ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Skarbnik gminy Jarocin rezygnuje

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    21.04.2012
bnawrocki
komentarzy 71 ocen 0 / 0%
A A A
Michał Żabiński nie chce być już skarbnikiem gminy Jarocin.

O tym, że skarbnik gminy Jarocin może stracić stanowisko, było słychać od czasu lutowych wyborów. Michał Żabiński mógł być jednak spokojny o swoją posadę, bo zwolnienie go, w przeciwieństwie do innych urzędników, wymaga zgody rady miejskiej. A w tej większość mają oponenci Stanisława Martuzalskiego, skupieni w klubie Ziemia Jarocińska. Do stowarzyszenia które reprezentują należy też główny finansista gminy. W środę pojawiła się informacja, że Michał Żabiński złożył rezygnację. Urząd Miejski w Jarocinie nie potwierdził tego faktu. O swojej decyzji nie chciał rozmawiać też sam zainteresowany. - Umówiliśmy się z panem skarbnikiem, że na temat jego pracy w urzędzie będziemy dyskutować w przyszłym tygodniu i do tego czasu nie będzie w tej sprawie żadnych komunikatów - mówi tajemniczo burmistrz Stanisław Martuzalski i jednocześnie nie chce rozmawiać na temat szczegółów sprawy.

Nieoficjalnie wiadomo, że Michał Żabiński złożył wypowiedzenie i poszedł na urlop. W urzędzie ma pracować do końca lipca.

Więcej o sprawie i o tym, kto może zastąpić Żabińskiego w najnowszym numerze „Gazety Jarocińskiej”.

            (nba)   

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Fot. Bartek Nawrocki / Archiwum GJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (71)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ daro
ponad rok temu ocena: 89%  71
proponowałbym przeprowadzenie nakiety dot. jakości usług w TBS...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 85%  70
a ja apeluje do wszystkich, zróbcie coś z tym tbsem, bo tam normalnie chamstwo się szerzy, niekompetencja prostactwo. Połowa pracowników tej firmy jest do wymiany!!! Moze jakaś kontrola, audyt by sie przydał??? nie ma jakis innych modeli? Starsze Panie opanujcie się!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ endi
ponad rok temu ocena: 38%  69
Ale mordkę ma uśmiechniętą.Musiał się dobrze obłowić!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan W.
ponad rok temu ocena: 30%  68
Dzieci!!!!!!! Bawią się, kto więcej minusików zbierze... no dosyć zabawy z komputerkiem, a sio!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hubabuba
ponad rok temu ocena: 30%  67
Jaki z tego wniosek - jeszcze dużo urzędników Z UM trzeba zwolnić zeby było normalnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przemo
ponad rok temu ocena: 38%  66
[quote name="all4yar"][quote name="przemo"]Ja tego nie rozumiem.Jak Pan Pawlicki był burmistrzem to wypowiedzi anty Pan Żabiński miałyby po +60 głosów.Teraz jak władz się zmianiła to myślałem, że ten trend sie utrzyma a tu [/quote]czyli fani Adama siedzą na forum :lol: Co im pozostaje ?Może czują się ... porzuceni i opuszczeni ?[/quote]ooo już minusy zbieramy:) :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żaba
ponad rok temu ocena: 36%  65
Jaki skarbnik, takie finanse Jarocina. Krótko i na temat. Plisy czy minusy nic w tym nie zmienią. Jedynie nowy skarbnik!Dziewięć lat rządów arogantów tak tylko mogło się zakończyć!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ all4yar
ponad rok temu ocena: 32%  64
[quote name="przemo"]Ja tego nie rozumiem.Jak Pan Pawlicki był burmistrzem to wypowiedzi anty Pan Żabiński miałyby po +60 głosów.Teraz jak władz się zmianiła to myślałem, że ten trend sie utrzyma a tu [/quote]czyli fani Adama siedzą na forum :lol: Co im pozostaje ?Może czują się ... porzuceni i opuszczeni ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przemo
ponad rok temu ocena: 33%  63
Ja tego nie rozumiem.Jak Pan Pawlicki był burmistrzem to wypowiedzi anty Pan Żabiński miałyby po +60 głosów.Teraz jak władz się zmianiła to myślałem, że ten trend sie utrzyma a tu niespodzianka wszyscy są za Panem Żabińskim.I tak sobie myslę, że my zawsze będziemy na nie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radek S.
