ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Umowa podpisana, droga czeka na przebudowę

miesiąc temu    6.08.2020
Anna Konieczna
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Droga Rusko - Potarzyca - GolinaDroga Rusko - Potarzyca - Golina fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Ponad 5 kilometrów drogi, chodniki, ścieżka rowerowa i przejścia dla pieszych - to zakres przebudowy jednej z ważniejszych dróg powiatowych w gminie Jarocin. Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia robót. Plac budowy zostanie przekazany w poniedziałek - 10 sierpnia.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Droga Rusko - Potarzyca - Golina jest w tak złym stanie, że wymaga jak najszybszej przebudowy. Na ponad 5-kilometrowy odcinek potrzeba jednak kilkanaście milionów złotych. Właściciela, którym jest powiat, nie stać na taki wydatek.

 

[jest propozycja budowy ścieżki rowerowej do zalewu w Roszkowie - więcej szczegółów na ten temat znajdziesz TUTAJ]

 

Dlatego starosta złożyła wniosek do Programu Przebudowy Dróg Lokalnych o dofinansowanie inwestycji, której koszt ma wynieść 13,5 mln zł. Tym sposobem powiatowy samorząd pozyskał ponad 8 milionów unijnych środków [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

Umowa z wykonawcą - Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego z Kalisza, została już podpisana. Plac budowy zostanie przekazany w poniedziałek - 10 sierpnia. Roboty powinny się rozpocząć pod koniec miesiąca.

 

W ramach inwestycji zostanie przebudowany ponad 5-kilometrowy odcinek drogi, wybudowane chodniki, ścieżki rowerowe i wyznaczone przejścia dla pieszych.

 

 

Nowy - 31. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów. 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Obywatelka
miesiąc temu 9
W końcu! Biję bravo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
miesiąc temu ocena: 100%  8
A ja jestem ciekawa kiedy wkoncu będzie zrobiona ścieżka rowerowa Jarocin - Golina... Jazda rowerem w tym kierunku wymaga dużej odwagi, a czasem niestety nie ma innego wyjścia i trzeba. Szkoda, że nie słychać nawet o planach w tym kierunku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxxx
miesiąc temu ocena: 100%  7
A kiedy droga będzie zrobiona na cząszczew od cielczy ? było mówione że jak ciężarówki przestaną wozić piasek z żwirowni będzie robiona droga nie wożą już 2 lata i droga wygląda jeszcze gorszej i nic z tym nie robią
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ (Nie) Skazany za ..
miesiąc temu ocena: 100%  6
A ja z Andrzejem będę budował ronda w moim Jarocinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zen
miesiąc temu ocena: 10%  5
Brawo powiat jarocin a gdzie nasze firmy marzynski i drodud lepiej dac ludziom z kalisza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poziom xD
miesiąc temu ocena: 75%  4
"gdzie nasze firmy" - NASZE bo jesteś panie/pani ZEN współwłaścicielem tak i bardzo "boli" ? Nasze czyli wspólne z podatków są pieniądze wydawane na zrobienie drogi.
~ Mieszko
miesiąc temu ocena: 67%  3
Dokładnie gdzie pójdzie ta ścieżka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarex
miesiąc temu ocena: 0%  2
a gdzie ma iść - obok jezdni, z jednej strony chodnik z drugiej ścieżka
~ Jarociniak
miesiąc temu ocena: 56%  1
Jak oni chcą tam wcisnąć na siłę ścieżki rowerowe?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji