ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Św. Pamięci Jarocin Festiwal? Znicze pod Glanem i na Maratońskiej [SONDA]

ponad rok temu    16.07.2019
Bartek Nawrocki
komentarzy 51 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. Materiały media społecznościowe

Jarocin Festiwal 2019. Tegoroczny festiwal - po raz pierwszy dwudniowy - przeszedł do historii [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ]. Mimo że impreza została przeniesiona na ul. Maratońską - jak oczekiwali tego zagorzali fani reaktywowanego rockowiska - to na pewno nie skończyła się zakładanym sukcesem frekwencyjnym.  

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Organizator podaje, że na JF bawiło się około 6 tys. osób (mowa o tych, którzy weszli na teren imprezy - czyli kupili - lub co częste w tym roku - dostali bilety). Drugie tyle z pewnością spędzało czas w trakcie festiwalu na rowie przy ul. Maratońskiej [ZOBACZ TUTAJ].  

 

Zwolennicy „Starego Jarocina” (w wymiarze rockowym, metalowym, punk i pokrewnych) już po ogłoszeniu Line Up imprezy deklarowali tu i ówdzie, zwłaszcza w mediach społecznościowych „bojkot”  - jak to nazywano - „festynu”. Program wymuszony pod dyktat relizacji telewizyjnej drugiego dnia nazywano "drugim Opolem". 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU TELEWIZYJNEGO [DUŻO ZDJĘĆ][KLIKNIJ]

Tymczasem w sobotę festiwalową pod pomnikiem Glana na ul. Św. Ducha pojawiły się znicze, ze wstęgą „Św. Pamięci Jarocin Festiwal”.  "Mam nadzieję na zmartwychwstanie festiwalu. Czasem trzeba upaść na dno, aby się podnieść i tego się dzielnie trzymam.. czekam niecierpliwie na zmartwychwstanie" – napisał na grupie Będziemy w Jarocinie Przemysław. Lampiony palą się do dzisiaj.  

 

Znicze pojawiły się też na ul. Maratońskiej, tuż obok pola kukurydzy, które sąsiadowało z terenami festiwalowymi. Widoczna była również ekipa z dużym transparentem – „Rock n` Roll Rów Festiwal” – która okupowała pobocze.  

 

Co ciekawe grupa zdeklarowanych fanów rockowego Jarocina, nie do końca - jak to zapowiadano - zbojkotowała tegoroczne wydarzenie. Już w trakcie trwania imprezy były osoby, które wykruszyły się z bojkotu.    

 

„Bojkot, bojkotem ale "darowanemu koniowi..." Otrzymaliśmy karnety w prezencie od znajomego, koncerty Marka i Renaty zaliczone. Pier… politykę - kochać muzykę  - napisał w mediach  społecznościowych Mariusz Grzesiek, znany jarocińskiej publiczności między innymi z zespołu Artefakt i Pogodni.

 

Nie wszyscy przyjęli to ze zrozumieniem. - Jeśli ktoś taki jak on, kto ogłosił oficjalny bojkot, następnie pojawił się na tej imprezie, to dla mnie jest to żałosne. Trzeba było wcześniej nie kontestować wydarzenia publicznie, nie fotografować się prowokacyjnie na rowie, żeby na koniec wylądować pod sceną - komentuje osoba związana z organizacją festiwalu.     

 

W którym kierunku powinien pójść Jarocin Festiwal w latach kolejnych? – Zdecydowanie rockowy line up. Czerpanie z korzeni i gwiazdy, przynajmniej dwie na dzień – to najczęściej padające odpowiedzi, kiedy o przyszłość Jarocina pytaliśmy uczestników i tych, którzy spędzali czas festiwalu na rowie. Wypowiedzi pokażemy wkrótce.

Więcej o Jarocin Festiwal – opinie, komentarze, zdjęcia i KONKURS - znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Jarocińskiej.