ponad rok temu ocena: 24%  62
[quote name="BiedaMiasto"][quote name="BOB"]SKARBNIKA NIE MA KSIĘGOWEJ NIE MA SEKRETARZA NIEMA ROZWOJU GMINY NIE MA NIE MA ALE NIE MARTWCIE SIĘ MAMY GENIUSZA STANISŁAWA I BARDZO PRACOWITYCH ZASTĘPCÓW.[/quote]dlaczego nie dodales, że tych ktorych nie ma byli lub jeszcze sa że stowarzyszenia skupiajacego najuczciwszych ludzi z okolic Jarocina ?[/quote]Same mackowiaki naklikały 40 minusów nie mówiąc o szwagrach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kriss
ponad rok temu ocena: 88%  61
[quote name="Grzegorz"]Tyle się mówi o fatalnym stanie finansów Jarocina, i o tym że może być problem z dopięciem tegorocznego budżetu ale .... kiedy i gdzie o tym problemie pisala prasa i dlaczego tak malo ? ...[/quote]Odpowiedź jest prosta. Minęło blisko 5 m-cy od uchwalenia budżetu na 2012 r. Martuzalski od 4 m-cy rządzi gminą. 120 dni to aż nadto aby ogarnąć problem i podjąć decyzję jak go rozwiązać. Tymczasem nadal nic nie wiadomo. To o czym mają niby pisać GJ czy inne media ?Jeżeli obecny burmistrz ma problemy z budżetem, to nic w tej sprawie nie zmieniło się od grudnia. Decydując się na start w wyborach z pewnością liczył się z ewentualnością wygranej. Zakładał więc, że będzie musiał się z tym zmierzyć więc powinien mieć jakąś wizję. Jeśli ją miał to wystarczy teraz tylko ją wdrożyć w życie. Dlaczego więc tego nie czyni ? W czym problem ? Oto jest pytanie !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A Tomek
ponad rok temu ocena: 88%  60
[quote name="kaskada"][quote name="jfpk"]Zwalnianie, zmuszanie do zwolnień etc i na razie tyle oferują nam jarociniakom nowi przy korycie."Sami nie oferują niczego w zamian...Jakby ktoś zarzucał mi kłamstwo to cytując nieuczciwość miałem na myśli przetarg na parkometry gdzie SIWZ zrobiono pod konkretny parkometr danej firmy, co zarzucił jeden z oferentów. Podali kolor parkometr RAL5011. Skandal, ale Walczakowi ten przetarg chyba jakoś umknął. ;-) http://bip.wokiss.pl/jarocinm/bip/zamowienia-publiczne/przetargi-ogloszone-przez-gmine-jarocin-w-roku-2012.html?pid=6300ODPOWIEDZI NA PYTANIA[/quote]Panie Burmistrzu, czyżby nie należało wezwać na dywanik informatyka?[/quote]Tak działa władza, zastrasza, kupuje i zwalnia , albo jesteś z Półgłówkiem i jego pachołkami albo WON ... (nawet z Jarocina Jarociniacy)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grzegorz
ponad rok temu ocena: 23%  59
Tyle się mówi o fatalnym stanie finansów Jarocina, i o tym że może być problem z dopięciem tegorocznego budżetu ale .... kiedy i gdzie o tym problemie pisala prasa i dlaczego tak malo ? Sa ważniejsze sprawy w jarocinie niż najbliższa przyszlość tego, co pozostalo po ZJ ? Bezpieczeństwo finansowe, analiza takiego a nie innego stanu budżetu i źródel pozyskania w nim przychodów to w tym roku dość ważny jak nie jeden z najwaznieszych tematów. To raczej temat na pierwszą stronę niż coś do wspomninania przy okazji. A przyczyny i skutki tego budżetu to temat do walkowania non stop. Ludzie (wyborcy, przynajmniej ci bardziej rozumni) muszą wiedzieć co bylo pierwsze : jajko czy kura (to przenośnia jakby ktoś nie zrozumial).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AWB
ponad rok temu ocena: 91%  58
parkomaty, sieć bezprzewodowa, pawełczuk, kaskada i wszystko jasne ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaskada
ponad rok temu ocena: 56%  57
[quote name="jfpk"]Zwalnianie, zmuszanie do zwolnień etc i na razie tyle oferują nam jarociniakom nowi przy korycie."Sami nie oferują niczego w zamian. Codziennością są więc: niekompetencja, układy, lenistwo (także umysłowe), chamstwo, prostactwo, infantylizm, nieuczciwość, ignorancja…"* za blogiem redaktora Karola G. oczywiście ten wpis dotyczył innych rządzących, ale wg mnie też trochę pasuje do "naszych".Jakby ktoś zarzucał mi kłamstwo to cytując nieuczciwość miałem na myśli przetarg na parkometry gdzie SIWZ zrobiono pod konkretny parkometr danej firmy, co zarzucił jeden z oferentów. Podali kolor parkometr RAL5011. Skandal, ale Walczakowi ten przetarg chyba jakoś umknął. ;-) http://bip.wokiss.pl/jarocinm/bip/zamowienia-publiczne/przetargi-ogloszone-przez-gmine-jarocin-w-roku-2012.html?pid=6300ODPOWIEDZI NA PYTANIA[/quote]Panie Burmistrzu, czyżby nie należało wezwać na dywanik informatyka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 32%  56
No w końcu ta [Usunięte].... zrezygnowała !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wie ktos ?
ponad rok temu ocena: 26%  55
Gawedził cos w mediach o szarganiu nazwiska, bo to podobno (jak sam mowi o sobie ) - człowiek honoru jest :P Ale po pieniązki niezapracowane chciwa rączke wyciaga - no chyba ze dali mu tam jakies zajecie ? Niechby chociaz liczniki wodomierzy po domach odczytywał , ale za 4 tysiaki ?.... ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Medialny :P
ponad rok temu ocena: 21%  54
[quote name="igor"]Widać na forum, że burmistrzowi i jego otoczeniu nerwy puszczają. Prawda jest jednak naga i bezwzględna: Z zarządzaniem gminą sobie nie radzą i nie mogą w tej chwili odwoływać się do działań poprzedników ponieważ primo doskonale znali sytuacje w gminie (audit przed wyborami za pieniądze podatnika). secundo opozycja ma święte prawo kontrolować i krytykować władzę, która coraz bardziej widać jest nieudolna i nastawiona tylko na czystki personalne i parcie na koryto, a nie dali do tej pory dbałości o dobro Jarocina.[/quote]Co ty opowiadasz największym problemem jesteście wy -ZJ ,która robi wszystko aby rządzenie było widziane jak najgorzej... i to jest podejście godne zaufania , sama nienawiść i chęć zemsty... To będzie zapamiętane i nic więcej ... ;) prawda boli...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A Tomek
ponad rok temu ocena: 88%  53
czytaj: kaczka = osa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A Tomek
ponad rok temu ocena: 89%  52
[quote name="igor"]Widać na forum, że burmistrzowi i jego otoczeniu nerwy puszczają. Prawda jest jednak naga i bezwzględna: Z zarządzaniem gminą sobie nie radzą i nie mogą w tej chwili odwoływać się do działań poprzedników ponieważ primo doskonale znali sytuacje w gminie (audit przed wyborami za pieniądze podatnika). secundo opozycja ma święte prawo kontrolować i krytykować władzę, która coraz bardziej widać jest nieudolna i nastawiona tylko na czystki personalne i parcie na koryto, a nie dali do tej pory dbałości o dobro Jarocina.[/quote]Po prostu Król jest nagi,o przepraszam . . . Królik, kaczka i koziołek :lol: :lol: :lol:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ igor
ponad rok temu ocena: 81%  51
Widać na forum, że burmistrzowi i jego otoczeniu nerwy puszczają. Prawda jest jednak naga i bezwzględna: Z zarządzaniem gminą sobie nie radzą i nie mogą w tej chwili odwoływać się do działań poprzedników ponieważ primo doskonale znali sytuacje w gminie (audit przed wyborami za pieniądze podatnika). secundo opozycja ma święte prawo kontrolować i krytykować władzę, która coraz bardziej widać jest nieudolna i nastawiona tylko na czystki personalne i parcie na koryto, a nie dali do tej pory dbałości o dobro Jarocina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A Tomek
ponad rok temu ocena: 71%  50
[quote name="Wie ktos ?"]A moze ktos mi powie czy Generalny Wodociag bierze jeszcze 4 tysiaczki z gminnej kasy za frajer ? ;-) Do tego jeszcze apanaze za radnego i diety za komisje .... :P Wie ktos moze jak sie wiedzie kumplowi z ZJ ? 8)[/quote]Podobno bardzo dobrze mu sie wiedzie. Ponoć Pan wraz ze służbą (służącą i kierowcą) nie mają pomysłu co z nim zrobić :lol: :lol: :lol: Podpowiem - wykorzystajcie wiedzę WieśMaca :oops: :oops: :oops:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Medialny :P
ponad rok temu ocena: 26%  49
[quote name="Grzegorz"][quote name="Medialny :P"]Minusy minusami , ale to pokazuje słabość ZJ ,że nie mają merytorycznego podejścia do tematu i czują się winni,że ktoś pokazuje publicznie ich błędy do których nie potrafią się przyznać winowajcy ... :lol: [/quote]Jeżeli choc jeden z nich czytając tu zacznie coś powoli rozumieć, to co przez te lata zrobili, to już jakis dobry znak :-)[/quote]Ale czego się spodziewać po analfabetach z ZJ... Skoro poprzedni burmistrz -OPALONY Skazaniec podpisuje co popadnie bo czytać nie umie to pewnie i tutaj na tym forum za bardzo im czytanie nie wychodzi... tylko ktoś podpowiada im , że teraz wypada dać minus. Czytanie ze zrozumieniem dla ZJ PAŁA ,więc szkodzą nam i gminie.. Ludzie niech to zrozumieją ... :) a najlepiej za sprawą kogoś prosto w oczy im pokazać gdzie ich miejsce...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wie ktos ?
