ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Światowa instalacja na oczyszczalni w Jarocinie

› Aktualności 8 dni temu    30.07.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 5 / 20%
A A A
Adama pawlicki - Burmistrz Jarocina oosbiście brał udział wprzekazaniu budowy firmie KREVOX            na oczyszczalni ścieków w JarocinieAdama pawlicki - Burmistrz Jarocina oosbiście brał udział wprzekazaniu budowy firmie KREVOX na oczyszczalni ścieków w Jarocinie fot. materiał partnera.

Na oczyszczalni ścieków w Jarocinie wznowiono prace przy budowie instalacji, której zadaniem będzie odzyskiwanie poosadowych surowców i wykorzystanie ich do produkcji nawozów. Jak poinformował burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, fosfor będzie wykorzystany przez gminę do użyźniania terenów zielonych

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Burmistrz zapowiedział, że odzyskiwanie fosforu przyczyni się do ochrony środowiska nie tylko lokalnie, ale i na świecie. Zdaniem władz Jarocina i zarządu spółki PWiK instalacja będzie pierwszą w Polsce i czwartą w Europie po Londynie, Amsterdamie oraz Madrycie.

 

Wykonawcą inwestycji jest firma Krevox z Piaseczna koło Warszawy. Dokończy ona pracę spółki Control Process z Krakowa, która zeszła z placu budowy w listopadzie 2019 roku. W związku z nie wywiązaniem się z umowy, gmina Jarocin pozwała krakowskie przedsiębiorstwo. Sprawa prowadzona przez prokuraturę okręgową w Ostrowie Wielkopolskim z powodu pandemii koronawirusa jest wciąż w początkowej fazie.

 

Instalacja odzyskiwania surowców, to jeden z trzech etapów modernizacji oczyszczalni ścieków. 8 lipca przekazano uroczyście plac budowy Firmie Krevox, która na realizację zadania ma 12 miesięcy. Wykonawca zapewnia jednak, że dołoży wszelkich starań, żeby skończyć je jeszcze wcześniej. Przetargi na pozostałe dwa etapy powinny zostać rozstrzygnięte w trzecim kwartale 2020 roku.

Cała inwestycja spowoduje, że okoliczni mieszkańcy nie będą odczuwali aż tak nieprzyjemnego zapachu, który towarzyszy procesowi przetłaczania i oczyszczania ścieków.

Tekst partnera: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie

+ 1 głosów: 5 (20%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A