ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Jest decyzja w sprawie porodów rodzinnych w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie

7 dni temu    15.01.2021
Anna Konieczna
komentarzy 16 ocen 0 / 0%
A A A
Szpital Powiatowy w Jarocinie. Wracają porody rodzinneSzpital Powiatowy w Jarocinie. Wracają porody rodzinne fot. Zdjęcie poglądowe

Dobra wiadomość dla przyszłych rodziców - wracają porody rodzinne w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie.

 

Na początku listopada ubiegłego roku w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie porody rodzinne zostały czasowo zawieszone.

 

Czy warto rodzić w Jarocinie? Co oferuje porodówka i oddział noworodkowy Szpitala Powiatowego w Jarocinie?

 

Wówczas jarocińska lecznica tak to uzasadniała:

 

„Ta decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo i zdrowie przyszłych mam oraz ich dzieci.” Sytuacja się jednak na tyle poprawiła, że szpital wznawia możliwość porodów, w których będą mogły uczestniczyć dodatkowe osoby z zewnątrz.

 

 

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w jarocińskim szpitalu idą pełną parą

 

Taka możliwość będzie od poniedziałku - 18 stycznia. Jednak osoba towarzysząca przyszłej mamie będzie zobowiązana do wykonania testu Covid-19 Ag.

 

Badanie, które kosztuje 100 zł będzie można wykonać bezpośrednio przed porodem w laboratorium szpitalnym. Poza opłatą za test osoba towarzysząca nie ponosi żadnych kosztów.

 

Przyszli na świat 1 stycznia i mają rok w zapasie

 

Wracają porody rodzinne w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie

Rodzącej przez cały okres porodu i godzinę po urodzeniu dziecka będzie mogła towarzyszyć tylko osoba z ujemnym wynikiem.

 

Jarociński szpital w miarę możliwości przeprowadza także planowe zabiegi i operacje u pacjentów, którzy mają ujemny wynik testu na obecność koronawirusa.

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Lidzia
7 dni temu ocena: 60%  16
Lidia Czechak kandydatem na wojewodę wielkopolskiego tego to już nie piszecie https://poznan.tvp.pl/51803302...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miru$
7 dni temu ocena: 57%  15
To już by były żarty z nas wszystkich
~ Pani
7 dni temu ocena: 80%  14
szybka rehabilitacja po kompromitacji.... drogie panie.... chyba nie tędy droga co????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
7 dni temu ocena: 100%  13
Na stronie szpitala jest informacja, ze badanie kosztuje ok. 100zl i osoba towarzyszaca moze byc 2h po porodzie a nie godzine.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziękujemy władzo za dostąpienie tego zaszczytu
11 dni temu ocena: 88%  12
A rodziną każdego dziecka będzie z urzędu Kacha i Lida.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chora gmina Jarocin
7 dni temu ocena: 78%  11
No i Adaś i Andrzej:-)))
~ Damian
12 dni temu ocena: 63%  10
Moim zdaniem tzw. porody rodzinne to jakieś nieporozumienie. Kobiety które zmuszają do tego mężczyzn są najwidoczniej pozbawione honoru. Jeszcze kilkanaście lat temu takie rzeczy były nie do pomyślenia. Kiedyś moment narodzin był dla mężczyzny owiany pewną aurą tajemnicy - a żadna szanująca się kobieta nie życzyła sobie obecności męża podczas porodu. A teraz są takie czasy, że wszystko jest brutalnie wyłożone jak "kawa na ławę". Niedługo dojdzie do tego, że normą stanie się nagrywanie filmików z akcji porodowej i wspólne seanse z rodziną. Niestety dożyliśmy podłych czasów...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pfyyy
6 dni temu ocena: 67%  9
Do czego to wszystko zmierza. Dzisiaj tzw. porody rodzinne, a co będzie jutro - wspólne oddawanie stolca? Aż strach się bać.
~ ~XD~
7 dni temu ocena: 67%  8
Do Damian Nie wiem o czym mówisz jakie zmuszanie żeby mężczyzna był przy porodzie. Jak ja rodziłam to mój mąż jeszcze wtedy narzeczony był ze mną przy porodzie i ani ja ani on nie żałujemy takiej decyzji że był przy mnie bardzo mnie wspierał i czułam się spokojniejsza na porodówce. Przy drugim dziecku jak będzie można to mąż też będzie przy mnie na porodówce.
~ Ja
9 dni temu ocena: 67%  7
Damian nie kilkanaście lat temu ale kilka dziesiat lat temu.porody rodzinne są przynajmniejj 27 lat. Nikt do porodu rodzinnego Cię nie zmusza. To indywidualna sprawa każdej matki i ojca. Współczuję twojej partnerce twoje podejścia do narodzin.
~ Xx
11 dni temu ocena: 57%  6
Nie wiem czemu tak podsumowujesz swój gatunek. Mężczyzn, którzy nie mają własnego zdania, bezwiednie się poddają "nakazom" kobiet. Jeżeli nie masz własnego zdania i nie umiesz odmawiać to już twój zakichany problem
~ Anty
11 dni temu ocena: 67%  5
Jakie zmuszają? Chyba nie byłeś przy żadnym porodzie, albo jesteś jakiś ,,miękki''. Po to tam jesteś żeby pomóc swojej kobiecie urodzić też Twoje dziecko! Mam dwójkę dzieci. Przy narodzinach pierwszego bylem przy porodzie i zarówno żona jak i położne dziękowały mi za pomoc. Przy drugim z uwagi na COVID i głupie przepisy nie mogłem być, co bardzo źle wpłynęło na samopoczucie żony przy porodzie i po. Więc nie wystarczy zrobić dziecka, ale też je ,,rodzić'' razem z partnerką. A że mamy dzisiaj takie czasy, że mężczyzna zachowuje się gorzej niż kobieta, to już inna kwestia.
~ miru$
12 dni temu ocena: 86%  4
Teraz po tym wstydzie i bucie władzy powiatowej?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mela
12 dni temu ocena: 94%  3
Panie Starościny załatwiły ha ha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ha ha
12 dni temu ocena: 86%  2
rozumiem, że to próba rozdmuchania smrodu po noworocznej wizycie? Nic wam nie pomoże.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytać czytać nie tylko hejtowac
11 dni temu ocena: 50%  1
Na stronie szpitala ta informacja była już i wiele wcześniej niż tutaj, przed całą sytuacją z Paniami na oddziale. Nie popieram i nie bronie ale warto najpierw zasięgnąć informacji, poczytać itp. Zanim się zacznie hejtowac.