ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Sesja w Jarocinie z uchwałami o likwidacji szkoły i przedszkoli [WIDEO]

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    25.02.2015
Bartek Nawrocki
komentarzy 524 ocen 70 / 19%
A A A
Radnych Rady Miejskiej w Jarocinie czekają dzisiaj trudne głosowaniaRadnych Rady Miejskiej w Jarocinie czekają dzisiaj trudne głosowania fot. Bartek Nawrocki

O 9.00 rozpocznie się VI sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. To może być dla części radnych najtrudniejsze posiedzenie w niedawno rozpoczętej kadencji.

W programie jest pakiet uchwał dotyczących zamiaru likwidacji Zespołu Szkół w Wilkowyi i trzech jarocińskich przedszkoli.

Jak dowiodły ostatnie tygodnie, mieszkańcy nie zgadzają się proponowane zmiany w gminnej oświacie. Wiele spotkań w tej sprawie kończyło się ostrą wymianą zdań na linii władze miasta - rodzice.

Ci ostatni zapowiadają, że dzisiaj licznie pojawią się w ratuszu (rano na profilu społecznościowym deklarowało to 36 osób). Wcześniej zebrali kilka tysięcy podpisów przeciwko zmianom. Burmistrz Adam Pawlicki kategorycznie zapowiedział, że nie wycofa się ze swoich planów. Z kolei przewodniczący rady i jednocześnie szef większościowego klubu ZJ twierdzi, że „nie będzie miał oporów” przed głosowaniem za zamiarem likwidacji.

Czy oporów przed podniesieniem ręki nie będą mieli również inni radni? O tym przekonamy się już za kilka godzin.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Więcej o zmianach w naszym specjalnym serwisie. Zobacz TUTAJ.

[AKTUALIZACJA 07:47]

Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina dla portalu:

Po konsultacjach, uwzględniliśmy najważniejsze merytoryczne postulaty rodziców i radnych klubu Ziemia Jarocińska, co do konkursów na prowadzenie przedszkoli i ZS w Wilkowyi. Dzisiejsze uchwały tej dyskusji nie kończą. Dotyczą one zarówno przyszłej oferty przedszkoli, jak i ich finansowania. Dajemy sobie jeszcze około dwóch tygodni na doprecyzowanie warunków konkursu i kryteriów wyboru. Dziś wiemy, że na każdą z placówek zostanie złożona przynajmniej jedna oferta, w niektórych przypadkach będą pewnie nawet dwie, a może nawet trzy oferty. (…) Nie ma więc niebezpieczeństwa, że nie będzie miał kto prowadzić przedszkoli i ZS w Wilkowyi od 1 września. Nie będą to jednak osoby fizyczne, bo radni Ziemi Jarocińskiej przekonali burmistrza, aby konkurs ogłaszać wyłącznie dla osób prawnych - stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni.

[09:03]

Początek sesji. W sali obrad jest kilkadziesiąt osób - przedstawicieli rodziców. Takiego tłumu nie było już tutaj dawno. - Witam licznie zgromadzonych mieszkańców - mówi Rajmund Banaszyński i dostaje oklaski. Na sesji jest 18 radnych. W posiedzeniu nie uczestniczą Marek Tobolski, Romuald Gruchalski i Przemysław Masłowski (wszyscy ZJ). Jest burmistrz Adam Pawlicki i jego zastępcy.

Są zmiany do dzisiejszego porządku obrad. Ma być wprowadzona uchwała o odwołaniu skarbnika gminy Jarocin i powołania nowego szefa gminnych finansów. Radni mają też odrzucić opinię organizacji związkowych na temat planowanej likwidacji szkół i przedszkoli.

Zgodnie z zapowiedziami wniosek o zniesienie z dzisiejszego porządku obrad uchwał dotyczących zamiaru likwidacji szkoły i przedszkoli złożyła wiceprzewodnicząca rady Katarzyna Szymkowiak. Do jej argumentów chciał się odnieść wiceburmistrz Robert Kaźmierczak. Rodzice nie chcą go jednak słuchać. - Pan nie musi nic robić – padł komentarz z sali. Wiceburmistrz zrezygnował z wypowiedzi.

[09:15]

O głos prosi „w imieniu suwerena” Marian Matkowski, były radny powiatowy. Prosi o odczytanie jednego punktu ze statutu, dotyczącego imiennego sposobu głosowania.

[09:19]

Przewodniczący Rajmund Banaszyński przekrzykuje się z Marianem Matkowskim, który chce by każdy radny imiennie mówił, jak głosuje. Szef rady wzywa byłego radnego do porządku. Bezskutecznie. – Ja odpowiadam za porządek i chce tego dopilnować - mówi stanowczo Banaszyński.

- Hańba – pada z publiczności.

[09:30]

Wniosek radnej Szymkowiak przepadł - stosunkiem głosów 5 za, 12 przeciw i 1 wstrzymujący. Rada przyjęła porządek obrad.

Interpelacje radnych. Danuta Maćkowiak interpeluje w sprawie wiaty przystankowej . – Wiata jest ważniejsza od szkół – pada z widowni. Przewodniczący prosi, żeby sobie wzajemnie „nie przeszkadzać”. Atmosfera się zagęszcza.

Sprawozdanie składa przewodniczący. Ludzie się niecierpliwią.

[09:40]

Sprawozdanie z działalności między sesjami składa burmistrz Adam Pawlicki. Mówi między innymi o tym, że z droga S11 wypadła z planów ministerialnych do roku 2023.

Gdy burmistrz mówi, że Robert Kaźmierczak, w opinii szefa związków zawodowych „uczył samorządy jak likwidować szkoły” ludzie wybuchają śmiechem. - Specjalista  - słychać z sali. Wracają słowne przepychanki. Tym razem z burmistrzem.

[09:48]

- Naszym celem nie jest pozbawienie dzieci oferty edukacyjnej, ale jej polepszenie – zapewnia burmistrz z mownicy. – Przedszkola nadal będą i będą oferowały taka samą ofertę o ile nie lepszą, za te same pieniądze. Państwo mówicie, że będziecie dzieci zawozili do sąsiednich gmin. Możecie nawet zawieść do Bydgoszczy.  Koniec sprawozdania burmistrza.

Wiceburmistrz Robert Kaźmierczak chce by prezes spółki, która prowadzi w Środzie Wlkp. przedszkola , zabrała głos. – My nie chcemy – krzyczy Matkowski. Popiera go radny Ryszard Kołodziej i zauważa, że takiego punktu nie ma w porządku obrad. Zbiera oklaski.

- Ja prowadzę posiedzenie – uspokaja przewodniczący Banaszyński.

- Już nie długo – pada odpowiedź z sali. – To dobrze, będzie mniej problemów – odcina się Banaszyński.

[09:59]

Rada będzie teraz zajmowała się uchwałą w sprawie odwołania skarbnika gminy Jarocin. Katarzyna Łoszyk ma zostać zdymisjonowana ze stanowiska. Jej miejsce ma zając Agnieszka Stachowiak (urzędniczka długi czas pracowała w UM w Jarocinie. Odeszła do starostwa w czasach poprzedniego burmistrza. Wróciła do magistratu z początkiem tej kadencji. W przeszłości nieudanie startowała do rady powiatu z listy Ziemi Jarocińskiej - przyp. red.)

Ogłoszono przerwę w sesji.  

[10:10]

- Chciałbym, żeby kandydatka na skarbnika przedstawiła wizję funkcjonowania na najbliższe 4 lata. Poza tym czuje się zniesmaczony, wczoraj była komisja budżetu i nie zostaliśmy poinformowani o tej zmianie – mówi Marcin Półrolniczak.

- Okres współpracy z dotychczasową skarbnik został wyczerpany - tłumaczy w odpowiedzi wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz i dodaje, że burmistrz może sobie dobierać współpracowników. Agnieszka Stachowiak przedstawia się.  Mówi między innymi, że posiada wszystkie niezbędne kwalifikacje, a w urzędzie pracuje od 2003 roku.

Rada większością głosów odwołała skarbnik Katarzynę Łoszyk. Głosami 13 za i 4 wstrzymujące – na szefa finansów powołano Agnieszkę Stachowiak.

Przerwa w sesji. Obraduje komisja oświaty.

[10:20]

Przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp., na prośbę władz miasta, prezentuje radnym rozwiązania w zakresie szkół niepublicznych. Mieszkańcy wychodzą z sali. – Widzę, że rodzice nie są zainteresowani, ale są radni - kwituje Marcin Bednarz, naczelnik Wydziału Rozwoju UM w Środzie Wlkp.i przemawia.

[10:33]

- Z tych proponowanych zmian myślę, że wszyscy będą zadowoleni, prócz organu związkowego - przekonuje Bednarz.  – U nas pracownicy po przekształceniu szkół, gremialnie wystąpili ze związków. Bo związkowcom nie zależy na uratowaniu szkół, tylko Karty Nauczyciela.

[11:01]

Bednarz mówi już ponad pół godziny. Rodzice i nauczyciele zaczynają się niecierpliwić. Część z nich wróciła na salę obrad.

[11:20]

Radny Marcin Półrolniczak zadaje pytania gościowi ze Środy Wlkp. – Jak długo u was trwały konsultacje z rodzicami? – dopytuje. To samo pytanie ponawia wiceprzewodnicząca Lechosława Dębska. - To był okres dosyć krótki. Na spotkaniach rodzice mówili, że powinni być pierwsi z którymi się rozmawia – tłumaczy Bednarz. – Nie ma dobrego ani sposobu, ani momentu. Można dyskutować dwa lata, albo trzy lata.

- W ogóle nie dyskutować - przerywa ktoś z widowni.

- Nie wypracujecie optymalnych rozwiązań w trzy godziny, przekrzykując się – przekonuje urzędnik.

- Ja nie chce uzdrawiać systemu kosztem ludzi – włącza się do dyskusji Marian Matkowski. Przerywa mu szef komisji radny Maciej Śledzianowski. - To był dobry głos – ocenia Bednarz.

