ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Starościny w doskonałym humorze. Będą inwestycje w każdej gminie

› Aktualności ponad rok temu    11.05.2019
Anna Konieczna
komentarzy 54 ocen 5 / 60%
A A A
Starosta Lidia Czechak (z lewej) i jej zastępczyni Katarzyna SzymkowiakStarosta Lidia Czechak (z lewej) i jej zastępczyni Katarzyna Szymkowiak fot. A. Konieczna

To, że starosta Lidia Czechak jest lubiana, to już wiadomo, ale, że ma tak dobre kontakty z premierem i innymi politykami z pierwszych stron gazet, jest pewną nowością. Teraz nie ma jednak wątpliwości, że tak jest. Potwierdziła to twardymi dowodami w postaci wielu milionów złotych na inwestycje w powiecie. Co zostanie zrobione i za ile?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Tegoroczny budżet powiatu jarocińskiego na inwestycje, czyli drogi, chodniki i tym podobne zadania był bardzo mizerny i chyba najmniejszy od wielu lat. Samorząd zamierzał przeznaczyć na ten cel około 4 milionów złotych.

 

 

Co można zrobić z tak małej - jak na cztery gminy powiatu - kwoty, skoro połowę z niej miała pochłonąć budowa ścieżki rowerowej między Jarocinem a Żerkowem [o tym także TUTAJ].

 

 

[zobacz budowę nowego, dużego ronda w Jarocinie - GALERIA ZDJĘĆ i szczegóły TUTAJ]

 

 

To też, kiedy po wyborach samorządowych - jesienią ubiegłego roku - do władzy doszły Lidia Czechak, jako starosta i Katarzyna Szymkowiak, jej zastępczyni - mówiło się, że oprócz administrowania, to obie panie panie nie będą miały zbyt dużo pracy.

 

 

Tymczasem przedstawione na niedawnej konferencji prasowej [więcej TUTAJ] fakty pokazują coś zupełnie innego. Bilansem pięciu miesięcy rządów dwóch kobiet w starostwie są inwestycje planowane w każdej z gmin powiatu na prawie 13 milionów złotych.

 


[dlaczego burmistrz Jarocina "doniósł" na radnych opozycji do prokuratury - czytaj TUTAJ]

 

 

Największym sukcesem jest uzyskanie dofinansowania do przebudowy drogi Magnuszewice - Kotlin.

 

 

Powiat wnioskował o wsparcie w wysokości ponad 3,5 mln zł, czyli 50% wartości inwestycji, a otrzymał ponad 5,6 mln zł, czyli 80%.

 

 

[bezpłatna pomoc prawna - zobacz, kto i jak może z niej skorzystać - szczegóły TUTAJ]

 

 

Z wpisu starosty Lidii Czechak na profilu na facebooku wynika, że jest bardzo dumna i zadowolona. Napisała:

 

 

„Powiat Jarociński z największym dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. DZIĘKUJEMY Panu Premierowi, Pani minister Andżelice Możdżanowskiej, Panu wojewodzie Zbigniewowi Hoffmannowi i wszystkim którzy nam wspierali.”

 

 

Wkład własny samorządu powiatowego do przebudowy drogi Magnuszewice - Kotlin to 1,4 mln zł (ogólna wartość zadania to ponad 7,1 mln zł - przyp. red.). - Nie ukrywam, że liczymy na pomoc finansową ze strony gminy Kotlin. Myślę, że mogłaby ona być na poziomie 10% wkładu własnego (140 tys. zł - przyp. red.) - przyznaje Lidia Czechak.

 

 

[nowy prezes szpitala musiał zrezygnować - z czego i dlaczego - czytaj TUTAJ]

 

 

Przebudowa będzie obejmować wykonanie na długości 3 km nowej nawierzchni jezdni z poszerzeniem jej do 5,5 m. Powstać ma ponad 900 m nowych chodników i 2 przejścia dla pieszych. Przebudowie ulegnie także ponad 1,5 km chodników, 1 przejście dla pieszych i 2 przystanki autobusowe.

