ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Tego nie można przegapić. Są pieniądze do wzięcia

ponad rok temu    6.08.2019
Anna Konieczna
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A

Tylko miesiąc jest na składanie wniosków, dlatego nie można przegapić tego terminu, bo można odzyskać podatek zawarty w cenie oleju napędowego. Co trzeba zrobić, żeby odebrać pieniądze?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest drugi termin.

 

 

Każdy rolnik, który chciał odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej musiał w okresie od 1 sierpnia 2018 roku do 31 stycznia 2019 roku zbierać faktury VAT lub ich kopie. Będą one stanowić dowód zakupu paliwa do produkcji rolnej.

 

 

WAŻNE! Tego terminu nie można przegapić. Do końca sierpnia bowiem należy złożyć odpowiedni wniosek - wraz z tymi fakturami - do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta - w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych - o zwrot podatku akcyzowego.

 

 

Jest to drugi termin składania tych wniosków. Pierwszy przypadał na okres od lutego do kwietnia.

 

 

Ubiegając się o zwrot podatku akcyzowego należy złożyć następujące dokumenty:

- wypełniony wniosek wg nowego wzoru

- faktury VAT lub ich kopie (oryginały do wglądu)

- oświadczenie PKD (forma prawna beneficjenta, kategoria przedsiębiorstwa oraz PKD)

- oświadczenie o dzierżawionych gruntach rolnych (jeśli wniosek jest składany po raz pierwszy w danym roku należy dołączyć kopie umów dzierżawy) (formularze dostępne na: http://jarocin.pl/pl/Akcyza-346.html)

 

 

Rolnikom, którzy złożą wnioski do końca sierpnia pieniądze będą wypłacane od 1 do 31 października gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Głos Miłosierdzia xD
ponad rok temu ocena: 13%  4
Dajcie coś każdemu a nie tylko tym rolnikom ...... Dajcie spokój non stop coś otrzymują a to siewne a to suszowe a to tamto a teraz akcyza .. niedługo to bambry będą milionerami , niegdyś to było nie do pomyślenia . MASAKRA , ciągle coś dostają a nadal im mało i się burzą , HAŃBA !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rolnik
ponad rok temu ocena: 88%  3
... na co czekasz ? zostań rolnikiem - na zmiany nigdy nie jest za późno. dopiero wtedy przekonasz się jaki to łatwy kawałek chleba. a dzięki ich pracy masz co do gara włożyć, no chyba że żywisz się korzonkami tylko.