- Co było powodem zmian w Środzie - dopytuje Półrolniczak. Bednarz tłumaczy, że względy ekonomiczne i rosnąca liczba dzieci, które nie były objęte systemem przedszkolnym.

Radni pytają też o odpłatności za przedszkola w Środzie Wlkp.  – Złotówka powyżej 5 godzin pobytu dziecka w przedszkolu. Mamy grupy po 25 osób, zajęcia dodatkowe są wliczone – tłumaczy prezes spółki. Wyżywienie, jak informuje, kosztuje 6,5 zł za dzień. Dzieci dostają cztery posiłki. Jeśli dziecko jest w przedszkolu powyżej 9 godz. dziennie kosztuje do rodzica 4,5 zł.  

[11:40]

- Rodzice boją się kosztów. Drugi problem, to jest nauczyciele. Nie ma mowy, żeby po przekształceniach w 100 proc. zostali zatrudnieni. Zwiększy się bezrobocie - konstatuje radna Lechosława Dębska i pyta, jakie pensje w Środzie dostają nauczyciele i w jakim czasie pracują. - Gardło nauczyciela się wyczerpuje. Jak można  z 18 godzin przeskoczyć na 40. Rodzice chcą wydajnych nauczycieli – podsumowuje i dostaje oklaski od rodziców.

 - Średnio nauczyciel kontraktowy, który jest wychowawcą,  zarabia około 2.800 zł brutto, przy 30 godzinach tygodniowo - tłumaczy prezes spółki ze Środy.

Radna Lidia Czecha mówi, że ludzie obawiają się podwyżek po przekształceniach. – Czy pan jest w stanie zagwarantować utrzymanie stawek – pyta wiceburmistrza Kaźmierczaka. – Wszystko będzie w prezentacji, którą przedstawię – odpowiada zastępca Adama Pawlickiego.

[12:07]

 - Jest to nieprzygotowane, robione chaotycznie i dopychane kolanem – podsumowuje Marian Matkowski, który chciał zadać pytanie i znów zbiera oklaski. - U nas się napuszcza ludzi na ludzi. My nie uzdrowimy oświaty, oszczędzając na nauczycielach.

Przewodniczący Śledzianowski przerywa Matkowskiemu. Były radny powiatowy chce wiedzieć, na jakim poziomie jest w Środzie dotacja na dziecko w skali miesiąca. Zauważa, że w Środzie jest to 7 tys. zł, a w Jarocinie władze proponują 5 tys. – Proszę powiedzieć tym ludziom, jak je mają poprowadzić za tą kwotę – pyta Matkowski i atakuje gości z Środy.

- Pan powiedział, że nie może rodzicom doradzić, to panie Kaźmierczak, po co pan tego pana zaprosił – pyta Matkowski.

– Zachowuje się pan demagogicznie – odpowiada mu Bednarz. – Trzeba zastanowić się nad zasadami. Ja nie wiem jakie macie państwo założenia, gdybym wiedział, to bym się przygotował. Pan rzuca hasła za którymi nic się nie kryje.

- Pan też – odcina się Matkowski. – Gdy komuś kończą się argumenty, najłatwiej zarzucić demagogię.

Do dyskusji włącza się kolejna osoba z widowni. - Rozmawiałem z osobą z Środy Wlkp., która analizowała do jakiego przedszkola  dziecko wysłać – czy do prowadzonego przez spółkę czy prywatnego. Wysłała do prywatnego, bo się dowiedziała, że w prowadzonym przez spółkę hipoterapia trwa 2 min. na dziecko, a banana dzieli się na trzy – krytykuje rodzic Adam Zaworski. – Mam trójkę dzieci i gdy spędzam z nimi 6 godzin, czuję się zmęczony. Podobno nauczyciele w Środzie są zmęczeni, sfrustrowani i my jako rodzice się tego obawiamy.  

- O tym bananie to ja już słyszałem wiele razy, to jest jedna i ta sama śpiewka – odpowiada Bednarz. – Podnoszenie kwestii, że dzieci są niedożywione, jest kompletnie chybione. Rodzice mają pełne menu, a także kto i w jakim dniu i ile dostanie posiłku. Żywienie dziecka, to nie jest prosta prawa i w przedszkolach publicznych to też nie wyglądało idealnie. Ale mówienie, że dzieci są niedożywione, to jest oszczerstwo. Kolejna przerwa.

[12:30]

Obrady wznowiono po przerwie. Zapowiadane zmiany prezentuje radnym i gościom wiceburmistrz Robert Kaźmierczak. Póki co na sali jest spokój.

[13:19]

- Prawdopodobnie od września liczba dzieci w przedszkolach na terenie gminy zmaleje od 150 do 200. Nie możemy wymagać zatrudnienia 100 proc. obecnej kadry, skoro nie będzie tyle oddziałów. Również gmina tego nie zapewni – tłumaczy wiceburmistrz Kaźmierczak.

Urzędnik zapewnia, że od września opłaty w przedszkolach zostaną utrzymane. – Jest dobrze, ale nie jest pięknie – mówi Kaźmierczak i opowiada, że jeden z urzędników studiuje za własne pieniądze dietetykę. Ta osoba miała poprosić jarocińskie przedszkola o menu.  – Z niektórych przedszkoli publicznych takiej informacji nie otrzymała. W tej chwili do niektórych placówek przyjeżdża catering i nie do końca wiadomo, co to jest - przekonuje urzędnik

[13:50]

Wiceburmistrz prezentuje sjaldy i opowiada o zmianach. - Od września zmieni się forma prawna i organ prowadzący - przekonuje Kaźmierczak. - Karta Nauczyciela zmienia się na kodeks pracy. My mamy dostęp do arkuszy organizacyjnych wszystkich placówek i bez względu na to, kto był burmistrzem Jarocina, w arkuszach widać ile nauczyciele pracują. Bardzo duża grupa wykonuje swoje zadania nie 18 godzin tylko 24, lub 26 godzin. I proszę nie mówić, że po tej zamianie nauczycielowi gardło wysiada.

- Niech pan pamięta, że od 2002 roku odpowiadał pan za oświatę i jest pan odpowiedzialny za ten obecny stan – mówi radny Ryszard Kołodziej. - To przekształcenie, które pan szykuje, to jest przede wszystkim Andrzej Dworzyński (dyrektor ZS w Wilkowyi - przyp. red.).  

[14:20]

Trwa dyskusja na komisji oświaty.

- My dzisiaj tak naprawdę nic nie wiemy panie wiceburmistrzu – mówi wiceprzewodnicząca Katarzyna Szymkowiak i zbiera oklaski.

- Czego pani nie wie? Proszę o pytania – zachęca w odpowiedzi Kaźmierczak.

- 2 tys. podpisów to jest dla mnie argument, że ludzie nie chcą tych zmian. Ja jestem radną i to jest dla mnie ważne. Ja nie spotkałam się z jednym zdaniem, że ludziom się to podoba. Dajmy szansę, niech to w tym roku funkcjonuje bez zmian, żebyśmy się mogli przygotować - prosi Katarzyna Szymkowiak i znów zbiera oklaski.

- Ja nie muszę mówić tak, żeby mi klaskano – odpowiada uszczypliwie Kaźmierczak. I on zbiera oklaski. – Czuję się dopieszczony. Proszę o pytania - kokietuje.

Była radna Marzena Michalak – Piękna przypomina, że burmistrz Adam Pawlicki wcześniej przyznał, iż organizacja pozarządowa nie jest w stanie utrzymać całej substancji ZS w Wilkowyi. Trwa wymiana zdań między Kaźmierczakiem i byłą radną, prywatnie nauczycielką i matką przedszkolaków.

Katarzyna Szymkowiak pyta głośno, jakim kluczem dobierano przedszkola do likwidacji. – Gdybyśmy patrzyli tylko i wyłącznie na pieniądze i przelicznik, to przedszkole w Wilkowyi powinniśmy zostawić. Ale nie jesteśmy populistami pani Kasiu – odpowiada Kaźmierczak.

Radna Lidia Czechak domaga się, by władze miasta zadeklarowały, że po przekształceniach kwota na przedszkolaka nie będzie niższa niż 5,5 tys. zł rocznie na dziecko. Chce się też dowiedzieć, co z oddziałami żłobkowymi, które w tej chwili działają w części przedszkoli. – Pan deklarował wcześniej nam, że najważniejsze jest to, żeby dyrekcja, nauczyciele i rodzice dalej prowadzili sobie tą szkołę, czy dalej podtrzymuje pan deklarację, że będą faworyzowane stowarzyszenia powołane przez obecną dyrekcję i nauczycieli przedszkola – pyta radna Lidia Czechak.

- To jest to, o czym chcemy rozmawiać z rodzicami - jakie ustanowić kryteria w konkursach – tłumaczy w odpowiedzi wiceburmistrz i dodaje, że np. punkty może otrzymać podmiot, który zadeklaruje zatrudnienie odpowiednią ilość obecnych nauczycieli. – Państwo wykazaliście, że przy 5 tys. zł rocznie nie da się, a da się przy 5,5 tys. zł. Przyłożyliśmy to do planów finansowych i naszym zamiarem jest doprowadzić do sytuacji, żeby kwota na przedszkolaka od 1 stycznia, dotacja na przedszkolaka w przedszkolu gminnym wynosiła tyle, co w niepublicznym. To będzie możliwe po przekształceniach, które dzisiaj proponujemy i po przypilnowaniu arkuszy organizacyjnych danych placówek. Będziemy żądać planów finansowych i założeń, że danemu dyrektorowi wystarczy te 5,5 tys. zł.  

P.o. dyrektora Bożena Kubacka przypomina, że dzisiejsze odziały żłobkowe są w przedszkolach.  – Gmina może żłobki prowadzić ale nie musi. Gmina może ich nie dotować w ogóle. To od radnych zależy, na jakim poziomie ustalą dotację – tłumaczy.

