ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Termin Pierwszych Komunii w archidiecezji poznańskiej zależy od rozwoju epidemii

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    26.03.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
  fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

Ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański wydał dekret w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii. Odniósł się w nim również do kwestii uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Rozwiązanie zależy od tego, czy stan epidemii zostanie odwołany, czy nie. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

 

Do Wielkanocy, podobnie jak i w innych diecezjach, odwołane zostały wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjęta została zasada, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizuje się dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).

 

Po Wielkanocy:

Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.

Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.

Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.

Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

Ordynariusz zachęca duszpasterzy, aby byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby.

PEŁEN TEKST DEKRETU DOSTĘPNY JEST [TUTAJ]

 

PROBOSZCZ PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO W JAROCINIE JAKO PIERWSZY PODJĄŁ DECYZJĘ O ZMIANIE TERMINU PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ [CZYTAJ TUTAJ]

 

Wesprzyj zbiórkę na szpital. Wystarczy, że klikniesz w zdjęcie i przejdziesz na stronę zbiórki.

 

 

WIĘCEJ O WPROWADZONYCH OGRANICZENIACH [KLIKNIJ TUTAJ]

 

 

Apel, szczególnie do młodych - Twój dziadek, babcia, a może rodzice mają problem z kupnem Gazety? Kupcie dla Nich to wydanie. Naprawdę WARTO!

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Prawda
6 miesięcy temu 1
Niech się sami zastanowią co robią to nie boli!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji