ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Sparta z kolejnym zwycięstwem. Wataha rozgromiona w Jarocinie (ZDJĘCIA)

› Sport i rekreacja ponad rok temu    11.05.2019
Dawid Borucki
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Dawid Borucki

Sparta Jarocin odniosła trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie I ligi rugby. Podopieczni Bartosza Włodarka w 4. kolejce pokonali 69:7 Watahę Zielona Góra.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Jarociniacy powrócili do ligowych zmagań po dwóch tygodniach. W poprzednim meczu Sparta pewnie pokonała Alfę Bydgoszcz.

W sobotę, 11 maja do Jarocina przyjechała Wataha Zielona Góra. Bardzo szybko Sparta objęła prowadzenie, wykorzystując błąd gości. Oskar Gibki przechwycił podanie Watahy i popędził w pole przyłożeń. Chwilę później z dogodnej pozycji podwyższył Kacper Włodarek. W 10. minucie kolejne punkty dla Sparty. Tym razem swoje pierwsze przyłożenie zaliczył Jan Krajka, który na lewym skrzydle minął rywali. Dwa kolejne przyłożenia to dzieło Bartosza Włodarka. W końcówce pierwszej połowy Spartanie 2-krotnie zameldowali się w polu punktowym Watahy. W 28. minucie drugie przyłożenie w meczu zdobył Krajka, a wynik do przerwy ustalił Maciej Brodzik. Po pierwszej połowie Sparta prowadziła 36:0, ponieważ Kacper Włodarek trafił trzy z sześciu prób podwyższeń.

 

 

Druga połowa to błyskawiczne kolejne punkty dla Sparty. Nie minęły dwie minuty po zmianie stron, a w polu punktowym zameldował się Jacek Idzikowski. Wysokie prowadzenie jednak nie zadowalało Sparty, która systematycznie dokładała kolejne punkty. W 49. minucie wynik podwyższył Błażej Kalinowski, a w 52. minucie po raz trzeci przyłożenie w sobotnie popołudnie zdobył Krajka. Później swoją chwilę szczęścia mieli goście, którzy w 58. minucie zdobyli przyłożenie i celnie kopnęli z podwyższenia mimo trudnej pozycji. Na kwadrans przed końcem meczu swoje przyłożenie zdobył dla Sparty Kacper Włodarek, który wykończył akcję po wygranym młynie z wrzutem Watahy. Natomiast tuż przed końcem spotkania po raz drugi przyłożenie zaliczył Jacek Idzikowski, ustalając wynik meczu na 69:7, ponieważ chwilę później kop Kacpra Włodarka został zablokowany przez zawodnika Watahy.

Za tydzień Spartę czeka ostatnie spotkanie fazy zasadniczej, którego stawką najprawdopodobniej będzie 2. miejsce w tabeli. Rywalem będzie AZS AWF Warszawa. Mecz odbędzie się w stolicy. Jarociniacy mają już zapewniony awans do fazy play-off, która rozpocznie się w pierwszy weekend czerwca.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kamil
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Sparta to drużyna z której możemy być dumni
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Grzech
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Super wynik! Brawo Sparta!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kibic
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Oby za tydzień było zwycięstwo bo obejrzałbym jeszcze jakiś mecz w tym sezonie. Sparta u siebie zawsze wygrywa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jarock
  ponad rok temu ocena: 89%  1
  Brawo Sparta ! Szacunek Wataha ! Nieczęsto zdarza się , że po zakończeniu meczu kibice otrzymują oklaski od przyjezdnej drużyny.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A