ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Trwa zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po południu koncerty [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    12.01.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 9 / 67%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

Kilkaset osób kwestuje dzisiaj na ulicach miast i wiosek. Dzieci, młodzież, ale i dorośli zbierają pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Nad bezpieczeństwem kwestujących jak co roku czuwa jarocińska policja. W Jarocinie w 28. finale WOŚP biorą udział trzy sztaby. W gminach Żerków i Kotlin po dwa oraz jeden w Nowym Mieście. 

 

Pogoda dopisuje, humory wolontariuszom również. Najmłodsi zakończyli już zbieranie. Ci nieco starsi będą jeszcze stać z puszkami pod kościołami po wieczornych mszach św. 

 

Po południu w JOK-u, w auli szkolnej w Żerkowie, Szkole Podstawowej w Dobieszczyźnie, Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście oraz w Domu Kultury w Kotlinie odbędą się koncerty z licytacjami. Większość imprez rozpoczyna się o godzinie 16.00. Tylko w Jarocinie można będzie się bawić już od godz. 15.00, a w Nowym Mieście od 17.00. 

Wśród licytowanych przedmiotów będą m.in. gadżety przekazane przez fundację WOŚP i Jurka Owsiaka, ale będą też bardziej nietypowe propozycje. Burmistrz Adam Pawlicki wystawił na aukcję lekcję gry na dudach. Będzie też możliwość nabycia zaproszenia na nocne zwiedzanie pałacu Radolińskich z książką i butelką wina. 

W tej chwili kwota zebrana przez sztab działający w JOK-u wynosi 18.427,75. Rekordowa puszka z kwotą 1.733,11 zł należy do Agnieszki Pajor. 

Kwota z puszek wzrosła do 29 tysięcy. Wśród gadżetów orkiestrowych najwyższe ceny uzyskały budziki WOŚP. Za lekcję gry na dudach u burmistrza Adama Pawlickiego zapłacono dwa tysiące złotych. 

Na scenie gra "Golden Life". Światełko do nieba miało się odbyć pół godziny później niż w całej Polsce, ale wygląda na to, że będzie jeszcze później. 

Liczenie pieniędzy zakończyło się kwotą 62.316,90 zł praz 104,90 euro. Z licytacji uzyskano 8.520,60 zł. Rekordowa puszka to ta, którą oddała Marta Otworowska. Udało jej się zebrać 2.680,72 zł. 

 

Sztab zarejestrowany przez Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie liczył 80 wolontariuszy. Według danych na godz. 21.00 udało im się zebrać 38.109,33 zł. Rekord należy do Karoliny Kaliszan, która zebrała 2.206,94 zł. 

 

Informacja o kwocie zebranej przez Organizację Harcerską Rodło pojawi się dopiero jutro. Na ich fanpage'u facebookowym przez najbliższe trzy dni trwać będą licytacje gadżetów WOŚP. 

 

3538,50zł! Tyle udało się zebrać podczas golińskiego finału WOŚP do trzech puszek (fanty 1.039,70zł, licytacja 1.751,01zł, kwesta 747,79zł). - Dziękujemy wszystkim organizacjom, które włączyły się w pomoc: Sołectwu GOLINA I STEFANÓW, OSP Golina - koło Jarocina, Grom Golina, UKS GROM Golina, KSM Golina, Szkoła Podstawowa w Golinie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin filia w Golinie, Klub Seniora w Golinie, Nasza Wspólnota Golina - Stowarzyszenie Dom Katolicki - napisali organizatorzy. 

 

 

+ 6 głosów: 9 (67%) 3 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A