ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Studniówkowe grzeszki? Lista jest długa i zaskakująca [SONDA]

5 miesięcy temu    24.01.2020
Anna Konieczna
komentarzy 3 ocen 3 / 100%
A A A
Sudniówka 2020Sudniówka 2020

Studniówkowa gorączka trwa w najlepsze - uczniowie albo szykują się do pierwszego w życiu balu z prawdziwego zdarzenia albo mają go już za sobą. Nie zdają sobie sprawy z tego, ile… „grzechów” związanych jest z tym wydarzeniem.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Do Aliny Czyżewskiej, która zajmuje się w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska tematem szkół, zgłaszają zarówno się zarówno uczniowie, jaki i nauczyciele, pytając, czy organizatorzy studniówek działają zgodnie z prawem.
 

 

[studniówka Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie - czytaj więcej, zobacz WIDEO - TUTAJ]

 

 

Choć w większości studniówki „wyszły” ze szkół i stały się imprezami prywatnymi, a ich uczestnicy są dorośli, muszą liczyć się z wieloma ograniczeniami, w większości wymuszonymi przez przepisy.
 

 

Lista studniówkowych „grzechów”, które popełniają szkoły jest zaskakująca i długa. To na przykład:

obowiązkowe opłaty dla osób, które na studniówkę się nie wybierają; nie zwracanie wpłaty w przypadku wycofania się uczestnika; przymuszanie uczniów do tańczenia poloneza (pod groźbą obniżenia oceny z W-F-u lub zachowania) czy zakaz opuszczania budynku.
 

 

[studniówka młodzieży z jarocińskiej "Jedynki" - czytaj więcej, zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ I WIDEO - TUTAJ]

 

 

 

- Wyobraźmy sobie, że mówimy na przykład o balu sylwestrowym, którego organizatorzy narzucają takie reguły uczestnikom. Czy wzięlibyśmy w nim udział, płacąc słono i wiedząc, że na przykład nie możemy wyjść na papierosa, bo nie wpuszczą nas z powrotem do środka? Nie dość tego organizator narzuca nam, kogo możemy zaprosić, a czyje towarzystwo jest wykluczone? (...) Mało kto zdaje się zauważać, że przyszli maturzyści to osoby dorosłe, mające pełnię praw obywatelskich - podkreśla Alina Czyżewska.
 

 

 

 

Z kolei wielu organizatorów bali studniówkowych stawia pytanie: Czy dorosłość oznacza odpowiedzialność?
 

 

 

[tak na studniówce bawili się maturzyści z ZSP-B w Tarcach - czytaj więcej i zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ i WIDEO - TUTAJ]

 

 

Spotkaliście się z podobnymi wątpliwościami i ograniczeniami na waszych studniówkach? Przeszkadzały wam? Piszcie w komentarzach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Studniówki 2020

Czy Twoim zdaniem ograniczenia wprowadzane przez organizatorów studniówek są potrzebne?

ankieta dodana 22.01.2020, ilość wszystkich głosów: 167
Tak
42%
Nie
49%
Nie mam zdania
9%
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ups
5 miesięcy temu ocena: 89%  4
A mnie przeraża to ,że dzisiaj ludzie i młodzi i starsi nie potrafią się bawić nie wypijając hektolitrów alkoholu ,że widok upitego młodzieńca czy dziewczyny bawi Nas dorosłych zamiast gorszyć.... ,że zatarła się granica pomiędzy wypić ,a upić.... A studniówki ? no cóż ,kiedyś królowała klasyczna elegancja ,kultura na wysokim poziomie (oczywiście zdarzały się wyjątki )Teraz króluje raczej rozebranie niż ubranie zero respektu przed kimkolwiek -a wyjątkiem stała się skromność w ubiorze ,zachowaniu i ...piciu .I TO JEST SMUTNE !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XD
5 miesięcy temu 3
Szacunek dla starszych wyciąga sie z domu. Mam 19 lat i nigdy nie zdażyło mi sie pyskowac do nauczyciela :) Chyba Pan czy Pani nie widziała nagrań z studniówek tam nie bylo elegancji i kultury ? Na mojej studniówce faktycznie było kilka osób podpitych ale nikt nie wypil hekto litrów alkoholu.
~ Absolwent
5 miesięcy temu ocena: 25%  2
W szkole w tarcach podczas prób nawet na nas gwizdano
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiki
5 miesięcy temu ocena: 0%  1
Umówmy się, tarce to taka zawodówka z maturą i studniówka. Nie każda szkoła i nie każdy uczeń jest godzien brać udział w studniówce, o tańcu poloneza nie wspomnę. Niestety etykieta przypięta szkole, poniża uczniów tych którzy wiedzą jak się zachować na balu studniówkowym i nie mylą go z wiejskimi dożynkami.
R E K L A M A