 

 

Na tym panie starosty nie poprzestały, zamierzają inwestować na terenie pozostałych gmin powiatu: Jaraczewo, Żerków i Jarocin. Projekty i wnioski zostały już dawno przygotowane i złożone. Niektóre otrzymały dofinansowanie, a inne czekają na rozstrzygnięcie. Co zostanie zrobione, gdzie i za jakie kwoty - szczegóły w najbliższym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”, która już we wtorek - 14 maja będzie w sklepach.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 3 głosów: 5 (60%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (54)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ A gdzie jeszcze przetarg i realizacja?
ponad rok temu ocena: 100%  54
Opisują wnioski o kasę jako inwestycje. Śmiech na sali. Martuzalski też się chwalił przed wyborami modernizacją starego skrzydła szpitala. A prawda była taka że złożył wniosek. Który zresztą miesiąc po wyborach nie zakwalifikował się do dofinansowania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wybory co rok i będziemy mieli Las Vegas
ponad rok temu ocena: 100%  53
Dobrze że są wybory, bo by mury szpitalne wybudowane stały 3 lata puste.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gfds
ponad rok temu ocena: 100%  52
Kaście wciąż coś śmierdzi - taki ma dziwny uśmiech
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ??? 3?????
ponad rok temu ocena: 100%  51
Chodzi o Kaskę czy kastę komuchowatych zielonych arbuzików czerwonych w środku?
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 92%  50
No , widzisz, Mateusz z Jaraczewa poproś te Panie , to może przyspieszą realizację budowy OBWODNICY. Miała być już w 2012-13. I CO?????kolesie ważniejsi niż mieszkańcy Jaraczewa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co za słodzenie za nieróbstwo !
ponad rok temu ocena: 78%  49
W gminie Jarocin tak jak do tej pory NIC. Nie ma się z czego cieszyć. Nie mają kobity nic do powiedzenia i w swojej gminie Jarocin nie robią żadnej drogi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W gminie Jarocin brak inwestycji drogowych. tylko jeden projekt
ponad rok temu ocena: 100%  48
Pani dziennikarz tu jest link do budżetu powiatu załącznik wydatki inwestycynje. Na przyszłość żeby głupot nie wypisywać. https://www.bip.powiat-jarocin...
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 93%  47
Z nienawiści do Adama, inwestycje w gminie Jarocin obarczone są embargiem. Przypominam PISowi, że 3 radnych z 7 mają z gminy Jarocin. Przypomnę Lidia Czechak, Henryk Szymczak a teraz Marta Bierła, Mirosław Drzazga. Waszych wyborców macie gdzieś?
~ Sławek
ponad rok temu ocena: 100%  46
Szkoda że pracownicy szpitala nie mają doskonałego humoru. Fizjoterapeutki, apteka, diagnostyka laboratoryjna i obrazowa. Zarabiają niewiele więcej niż najniższa krajowa, ale pisowcy prezes szpitala a szczególnie starosta z PIS Lidia z 12.000 może mieć niezły ubaw co widać na załączonym zdjęciu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sławej
ponad rok temu ocena: 94%  45
W 2018 kiedy rządziła koalicja PiS PSL i PO podwyższono lekarzom pensje o milion złotych. W 2019 w 1 kwartale kiedy rządzi koalicja PiS i PSL podwyższono lekarzom pensje o 600.000. A biednym ludziom w szpitalu którzy zarabiają niewiele więcej od najniższych krajowych ciągle mówią że nie ma pieniędzy. Nie ma dla najbiedniejszych. Lekarz na jednym dyżurze 24h zarabia dwa razy tyle co rehabilitantki przez cały miesiąc. I z czego Czechak tak się cieszysz? Bo zarabiasz 12.000? Śmiejesz się z tych biednych ludzi w szpitalu?
~ Kpbf
ponad rok temu ocena: 88%  44
Scieżka rowerowa między Jarocinem a Żerkowem? Chyba między Żerkowem a rzeczką. Na mostek już nie starczyło.Do Jarocina daleko.Zresztą ta inwestycja zlecona za poprzedniej kadencji.tak jak droga magnuszewice kotlin z projektem i wypisanym wnioskiem za poprzedniej kadencji.więc sobie niech czechak z szymkowiakową za wiele nie przypisują.kiedy one by to ogarnęły jak ciągle na składaniu kwiatów albo wizytacjach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sławek
ponad rok temu ocena: 94%  43
Może niech Lidia Czechak z PIS dowie się ile zarabiają rehabilitantki, diagnostki laboratoryjne, pracownicy diagnostyki obrazowej, apteki szpitalnej, sekretarki medyczne, pracownicy księgowości, kadr, zamówień publicznych, pracownicy gospodarczy. I niech to skonfrontuje że swoimi 12.000, z 17.000 henia i wynagrodzeniami lekarzy. Może wtedy mniej szczerzyć będzie ząbki.
~ Maniek
ponad rok temu ocena: 87%  42
Czekam na selfie z miejsc, gdzie będą te teoretyczne miliony wydane
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gooogle
ponad rok temu ocena: 95%  41
Nie obrażaj kelnera.
~ Asia
ponad rok temu ocena: 41%  40
Ten od towarków i kelner są jednego poziomu.
~ Suteren Szczepan
ponad rok temu ocena: 83%  39
Nikt i nic nie pobije ksywy "towarki".
~ Przyganiał kocioł hehe garnkowi
ponad rok temu ocena: 83%  38
Lepiej być kelnerem niż szefem z którego naśmiewają się pracownicy nawet w świetle kamer nazywając "towarkiem".
~ sos tysiąca wysp
ponad rok temu ocena: 24%  37
Kelnerku widzę że walczysz o wymazanie z pamięci ludzi to że jesteś kelnerem, ale niestety, kelner był jest i będzie tylko jeden - ty.
~ :D
ponad rok temu ocena: 21%  36
Jak ktoś niżej napisał " Kelner dzieciok z żelem na głowie", a Szymczak nie ma już prawie włosów, więc o niego nie chodzi. Wiesz.....mądrej głowy włos sie nie trzyma. :D
~ Nie rozumiem
ponad rok temu ocena: 76%  35
Czemu Henryka Szymczaka z Witaszyc ciągle wyzywasz kelnerem?
~ Kelner dzieciok z żelem na głowie
ponad rok temu ocena: 24%  34
Keler jest tylko jeden i mieszka w Witaszycach. Hahaha!
~ Zielony arbuz czerwony w środku
ponad rok temu ocena: 93%  33
Kelner Gróbelny fakt, nie popisał się. Ale od członka PSL za dużo nie można oczekiwać. Niekompetencja na każdym kroku. Dwa odszkodowania za niezgodne z prawem zwolnienia na kwotę 350.000 to taki mały przykład. Jakim trzeba być ignorantem żeby zwolnić bez zgody rady radnego. Kretyn i tyle.
~ !
ponad rok temu ocena: 32%  32
Pośmiewiskiem i totalną niekompetencją były rządy kelnera.
~ Najbardziej irytuje głupota ludzka
ponad rok temu ocena: 91%  31
Wydali 50.000 na dokumentację i się chwalą inwestycją drogową w gminie Jarocin. Ten powiat to jest pośmiewisko. A Konieczna te bzdury powiela. Jaka inwestycja w gminie Jarocin? Jaka? Pani Konieczna jaka inwestycja drogowa jest realizowana w gminie Jarocin przez powiat. Albo jaka ma zapewnione finansowanie? Wystarczy zajrzeć do budżetu powiatu, a nie robić newsy na podstawie Facebooka polityka. Więcej rzetelności dziennikarskiej, a mniej oszołomstwa, albo zwykłego lenistwa dziennikarskiego.
~ Ggggg
ponad rok temu ocena: 88%  30
Szkoda że pracownicy szpitala nie mają doskonałego humoru. Fizjoterapeutki, apteka, diagnostyka laboratoryjna i obrazowa. Zarabiają niewiele więcej niż najniższa krajowa, ale pisowcy prezes szpitala a szczególnie starosta z PIS Lidia z 12.000 może mieć niezły ubaw co widać na załączonym zdjęciu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kASIA
ponad rok temu ocena: 89%  29
TO ŻAŁOSNE, TE ICH URZĘDOWANIE TO DZIECINADA, CZECHAKOWA JEST LUBIANA???????, DAJCIE SPOKÓJ MYŚLICIE ŻE LUDZIE TO IDIOCI, PRZECIEŻ CAŁY JAROCIN MA UBAW Z TEGO STAROSTOWANIA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maniek
