ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

ŚWIADECTWA, które otrzymali dają im duże szanse na rynku pracy [ZDJĘCIA]

› Praca ponad rok temu    3.10.2018
Łukasz Ogrodowski
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Łukasz Ogrodowski

Jarocin. Cech. CRZ. Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Rozdanie świedectw w Cechu 

Jarocin. W Cechu Rzemiosł Różnych odbyło się wręczenie świadectw czeladniczych absolwentom szkoły branżowej zawodowej I stopnia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Kiedyś szkoła branżowa nosiła nazwę szkoły zawodowej.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Egzamin czeladniczy jest zwieńczeniem 3-letniej nauki w branżowej szkole zawodowej i nauki zawodu odbywanej u pracodawców.

 

 

Pasowania na czeladników i wręczania świadectw czeladniczych dokonał starszy cechu Jacek Dutkiewicz  w asyście podstarszego cechu Józefa Robaka i wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie Doroty Gromady.

 

 

Jakie korzyści daje ukończenie szkoły branżowej? - Młody człowiek przez 3 lata uczy się zawodu u rzemieślnika, dlatego jego przygotowanie praktyczne do zawodu jest dobre. Poza tym ma opłacaną składkę ZUS i dostaje wynagrodzenie - przekonuje Jacek Dutkiewicz.

 

 

Absolwent szkoły branżowej w porównaniu do absolwentów liceum czy technikum jest lepiej przygotowany od strony praktycznej do wejścia w rynek pracy.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ina
  ponad rok temu 6
  Gdyby tak szef szkoły z Tarc miał takich zastępców i kierowników jak dyrektor Dwójki to szkoła ta znów by zaczęła kwitnąć mimo jesieni.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 100%  5
  Napewno uczniowie szkoł zawodowych jeśli odbywają praktyki u dobrego pracodawcy to mają o wiele wieksze przygotowanie do zawodu bo to jest najważniejsze.A sama teoria książkowa którą zdobywają uczniowie techników to jest za malo bo jest potrzebna wiedza teoretyczna i praktyczna .A pracodawcy nie chcą potem przyuczac uczniów po technikach do praktycznej nauki w zawodzie.A sama wiedza teoretyczna to za mało.Np.co daje wiedza teoretyczna po technikum gastronomicznym jak nie ma wiedzy praktycznej a sama wiedza teoretyczna z książki nie przygotuje posiłków. Nie ponizam uczniów z techników ale potrzeba więcej praktyki w tych szkołach
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pp
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Największym błędem to są zarobki , żeby oni teraz zarobili w tym kraju a nie zaraz uciekną na zachód
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kolo - olo
  ponad rok temu 3
  A może wiedza a nie świadectwa? Te ostatnie to wstęp do rozmów a wiedza jest tu chyba decydująca. No chyba, że chodzi o rozdanie partyjne - niestety u nas powszechne. A więc precz z partiami
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jacekpl
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Szkoła zawodowa dawała wykształcenie i praktykę w zawodzie , po technikum tylko teorię .Po refornie lat 90-tych większość dastawała laurkę z piękną nazwą szkoły jak (biznesowo-rekreacyjna) i czekała świetlana przszłość 21-go wieku .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Brawo Wy
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Największym błędem,było zlikwidowanie szkół zawodowych!Brawa dla absolwentów!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji