ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Slalomowe Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski w Jutrosinie już za tydzień

› Aktualności ponad rok temu    27.05.2019
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Jak zapowiadają organizatorzy - zarówno na zawodników, jak i kibiców czekać będzie moc atrakcji. - To z pewnością będzie wielkie wydarzenie dla motoparalotniarzy i zarazem niesamowite widowisko na światowym poziomie - podkreśla Dariusz Kempiński, prezes Stowarzyszenia „Paralotnie Michałków”.

Mistrzostwa rozpoczną się 5 czerwca z udziałem 40 zawodników z 8 krajów, m.in. Czech, Niemiec, Hiszpanii i Litwy. - Podczas imprezy zaplanowaliśmy 20 task-ów kwalifikacji, co daje 800 przelotów między pylonami - 12 metrowymi dmuchanymi wieżami ustawionymi w wodzie. Poza główną konkurencją chcemy zrobić też zawody sztafetowe. Mam jeszcze kilka innych pomysłów, które z czasem się wyklarują. Na ich organizację wpływ będzie mieć też pogoda - mówi Dariusz Kempiński.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Loty odbywać się będą od środy w dwóch sesjach - porannej od godz. 6.00 do 10.00 i popołudniowej – od godz. 17.00 do 21.00. W sobotę o godz. 18.00 odbędą się loty finałowe, a o godz. 20.00 wręczenie nagród i pokazowy przelot motoparalotni.

Jak podkreśla Dariusz Kempiński, ma to być impreza nie tylko w klimacie lotniczym. - Myślimy też o atrakcjach dla kibiców, dlatego całość chcemy zakończyć koncertem bardzo fajnej kapeli reggae „Cała grupa barwinków” i wspólną zabawa taneczną. Nasze ubiegłoroczne treningi obserwowało wiele osób, które z zainteresowaniem do nas podchodziły i pytały, o co w tym sporcie chodzi. Liczymy, że i teraz nie zabraknie w Jutrosinie publiczności - podkreśla Dariusz Kempiński. Czerwcową imprezę połączono z festynem rodzinnym. Odbędzie się on w sobotę, 8 czerwca, od godz. 15.00. W jego programie przewidziano, m.in. występy artystyczne, gry i zabawy oraz loterię fantową.

Organizatorem imprezy jest Aeroklub Ostrowski przy współudziale Stowarzyszenia „Paralotnie Michałków” i Gminy Jutrosin, pod patronatem „Wód Polskich”.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ciekawy
ponad rok temu 1
Kto jest właścicielem zbiornika i gruntu wokół niego? Czy będzie telewizja?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A