ponad rok temu ocena: 33%  48
A moze ktos mi powie czy Generalny Wodociag bierze jeszcze 4 tysiaczki z gminnej kasy za frajer ? ;-) Do tego jeszcze apanaze za radnego i diety za komisje .... :P Wie ktos moze jak sie wiedzie kumplowi z ZJ ? 8)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grzegorz
ponad rok temu ocena: 26%  47
[quote name="Medialny :P"]Minusy minusami , ale to pokazuje słabość ZJ ,że nie mają merytorycznego podejścia do tematu i czują się winni,że ktoś pokazuje publicznie ich błędy do których nie potrafią się przyznać winowajcy ... :lol: [/quote]Jeżeli choc jeden z nich czytając tu zacznie coś powoli rozumieć, to co przez te lata zrobili, to już jakis dobry znak :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Medialny :P
ponad rok temu ocena: 31%  46
Minusy minusami , ale to pokazuje słabość ZJ ,że nie mają merytorycznego podejścia do tematu i czują się winni,że ktoś pokazuje publicznie ich błędy do których nie potrafią się przyznać winowajcy ... :lol: Szkoda,że nie można rozpisać jakiegoś referendum aby pozbyć się radnych ZJ ze stołków... poszukać mogę co da się z tym zrobić... bo z Wami nic nie będzie można naprawić a obecny burmistrz tego właśnie chce wspólnie z radnymi ,którzy stawiają opur ZJ... i za to im chwała ... :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan W.
ponad rok temu ocena: 76%  45
No to teraz Białoruś zrobią z Jarocina...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzina mackowiaków
ponad rok temu ocena: 19%  44
najlepiej te bandę buraków wysłać na pole kukurydzy do wojtczaka,zabierzcie ze sobą opalonego i innych wyrokowców
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Medialny :P
ponad rok temu ocena: 21%  43
Na razie cisza ! Czarna dziura :lol: :lol: :lol:[/quote]DO KRISS!!!dziurę to wy macie w mózgu... i dziurę w budżecie to wy zrobiliście ... Problemem ten gminy jesteście WY- Panowie i Panie z ZJ... ;-) DOBRA rada dla wszystkich z ZJ aby postąpili tak jak zrobił to skarbnik M.Ż., gdzie sam niby dobrowolnie zrezygnował... Zostawcie politykę mądrzejszym ludziom,a wy się zajmijcie czymś dla siebie bo robienie dla innych wam nie wychodziło i nie wychodzi ... ZJ wyautowana natychmiast ... :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kriss
ponad rok temu ocena: 80%  42
[quote name="kamik"]... Skarbnik kończy swoją misję i ...Jego rządy przejdą do "historii" Jarocina :oops: :-)[/quote]Typowa wypowiedź dyletanta.Skarbnik realizuje politykę finansową nakreśloną przez Burmistrza. To burmistrz podejmuje decyzje czy ma być deficyt czy nie, czy inwestujemy więcej czy mniej, czy prywatyzujemy czy nie, czy podnosimy podatki czy nie. Skarbnik jest najpierw doradcą burmistrza a potem wykonawcą jego woli. Decyzje podejmuje burmistrz i bierze pełną odpowiedzialność za te decyzje. Adam Pawlicki podejmował decyzje a potem je realizował.Obecny burmistrz ma widocznie problem z podejmowaniem decyzji bo póki co nawet expose nie wygłosił. Dlatego nie dziwmy się decyzji Skarbnika ! Żeby budżet zrealizować decyzje powinny zostać podjęte od razu po wyborach. A na razie co ... ? Na razie cisza ! Czarna dziura :lol: :lol: :lol:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kamik
ponad rok temu ocena: 21%  41
Ponoć faceta poznaje się po tym jak kończy ;-) Skarbnik kończy swoją misję i pozostawia Jarocin z dziurawym budżetem i górą długów!Jego rządy przejdą do "historii" Jarocina :oops: :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotrek
ponad rok temu ocena: 89%  40
[quote name="BOB"]SKARBNIKA NIE MA KSIĘGOWEJ NIE MA SEKRETARZA NIEMA ROZWOJU GMINY NIE MA NIE MA ALE NIE MARTWCIE SIĘ MAMY GENIUSZA STANISŁAWA I BARDZO PRACOWITYCH ZASTĘPCÓW. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]Pan, służąca i szofer poradzą sobie. Przecież mają zapewnione już posadki (urlopy bezpłatne - zawsze można wrócić) jak nie wyjdzie z Gminą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marianna