 

 

A wy byliście na tegorocznym festiwalu? Kupiliście bilet czy dostaliście? A może rzeczywiście zbojkotowaliście imprezę? Czekamy na głosy w sondzie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 

Jarocin Festiwal 2019

ankieta dodana 16.07.2019, ilość wszystkich głosów: 658
Byłem i kupiłem bilet
8%
Byłem, bo dostałem bilet
25%
Byłem tylko w okolicy, na Maratońskiej
19%
Nie byłem, nie interesuje mnie
42%
Poszedłbym, gdybym dostał bilet
6%
+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (49)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
ponad rok temu 49
Jarocin Festiwal dla Młodych był ponad 30 lat temu , byli młodzi wykonawcy i młodzi słuchacze a teraz po 30 , 40 latach co powstało ???? ile zespołów w latach 80-90 wysyłało swoje zgłoszenia na Jarocińskie Rytmy a teraz ile policzymy ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu 48
dodatkowo do zobrazowania co wyszło . MOMOLAND (모모랜드) in Polish reality show https://www.youtube.com/watch?...
~ noico?
ponad rok temu ocena: 100%  47
a moze pan JF2019 odpowie dlaczego na line up jest pan Piotr Cugowski a na scenie wystapil jego brat Wojtek?? kojejny argument ktory pokazuje wasza niekompetencje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 100%  46
Burmistrz cwaniak spierdolił na wakcje , ale fotke przed sceną na FB wstawił żenada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sjj
ponad rok temu ocena: 75%  45
Kto zaprosił tego zjeba Mroza w ciemnych okularach?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Conchita
ponad rok temu ocena: 100%  44
Ciekawe kto zarobił na tym fes....tynie?!?!?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ notak
ponad rok temu ocena: 100%  43
Ten "festiwal" można określić jednym słowem - PORAŻKA. I to za tyle kasy... z naszych pieniędzy. Pawlicki przeproś Go Ahead, błagaj ich, żeby wrócili. Bo czego się nie złapiesz, to wszystko schrzanisz - żeby nie napisać dosadniej. Amfiteatru nie ma, basen rozgrzebany, osiedla tbs - też porażka, wystarczy pogadać z mieszkańcami. Miliony każdy głupi potrafi wydawać, na dodatek nie swoje tylko publiczne. Rozlicz się z tego festiwalu, walnij skruchę i przekaż organizację fachowcom, a nie powiaotwym discopolowcom. I nie znowu na ostatnią chwilę!! Tylko rób to teraz!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nacomito
ponad rok temu ocena: 100%  42
nie istnieje bo kupiło ich livenation, ktora tez moze zrobic festiwal. Co za roznica wszyscy lepsi od tego co było teraz
~ Zzz
ponad rok temu ocena: 0%  41
Ile razy jeszcze trzeba przypominać że GoAhed nie instnieje...Sami znawcy tematu.Jak widać wiedzy brak.
~ JF2019
ponad rok temu ocena: 0%  40
Byłeś na festiwalu?
~ hkvnmk
ponad rok temu ocena: 29%  39
Pogódźcie się z tym, że czasy starego Jarocina już nie wrócą, gwiazdy sprzed lat już teraz sikają w pieluchomajty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dawidek
ponad rok temu ocena: 96%  38
Żal patrzeć jak wszystko ginie w Jarocinie zakłady pracy i nawet Festiwal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxc
ponad rok temu ocena: 19%  37
Mi osobiście się podobało syfu smordu meneli nie widziałem....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciej
ponad rok temu ocena: 100%  36
Byłem na festiwalu w tym roku, a bilet kupiłem, nie dostałem i wybaczcie ale nadmiar dżemu może zemdlić...Najostrzej zagrał Igor Herbut.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Weteran
ponad rok temu ocena: 67%  35
Racja
~ Mirek
ponad rok temu ocena: 93%  34
Kaźmierczak zaczął kopać ten grób Pawlicki go mocno pogłębił tak się kończy kiedy osoby które nie maja pojęcia realizują za nie swoje pieniądze swoje chore pomysły i co najważniejsze nie ponoszą za to żadnej ODPOWIEDZIALNOŚCI.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaaaaa
ponad rok temu ocena: 96%  33
6 tys to z obsługą i z ochroną
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JF2019
ponad rok temu ocena: 50%  32
Z obsługą i ochroną - to jakieś 7 tys.
~ Zawiedziona
ponad rok temu ocena: 93%  31