ponad rok temu ocena: 93%  28
Niech wybiorą wykonawcę i rozpoczną inwestycję to wtedy mogą się chwalić. Sama kasa na papierze to nie wszystko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 13%  27
Z tych dotacji na rondka i łączniki pomyślano by ,o uruchomieniu produkcji w zamkniętej cegielni , wsparciu w zażądzaniu w Jaromie , po utracie 5000 miejsc pracy w latach 90 w powiecie, ile nowych miejsc z średnim zarobkiem się pojawiło się do tej pory . do poczytania na sobotę http://korea.net/AboutKorea/Economy/The-Miracle-on-The-Hangang
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do kmiotka
ponad rok temu ocena: 100%  26
Chyba zarządzaniu Gonada. Ty znowu po pijaku że swoimi "obcjami"?
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 0%  25
http://www.koreatimes.co.kr/www/tech/2019/05/693_268631.html
~ Tomasz
ponad rok temu ocena: 31%  24
Wreszcie prawdziwa kasa a nie tylko kredyty i kredyty jak Pawlicki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To już nawet nie jest śmieszne. To jest żałosne
ponad rok temu ocena: 85%  23
Konieczna jesteś śmieszna. W każdej gminie? Czyli w Jarocinie jaka? Projekt drogi? Hehe. A może parking przy szkole hehe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zadrożek
ponad rok temu ocena: 100%  22
Gazeta jest śmieszna...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 96%  21
Wybory. Mówi wam to coś?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mniej włażenia w tyłe.... więcej precyzji
ponad rok temu ocena: 87%  20
Konieczna na terenie wszystkich gmin? To podaj inwestycję na terenie gminy Jarocin? Tylko nie ośmieszaj się że chodzi Ci o drogę Golina - Potarzyca. Wydatek kilkudziesięciu tysięcy na projekt to żadna inwestycja. Inwestycją będzie jak będzie wpisana do budżetu powiatu z zabezpieczonym finansowaniem. A na razie w gm Jarocin jest wpisany parking przy szkole za 360.000.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mniej sweet foci więcej pracy
ponad rok temu ocena: 83%  19
Konieczna skąd Ci się wzięło 13 milionów? 7 milionów droga Magnuszewice Kotlin, 2 miliony ścieżka rowerowa z Żerkowa donikąd i 600.000 mostek w Cerekwicy. A w gminie Jarocin zero inwestycji drogowych. Czechak wybrali cię Jarociniacy i Jarocinianki. Gdzie inwestycje w gm. JAROCIN? W Łuszczanowie na drodze powiatowej powódź bo nic nie robicie z kanalizacją deszczową. Mniej kwiatów po pomnikami składajcie to może zaoszczędzicie choć na jedną inwestycję w gminie Jarocin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Vvvv
ponad rok temu ocena: 93%  18
Nawet 10 mln nie ma, ale lepiej brzmi 13 mln. Z tego 7 mln dostała na podstawie wniosku złożonego za poprzedniej kadencji. Kiedy one by złożyły wniosek jak ciągle jeżdżą i składają kwiatki albo wizytują kogoś.
~ Jarocin jak zwykle przez powiat pomijany
ponad rok temu ocena: 93%  17
Z nienawiści do Adama, inwestycje w gminie Jarocin obarczone są embargiem. Przypominam PISowi, że 3 radnych z 7 mają z gminy Jarocin. Przypomnę Lidia Czechak, Henryk Szymczak a teraz Marta Bierła, Mirosław Drzazga. Waszych wyborców macie gdzieś?
~ Jeszcze nic nie zrobili, a już gazeta odtrąbia sukces
ponad rok temu ocena: 88%  16
3,6 miliona złotych na drogę Magnuszewice Kotlin gwoli precyzji powiat uzyskał już dzięki wnioskowi złożonemu za poprzedniej kadencji. Więc Czechak nie przypisuj sobie wszystkiego. Najpierw ogłoś przetarg, zrealizuj inwestycje, a potem się chwal.
~ Pracownik
ponad rok temu ocena: 89%  15
Czechak kiedy podwyżki dla rehabilitacji, laboratorium i apteki szpitalnej? Wiesz chociaż ile oni zarabiają? Wasz minister z PIS dał pieniądze dla szpitala w Jarocinie, a wy je podobno przeznaczyliście dla lekarzy. Za Pani kadencji doszło do tego. Wytłumaczy to Pani pracownikom szpitala?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ważni są dla nich tylko lekarze
