Sukces „Komorzanki” na Mistrzostwach Świata [GALERIA]

Sukces „Komorzanki” na Mistrzostwach Świata [GALERIA] - Zdjęcie główne

Wiadomości

Zawodnicy UKS Komorzanka zdobyli aż 8 medali na Mistrzostwach Świata w Turcji.

Rozgrywki najlepszych światowych zawodników rozgrywane były w Turcji w Izmirze i zakończyły się 3 września. W czasie mistrzostw odbyły się trzy turnieje, w których wzięli udział zawodnicy Komorzanki. Pierwszy z nich to gra błyskawiczna trwająca zaledwie 3 min. + 2 sekundy na każdego zawodnika, następnie będzie tak zwana gra aktywna – 7 min. + 5 sekund oraz gra klasyczna, która trwa aż 40 minut + 20 sekund.

W Mistrzostwach Świata w warcabach 64-polwych Polskę reprezentowali również zawodnicy UKS „Komorzanki” - Maja Warzywoda, Aleksandra Łukomska, Patrycja Tomczak oraz Wiktor Grzebyszak.

Nasi warcabiści odnieśli ogromny sukces. Zdobyli łącznie aż 8 medali w turniejach - gry błyskawicznej, aktywnej i klasycznej.

W kategorii chłopców do lat 7 trzy złote medale i tytuł potrójnego Mistrza Świata zdobył Wiktor Grzebyszak w grze błyskawicznej, aktywnej i klasycznej.

Wśród dziewcząt do lat 7 złoty medal i tytuł Mistrzyni Świata w grze błyskawicznej oraz dwa srebrne krążki tytuł podwójnej Wicemistrzyni Świata w grze aktywnej i klasycznej wywalczyła Maja Warzywoda.

W grupie dziewcząt do lat 13 dwa brązowe medale i tytuł podwójnej II Wicemistrzyni Świata zdobyła Aleksandra Łukomska za grę aktywna i klasyczną. Natomiast Patrycja Tomczak uplasowała się na: 6. miejscu w grze błyskawicznej i 5. miejscach w grze aktywnej i klasycznej.

Drużynowo reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. To sukces naszych zawodników.

Oczywiście gratulacje należą się niewątpliwie również trenerom naszych zawodników - Andrzejowi Ziaja i Elżbiecie Kowalskiej - Ziaja.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.