ponad rok temu ocena: 86%  39
Ćwierćrol ty półgłówku, nie można wydawać pieniedzy z budżetu, jeżeli nie chce się realizować strony przychodowej. Nie macie pomysłu na budżet jak go zmienić. Chcecie realizować wydatki, ale nie chcecie realizować przychodów ;-) :lol: Tak się nie da. Ta kadencja będzie najkrótsza i zakończona KO-MI-SA-RZEM !!! wstyd dla wszystkich popaprańców partyjnych skupionych wokół ..hmm .. i jak to nazwać??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ojtam
ponad rok temu ocena: 88%  38
PIOTROWICZ NIC NIE WIEDZIAŁ O MICHALE :lol: :lol: A KILKA RAZY DZIENNIE WCHODZI NA GÓRĘ ;-) . PARASOL OCHRONNY DLA WSPÓLNIKA WE WŁADZY?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BiedaMiasto
ponad rok temu ocena: 16%  37
[quote name="tata"]REFERENDUM ? NIE.. WCZEŚNIEJ BĘDZIE KOMISARZ. RĘKA MIESZKAŃCÓW NIE BĘDZIE POTRZEBNA. SAMI PĘDZĄ TEN POCIĄG DO PRZEPAŚCI.[/quote]ZJ ? Kto przeglosowal ten budzet ?Do przepasci pedza wyborcy od wielu lat swoimi nieodpowiedzianymi decyzjami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BiedaMiasto
ponad rok temu ocena: 16%  36
[quote name="optymistka"]Gminę teraz czeka trudne zarządzanie finansami, ponieważ występuje pokaźny deficyt budżetowy i dług publiczny. ........Czeka nas referendum ?[/quote]Dlug powinni splacic ci, ktorzy go zrobili.Referendum? Za skazanca nie było referenfum - gorzej nie bedzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tata
ponad rok temu ocena: 88%  35
REFERENDUM ? NIE.. WCZEŚNIEJ BĘDZIE KOMISARZ. RĘKA MIESZKAŃCÓW NIE BĘDZIE POTRZEBNA. SAMI PĘDZĄ TEN POCIĄG DO PRZEPAŚCI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ optymistka
ponad rok temu ocena: 89%  34
[quote name="juras"]przecież taka fajna posada i dobrze płatna... nie rozumiem :-|[/quote]Kto chce współpracować z osobą, która tylko 13 lat przepracowała w swoim życiu w tym pełniła funkcje starosty z nadania politycznego.Gminę teraz czeka trudne zarządzanie finansami, ponieważ występuje pokaźny deficyt budżetowy i dług publiczny. Druga osoba w gminie to inspektor , który pracował w biurze podawczym.Nauczycielka tez nie mam pojęcia o finansach gminy.Czeka nas referendum ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grzegorz
ponad rok temu ocena: 21%  33
http://www.rp.pl/artykul/10,864006-SLD-zlozy-wniosek-do-prokuratury-ws--kampanii-informacyjnej-rzadu.htmlciekawym jest cytat:[quote name="Rzeczpospolita"]Jego zdaniem, kampania informacyjna rządu "jest to propaganda, żywo wyjęta z krajów niedemokratycznych, zarządzanych totalitarnie". - To są ordynarne, propagandowe informacje, [...]. Pytanie jest, czy nie zostało złamane prawo i czy pieniądze publiczne nie są źle wydawane - dodał.[/quote]To skala makro (rzad), ale jak by to zagadnienie przenieść na Jarocin, czyli powiedzmy na skalę mikro (samorząd)?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dziura
ponad rok temu ocena: 21%  32
Zostawił pustą kasę i finanse gminy w ogromnej zapaści, a teraz dezerteruje! Hańba
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BiedaMiasto
ponad rok temu ocena: 18%  31
[quote name="Eliza"]Nieraz lepiej odejść niż pracować w doborowym towarzystwie.[/quote]9 lat dobowego towarzystwa, kwiat ziemi jarocinskiej, elita, niepowtarzalne prywatyzacje, dyplomy, zasiewy, konkursy na nawet podrzedne stanowiska przeprowadzane rewelacyjnie... :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eliza
ponad rok temu ocena: 80%  30
Nieraz lepiej odejść niż pracować w doborowym towarzystwie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ irenka