- Dlaczego, skoro ma być tak pięknie, nie dacie nam szansy, żeby przekształcić jednego przedszkola i na tej podstawie zobaczyć jak będzie - apeluje jedna z matek.

- My nie mówimy, że będzie cudownie – odpowiada Kaźmierczak.  

[14:40]

 - Ja nadal nie rozumiem, dlaczego nasze przedszkola mają być prywatyzowane, a Bajeczka nie - pyta Marta Ignaszak, jedna z rodziców.

- Nie mówimy o prywatyzacji  - odpowiada wiceburmistrz.

- Dla mnie priorytetem są rodzice, a nie nauczyciele, a co za tym idzie dzieci. Gdyby pan przedstawił wcześniej odpowiednie wyliczenia, to bylibyśmy w ostatnim punkcie dzisiejszej sesji – mówi radny Marcin Półrolniczak.  Radny Paweł Adamkiewicz prosi w imieniu rodziców, żeby władze zagwarantowały, że na każde dziecko po przekształceniach będzie 5,5 tys. zł. Wiceburmistrz ucieka od odpowiedzi. – Mogę powiedzieć, że między 5 a 5,5 tys. zł. Musimy to policzyć raz jeszcze – tłumaczy Kaźmierczak. Po chwili dodaje.  - Powtarzam – minimum 5 tys. zł.  – Czyli nadal nie wiemy, na czym stoimy – pada z sali.

- Nasz manipulant Robert Kaźmierczak wydaje mi się, że idzie na zmęczenie, a ta dyskusja nic nie wniosła więcej. Przykład Środy nic nam nie pokazał. Myślę, że powinniśmy kończyć tą dyskusję – podsumowuje radny Ryszard Kołodziej.

Większość radnych poparła wniosek.  Ogłoszono przerwę. Marian Matkowski nie zważa na to i znów wygłasza monolog. – Wszyscy idziemy do Bajeczki – słychać komentarze rodziców.

[15:29]

Wznowiono sesję. Teraz radni przegłosują uchwały o likwidacji szkoły i przedszkoli. Na sali napięta atmosfera.

Radny Półrolniczak pyta, jakie oszczędności gmina będzie miała po likwidacji. – Rocznie od 1,2 mln zł  do 1,7 mln zł - mówi wiceburmistrz.

Radny PSL prosi, by w komisjach, które mają dokonać wyboru podmiotów, prowadzących przedszkola na nowych zasadach, była mocna reprezentacja rodziców (4 do 3).  – Od miesiąca mówimy 3+3 – tłumaczy Kaźmierczak. – A dlaczego nie 3+4 – odpowiada Półrolniczak. Wiceburmistrz tłumaczy, że siły muszą być wyrównane, bo gmina też odpowiada za przedszkola.

- Czy rozmawiał pan z podmiotami, które dzisiaj prowadzą placówki niepubliczne, czy nie mają pozaciąganych kredytów? – pyta Półrolniczak. – Wiem, że jedno ze stowarzyszeń, które nie tylko prowadziło przedszkole w Radlinie, ale na zaproszenie prowadziło również w Cielczy, po czym zaadaptowało inny budynek i na to zaciągnięto kredyt.

Głos zabiera Joanna Szatkowska, która odczytuje list rodziców do radnych i władz miasta.

– Po raz kolejny, próbujemy naszą obecnością zamanifestować obawy co do zaproponowanych zmian – czyta m.in.Szatkowska. – Takie zmiany powinny się odbyć za zgodą mieszkańców, bo to ich one dotyczą. Czujemy się oszukani przez naszego gminnego włodarza, który w swoim programie wyborczym nie proponował żadnych zmian w oświacie. Szanowni radni, wsłuchajcie się w nasze wołanie i nie czyńcie nic, co będzie stało w sprzeczności ze społecznym oczekiwaniem.  

Szatkowska przypomina, że w gminie istnieje możliwość przeprowadzenia referendum i to już przy okazji majowych wyborów prezydenckich. Zbiera gromkie oklaski, również od części radnych.

W odpowiedzi wiceburmistrz Robert Kaźmierczak przypomina zapisy ustawy o systemie oświaty, które mówią, że jeśli organizacje pozarządowe nie będą gotowe, gmina poprowadzi je dalej.

Radni głosują. Niemal wszyscy goście wstają. W ruch ida smartfony. Ktos przyniósł kamerę i nagrywa. – Wyżej te ręce. Chcemy zobaczyć, kto jest za - słychać z widowni. – Hańba. Ile dostaliście? Nikt nie kupuje u Mariana. (Mariusz Kaźmierczak, radny ZJ, prowadzi sklep - przyp. red.)

12 radnych za, 5 przeciwnych i 1 wstrzymujący radni podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Przedszkola nr 1. Niemal identycznym stosunkiem głosów podjęto kolejne uchwały dotyczące przedszkola nr 5 i 6 (wstzrymał się radny Maciej Śledzianowski)

- Referendum - krzyczy jedna z matek i wychodzi. Radni głosują dalej. Teraz uchwała dotycząca szkoły w Wilkowyi. Katarzyna Szymkowiak informuje, że złożyła do burmistrza apel, podpisany przez mieszkańców, aby nie likwidować szkoły. – Chce żeby radni o tym wiedzieli – mówi wiceprzewodnicząca.

Podobnie, jak w przypadku przedszkoli,uchwały przeszły - 12 głosów za, 5 przeciw, 1 wstrzymujący.

Rodzice wychodzą. Na korytarzu dochodzi do wymiany zdań między jedną z matek, a wiceburmistrzem. Do dyskusji wlącza się też radny Marcin Półrolniczak.  

[17:30]

Radni już bez obecności widowni wyczerpali porządek obrad. Posiedzenie zakończono. Wkrotce skrót wideo z dzisiejszych głosowań i komentarze.  

