ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Trwa budowa oczyszczalni w Kamieniu. Kiedy zostanie oddana do użytku

› Aktualności› Samorząd 2 miesiące temu    18.07.2020
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Gmina Żerków

Gmina Żerków. Żerków. Oczyszczalnia ścieków w Kamieniu.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W Kamieniu powstaje nowa mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków w technologii złóż biologicznych i zraszanych wraz z wodociągiem i siecią kanalizacji sanitarnej. Będzie to trzeci tego typu obiekt na terenie gminy Żerków.

 

Kto poprowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie?

 

W postępowaniu przetargowym, które zakończyło się jeszcze w kwietniu, wybrano firmę Ekofinn-Pol z Banina. Prace budowlane, które są prowadzone wiążą się z okresowymi utrudnieniami dostępu do położonych w pobliżu nieruchomości.

 

Koszt inwestycji wynosi blisko 1.200 000 zł na co żerkowski magistrat zaciągnął pożyczkę od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Do wspomnianej oczyszczalni podłączony zostanie tylko Kamień zwłaszcza budynki tamtejszego osiedla. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w październiku tego roku.

 

Generalnie w tym miejscu nie miała powstać kanalizacja, dlatego postanowiliśmy dla tej lokalizacji zbudować oczyszczalnie – tłumaczy burmistrz Michał Surma.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gałgan z Ludwinowa
2 miesiące temu ocena: 75%  1
Inwestycja ta powstaje dopiero teraz, po długiej walce poprzedniej radnej Wioletty Świątek. Pani ta nie startowała na radną w obecnej kadencji ale to jej zasługa. DZIĘKUJEMY!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji