ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Święcili chleb z tegorocznych plonów a przy okazji przecinali wstęgi [GALERIA]

ponad rok temu    27.08.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Tegoroczne dożynki wiejskie w Potarzycy były dla tej miejscowości wyjątkowym świętem. Nie dość, że mieszkańcy świętowali zakończenie żniw, to oddano im do użytku zmodernizowaną drogę oraz stację uzdatniania wody.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Najpierw przy dźwiękach miejscowego zespołu folklorystycznego „Snutki” otwarta została ulica Polna - dotychczas gruntowa, teraz z nową nawierzchnią.

 

 

Asfalt został tam położony w ramach większego gminnego zadania, które obejmowało podobne utwardzenie ponad 2 kilometry dróg na sześciu odcinkach gruntówek. Poza Polną w Potarzycy utwardzone zostały ulice na osiedlu Leśnym w Bachorzewie, w Golinie - Piaskowa i Zagajnikowa, Żytnia w Jarocinie oraz Zakrzewska w Witaszycach.

 

 

[umyją ci kubeł po resztkach kuchennych - zobacz za ile TUTAJ]

 

 

Później - w czasie tych samych dożynek - oddano do użytku także zmodernizowana Stacja Uzdatniania Wody, która - po Jarocinie i Stefanowie [o modernizacji stacji w Stefanowie pisaliśmy TUTAJ], jest trzecią w pełni zautomatyzowaną i nowoczesną stacją na terenie gminy.

 

 

Inwestycję wykonała jarocińska spółka Hydro Marko. W jej ramach modernizacji i rozbudowie uległ system uzdatniania wody na bazie trzech studni głębinowych.

 

 

[jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej mogą starać się o pieniądze - jak to zrobić, czytaj TUTAJ]

 

 

Wymianiono także urządzenia technologiczne z wyposażeniem obiektu w zestawy pomp i instalację dezynfekującą. Aby zapewnić ciągłość dostaw wody, w razie braku prądu, obiekt został wyposażony w agregat prądotwórczy.

 

 

[są chętni na stanowisko dyrektora w jarocińskim magistracie - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Inwestycja Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie kosztowała blisko 5 milionów złotych i ma wpłynąć na poprawę jakości wody pitnej dostarczanej mieszkańcom.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!