ponad rok temu ocena: 15%  29
[quote name="k"]w końcu! taki z niego skarbnik jak z koziej d... trąbka.[/quote]a jego szwagier był wiceburmistrzem, to chyba nie jest zgodne z prawem, szef firmy nie może zatrudniać jako głównego księgowego swojego szwagra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BiedaMiasto
ponad rok temu ocena: 10%  28
[quote name="BOB"]SKARBNIKA NIE MA KSIĘGOWEJ NIE MA SEKRETARZA NIEMA ROZWOJU GMINY NIE MA NIE MA ALE NIE MARTWCIE SIĘ MAMY GENIUSZA STANISŁAWA I BARDZO PRACOWITYCH ZASTĘPCÓW.[/quote]dlaczego nie dodales, że tych ktorych nie ma byli lub jeszcze sa że stowarzyszenia skupiajacego najuczciwszych ludzi z okolic Jarocina ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Herkules
ponad rok temu ocena: 16%  27
Oj widać że jeszcze 30% urzędników trzeba wyrzucić na zbity pysk. Bo sapią że hej.W końcu całe rodziny w spółkach pracują. Nabudowliście Marketów Ziemio Jarocińska zamiast sprowadzić inwestora to teraz zaperd.... na kasę. Przez 9 lat nie sprowadziliście nikogo na rynek pracy !"! Za to polecieliście!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BiedaMiasto
ponad rok temu ocena: 17%  26
[quote name="markoni"]ZJ stworzyła sobie sytuację idealną, kazmierczak był wickiem a jego szwagier głównym skarbnikiem! To sytuacja kuriozalna w Polsce![/quote]Pzezydnt i premier blizniacy to kuriozum na skale swiatowa, ale czy podobnie jest z wice i jego szwagrem w skali samorzadnosci? Czy w demokracji to powszechne ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taki los
ponad rok temu ocena: 94%  25
[quote name="FELEK"]MAM PYTANIE. W JAROCINIE COŚ CISZA. ŻADNYCH DARMOWYCH KONCERTÓW, WIZYT POLITYKÓW I INNEGO PODLIZUSTWA. CZY NASZ KOSTKA JESZCZE ŻYJE NA VICE, CZY JUŻ W ODSTAWCE. W JAKIEJ TERAZ JEST PARTII ... CO ZROBIŁ JAKO SPECJALISTA OD SPÓŁEK[/quote]Kostka pucuje samochod zwierzchnika , nalewa paliwo i zmienia koła , bo po to został mianowany .A ze kasa za to leci niezła to siedzi cicho z podkulonym ogonkiem ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k
ponad rok temu ocena: 18%  24
w końcu! taki z niego skarbnik jak z koziej d... trąbka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MILEK
ponad rok temu ocena: 91%  23
Gabinet Burmistrza Martuzalski 12 tys.Sikorska 6 tys Szałowska 9 tys Kostka 8 tys.Razem.Blisko PÓŁ MILIONA.ONI JESZCZE MAJĄ CZELNOŚĆ MÓWIĆ ŻE NIE MA KASY.WŁADZA ZAWSZE SIĘ WYŻYWI LUDU MÓJ TY GŁUPI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polak
ponad rok temu ocena: 90%  22
Mamy takich wybitnych pracowitych fachowców ;-) jak Martuzalski ;-) Sikorska, ;-) Kostka ;-) i Szałkowska ;-) ,ze reszta urzędników jet nie potrzebnych.Arnold nie broń już tak tatusia,jak długo jeszcze bedziesz zwalała winę na poprzedników.Trzeba się było nie pchać do koryta .Jakoś na trzech zastępcow wystarcza.Może Staszek da przykład i zacznie oszczędności od siebie,a nie najwyższą pensję bierzę.Moim zdaniem za frii. :lol:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arnold
ponad rok temu ocena: 18%  21
No nie ma nie ma rozwoju - Trzeba spłcić długi których ZJ narobiła.A szczury same uciekają widząc co slę dzieje. [Usunięte]. Bez opamiętania to bilans wyszedł ujemny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ FELEK
ponad rok temu ocena: 92%  20
MAM PYTANIE. W JAROCINIE COŚ CISZA. ŻADNYCH DARMOWYCH KONCERTÓW, WIZYT POLITYKÓW I INNEGO PODLIZUSTWA. CZY NASZ KOSTKA JESZCZE ŻYJE NA VICE, CZY JUŻ W ODSTAWCE. W JAKIEJ TERAZ JEST PARTII ... CO ZROBIŁ JAKO SPECJALISTA OD SPÓŁEK
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BOB
ponad rok temu ocena: 89%  19
SKARBNIKA NIE MA KSIĘGOWEJ NIE MA SEKRETARZA NIEMA ROZWOJU GMINY NIE MA NIE MA ALE NIE MARTWCIE SIĘ MAMY GENIUSZA STANISŁAWA I BARDZO PRACOWITYCH ZASTĘPCÓW. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gsm
