ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Strażacki RAPORT: Trzy osoby nie żyją, sześć trafiło do szpitali

› Aktualności› Na sygnale 10 dni temu    12.01.2021
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Strażacki RAPORT: Trzy osoby nie żyją, sześć trafiło do szpitaliStrażacki RAPORT: Trzy osoby nie żyją, sześć trafiło do szpitali fot. Adam Majewski

31 razy interweniowała straż pożarna w minionym tygodniu. Trzy osoby nie żyją, sześć trafiło do szpitali.

 Tradycyjnie już 14 razy ratownicy udawali się do szpitala, gdzie sprawdzali ogrzewanie namiotów.

W nocy z środy na czwartek interweniowali w Lubini Małej na drodze wojewódzkiej 443. Kierujący ciężarowym manem wraz z naczepą, jadąc w stronę Gizałek, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, naczepa wpadła na przeciwległy pas, uderzyła w jadącego z przeciwnego kierunku renaulta mastera. [ZOBACZ TUTAJ]

 

Kierowca ciężarówki z powiatu krotoszyńskiego trafił do szpitala. Dwa zastępy straży pożarnej zadysponowano do otwarcia drzwi do mieszkania w Wilczyńcu. Pracownica Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie poinformowała policję, że od dłuższego czasu nie ma kontaktu z osobą, która jest objęta opieką placówki. Służby weszły do mieszkania. Niestety było już za późno na ratunek dla 71-letniego mężczyzny [ZOBACZ TUTAJ].

 Jedna osoba ucierpiała w wypadku, który wydarzył się w czwartek na ul. Św. Ducha w Jarocinie. Na przejściu dla pieszych potrącono kobietę [ZOBACZ TUTAJ].

 

Z kolei w niedzielę wszystkie służby wezwano na osiedle Kościuszki w Jarocinie. Córka niemieszkająca w Jarocinie zadzwoniła do policjantów z prośbą o pomoc, bo nie może się skontaktować z rodzicami. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Nikt nie otwierał drzwi. Nie reagował też na nawoływania. Konieczna była interwencja straży pożarnej. Kiedy ratownicy weszli do mieszkania mężczyzna już nie żył, a kobietę przewieziono do szpitala.

Tego samego dnia doszło do śmiertelnego wypadku na drodze Żerków-Chrzan. Kierowca mercedesa zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie uderzył w jadącą kię. Mercedes wypadł z drogi, uderzył w przydrożne drzewo a następnie zatrzymał się na pobliskim polu. Pomimo reanimacji kierowca pojazdu zmarł. Trzy osoby w tym dziecko przewieziono do szpitali.

Dodatkowo 5 razy strażacy usuwali powalone drzewa lub konary. W sobotę w Mieszkowie gasili pożar pojedynczego drzewa. Dostarczali też posiłki dla osób objętych kwarantanną.

 

 

Nowy - 2. numer Gazety Jarocińskiej w 2021 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!