Ludzi było znacznie mniej... Wpuszczanie bez opasek i po znajomości to również do niczego nie prowadzi... A zespoły? Brak słów. To raczej był Jarocin Festyn... Gdzie jest farben lehre, pidżama porno? Kultowe zespoły... Lepiej więcej się nie ośmieszac!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wtf!?
ponad rok temu ocena: 100%  30
"zebrali o darmowe bilety????? chyba troche nie na miejscu takie stwierdzenie ?! ludzie nie chcieli nawet tych darmowych biletow ,chociażby u mnie w firmie zostały cztery bo nikt tego nie chciał, wiec panie JF2019 to ty jestes smieszny na siłe broniac tej porazki. Panowe troche pokory , glowy w dól i oddajcie to jakiejs agencji ktora sie na tym zna
~ JF2019
ponad rok temu ocena: 11%  29
Najbardziej ośmieszają się Ci, którzy nie byli na Festiwalu i oceniają go a już zupełnie śmieszni są Ci, którzy bojkotowali festiwal, ale chodzili i żebrali o darmowe bilety
~ Nati
ponad rok temu ocena: 11%  28
Wszyscy znajomi rezerwują czas na piątkową transmisję tv (tylko kanał jakiś dziwny Kultura czy coś tam) a za rok Mrozu i Feel utrą nosa malontentą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 14%  27
Fajne zespoły, dobra muzyka i niezła frekwencja.Stare czasy nie wrócą bo jest Kostrzyn, który ukradł nam to co nas wyróżniało. Nie ma co psioczyć!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotrek
ponad rok temu ocena: 92%  26
Wszyscy wiemy że frekwencję na Dżemie zrobili Ci co dostali bilety za darmochę, sami mówili że tylko dlatego poszli, Piekarczyk nie miał tyle szczęścia, transmisja w TV to odgrzewany kotlet, nikt tego nie będzie oglądał
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Baltazar
ponad rok temu ocena: 43%  25
Bo nie było jedwabiu to jest tragedia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ macie pecha, ale tak wybraliście
ponad rok temu ocena: 94%  24
Jarocin niedługo będzie tylko znany (na Całą Polskę, może i Europę) z ilości przyjmowanych śmieci od innych gmin, oraz z inwestorów zatrudniających Ukraińców (15 zł/h, ok 2400 zł/m-c,) Po ca wam festiwal ???? Może jakiś kolejny łącznik za 50 mln zł, co ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaaauto
ponad rok temu ocena: 100%  23
Narodowości Ukraińskiej to raz, a dla Polaczków zostało okupowanie marketowych kas, tania siła rybna, Bydlacki, wafle i inne za dychę na godzinę. Spokojnie, jeszcze parę lat i będzie ich coraz mniej, bo uciekają do Niemiec tak jak my wcześniej. Anglia, Holandia, Belgia - nie masz nikogo w rodzinie? Znajomi? Aaa no. Będzie mało to wtedy wykażesz się swoją siłą i mądrością, bo ktoś ten kraj będzie musiał pociągnąć. Polacy nie będą wstanie że względu na starzenie się społeczeństwa. Może imigranci? Drugie Niemcy będą.
~ 1853
ponad rok temu ocena: 96%  22
Kolejny łącznik w perspektywie jest, a za ile to czas pokaże..
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 0%  21
Spiewamy z MONT https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 0%  20
dla poprawy nastroju na poniedziałek BTS I BIGBANG MV https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
ponad rok temu ocena: 100%  19
Jak coś w Jarocinie jest fajne, to trzeba to popsuć. Organizatorzy MNIEJ MRZONEK WIĘCEJ PRAWDZIWEJ PRACY A NIE POD PUBLIKĘ. Transmisji też nie było i ludzi zrobiliście jak zawsze w balona. Szkoda tego festiwalu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trzy
ponad rok temu ocena: 96%  18
Przykro mi ,że na festiwal rockowy darmowe bilety dostały dzieci a nie młodzież, mieszkańcy Jarocina również nie mieli tańszych biletów , Ja nie pracuję w jarocińskich spółkach i byłam zmuszona kupić 2 karnety : dla mnie i 13 letniej córki 2 razy 179 zł. to chyba dość dużo. Myślę, że za tę sytuację wielki minus dla burmistrza. A co do zapraszanych gości to można zrobić ankiety w Gazecie Jarocińskiej , gdzie czytelnicy będą mogli wyrazić swoje propozycje i wówczas burmistrz będzie wiedział kogo publiczność oczekuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JF2019
ponad rok temu 17
Dlaczego kupiłaś bilety po 179 zł, przecież kosztowały 139 zł?
~ Jarek
ponad rok temu ocena: 100%  16
Przepraszam, na jaki festiwal rockowy???? Bo nie jarze?
~ SZCZERY
ponad rok temu ocena: 86%  15
Festiwal umarł 2 lata temu. Drugiego zmartwychwstania nie będzie. w cuda nie wierzcie. No chyba że zaproszą Metallice, Limp Bizkit, Slipknot i Red Hot Chili Peppers