ponad rok temu ocena: 92%  18
Walczak śledczy będzie miał dużo roboty, najpierw niech namierzy pod kogo była robiona specyfikacja, a potem to już tylko przesłuchania przed komisją Walczaka. :lol:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gsm
ponad rok temu ocena: 93%  17
faktycznie jfpk coś tu śmierdzi :eek: pytanie oferenta: 1. W zwiazku z tym że opis przedmiotu zamówienia jasno wskazuje na produkt tylko jednego producenta parkomatów, prosimy o wyjaśnienie czy Zamawiający dopuszcza dostawę urządzeń innych producentów niż produkt opisany w przedmiotowym SIWZ?i drugie pytanie jeszcze lepsze: Jeśli zamawiający dopuszcza innych producentów parkomatów powszechnie stosowanych w Polsce to czy Zamawiający zmodyfikuje specyfikację techniczną parkomatów, tak aby inni producenci parkomatów mogli złożyć ofertę bez istotnej modyfikacji urządzeń? Niestety opis przedmiotu techniczny urządzeń do pobierania opłat jest na tyle specyficzny i rzadko spotykany (....)na otwartą, tak jak to ma miejsce w innych miastach, gdzie zamawiający skupia się na funkcjonalności urządzeń, a nie na opisie technicznym producenta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert.
ponad rok temu ocena: 86%  16
[quote name="lidka"]Nie Michale jutro w obecnosci Twego szwagra padnę krzyżem u Dariusza na plebanii,,,jak my sobie poradzimy,czyżbyście przechodzili wszyscy na miejsce Stanisława biskupa do Kalisza?Jarocin tonie w lzach...co my zrobimy bez Ciebie...?Posadka w Odolanowie czeka?Unmóglich-co za oddanie dla szwagra.A co na to zycie i karolajna ...och-feng pipa...ochhh... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:[/quote]Adamie M., pora przyjąć coś na wstrzymanie, bo po 22.00 stajesz się Lidką
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jfpk
ponad rok temu ocena: 89%  15
Zwalnianie, zmuszanie do zwolnień etc i na razie tyle oferują nam jarociniakom nowi przy korycie."Sami nie oferują niczego w zamian. Codziennością są więc: niekompetencja, układy, lenistwo (także umysłowe), chamstwo, prostactwo, infantylizm, nieuczciwość, ignorancja…"* za blogiem redaktora Karola G. oczywiście ten wpis dotyczył innych rządzących, ale wg mnie też trochę pasuje do "naszych".Jakby ktoś zarzucał mi kłamstwo to cytując nieuczciwość miałem na myśli przetarg na parkometry gdzie SIWZ zrobiono pod konkretny parkometr danej firmy, co zarzucił jeden z oferentów. Podali kolor parkometr RAL5011. Skandal, ale Walczakowi ten przetarg chyba jakoś umknął. ;-) http://bip.wokiss.pl/jarocinm/bip/zamowienia-publiczne/przetargi-ogloszone-przez-gmine-jarocin-w-roku-2012.html?pid=6300ODPOWIEDZI NA PYTANIA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ moherowy bałwan
ponad rok temu ocena: 26%  14
Odolanów zbiera wszystkie spady niedługo będą tak zadłużeni jak Jarocin, trzeba im opalonego podesłać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lidka
ponad rok temu ocena: 24%  13
Nie Michale jutro w obecnosci Twego szwagra padnę krzyżem u Dariusza na plebanii,,,jak my sobie poradzimy,czyżbyście przechodzili wszyscy na miejsce Stanisława biskupa do Kalisza?Jarocin tonie w lzach...co my zrobimy bez Ciebie...?Posadka w Odolanowie czeka?Unmóglich-co za oddanie dla szwagra.A co na to zycie i karolajna ...och-feng pipa...ochhh... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rajmund pawlicki
ponad rok temu ocena: 22%  12
[quote name="markoni"]ZJ stworzyła sobie sytuację idealną, kazmierczak był wickiem a jego szwagier głównym skarbnikiem! To sytuacja kuriozalna w Polsce![/quote]Może to prowadzić do przekrętów finansowych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kriss
ponad rok temu ocena: 85%  11
