Sześć goli i wysoka wygrana Jaroty

Sześć goli i wysoka wygrana Jaroty - Zdjęcie główne

Aż sześć bramek zobaczyli kibice na Stadionie Miejskim w Jarocinie w piątkowy wieczór. Choć nie wszystkie zdobyli piłkarze Jaroty Jarocin, to podopieczni Piotra Garbarka wygrali 6:0 z Koroną Piaski.

Jarociniacy początkowo w tym tygodniu mieli zmierzyć się w sobotę z KKS-em Kalisz. Jednak beniaminek II ligi w tym dniu rozegra mecz ćwierćfinałowy wojewódzkiego Pucharu Polski. Ostatecznie rywalem była Korona Piaski. W barwach V-ligowca zagrali dwaj byli zawodnicy JKS-u: Daniel Tomaszewski i Jakub Nowak.

Mecz rozpoczął się od dwóch szybko zdobytych bramek dla Jaroty. W 9. minucie po dośrodkowaniu Piotra Skokowskiego jeden z obrońców Korony skierował piłkę do własnej bramki. Zaledwie 3 minuty później podwyższył Krzysztof Bartoszak, który wykorzystał prostopadłe podanie Mateusza Dunaja. Goście przebudzili się po pół godzinie, a zaspali obrońcy Jaroty. W sytuacji sam na sam dobrze jednak zachował się Sebastian Kmiecik, który nie dał się przelobować. W odpowiedzi bramkę zdobył Szymon Piekarski, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Tuż przed końcowym gwizdkiem zawodnik Korony uderzył z dystansu w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się od szybko zdobytej bramki Michała Niedźwiedzkiego, który wykorzystał płaskie dośrodkowanie Miłosza Kowalskiego. Goście opadli z sił i pozwolili na więcej graczom Jaroty, a Ci skrzętnie to wykorzystywali. W 61. i 62. minucie gole zdobywali zawodnik testowany oraz Miłosz Kowalski. Wynik meczu ustalił na kwadrans przed jego końcem swoim drugim golem Niedźwiedzki.

Jarotę czeka jeszcze jedno spotkanie sparingowe przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021. Na sobotę, 25 lipca zaplanowany jest pojedynek z Centrą Ostrów Wlkp. Początek o 12.00. Może to jednak ulec zmianie ze względu na udział Ostrowian w wojewódzkim Pucharze Polski.

Jarota: Sebastian Kmiecik (46' Marcin Antczak) - Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak (46' Dawid Idzikowski), Sebastian Golak, Szymon Komendziński (46' Wiktor Smołaga) - Marcin Maćkowiak (46' Krzysztof Matuszak), Kacper Szymankiewicz (46' Jacek Pacyński) - zawodnik testowany (46' zawodnik testowany), Szymon Piekarski (46' zawodnik testowany), Mateusz Dunaj (46' Miłosz Kowalski) - Krzysztof Bartoszak (46' Michał Niedźwiedzki)