+ 13 głosów: 70 (19%) 57 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (525)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mp
  ponad rok temu ocena: 80%  525
  Fundacja "Mali Wielcy Ludzie" Jarocin ul. Polna 11 zarejestrowana w KRS 12 marca 2015 pod nr. 0000548003, której zarząd stanowią: Agnieszka Maria Gulcz - prezes zarządu i Anna Dolata - członek zarządu, a w Radzie Fundacji zasiadają: Kazimierz Łuczak, Paweł Jachowski, Anna Karniej i Izabela Pietrzak.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bambo
  ponad rok temu ocena: 83%  524
  Szybka jest ta nasza polska poczta
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ss
  ponad rok temu ocena: 67%  523
  sonda :-) http://www.jrs.org.pl/
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Przemo
  ponad rok temu ocena: 88%  522
  Czy wie ktoś coś więcej na temat listów na poczcie. Zostało to zgłoszone do prokuratury?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ss
  ponad rok temu ocena: 86%  521
  Przemo, nie czekaj na innych, poradź się i zgłoś jak chcesz coś zgłosić
  ~ pATRZCIE CO DURCZOK WYPRAWIAŁ
  ponad rok temu ocena: 67%  520
  I wszyscy jak stado baranów się temu poddawali. Nikt wcześniej nic nie mówił?! Nie próbował robić? Nawet sabotaż jakiś nie wchodził w grę?! http://www.pudelek.pl/artykul/76827/pracownik_o_durczoku_pycha_posunieta_do_granic_absurdu_czolgal_ludzi_upokarzal/
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ DO LUBIE DURCZOKA
  ponad rok temu ocena: 100%  519
  Można mieć jaja, być twardym szefem, ale za razem powinno się być człowiekiem szanującym swoich współpracowników, kulturalnym, z klasą i na poziomie. A tego niestety zabrakło !
  ~ LUBIE DURCZOKA
  ponad rok temu ocena: 44%  518
  gość: Durczok ma jaja więc nadaje się na szefa . Gdyby był "miętki " ludzie weszli i nasraliby mu na łeb !!!
  ~ psychiatry
  ponad rok temu ocena: 86%  517
  Ofiary mobbingu lecza sie u psychiatrów. Nikt inny ich nie slucha.mobbigujacemu nigdy nie przyjdzie pomysł by leczyc sie u psychiatry
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Benedykt
  ponad rok temu ocena: 94%  516
  Do KATA zgadzam się z Tobą w 100% .....................no niektórym się wydaje,że nauczyciel to parobek. Najlepiej żeby pracował za chochle zupy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ taki sobie tam nauczyciel
  ponad rok temu ocena: 95%  515
  do wszystkich twierdzących jak to nauczyciel działa na gotowcach z wydawnictw - widać, że nie jesteście nauczycielami zwłaszcza tymi pracującymi w przedszkolu - wydawnictwa? gotowe rozkłady pracy? ..... to dlaczego od 20 lat raz w miesiącu pisze szczegółowy plan pracy rozpisany na każdy dzień w danym miesiącu, z konkretnymi zadaniami i ćwiczeniami zarówno do całej grupy jak i do dzieci indywidualnie? (zajmuje mi to dwa całe weekendy mojego wolnego czasu - a wy co robicie w weekend?) Owszem, pomysły z wydawnictw są ale ja jestem rozumnym nauczycielem, dokonuje diagnozy moich wychowanków i dostosowuję zajęcia do ich możliwości oraz zainteresowań !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do melek
  ponad rok temu ocena: 100%  514
  przede wszystkim dzieci są rożne - wiesz o tym? nie oceniaj mnie poisobie
  ~ melek
  ponad rok temu ocena: 25%  513
  chcesz nam wcisnąć ciemnotę, że napisałaś(eś) 240 (20lat x 12m-cy) totalnie różnych planów. Ile jest zadań i ćwiczeń w takim planie? Pomnóż to przez 240 raaany ale Ty masz łeb !!! Wymyśleć samodzielnie TAAAAKI ogrom różnych zadań i ćwiczeń i to jeszcze dla każdego dziecka z osobna. Opublikuj to a zarobisz krocie, zamiast siedzieć w tym przedszkolu. Twoja wyobraźnia osiągnęła szczyt. Ale brednie.
  ~ ZIELONA KROPKA
  ponad rok temu ocena: 83%  512
  W SPRAWIE PRZEKSZTAŁCEŃ JEST WIELE ZNAKÓW ZAPYTANIA. WIELE INFORMACJI PRZEKAZYWANYCH RODZICOM I MEDIOM BUDZI WĄTPLIWOŚCI. JEŚLI COŚ NIE JEST DO KOŃCA TRANSPARENTNE RODZI DOMYSŁY CHOCIAŻBY WSPOMNIANE PRZEZ KOGOŚ NA FORUM STOWARZYSZENIE "ZIELONA KROPKA". PROSZĘ ZOBACZYĆ KTO JEST WE WŁADZACH - KTO Z KIM ROZDAJE KARTY PRZY PODZIALE ŁUPÓW JAKIMI SĄ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA. http://www.krs-online.com.pl/wielkopolskie-stowarzyszenie-inicjatyw-krs-1005938.html
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 100%  511
  -> kkk : jak to nikt nie myślał o likwidacji przedszkoli, czy wszystko w polityce wymaga zaplanowania, zwłaszcza podczas kampanii wyborczej i tuż przed nią ? :-)
  ~ kkk
  ponad rok temu ocena: 100%  510
  Przecież stowarzyszenie zostało założone w 2013 roku kiedy burmistrzem był p. Martuzalski a o likwidacji przedszkoli nikt nawet nie myślał.
  ~ ZIELONA KROPKA
  ponad rok temu ocena: 100%  509
  MOŻE KTOŚ WIEDZIAŁ, ŻE BĘDĄ PRZEKSZTAŁCENIA?!?!?
  ~ KRS
  ponad rok temu ocena: 86%  508
  WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE INICJATYW LOKALNYCH ZIELONA KROPKA W JAROCINIE KRS: 0000484900 Członkowie reprezentacji: Szymkowiak Katarzyna Małgorzata Prezes Półrolniczak Marcin Sekretarz Gieburowski Krzysztof Skarbnik Gryska Mariusz Wiceprezes i co z tego?
  ~ EL
  ponad rok temu ocena: 20%  507
  http://www.krs-online.com.pl/wielkopolskie-stowarzyszenie-inicjatyw-krs-1005938.html co to jest ???????????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pan kleks
  ponad rok temu ocena: 85%  506
  Do Stefków i innych Zdziśków.... Od czerwca 2014 r. nauczyciele nie dostaja z wydawnictw pomocy dydaktycznych, a więc nauvczyciel sam musi wszystko robić na swoje zajęcia. Druga sprawa , co chwila zmieniają się programy itp. więc nie można iść na zajęcia "na golasa" bez przygotowania......zapytaj pana K. i P. ile oni godzin robią i ile za to dostaja złotóweczek?????????!!!!!!!!!!!!!!!!! Więc przestań się wymądrzać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ takitamsobie
  ponad rok temu ocena: 57%  505
  http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/reorganizacja-szkol-w-gdansku-wladze-wycofuja-sie-z,3283703,art,t,id,tm.html
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 80%  504
  Prezydent Gdańska (PO) rezygnuje ze zmian pod naporem swoich radnych, radni ZJ nie są jak radni PO, i nie wywarli "naporu" na AP i RK ? Wniosek: nawet PO jest lepsze od ZJ ?
  ~ Do Kaśki
  ponad rok temu ocena: 82%  503
  Jeżeli pani mająca klasę pierwszą ma 20 godzin tygodniowo i musi się przygotować do zajęć to rozumiem , że wg Ciebie powinna mieć dwie klasy i przebywać w szkole 40 godzin. Pracy w domu nie liczysz , bo sama tego pewnie nie robisz. Zastanów się co piszesz i w jakim celu. A na konkursach.....w końcu może wygrać osoba (rodzice) z podstawowym wykształceniem, którzy będą decydować o losach dzieci, zamiast np kuratorium. Chyba tego nie chcesz.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ d'Artoi
  ponad rok temu ocena: 50%  502
  Oj refleksja... Twój mózg umieszczony w czaszce kaczki byłby doskonałą grzechotką...
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 81%  501
  Nauczyciel musi przygotować się do lekcji! Jak Ty sobie wyobrażasz, że nauczyciel przyjdzie na lekcje, otworzy książkę i już??? Ty chyba jesteś refleksja myśląca inaczej. Takie maluchy wymagają właśnie specjalnego przygotowania przez nauczyciela. A zresztą, jak ktoś tego nie potrafi zrozumieć to jego problem
  ~ refleksja
  ponad rok temu ocena: 17%  500
  Nauczyciel musi się przygotowywać do zajęć z klasą pierwszą... Sami, drodzy nauczyciele, robicie z siebie idiotów.
  ~ Do Kaśki
  ponad rok temu ocena: 86%  499
  Droga Pani.Za szkołę społeczną się płaci i to jest mała różnica. Stać ich więc płacą bardzo proste. Porównaj ilość dzieci w klasach i zrozumiesz, dlaczego tak robią. Jako rodzic domagaj się lepszej edukacji skoro Cię stać...może Poznań. Tu chodzi o normalnych, pracujących ludzi, a nie bogatych. A nauczyciele nie walczą o przywileje, tylko o normalny system , który zapewni normalne zarobki i stałość pracy. Tez bym chętnie posłał dziecko do społecznego(mała ilość dzieci w klasie), tylko mnie nie stać. Więc zacznij rozumieć :) pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kaśka
  ponad rok temu ocena: 19%  498
  Zwracam się do Rodziców dzieci przedszkolnych : skoro faktem jest, ze ludzie znani i dziś pełniący pewne funkcje publiczne np. pan Matkowski, Pani Piękna, Pan Kłosowski, Pani Czerniak wybierają dla swoich dzieci szkołę społeczną a nie publiczną( jak rozumiem wybierają lepszą a nie gorsza ?) Dlaczego Państwo nie chcecie mieć lepszych przedszkoli? Rozumiem obawy finansowe, ale te przecież macie rozwiane, ( dodatkowo zadbajcie o to na konkursach). Nauczyciele walczą o przywileje i to jest dla mnie jasne...ale dlaczego Rodzic nie chce lepszej edukacji ( opieki) dla swojego dziecka nie rozumiem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pat
  ponad rok temu 497
  całkowicie się z panią zgadzam!
  ~ mJ
  ponad rok temu ocena: 72%  496
  Tak na marginesie to osoby które wymieniłaś miały wtedy WYBÓR a nam go w tej chwili nie dają :-( Rozumiesz tą różnicę? I o ile pamiętam nikt nigdy nie powiedział że szkoła społeczna jest lepsza, ale może się mylę.
  ~ kat
  ponad rok temu ocena: 76%  495
  Głodny nauczyciel to zły nauczyciel Czy ty to rozumiesz? A w tym społecznym to co nauczyciele to cyborgi? Żyją powietrzem? I jeszcze jedno oświata nie powinna podlegać pod prawa rynku a takie wprowadza ta moim zdaniem "ciemna władza"