[quote name="peter"]I tak będą Stachanowcy opowiadali przez całe 2 lata. Nikt Stacha na siłę nie pchał na burmistrza. Przed wyborami znał budżet, mówił, że wie, jak rządzić gminą, wie, jak go naprawić. Mówił też, że nie będzie zwolnień, mszczenia się, a co mamy? Odwołania, wymianki, zwolnienia i gadanie: to nie ja, to rada nadzorcza, to efekt zmiany regulaminu, do którego autorstwa nikt się nie chce przyznać. Rżnie głupa koleś za 12.280 zł miesięcznie.[/quote]Dokładnie tak !!! Totalne rżnięcie głupa i ochronka GJ !!!Ostatnio na stronie GJ nasz Jarocin jest przyćmiony przez wieści z gmin ościennych. U nas się "nic" się nie dzieje, za to w Nowym Mieście, Jaraczewie, Kotlinie czy Żerkowie wysyp "niesamowitych" wydarzeń. Czyżby pochłonęła nas czarna dziura ???To dlaczego jeszcze o tym GJ nie pisze :lol: :lol: :lol:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kriss
ponad rok temu ocena: 75%  10
[quote name="juras"]przecież taka fajna posada i dobrze płatna... nie rozumiem :-|[/quote]Każdy kto myśli w kategoriach "kassa, kassa, kassa ..." na pewno tego nie pojmie, choćby nie wiem jak mu to tłumaczyć. Jak widać niektórzy mają w życiu także inne pryncypia a nie tylko mamona !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ markoni
ponad rok temu ocena: 31%  9
ZJ stworzyła sobie sytuację idealną, kazmierczak był wickiem a jego szwagier głównym skarbnikiem! To sytuacja kuriozalna w Polsce!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola i Mirka
ponad rok temu ocena: 62%  8
Zostan Zabciu .... nie odchodz :sad:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasia
ponad rok temu ocena: 58%  7
Michałku wróć ....... :sad:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Freelancer
ponad rok temu ocena: 58%  6
[quote name="peter"]I tak będą Stachanowcy opowiadali przez całe 2 lata. Nikt Stacha na siłę nie pchał na burmistrza. Przed wyborami znał budżet, mówił, że wie, jak rządzić gminą, wie, jak go naprawić. Mówił też, że nie będzie zwolnień, mszczenia się, a co mamy? Odwołania, wymianki, zwolnienia i gadanie: to nie ja, to rada nadzorcza, to efekt zmiany regulaminu, do którego autorstwa nikt się nie chce przyznać. Rżnie głupa koleś za 12.280 zł miesięcznie.[/quote]Michał tak nie wypada... ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarociniak
ponad rok temu ocena: 31%  5
Kolejny z liderow Ziemii odchodzi.Ciekawe kiedy zwykli czlonkowie zrozumieja,ze w Jarocinie pewne rzady juz nie wroca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ peter
ponad rok temu ocena: 74%  4
I tak będą Stachanowcy opowiadali przez całe 2 lata. Nikt Stacha na siłę nie pchał na burmistrza. Przed wyborami znał budżet, mówił, że wie, jak rządzić gminą, wie, jak go naprawić. Mówił też, że nie będzie zwolnień, mszczenia się, a co mamy? Odwołania, wymianki, zwolnienia i gadanie: to nie ja, to rada nadzorcza, to efekt zmiany regulaminu, do którego autorstwa nikt się nie chce przyznać. Rżnie głupa koleś za 12.280 zł miesięcznie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarociniak
ponad rok temu ocena: 36%  3
Wien dobrze w jakim stanie po rzadach ZJ jest stan kasy gminnej co automatycznie przeklada sie na niemozliwosc zrealizowania przyjetego na rok biezacy budzetu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ free
ponad rok temu ocena: 68%  2
Trudno się dziwić skarbnikowi. W tv Proart widziałem wiadomość o zwolnieniach, w tym kierowników od budżetu i podatków w urzędzie miasta. To bliscy współpracownicy skarbnika. Martuzalski ich zwolnił i w tv powiedział, że efektem będzie lepiej pracujący urząd. Co za gość!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ juras
ponad rok temu ocena: 29%  1
przecież taka fajna posada i dobrze płatna... nie rozumiem :-|
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A