ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Tafla lodu spadła z naczepy ciężarówki na auto osobowe

› Aktualności› Na sygnale 7 miesięcy temu    9.01.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 Tak wyglądał jeden z samochodów w powiecie średzkim po tym, jak w szybę uderzyła spadająca tafla lodu     Tak wyglądał jeden z samochodów w powiecie średzkim po tym, jak w szybę uderzyła spadająca tafla lodu  fot. www.sroda-wielkopolska.policja.gov.pl

Z naczepy samochodu ciężarowego oderwała się tafla lodu i uderzyła w jadący za nim auto osobowe. Do zdarzenia doszło na obwodnicy Jarocina - 7 stycznia. 

 

 

Jak ustaliła jarocińska policja z naczepy samochodu ciężarowego scania spadła tafla lodu i uszkodziła szybę w jadącym za nim fiacie.
 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

- Mieszkańca powiatu kluczborskiego, który kierował ciężarówką ukarano mandatem w wysokości 500 zł. Na szczęście jadącemu fiatem mieszkańcowi powiatu ostrowskiego nic się nie stało – informuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
 

 

 

 

Mężczyznę znaleziono z raną głowy. Zmarł w szpitalu. Zarządzono sekcję zwłok [ZOBACZ TUTAJ].

 Do podobnych zdarzeń doszło aż trzy razy na terenie powiatu średzkiego

 

- Z naczepy jadącego z przodu samochodu ciężarowego oderwała się bryła lodu i spadała na auto jadące za tirem. Tak było dwukrotnie na trasie katowickiej oraz na autostradzie A2 w kierunku na Warszawę, gdzie policjant ze Środy potwierdził, że w taki właśnie sposób uszkodzona została skoda – opisuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

 

 

 

Policjanci podkreślą, że tafle lodu spadające z samochodów mogą stanowić duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Przy dużej prędkości lód może uderzyć w szybę innego samochodu i doprowadzić do wypadku.

 

Mundurowi przypominają, że na kierowcy spoczywa obowiązek przygotowania auta do jazdy i zrzucenie lodu z samochodu, plandeki, dachu. Szyby w pojeździe muszą być oczyszczone ze śniegu i szronu. W innym wypadku kierowca popełnia wykroczenie.

 Czytaj również: Dwa miesiące temu podpalił stodołę. Teraz dokonał rozboju [ZOBACZ TUTAJ]
 


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mama
7 miesięcy temu ocena: 75%  1
No właśnie kierowcy tirów niech patrzą co mają bo oso iscie jadąc do Jarocina też taki przypadek miałam tylko że miałam dużą odległość od tira kto wie jakby się skończyło A oni myślą że są nie do ruszenia A człowieka zabić mogą w taki sposób
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A