  ~ rudy
  ponad rok temu ocena: 86%  494
  To wszystko wina kazmierczaka teraz gmina zaoszczedzi to dostanie podwyzke
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ d'Artoi
  ponad rok temu ocena: 92%  493
  I na schron pod PKP...
  ~ browar
  ponad rok temu ocena: 78%  492
  wystarczyły dwa Wojaki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wojciech
  ponad rok temu ocena: 87%  491
  Czym opalony miłośnik sekretarek przekupił Zdzisława? Piwko?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ max
  ponad rok temu ocena: 88%  490
  niech no zgadnę, pewnie faworytem wszystkich przetargów jest stowarzyszenie Tęcza! buhahahah poczekam jeszcze chwilę i się dowiem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zainteresowany
  ponad rok temu ocena: 80%  489
  Polecam sprawdzić Stowarzyszenie Zielona Kropka. Zobaczycie jak sobie władza klocki poukładala
  ~ Zainteresowany
  ponad rok temu ocena: 67%  488
  Polecam sprawdzić Stowarzyszenie Zielona Kropka. Zobaczycie jak sobie władza klocki poukładala
  ~ kat
  ponad rok temu ocena: 88%  487
  "Szatkowska przypomina, że w gminie istnieje możliwość przeprowadzenia referendum i to już przy okazji majowych wyborów prezydenckich. Zbiera gromkie oklaski, również od części radnych. W odpowiedzi wiceburmistrz Robert Kaźmierczak przypomina zapisy ustawy o systemie oświaty, które mówią, że jeśli organizacje pozarządowe nie będą gotowe, gmina poprowadzi je dalej." Z wyżej cytowanych zdań wynika, że" władza próżniacza" boi się referendum bo na samo słowo Mistrz Kaźmierczak mięknie. A WIĘC DO DZIEŁA DZIELNY NARODZIE!!!! Pierwszy mogę pomoc Z wyżej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ d'Artoi
  ponad rok temu ocena: 60%  486
  Nie będzie Gargulec pluł nam w twarz i oświaty nam plugawił...
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 79%  485
  Na pewno "kat", twoja POMOC, będzie bezcenna, żeby uwalić wreszcie to luj....ostwo, tych nierobów, szkodników, meneli, łajdactwo urzędnicze, zwące się pseudo władzą i niedorozwojem.
  ~ IXIPIXIDIXI
  ponad rok temu ocena: 87%  484
  ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ, KOSZTUJE ONA BUDŻET MIASTA PONOĆ 2MLN ZŁ. POZA TYM KOMENDANT JUZ NIE MIESCI SIE W MUNDUR TAK CIĘŻKO PRACUJE..... WPIERDALAJAC DROŻDŻÓWKI NA ŚNIADANIE. DO ŁOPATY GO TO SCHUDNIE....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 80%  483
  Emil Rau, podpowie, jak ich się pozbyć?
  ~ 123
  ponad rok temu ocena: 73%  482
  Trzeba ich raz na zawsze przegonić z Jarocina! Referum tylko nam mieszkńcą może pomóc ! juz w sierpniu możemy ich przegonic !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ona
  ponad rok temu ocena: 68%  481
  Pan Marian na burmistrza!!! Tylko niech Pan uda się koniecznie na solarium bo blado Pan wypadnie na tle konkurenta :)pomijając karnacje trzymam za Pana kciuki :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Niezapominajka
  ponad rok temu ocena: 76%  480
  Czy ten p. Wojciechowski Radny co tak dzielnie głosuje podczas poprzedniej swej kadencji radnego ujeżdżał sobie na DWÓCH GAZACH po Jarocinie i musiał uciekać z Rady ????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 28
  ponad rok temu ocena: 30%  479
  Komentarze niektórych "rodzicow" w stosunku do naszych władz są zbędne. Kto by nie rządził to ludziom wiecznie źle.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ **
  ponad rok temu ocena: 83%  478
  Neri i Stefek - macie potworne braki w wykształceniu i bardzo niską samoocenę. I tacy prości ludzie będą zarządzać stowarzyszeniem. ŻENADA
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ neri
  ponad rok temu ocena: 24%  477
  Zgadzam się z STEFKAMI!!! Dlaczego wycieczki nie są organizowane w wekendy? Nauczyciele mają gotowe scenariusze, prewodniki, rozklady itp., które otrzymują GRATISOWO od wydawnictw, więc niby jak się przygotowują 2-3 godziny dziennie?!?!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ taki tam sobie nauczyciel
  ponad rok temu ocena: 100%  476
  widać, że nie jesteś nauczycielem zwłaszcza tym pracującym w przedszkolu - wydawnictwa? gotowe rozkłady pracy? ..... to dlaczego od 20 lat raz w miesiącu pisze szczegółowy plan pracy rozpisany na każdy dzień, z konkretnymi zadaniami i ćwiczeniami zarówno do całej grupy jak i do dzieci indywidualnie? Owszem, pomysły z wydawnictw są ale ja jestem rozumnym nauczycielem, dokonuje diagnozy moich wychowanków i dostosowuję zajęcia do ich możliwości !
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 75%  475
  ble ble ble, wciąż ta sama gadka
  ~ ?
  ponad rok temu ocena: 93%  474
  A kiedy ty będziesz zajmował się swoim dzieckiem? W weekendy nie, w tygodniu też nie. Więc KIEDY????
  ~ stefek 2
  ponad rok temu ocena: 42%  473
  Brawo stefek też uwazam ze na wycieczki jeżdzą za darmo bo za sobotę i niedzielę nikt im nie zapłaci, a 48 godzin są w pracy (sob. niedz.), a podobno powinni pracować 40 tygodniowo. Gdzie uczciwość?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ t
  ponad rok temu ocena: 88%  472
  Jedz raz na taką trzydniową darmową wycieczkę a potem dyskutuj
  ~ STEFEK
  ponad rok temu ocena: 14%  471
  nauczyciele niech sie do roboty wezma bo tyle wolnego za ta kase to zadem zawod nie ma i na wycieczki jezdza za darmo - z kase rodziców, wiecznie maja malo, a rodzice musza dzieci uczyc w domach bo nauczyciele sciemniaja na lekcjach. dzieci maja odpoczywac w domu tak jak jest na zachodzie, a nie 5 godzin spedzac nad ksiazkami z rodzicami . Kleks co ty gadesz o jaki przygotowaniu oni robia juz to jak automaty, jak ktos robi wciaz to samo ro robi to sie juz na pamieć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rodzic
  ponad rok temu ocena: 89%  470
  Widzisz Stefek, gdybyś takim durniem nie był, to byś pomógł dziecku i już po godzinie by miało lekcje odrobione. A że ty granatem od pługa oderwany, to i 5 godzin musi się dzieciak z takim ojcem- nieukiem uczyć i nic. Pewnie jeszcze na drugi dzień się okaże, że lekcje źle odrobione.
  ~ b
  ponad rok temu ocena: 100%  469
  Specjalista od nauczania. Chyba wefista
  ~ do stefka
  ponad rok temu ocena: 92%  468
  weź pod uwagę, że zlikwidowano przedszkola - nie szkoły! od kiedy to dziecko, które wraca do domu z przedszkola musi odrabiać lekcje?
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 91%  467
  Bujaj się Ty opalony WIEPR...!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ NIedlaadama
  ponad rok temu ocena: 89%  466
  krt. Weź zaopiekuj się 20 dzieci w wieku 5lat to zobaczysz co lepsze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bolek
  ponad rok temu ocena: 100%  465
  Do krt bylo się uczyc
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kleks
  ponad rok temu ocena: 89%  464
  Proszę Państwa. Naprawdę przez niektórych przemawia zazdrość i nienawiść. Każdy zawód jest specyficzny, nie porównuj pracy w fabryce z nauczycielem,albo murarza z lekarzem. Nuczyciel oprócz pracy w przedszkolu i szkole to ma prace w domu przynajmniej 2-3 godz na przygotowanie sie do zajęć. Więc wychodzi na równi z tymi którzy pracują 8 godzin .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nauczyciel
  ponad rok temu ocena: 79%  463
  po co wyjeżdzać z kraju zostań nauczycielem spróbuj tego chleba
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ TABLET
  ponad rok temu ocena: 87%  462
  A w przyszłym tygodniu radni dostaną tablety!!! To już jest jakaś kpina z wyborców
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  461
  Jeszcze im bryki pokupuje. Bo mają ciągle mało, mało... mało.
  ~ technologia
  ponad rok temu ocena: 100%  460
  Połowa i tak nie będzie potrafiła obsługiwać... Ale w końcu liczy się ROZWÓJ; )
  ~ Bartek
  ponad rok temu ocena: 100%  459
  laptopy*
  ~ Bartek
  ponad rok temu ocena: 100%  458
  a miały być paptopy :)
  ~ krt
  ponad rok temu ocena: 26%  457
  nauczycielom się nie chce pracować po 8 godz dziennie, czyli 40 godz tygodniowo i mieć urlop 26 dni w roku- jak każdy normalny pracownik! Takie są warunki w naszym kraju.... A ludzie co pracują w fabrykach po 8-10 godzin dziennie? Muszą wdychać nieraz smrody, stać cały dzień... i też nie mają przywilejów.....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kat
  ponad rok temu ocena: 83%  456
  Nie daj się propagandzie kasty próżniaczej czyli politykom i urzędnikom i nie pleć głupstw Te próżniaki celowo skłócają naród - rolników nastawiają kontra nauczycielom, górników kontra lekarzom itd . Dzielą nas i rządzą a sami opływają w luksusach i się z nas śmieją. A więc opamiętaj się i nie pisz glupot
  ~ !
  ponad rok temu ocena: 78%  455
  trzeba yło się uczyć - pracujesz w fabryce - twój wybór!
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 73%  454
  No to trza stąd wyjeżdżać, żeby sobie poprawić byt. Na razie granice Polski nie są zamknięte.
  ~ p
  ponad rok temu ocena: 87%  453
  ogłosili nabór na kadrę przedszkolną. Startujcie
  ~ przedszkolanka
  ponad rok temu ocena: 82%  452
  trzeba było się kształcić! to wolny kraj- każdy może wybrać ten niezwykle intratny i dochodowy zawód
  ~ bleeee
  ponad rok temu ocena: 87%  451
