ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Sposób na suszę - zachęcają rolników do budowy zbiorników

› Aktualności› Samorząd 2 miesiące temu    5.05.2020
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 1 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Ponad 3 mln 600 tys. zł przeznaczył Samorząd Województwa Wielkopolskiego na budowę nowych zbiorników wodnych w regionie.

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

- Od wielu lat wspieramy powstawanie nowych zbiorników wodnych w Wielkopolsce. Obserwując olbrzymią suszę, która w szczególny sposób dotyka nasz region, staramy się zachęcać do budowy zbiorników małej retencji. Obserwuję, że z każdym rokiem wpływa coraz więcej wniosków na tego typu zadania. Zbiorniki wodne - poza zwiększeniem retencji wody w środowisku - podnoszą również bioróżnorodność a także pooprawiają swoisty mikroklimat

 

- mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Dofinansowanie dotyczy budowy zbiorników o powierzchni od 0,3 do 2 ha. W sumie za dofinansowanie w kwocie 3 mln 600 tyś zł w Wielkopolsce przybędzie 48 hektarów zbiorników wodnych (51 sztuk). Dotacja do 1 ha powierzchni zbiornika wodnego wynosi 75 tys. zł. Ta dotacja przyznana jest osobom fizycznym, natomiast w maju dofinansowanie otrzyma również gmina Sośnie w powiecie ostrowskim.

 

51 zbiorników ma powstać na terenie 42 gmin w Wielkopolsce.

 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ R11L
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Być może czeka nas największa susza w historii. Wpłynie to szczególnie na wzrost cen pieczywa i makaronów. A Polska eksportuje rekordowe ilości pszenicy! Tymczasem Rosja i Chiny gromadzą zapasy i szykują się na głód. Co powinien zrobić rząd pis? Zapraszamy po wiadomościach po 13 https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A