ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

To drzewo zobaczysz tylko w Klęce [GALERIA]

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    2.07.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Gmina Nowe Miasto

Gmina Nowe Miasto nad Wartą. Nowe Miasto nad Wartą. Ciekawostka botaniczna w parku w Klęce.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Park w Klęce uległ znacznemu zniszczeniu w czasie nawałnicy jaka przeszła nad naszym regionem w 2017 roku. W ostatnim czasie przeprowadzone zostały prace rewaloryzacyjne, dzięki którym odzyskał on swój blask.

 

Nowy - 26. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów. 

 

Rewitalizacja parku w Klęce polegała na uporządkowaniu terenu i wypielęgnowaniu roślin. Kolejnym działaniem było nasadzenie drzew oraz renowacja parkowych alei wraz z obrzeżami. Pieniądze na odnowienie tego urokliwego parku pochodziły przede wszystkim z pozyskanej dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szerzej o tym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Jedną z ciekawostek botanicznych, którą będą mogli zobaczyć odwiedzający odnowiony park w Klęce jest rzadko spotykany kłęk. Drzewo to późno rozpoczyna wegetację, jest bardzo skorowaciałe i przez to mylnie często uchodzi za martwe w okresie wiosennym.
Można je poznać po liściach podobnych do akcji i białych drobnych kwiatach scalonych w grona. Drzewo znajduje się w centralnej części parku.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A