  Kraj głupich, zawistnych i zakompleksionych ludzi!!!! Ile ci nauczyciele przedszkolni zarabiają !!!! 2 tysiące na rękę? Za to, że każde dziecko ma być najważniejsze, szczęśliwe, przygotowane, dopieszczone. Dajcie im 1 tysiąc to może padną szybko i będą miejsca pracy dla nowych jeleni w Jarocinie. Zmniejszy się bezrobocie!!!!
  ~ ble
  ponad rok temu ocena: 82%  450
  i nie będą stać tylko biegać
  ~ ble
  ponad rok temu ocena: 81%  449
  To niech idą pracować do niepublicznego przedszkola
  ~ hulk
  ponad rok temu ocena: 83%  448
  Te osoby które robią podjazdy nauczycielom to chyba nie wiedza ze tak jak nauczyciele straca przywileja to samo czeka ich dzieci. Zawrotna opłata za uczęszczanie. Obiadki z kateringu , czyli byble w garach otłuszczone i upyprane. Dodatkowe opłaty za wszystko mozliwe- najwyzej nie stac Cie bedzie -to dziecko nie skorzysta. Opieka pani która 8 godz. bedzie z jedna 30 osobowa grupa-napewno bedzie skoncentrowana na jednym dziecku....mmmhhh no i co najważniejsze może nie być juz w przedszkolu tej ukochanej pani bo musi ktos przyjsc po znajomosci a najlepiej jakas pani po liceum studia sie zrobi .......w trakcie pracy-przeciez to takie oczywiste w niektorych SZKOŁACH w jarocinie... Mozna wymieniac............. Wiec Ci ktorym tak zal d... sciska ze nauczyciele maja, mieli przywileje niech zrozumieja ze najbardziej to odbije sie na ich dzieciach . A z zycia wiem ze pisza to tacy , którzy w szkole nie umieli sie podpisac a teraz poogacze i ignoranci.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ble
  ponad rok temu ocena: 88%  447
  Oglądam i przeraża mnie chamstwo, buta, lekceważenie wyborców przez burmistrza, brak sensownych argumentów, brak odpowiedzi na merytoryczne pytania, brak reakcji na protesty. Może ci, którzy nie głosowali, bo im się nie chciało wyjść z domu, czegoś się nauczą, a ci co głosowali na AP pukną się w czoło.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ble
  ponad rok temu ocena: 0%  446
  dam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marian
  ponad rok temu ocena: 44%  445
  Gdzie w Jarocinie jest dobra pralnia? Muszę wyprac przepocony garnitur bo chodze w nim 2 miesiące non stop.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ babsztyl głłupi
  ponad rok temu ocena: 75%  444
  a czemu ty się odzywasz babo? skąd wiesz, że pan Matkowski odzywa się w swojej sprawie? Może chodzi o innego Mariana, którego ktoś próbuje opluć.
  ~ Ewa
  ponad rok temu ocena: 32%  443
  A czemu sie pan odzywa panie Matkowski? Kto powiedzial, ze to o pana chodzi? Nie jednemu psu burek na imię...
  ~ MATKOWSKI
  ponad rok temu ocena: 72%  442
  WIDZĘ ŻE ARGUMENTÓW JUŻ ZABRAKŁO ZOSTAŁO TYKO PLUCIE I RZUCANIE BŁOTEM A NUŻ COŚ SIĘ PRZYKLEI.
  ~ kasia
  ponad rok temu ocena: 19%  441
  dobrze że chcą zrobić tak żeby nauczyciele byli bez karty nauczyciela, nie pracują w wakacje a mają za to płacone, to jest przesada
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomek
  ponad rok temu ocena: 87%  440
  Może najpierw zdobyć rzetelne informacje!! Nauczyciele w wakacje maja urlopy bo w innym terminie nikt im nie da!! Ludzie-odczepcie się od nich. Nikt wam nie broni zostać NAUCZYCIELEM! Skoro to taki super zawód- IDŹCIE!
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 87%  439
  wiesz co, jak nie wiesz to się nie wypowiadaj bo piszesz bzdury. Nauczycielom też przysługuje urlop jak każdemu z nas i są zmuszeni wykorzystać go w wakacje, a przez 10 miesięcy non stop pracować bez urlopu
  ~ nauczyciel
  ponad rok temu ocena: 85%  438
  Pani Kasiu...nauczyciel przedszkola ma 35 dni urlopu i nie może wybrać go w ciągu roku szkolnego, nie wybiera go między świętami, ani w ferie, bo przedszkola są placówkami nieferyjnymi, a później nauczyciele pełnią dyżur w wakacje...tak przedszkola w wakacje są otwarte ...więc jak Pani pracuje z kodeksu pracy i nie będzie wybierała urlopu od września do czerwca, to też zapewni sobie Pani długie wakacje
  ~ ob
  ponad rok temu ocena: 87%  437
  WCZORAJ BYŁA SESJA ,A DZIŚ PRZED CHWILĄ BYŁ LISTONOSZ Z LISTEM Z GMINY INFORMUJĄCYM O LIKWIDACJI LUDZUE CZY WY TO WIDZICIE JUŻ WSZYSTKO BYŁO UŁOŻONE TO JAKAŚ PARANOJA GDZIE MY ŻYJEMY?/??SAM PUTIN MÓGŁBY SIĘ OD NICH UCZYĆ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 82%  436
  Oj, tak, Putin by mógł pobierać nauki od nich, jak niszczyć ludzi. Nawet Nicola Machiavelli, to przy nich gówniarz.
  ~ XXI
  ponad rok temu ocena: 85%  435
  Prosimy o dane ile zarabiają członkowie rady nadzorczej, prezes i prokurent spółki Środa XXI...która przejęła przedszkola w Środzie Wlkp. trzeba było zabrać Kartę Nauczyciela pracownikom, zwolnić woźne i wynająć catering, żeby na to zarobić. A swoją drogą dziwny zbieg okoliczności Środa XXI - Jarocin XXI
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wtajemniczona
  ponad rok temu ocena: 64%  434
  to żaden zbieg okoliczności!!! zapewniam
  ~ v
  ponad rok temu ocena: 24%  433
  2 tyś podpisów zwolenników Stasia. oj poparcie jeszcze spadło
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 76%  432
  Może przeciwników Adasia? Swoją drogą: co za silny kompleks Stasia w tej obecnej ekipie
  ~ mJ
  ponad rok temu ocena: 59%  431
  Ja mam propozycje, kto jest za ręka w górę :-) Może teraz my mieszkańcy będziemy sobie chodzić po domach tych radnych którzy głosowali za, damy im popalić !!!!!!!!!!! co wy na to? i tak codziennie do usr.... śmierci aż się w końcu z rozpaczy i bezsilności powieszą :-P
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mJ
  ponad rok temu ocena: 67%  430
  masz cos lepszego? Kara musi być za to co nam zrobili
  ~ /
  ponad rok temu ocena: 20%  429
  słabe
  ~ klient
  ponad rok temu ocena: 82%  428
  Marianek, dlaczego nam to robisz?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mJ
  ponad rok temu ocena: 81%  427
  Bo trzyma palec w d....... opalonemu a nas ma gdzieś. Proste pytanie, prosta odpowiedź.
  ~ mieszkanka Jarocina
  ponad rok temu ocena: 79%  426
  Ja mam propozycje, kto jest za ręka w górę :-) Może teraz my mieszkańcy będziemy sobie chodzić po domach tych radnych którzy głosowali za, damy im popalić !!!!!!!!!!! co wy na to? i tak codziennie do usranej śmierci aż się w końcu z rozpaczy i bezsilności powieszą :-P
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pamiętliwa
  ponad rok temu ocena: 86%  425
  jesli o mnie chodzi- NIE MAJĄ JUŻ ZADNYCH SZANS! REFERENDUM I WYPAD
  ~ p
  ponad rok temu ocena: 54%  424
  Nie o to chodzi ludzie, żeby ich zaszczuć ale o to, by zaczęli myśleć i pracować dla naszego i ich dobra. Jeszcze mają szanse
  ~ v
  ponad rok temu ocena: 17%  423
  A może wyjdą ci co głosowali za i podpalą tym co głosowali na przeciw adamowi. Wtedy się zdziwisz bo zostaniesz zgnieciony
  ~ -lekarz-weteryniarz-
  ponad rok temu ocena: 80%  422
  Tych dwunasty radnych jak widza opalonego to luźna kupe maja dlatego tak czesto wychodza......oj radni bez słowa bezradni
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Grzegorz
  ponad rok temu ocena: 86%  421
  "- Dlaczego, skoro ma być tak pięknie, nie dacie nam szansy, żeby przekształcić jednego przedszkola i na tej podstawie zobaczyć jak będzie - apeluje jedna z matek. - My nie mówimy, że będzie cudownie – odpowiada Kaźmierczak. " No właśnie, to jak to naprawdę ma być ? Kaźmierczak jesteś oszust.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mJ
  ponad rok temu ocena: 79%  420
  Oszust to mało powiedziane, on cały czas kłamie. Mało tego teraz słyszałam w radiu Elka jak wypowiadał się Pawlicki że stawki za przedszkole będą nawet niższe niż te które są teraz, a po chwili wywiad Mopsikiem który mówi że stawki będą takie same jak są teraz. Ja pierd.......banda deb..... Płakać się chce !!!!!!!!!!!!!!! Idźcie ,,rządzić'' do innego miasta bo my was tu nie chcemy!!!!!!!!! dociera????????
  ~ mieszkanka Jarocina
  ponad rok temu ocena: 76%  419
  Oszust to mało powiedziane, on cały czas kłamie. Mało tego teraz słyszałam w radiu Elka jak wypowiadał się Pawlicki że stawki za przedszkole będą nawet niższe niż te które są teraz, a po chwili wywiad Mopsikiem który mówi że stawki będą takie same jak są teraz. Ja pierd.......banda debili. Płakać się chce !!!!!!!!!!!!!!! Idźcie ,,rządzić'' do innego miasta bo my was tu nie chcemy!!!!!!!!! dociera????????
  ~ p
  ponad rok temu ocena: 73%  418
  to jest uchwała o likwidacji czy zamiarze likwidacji placówek?
  ~ sledz
  ponad rok temu ocena: 80%  417
  Tani chwyt,zeby nie bylo ze rozje.......em Marcinka........tak dla oka.Sorry moi wyborcy ale teraz mam fuche i wyje....ne na to wszystko waze ze goru Adam sie cieszy........od wczoraj nie patrze w lustro
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ss20
  ponad rok temu ocena: 90%  416
  Tzw radny Śledzianowski taktyk i cwaniak podczas głosowania za likwidacja przedszkola Marcinek (które mieści się na os.1000lecia) wstrzymał się od głosu - to jak to jest panie tzw radny? jesteś pan za czy przeciw czy bardziej pan cenisz przedszkole w Jarocinie od szkoły w Wilkowyi?Czy tylko to jest tani chwyt pod publikę?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 95%  415
  Głos wstrzymujący się to tak jakby nie głosował, nie było go na sali. To głos NIJAKI-DO DUP...
  ~ eeee
  ponad rok temu ocena: 56%  414