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SZCZERY
ponad rok temu ocena: 75%  14
Nie ważny jest wiek ale to co artysta może dać publice i jakie Show zrobić. Do tego Santana, Elton John i mamy tłumy i 30 tysięcy jak nie lepiej
~ Xxxx
ponad rok temu ocena: 67%  13
Nie 2 tylko 20
~ Piotrek
ponad rok temu ocena: 100%  12
Szczery Masz rację, a Jacekpl pogubił się, chciałby być takim emerytem jak Metallica i przyciągać setki tysięcy ludzi na koncertach
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 0%  11
METALICE to już emeryci , festiwal dla emeryta coś się pomieszalo powrót do przeszłości , w USA emeryci nie śpiewają :) Kocerty daje Koreańska fala KPOP https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
~ Mariusz Grzesiek
ponad rok temu ocena: 80%  10
Szanowna osobo związana z organizacją tegorocznego festiwalu. Nie było dla mnie żałosnym spotkać się z przyjaciółmi na słynnym, festiwalowym rowie. Nie było to żadne celebrowanie i lansowanie mojego bojkotu. Od momentu kiedy to festiwal został z dnia na dzień przywłaszczony przez ludzi, którzy nie mieli doświadczenia w przestrzeni organizacji festiwalu rockowego postanowiłem nie kupować karnetu. Karnet otrzymałem w prezencie (nie, nie, nie od Was) i z szacunku i sentymentu dla występujących artystów wybrałem się pod scenę. Totalną pomyłką było okrojenie repertuaru artystom podczas koncertów niedzielnych (ale czy można nazwać koncertem kilkuminutowy występ?). Szkoda Kasi Kowalskiej i Róż Europy. W końcu mogli pojawić się na nowej edycji festiwalu, lecz pełnowymiarowych koncertów nie było im dane zagrać. Totalnie zlekceważono zespoły, które były już zaplanowane na tegoroczny festiwal przez poprzednią załogę, która podjęła się organizacji tegoż. Min. Maleo i Indios Bravos.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 91%  9
Cała prawda. Łopolony i tak dobrze bawił się z osrusem, maslem i reszta ekipy przydupasow w strefie VIP, co było słychać jak włazil na scenę. A o tym biegającym za nim bodygardzie nie wspomnę, bo jest żałosny
~ taka prawda
ponad rok temu ocena: 96%  8
pod urzędem miejskim znicze jeszcze!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1410
ponad rok temu ocena: 75%  7
I pod gabinetami"SKAZANEGO ZA"I JEGO PUPILKÓW pana K i W
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 100%  6
"Mimo że impreza została przeniesiona na ul. Maratońską - jak oczekiwali tego zagorzali fani reaktywowanego rockowiska - to na pewno nie skończyła się zakładanym sukcesem frekwencyjnym. " BUAHAHAHA To już wiemy, kto spartaczył festiwal. To zagorzali fani reaktywowanego rockowiska. Bareja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dani26
ponad rok temu ocena: 97%  5
6000 tys osob???!!!! gdzie? kiedy?? bo chyba cos mnie omineło!!czy naprawde władza i organizatorzy maja nas za jakis debili?! jak tylko miasto przejeło festiwal to jest coraz gorzej a w tym roku to juz jakas totalna kpina. Niech w koncu ktos zrozumie ze nie potrafia i nie znaja sie na organizacji tego typu imprez i odda to w profesjonalne rece jakies agencji. Nie poszedłem w tym roku na owe wydazenie nie chciałem robic sztucznych statystyk. mam nadzieje ze przy kolejnych wyborach ludzie beda jeszcze pamietac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dani26
ponad rok temu ocena: 100%  4
na podstawie zdjec i filmow ktore zostały opublikowane w mediach, wystarczy to sobie porownac z czasem kiedy robila to agencja GOAHEAD i podawała podobna liczbe bawiacych sie ludzi a ul. maratonska nie dało sie przejsc podobnie było na ul sw ducha i do zdroju wiec nie wciskaj tu ciemnoty bo to wszystko jest w internecie i bardzo latwe do sprawdzenie pozatym gdyby nie wszech obecne darmowe bilety to było by 700 osob plus obsługa
~ JF2019
ponad rok temu ocena: 0%  3
Skoro Cię nie było, to na jakiej podstawie podważasz to, co podają organizatorzy?
~ O_O
ponad rok temu ocena: 100%  2
W ankiecie brak opcji - byłem, bo odkupiłem (za mniej monet) od tych co dostali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
ponad rok temu ocena: 56%  1
Czyli odpowiedź nr 1. :)
R E K L A M A