby wypadków z udziałem dzikich zwierząt przechadzających się po drogach.

 

 

 

 

Media ogólnopolskie informują nawet o śmiertelnych zdarzeniach.

 

Jak ta statystyka wygląda w powiecie jarocińskim? W tym roku jarocińska policja odnotowała 30 kraks ze zwierzętami, w tym 25 z dzikimi, a 5 z domowymi.Jedno z poważniejszych zdarzeń miało miejsce na początku czerwca na trasie z Żerkowa do Kretkowa.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

- Zwierzę wybiegło na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Jego kierowca, mieszkaniec gminy Jarocin stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w pobliskie pole – relacjonowała asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

Mężczyznę przewieziono do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

 

 

 

W minionym roku na drogach powiatu doszło do 53 zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, w tym 52 kolizje oraz jeden wypadek, w którym ucierpiała jedna osoba [ZOBACZ TUTAJ]

 


Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są w nocy i wcześnie rano. To w tym czasie dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

 


- O tym, że możemy się spodziewać spotkania na drodze ze zwierzętami, ostrzegają zazwyczaj znaki drogowe przedstawiające, w zależności od zagrożenia, zwierzę leśne bądź gospodarskie. Znaki takie informują nas, że należy zachować szczególną ostrożność, zwracać baczną uwagę na pobocza drogi i pamiętać, że za jedną sarną może pojawić się całe stado. W celu odstraszenia zwierząt można użyć klaksonu. Przede wszystkim należy jednak zmniejszyć prędkość jazdy i pozwolić zwierzętom opuścić jezdnię - mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ F10
miesiąc temu ocena: 67%  2
Zwykle to jest moment i ledwo zdążymy zdjąć nogę z gazu. Kilka razy mi coś wyskoczyło, ale malutka kontra i pomogła. W żadnym wypadku nie szarpać kierownicą, jeżeli nie znamy własnych umiejętności i możliwości samochodu. Auto ze zdjęcia ma wysoko środek ciężkości i nawet gdy kierowca ogarniał to trochę zbyt duża była prędkość i Mazda poleciała w pole, a następnie na złom. Na takich polnych, leśnych, wiejskich terenach wieczorem pykam 80 km/h bo szkoda fury i zniżek. No i smrodu padliny, sierści i mięsa w grillu się brzydzę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A