  Podobno miałobyc cos o Jarocinskiej Oswiaciew tvn24. Partykularyzm - Partykularyzm - stanowisko, zgodnie z którym ośrodki władzy i administracji nie uwzględniają całokształtu interesów określonego społeczeństwa czy państwa, ignorując potrzebę jego harmonijnego rozwoju gospodarczego lub kulturalnego, dbając jedynie o interesy własne, najczęściej własnej grupy interesu. Stronnicze decyzje podejmowane są wówczas na korzyść pewnych regionów kraju lub określonych grup społecznych, a pozostałe regiony są spychane na dalszy plan.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ p
  ponad rok temu ocena: 89%  413
  Jarocińska "oświata" stacza się od dawna dzięki tym samym ludziom a kurwatorium nic nie robi, bo? może i tam siedzą kumple. Wspomnijcie batalię sprzed trzech lat o liceum. Przegraną mimo protestów i dowodów kombinowania z dokumentacją. A dzieci na to patrzą i kształcą się. Smutne
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 91%  412
  Wejdźcie sobie na profil p. Kaźmierczaka, jak to owy pan twierdzi, że głos mieszkańców był, jest i będzie słuchany i uwzględniany!!! Koń by się uśmiał!! Nie wiem czy ten pan robi sobie z nas jaja czy ma może jakieś zaburzenia>?? Zapewne już trzęsą portkami, bo odwołanie tuż tuż, trzeba będzie się jakoś podlizać, może nawet w jakimś przedszkolu rzeczywiście "wygra" stowarzyszenie rodziców (ALE TYLKO POD PUBLIKĘ!). Zejdźcie z oczu, naprawdę, bo ludzie na Was nie mogą patrzeć! Albo sami podajcie się do dymisji, bo inaczej cała Polska będzie miała z Was ubaw!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  411
  pardon: "UCHWAŁĘ". Oni-radni- uchwalają uchwały, a Sejm RP-ustawy.
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 100%  410
  Ja uważam, że z Nimi nie ma o czym już ROZMAWIAĆ, jak uchwalili tak super szkodliwą ustawę o likwidacji tych placówek oświatowych. Mogą sobie iść (...) pograć teraz w cymbergaja.
  ~ mieszkanka Jarocina
  ponad rok temu ocena: 88%  409
  Mopsika to chyba panie nauczycielki w przedszkolu biły a popołudniu biła go matka. To jest psychol , niech się idzie leczyć razem z tym pojeb........opalonym. Przydadzą im się wakacje w Gnieźnie. Mogę się nawet zrzucić żeby wyjeb.....ich w kosmos :-P
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 84%  408
  do -za : rzeczywiście, masz rację- honor- to słowo jest im obce, ale znam kilka słów z którymi są za pan brat... ale wymieniać nie będę, bo mnie jeszcze zamkną
  ~ za
  ponad rok temu ocena: 75%  407
  znów nie do końca się z Tobą zgadzam, proponujesz rozwiązania dla ludzi honorowych, a tych ... to nie dotyczy
  ~ sprytny plan
  ponad rok temu ocena: 14%  406
  Wiekszosci nauczycielek przedszkoli nie zalezy na dobru dzieci, ale na ich własnym dlatego boja sie przekształcen
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ryś
  ponad rok temu ocena: 79%  405
  a tak z ciekawości - szanowni państwo radni pracujący w różnych firmach przedsiębiorstwach w tym także gminnych sp.z o.o. ! Jak wygląda Wasze rozliczenie czasu pracy gdy przebywacie na Sesji ???? Hmmm coś się zdaje że trzeba PIP zaangażować do sprawdzenia tego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ryś
  ponad rok temu ocena: 43%  404
  "~." możesz się zdziwić Lepiej żeby sobie załatwili ze swoim Prezesem urlop na wczoraj, aby mieć pokrycie czasu nieobecności w pracy - przypomnijmy że sesja zaczęła o 9.00
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 100%  403
  A, PIP, zaraz "poleci" ich sprawdzać. To taka sama qr...wa, jak oni jest, i nie kiwnie paluchem w tym temacie. To jedna mafijna banda, przy żłobie; łapa, łapę myje.
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 100%  402
  https://www.facebook.com/pages... Tu są dane, jak Radni głosowali, kto za, kto przeciw.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lach
  ponad rok temu ocena: 96%  401
  No to Ciświca doczekała się radnego :( Wojciechowskiemu reki nie podawajmy, a szkole nr 3 współczuć takiego wsparcia. Sprzeda ich za garść srebrników. Parszywy gość!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ uj
  ponad rok temu ocena: 96%  400
  Banaszyński siedzi burmistrzowi w dupie tylko mu pięty wystają.Ludzie nie dajcie się zastraszyć tym nieudacznikom,my rodzice jesteśmy inteligentniejsi!!!!Wiem na stówę ze Pawlicki szantażował radnych dzień przed glosowaniem groził utratą stanowisk....itd stad mamy glosowanie jakie mamy! SPRZEDAWCZYKI WYPIERDALAC!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 88%  399
  A, co niektórzy prawią, że MAFIA, to tylko we Włoszech, i gdzie indziej. Jak widzicie, jarocinianie w Jarocinie ma sie ta qr...wa, gangrena, ZNAKOMICIE. Przerwijmy to, "wyjeb..." ich na zbitą mor...dę. Przecież ludzie, tu nie da się żyć NORMALNIE. Piszę ostro, bo jestem bardzo zbulwersowany poczynaniami zj. :/ :/ :/
  ~ mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 87%  398
  Jeżeli to prawda, że radni się boją Pawlickiego , tzn. że w Jarocinie rządzi mafia na czele z bossem burmistrzem . Takie działania, wywieranie wpływu na radnych i innych ludzi, zastraszanie ich , grożenie im utratą stanowisk ich lub kogoś z ich rodziny to jest po prostu typowe działanie mafijne . Skandal !!! Tak na marginesie - to podobno Pawlicki ma w d.......e to, co o nim mówią ludzie . On i tak będzie robił to , co sobie zaplanował.
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 94%  397
  Ci szantażowani, powinni się byli zgłosić do prokuratury, ale PARTYKULARYZM WYGRAŁ. Co za chamy. TFU.
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 90%  396
  Banaszyński, Ty pajacu, jesteś niesamowicie żenujący i ten twój mimikujący paszczurem wódz opalony. Myślałeś, że zakrzyczysz MARIANA MATKOWSKIEGO? Nie uda się wam to śmierdz... Ludzie nie bójcie się ich, bo będą robić z Nami to, co tylko im się żywnie spodoba.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 78%  395
  Rodzice! " W tym miejscu należy podkreślić, iż negatywna opinia kuratora w tym przedmiocie blokuje definitywnie możliwość zlikwidowania szkoły (por. wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 4 września 2008 r. I OSK 265/2008 http://orzeczenia.nsa.gov.pl.)." całośc tutaj http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/504105,jakie_pulapki_czekaja_na_gminy_przy_likwidacji_placowki_oswiatowej.html Może jeszcze nie wszystko stracone?Uderzajcie do Kuratorium...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ NHL
  ponad rok temu ocena: 71%  394
  alex wszystko się zgadza tylko przepisy już się zmieniły i nas już to nie dotyczy
  ~ p
  ponad rok temu ocena: 75%  393
  Codziennie piękniej kłamie świat Ach, jakże jestem z tego rad, tak jest, tak jest Z najbardziej szanowanych warg Największe bzdury słyszy się Za marny grosz się schyla kark Sprzedając dobre imię swe, tak jest Moralność tania jest jak barszcz Rozsądek to już dawno trup Wyruszasz jak w bydlęcy marsz Gdzie łatwy cel i pełny żłób Wspaniale nikczemnieje świat Ach, jakże jestem z tego rad, tak jest A jeśli bracie o tym wiesz Zachowaj się jak bierny widz, tak jest Daremnie w ludzkie sprawy brniesz Nie zmienisz, nie poprawisz nic, tak jest Za durnia będą ciebie brać Poradzą ci, byś proszki brał A byle dureń, byle śmieć W gazecie będzie zdjęcie miał Z podpisem, że on zbawia świat Ach, jakże jestem z tego rad, tak jest, tak jest
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ v
  ponad rok temu ocena: 13%  392
  Pani Katarzyno przydała by się dieta dukana
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ magda
  ponad rok temu ocena: 77%  391
  Stachu zrób z nimi porządek. My młodzi pomożemy! tak nie może być! za chwile nic już nie będzie :(
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 88%  390
  STACHU WRACAJ!!! ZBIERAJ SIŁY I WRACAJ. WBREW POZOROM, WIĘKSZOŚĆ I TO DUŻA, JEST Z TOBĄ. JEDYNIE TY, Z NASZĄ POMOCĄ POWSTRZYMASZ TO CHAMSKIE BYDŁO Z zj.
  ~ v
  ponad rok temu ocena: 13%  389
  Durna maso szkołą zmieni tylko nazwę i będzie dalej funkcjonować jeszcze lepiej
  ~ Przemo
  ponad rok temu ocena: 75%  388
  https://www.facebook.com/pages...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkanka Jarocina
  ponad rok temu ocena: 91%  387
  Radni bezradni !!!!!!!!! Wstyd, hańba i żenada !!!!!! Ich dni są policzone, opalonego i Mopsika też
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gachu
  ponad rok temu ocena: 100%  386
  Do Magdalena ta to jest jak w sercu naszego miasta i wizytówce sprzedaje się kebaby i bułki nigdzie takiej żenady nie widziałem, ale w Jarocinie wszystko jest możliwe.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rozduj
  ponad rok temu ocena: 94%  385
  W mieście permanentnego bezrobocia, niedługo również i analfabetyzmu, gdzie wyborcę mami się (skutecznie) bigosem i piwem, ty się dziwisz że w ratuszu sprzedaje się kebaby. Za chwilę po tych wszystkich reformach to i stragan z gaciami tam stanie.
  ~ głupia pusta lala do zabawy
  ponad rok temu ocena: 56%  384
  Juz dajcie spokój
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ob....
  ponad rok temu ocena: 79%  383
  świeży powiew wiosennej wiaty przystankowej w ustach radnej Maćowiak to nie był głos zaangażowania, a przejaw totalnej bezradnosci w temacie przedszkoli
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 63%  382
  To mogłeś przyjść na sesję pacanie i wspierać tą swoją osraną wiatę. Dla mnie ważniejsza jest OŚWIATA, I ŻEBY LUDZIE nie byli analfabetami.
