ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

To są smutne informacje. Zginęło 8 osób

› Aktualności› Na sygnale 7 miesięcy temu    9.02.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ubiegłoroczny wypadek w Roszkowie. Ubiegłoroczny wypadek w Roszkowie.  fot. Elżbieta Rzepczyk

Raport Komendy Głównej Policji za 2019 rok mówi o 2.897 zabitych w wypadkach drogowych, czyli zginęło o 35 osób więcej niż w 2018 r.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1Jak te dane przedstawiają się w powiecie jarocińskim?

 

Jest trochę lepiej. W 2019 roku na drogach powiatu doszło do 45 wypadków drogowych oraz 645 kolizji drogowych. W wypadkach 51 osób zostało rannych oraz 8 poniosło śmierć.Dla porównania w 2018 roku odnotowano 38 wypadków, w których 43 osoby odniosły obrażenia. Życie na naszych drogach straciło aż 9 osób. Większość z nich nie miała nawet 30 lat. [ZOBACZ TUTAJ].Najtragiczniejszym miesiącem minionego roku był październik. Wtedy życie na drogach straciły trzy osoby. 21-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego nie zapanował na łuku drogi nad peugeotem 406. Auto zjechało na przeciwległy pas, następnie do rowu, gdzie uderzyło w przydrożne drzewo. Młody mężczyzna zginął na miejscu [ZOBACZ TUTAJ].


75-letni motorowerzysta trafił do szpitala po tym, jak został potrącony przez kierującego seatem leonem. Niestety zmarł następnego dnia. Do wypadku doszło w okolicy cmentarza w Sławoszewie [ZOBACZ TUTAJ].

 

Kolejna tragedia rozegrała się również na terenie gminy Kotlin - w Parzewie. Kierujący skodą z przyczepką, jadąc od strony miejscowości Strzydzew, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej fordem mondeo i doprowadził do bocznego zderzenia pojazdów. Do szpitali trafiło 9 osób. Bardzo poważne obrażenia odniosło czteromiesięczne dziecko jadące skodą. Śmigłowcem LPR zostało zabrane do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Niestety pomimo wysiłków lekarzy zmarło [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

W lipcu śmiertelny wypadek w Wilkowyi spowodował pijany kierowca. Życie straciła 32-letnia kobieta [ZOBACZ TUTAJ].

 

W czerwcu nie udało się uratować 79-letniego cyklisty, który wjechał pod ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w Jarocinie.

 

 

7-letnia dziewczynka zginęła w kwietniu na drodze w Roszkowie. Dziecko zostało potrącone podczas jazdy na hulajnodze [ZOBACZ TUTAJ].

 

Na początku kwietnia tragedia rozegrała się na drodze krajowej nr 15 w Golinie [ZOBACZ TUTAJ].

 

W lutym w Roszkowie w wyniku zderzenia dwóch aut osobowych życie stracił 79-letni mieszkaniec Jarocina [ZOBACZ TUTAJ]. Najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych w 2019 roku 

- niezachowanie bezpiecznego odstępu - 114 zdarzeń

- niedostosowanie prędkości do warunków ruchu - 82 zdarzeń

 - nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu - 161 zdarzeń

- nieprawidłowe cofanie – 63

- nieprawidłowe skręcanie 29

Przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym było:

- niedostosowanie prędkości do warunków ruchu - 1

- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – 4

- nieprawidłowe omijanie - 1

- z innej przyczyny – 2

 

W 2019 roku policjanci zatrzymali na terenie powiatu 94 kierujących pod wpływem alkoholu.

 

Ponadto nietrzeźwi kierujący byli sprawcami 18 kolizji drogowych i 1 wypadku drogowego.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja
 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!