ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Skwer Pamięci miejscem obchodów 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

› Społeczeństwo ponad rok temu    29.08.2018
Joanna Pera
komentarzy 7 ocen 1 / 0%
A A A

Pierwszy raz obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się na Skwerze Pamięci przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Dąbrowskiego.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

1 września o godz. 19.30 w kościele pw. Chrystusa Króla zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiar II wojny światowej. 

 

Po mszy delegacje organizacji kombatanckich, szkół, OSP, ZHP, bractwa kurkowego wraz z pocztami sztandarowymi przejdą na skwer przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Dąbrowskiego, gdzie odbędą się uroczystości rocznicowe.

 

W ubiegłym tygodniu miejsce to uchwałą Rady Miejskiej zyskało nazwę Skweru Pamięci.

 

Umieszczona tam tablica będzie informowała, że znajdował się tam cmentarz, na którym dokonywano pochówków mieszkańców Jarocina zmarłych w czasie epidemii cholery, a także pierwszych ofiar II wojny światowej.

 

Na przebudowanym w tym roku skwerze znajdują się też podświetlane tablice, na których wspomina się jarocinian walczących i poległych na frontach II wojny światowej, więzionych  w obozach koncentracyjnych i gettach, wypędzonych i wywiezionych na roboty przymusowe.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jarex
ponad rok temu ocena: 25%  7
robisz coś źle, nie robisz też źle, najwięcej mają do powiedzenia ci ci w życiu nic nie zrobili, cmentarz choleryków był i jest nadal tylko zmieniło się otoczenie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do jsrex
ponad rok temu ocena: 33%  6
Szanowny jarex, nie chodzi o otoczenie tylko o nazwę, nie zawsze radni mają rację, najlepiej nazwali by Plac Ziemi Jarocińskiej.
~ -/-
ponad rok temu ocena: 60%  5
1. Dziesiątki lat był to cmentarz choleryków , komu to przeszkadzało ? 2. Był porządny krzyż a postawiono taki niewyrośnięty i dlaczego nie drewniany, komu to przeszkadzało ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tylko pytam ?
ponad rok temu ocena: 84%  4
Tylko jak to się ma do kucharza z Libanu serwującego na cmentarzu kebab i tortille ? A rano to miejsce wygląda jak świniarnia !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc
ponad rok temu ocena: 50%  3
do fsdf - a od kiedy to burmistrz daje zgodę na prowadzenie kebabu? Ziemianinie podszkol się trochę, zanim napiszesz bzdury! Jak widać wg ciebie to w Jarocinie będzie pokutować "wina poprzedniego burmistrz" taj jak w Polsce "wina Tuska".
~ fsdf
ponad rok temu ocena: 56%  2
Zadaj to pytanie poprzedniemu burmistrzowi który dał na to zgodę
~ do wicka
ponad rok temu ocena: 73%  1
Kaźmierczak Robert wielki wiceburmistrz zna odpowiedź na wszystkie pytania także dotyczące kebabów
R E K L A M A