ponad rok temu ocena: 96%  14
PiS jest w hasłach za biednymi. A w czynach ładuje kabzę bogatym. Starosta z PIS, prezes szpitala z PiS, a wolę ministra z PIS mają gdzieś.
~ Uśmiechasz się Pani Lidio czy śmiejesz się z innych?
ponad rok temu ocena: 93%  13
Może niech Lidia Czechak z PIS dowie się ile zarabiają rehabilitantki, diagnostki laboratoryjne, pracownicy diagnostyki obrazowej, apteki szpitalnej, sekretarki medyczne, pracownicy księgowości, kadr, zamówień publicznych, pracownicy gospodarczy. I niech to skonfrontuje że swoimi 12.000, z 17.000 henia i wynagrodzeniami lekarzy. Może wtedy mniej szczerzyć będzie ząbki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mniej samouwielbienia. Więcej pokory Pani Czechak
ponad rok temu ocena: 96%  12
W 2018 kiedy rządziła koalicja PiS PSL i PO podwyższono lekarzom pensje o milion złotych. W 2019 w 1 kwartale kiedy rządzi koalicja PiS i PSL podwyższono lekarzom pensje o 600.000. A biednym ludziom w szpitalu którzy zarabiają niewiele więcej od najniższych krajowych ciągle mówią że nie ma pieniędzy. Nie ma dla najbiedniejszych. Lekarz na jednym dyżurze 24h zarabia dwa razy tyle co rehabilitantki przez cały miesiąc. I z czego Czechak tak się cieszysz? Bo zarabiasz 12.000? Śmiejesz się z tych biednych ludzi w szpitalu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pracownik
ponad rok temu ocena: 96%  11
Jak jest tak dobrze i jest Pani Czechak tak dobra to niech przymusi henia ze szpitala z PiS żeby podwyższył wynagrodzenia dla strajkujących pracowników fizjoterapii. W końcu szpital dostał podwyżkę ryczałtu o 100.000 miesięcznie w kwietniu tego roku. Minister Zdrowia z PiS oficjalnie powiedział że podwyżki z ryczałtu dyrektorzy szpitali powinni w części przeznaczyć na podwyżki personelu nie objętego zembalowym. Minister z PIS, starosta z PIS, prezes szpitala z PiS a podwyżek nie ma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jest Pani Czechak dumna z podwyżek dla lekarzy?
ponad rok temu ocena: 96%  10
A ile załatwiła dla fizjoterapeutek, diagnostek laboratorium, pracowników administracji i diagnostyki obrazowej? Zarabiają najniższe krajowe, a za jej czasów w 1 kwartale tego roku Mazurek prezes szpitala powyższył wynagrodzenia lekarzom, co będzie kosztowało szpital w skali roku 600.000
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jedno mówią, drugie robią
ponad rok temu ocena: 93%  9
Pis w Jarocinie dba o najbogatszych. Dlatego za kadencji Czechak podwyższono pensję lekarzom o 600.000 w skali roku. A plebs niech się cieszy że zarabia najniższą krajową i ma robotę.
~ Pytanko?
ponad rok temu ocena: 93%  8
A pochwaliła się że szpital za jej kadencji przyniósł ponad 3 miliony strat? Za sam pierwszy kwartał 2019 1,5 miliony straty?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jedyna szansa
ponad rok temu ocena: 83%  7
Gdyby nie dostali kasy z Warszawy to nic by nie robili - bo nie mają kasy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
ponad rok temu ocena: 30%  6
Gdyby nie było Pawlickiego to i w gminie można by wiele rzeczy załatwić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fakty
ponad rok temu ocena: 80%  5
Przecież to jest niecałe 3% tego co załatwił dla gminy Jarocin Adam Pawlicki. Ale jak na partyjniaków to i tak super wynik. Gratulacje Pani Lidio Czechak.
~ Boli
ponad rok temu ocena: 74%  4
Boli, że Pawlicki dziesiątki milionów euro na inwestycje z UE potrafi pozyskać co? Widać jak miasto się zmienia w oczach
R E K L A M A