ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Utrudnienia w komunikacji publicznej. Przewoźnik zawiesił część kursów

› Koronawirus - Raport 2 miesiące temu    30.04.2020
Karina Muszalska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie poglądowe

Gmina Żerków. Żerków. Utrudnienia w komunikacji publicznej na terenie gminy Żerków. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Nie jeździ większość autobusów w gminie Żerków. Dojazd do Jarocina oraz innych miejscowości jest znacznie utrudniony” - napisał do nas czytelnik.

 

Firmy realizujące przewozy pasażerskie wprowadziły już na poczatku trwania epidemii SARS-CoV-2 ograniczenia w kursowaniu autobusów. Najpierw na obostrzenia zdecydowały się Jarocińskie Linie Autobusowe. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Kolejne kroki podjęte zostały przez Usługi Transportowe Romana Grzelaka, który zawiesił kursy autobusowe na terenie gminy Jaraczewo. Czytaj o tym TUTAJ.

 

Na częściowe ograniczenia zdecydowała się również firma transportowa Eugeniusza Grzelaka obsługująca  gminę Żerków. Na stronie internetowej przewoźnika widnieje informacja, że pierwsze obostrzenia w kursowaniu autobusów pojawiły się już 12 marca, kiedy to zawieszone zostały wszystkie kursy z oznaczeniem „S”. Kolejnymi, które zaczęły obowiązywać jeszcze w tym samym miesiącu, były - zmniejszenie kursów na linii B, D i H oraz zawieszenie kursów sobotnich.

 

Kup e-wydanie Gazety Jarocińskiej. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

Następne zmiany wprowadzone zostały 17 kwietnia. Przewoźnik zadecydował, że z kursów autobusowych będą mogli korzystać tylko pasażerowie posiadający bilety miesięczne, które zakupić można wyłącznie telefonicznie. Doszły też ograniczenia na trasie „A”. Co ważniejsze, oba biura firmy Usługi Transportowe Eugeniusz Grzelak, mieszczące się w Żerkowie i Jarocinie, są nieczynne.

 

O szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń oraz ewentualnego ich zniesienia zapytaliśmy właściciela przedsiębiorstwa transportowego. Czekamy na odpowiedź. 

 

Wesprzyj naszą współną akcję "Razem dla DPS-u". Wpłać niewielką kwote pieniędzy TUTAJ.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 100%  3
Grzesiu jak mam teraz do roboty dojechać? Taka dobra lokalna firma tak robi???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ radny grzesiu
2 miesiące temu ocena: 100%  2
rowerem
~ Kabareton
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Macie wasze lokalne firmy hahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A