  ~ Eugeniusz
  ponad rok temu ocena: 27%  381
  A ja mam 65 lat i stoję codziennie na tym przystanku i mi jest bardziej potrzebna wiata niż jakieś tam przedszkole!
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 92%  380
  czeka nas opalona era... opalona, mroczna... aż strach pomyśleć co będzie dalej. Jeśli takim dobrym rozwiązaniem jest prywatyzacja, to czemu pchają się na stołki? Niech idą pracować w prywatnym zakładzie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  379
  NIGDY!!! NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OPALONYM BANDYTOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ U W A G A złodziej !!!
  ponad rok temu ocena: 89%  378
  Bo prywatnego już im nikt nie zabierze. Plan jest taki zadłużyć a później wykupić (za grosze bo po upadku)już w pełni wyposażone za publiczne pieniądze. Przykład eko dbaj . To też zgarnął rumun? W planach szpital ZGO i wodociągi ?
  ~ tomekk
  ponad rok temu ocena: 20%  377
  brawo Rada,brawo Pawlicki i Kaźmierczak !!!! tak trzymać,koniec z przywilejami dla tzw.nauczycieli !!!! przedszkola nie są likwidowane tylko przekształcane dla dobra Naszych dzieci!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dino
  ponad rok temu ocena: 100%  376
  Jeżeli to ten tomek, to teraz chce kupować przedszkola, to już połowa wrocławskiej nie wystarcza.
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 100%  375
  jestem wróżką... ale nie musiałam zobaczyć tego w kartach... to jest oczywiste dla każdego inteligentnego człowieka drogi Panie
  ~ jaa
  ponad rok temu ocena: 0%  374
  onna jesteś wrózką, ze widzisz przyszłosć za 3 lata. Gratuluje.
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 79%  373
  jeśli masz dzieci, to w następnych latach- przekonasz się o jakie "dobro" chodziło. Może nie od razu, ale tak za dwa lata. Ręczę, że nie będziesz już takim entuzjastą!!
  ~ magdalena
  ponad rok temu ocena: 90%  372
  Kupiłam dzisiaj w Ratuszu w trakcie sesji bułkę z szynką i ogórkiem, ale nie dostałam paragonu...mało tego nie widziałam w pobliżu kasy fiskalnej... Czy nie powinien się tym zainteresować Urząd Skarbowy, Panie Mariuszu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ za frri
  ponad rok temu ocena: 8%  371
  Bułkę kupiłaś pnie kosztów i jeszcze paragon chcesz.typowy zawisły polak.
  ~ za frri
  ponad rok temu ocena: 8%  370
  Bułkę kupiłaś pnie kosztów i jeszcze paragon chcesz.typowy zawisły polak.
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 88%  369
  a ja myślałam, że dla swoich wyborców bułeczki były za darmo, dobrze, że nie podeszłam "zabrać" bo bym się wygłupiła:) Ile kasowali za bułeczkę?
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 91%  368
  a widzieliście panią Piasecką jak weszła na salę po przerwie, a w tym czasie było głosowanie na temat unieważnienia opinii związków zawodowych ( głosowanie było tylko dla tych radnych z oświaty), a pani Piasecka widząc, że jej koledzy z ziemi jarocińskiej podnoszą rękę- to też ją podniosła!! Za moment się zorientowała, że to się wygłupiła i spuściła rękę. Żenada!!!! Nie wiedziała nawet na co, ale rękę podniosła. Brak słów na takich radnych!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 100%  367
  A, kto to jest ta lampucera, niejaka piasecka? Gdzieś tą framugę widziałem na mieście, ale jej nie kojarzę.
  ~ zeb
  ponad rok temu ocena: 79%  366
  Słowa pana bur. do Ba.Dalej jedz że ktoś krzyknie przeczytej coś i czytosz. I kto tutaj prowadzi obrady.patrz filmik.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ doro
  ponad rok temu ocena: 100%  365
  I tacy ludzie rządzą oświatą , pięknie
  ~ zosia
  ponad rok temu ocena: 80%  364
  PRZECZYTEJ.............I CZYTOSZ kultura on przecierz po szkole w wilkowyi.
  ~ real
  ponad rok temu ocena: 82%  363
  hahah tez to uslyszałem, rządzą nami tępe dzidy!
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 86%  362
  Autor wiersza: mój tatuś:) Na fotelu siedzi leń Nic nie robi cały dzień. Na wyborców się wypina To jest burmistrz Jarocina. Że Ciebie wybrałem- Wstydem cały płonę Lecz miejmy nadzieję- - dni twe policzone! Dziś wyborców pierwszym celem- - byś wyleciał wraz z FOTELEM!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 92%  361
  Oby to się ziściło, jak najszybciej. REFERENDUM!!!
  ~ tom
  ponad rok temu ocena: 75%  360
  Marian jest the best!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ opalony inaczej
  ponad rok temu ocena: 100%  359
  mariana to opaleni się boją jak ognia bo ma odwagę mówić im prawdę prosto w oczy , banaszyński to tak wczoraj zaczął na mariana krzyczeć ze aż cały czerwony się zrobił jeszcze trochę a żyłka by mu pękła a marianowi ma czelność mówić ze nie jesteśmy tu po to by krzyczeć.
  ~ v
  ponad rok temu ocena: 26%  358
  sami nauczyciele i ich rodzinki!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dof
  ponad rok temu ocena: 83%  357
  Masz rację pan burmistrz też nauczyciel ,zastępca też z rodziny prawie nauczycielskiej.Tylko że z nich takie trochę zdrajce.
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 71%  356
  chciałbyś..
  ~ wito
  ponad rok temu ocena: 83%  355
  Widać że facet ma jaja i potrafi walczyć dziwię się że go nie wybrano na radnego .Odwaga to dzisiaj rzadko spotykana rzecz
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 88%  354
  MARIAN MATKOWSKI, to obyty na salonach politycznych działacz. Tak naprawdę, ze znanych tu ludzi POLITYCZNYCH, to tylko MARIAN, chciał coś zdziałać dla dzieci i ich rodziców. Ludzie tego nie zapomną Ci MARIAN.
  ~ maj
  ponad rok temu ocena: 82%  353
  Panie Matkowski dostał Pan DWA ostrzeżenia to naprawdę poważna sprawa za trzecim Pana do Cielczy nie wpuszczą.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ d'Artoi
  ponad rok temu ocena: 67%  352
  Na Jego miejscu zamknąłbym się w sobie z rozpaczy... :)
  ~ krs
  ponad rok temu ocena: 88%  351
  Rodzice powinni przeprowadzić referendum i i wypieprzyć to dziadostwo ZJ z opalonym na czele .jak można nie uszanować prośby rodziców krzywda dla nauczycieli niektórym zostało kilka lat do emerytury dlaczego niektórzy radni nic nie mówią Skrzypczak tej niby najlepszej szkoły millczałmógł przeprowadzić prelekcję na temat rozwoju szkoły niepublicznej ,ale za to nie płacą ,inne szkoły nepubliczne są dużo lepsze od Siedlemina i nic się o nich nie wspomina
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ krs
  ponad rok temu ocena: 82%  350
  Rodzice powinni przeprowadzić referendum i i wypieprzyć to dziadostwo ZJ z opalonym na czele .jak można nie uszanować prośby rodziców krzywda dla nauczycieli niektórym zostało kilka lat do emerytury dlaczego niektórzy radni nic nie mówią Skrzypczak tej niby najlepszej szkoły millczałmógł przeprowadzić prelekcję na temat rozwoju szkoły niepublicznej ,ale za to nie płacą ,inne szkoły nepubliczne są dużo lepsze od Siedlemina i nic się o nich nie wspomina
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ola
  ponad rok temu ocena: 92%  349
  Nie miałam z Martuzalskim wiele do czynienia, ale odnosiłam wrażenie, że starał się być otwarty dla ludzi, rozmawiał, słuchał , kilka razy mijałam go na ulicy, festiwalu w tłumie i naprawdę mimo wielkiej krytyki jakiej naczytałam się i nasłuchałam i prawie uległam pod naporem ciągłej nagonki (nakręcanej przez Kaźmierczaka zresztą)teraz odczuwam jak wielkim przeciwieństwem był dla Pawlickiego. Teraz patrząc i słuchając „Adasia” widać ogromny kontrast . To butny nie znoszącym innego zdania niż własne, człowiek nie liczącemu się z innymi, egocentryk i bezczelnie żerujący na możliwości władzy i stanowisku – wykorzystuje je makabrycznie traktując mieszkańców jak bezrozumne, ślepe i głuche istoty. Nie głosowałam na niego i mam nadzieję drodzy jarocinianie, że w ponownych wyborach już nie będzie tak wielu zwolenników człowieka, który tak pięknie zwodził przed wyborami a gdy osiągnął cel - zapomniał o swoich wyborcach. My też chętnie zapomnimy o tym przeogromnym błędzie jakim jest obecny burm
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  348
  Dla dobra tych biednych dzieci i ich biednych rodziców, niech nawet mnie ZAMKNĄ, dla takiej SPRAWY NAS LUDZI, warto się poświęcić. Do niejakiego internauty: ~ 'SAA' Precz z MAFIĄ OPALONĄ!!!
  ~ SAA
  ponad rok temu ocena: 0%  347
  do ~. Twoja wypowiedzi to dosc mocne oskarżenie wobec Pawlickiego, mogłby Cie do sadu podac:)
  ~ d'Artoi
  ponad rok temu ocena: 90%  346
  Inteligentni ludzie wiedzieli, że po wygranych przez ZJ wyborach będziemy bzykani na okrągło. Niestety przeważyła szara masa, nieświadoma politycznie, charakteryzująca się zadziwiającą amnezją, wspomaganą zapewne cienkim piwkiem.
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 79%  345
  Kiedy bedzie dluzsze wideo?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 100%  344
  Może wrzucą, a może nie. Najpierw, muszą ich cenzorzy, dobrze "opracować" video, z korzyścią dla bydła opalonego. Każde "mendia", działają ŚWIADOMIE NA RZECZ LUJOSTWA RZĄDZĄCEGO. Pamiętajcie o tym!!
  ~ mama przyszłego przedszkolaka
  ponad rok temu ocena: 93%  343
  WSTYD !!! i jeszcze raz WSTYD mi za taką "WIELCE SZANOWNĄ" radę miejską; ci co głosowali "ZA" niech się biją ze swoim sumieniem, dali się sprzedać panu A.P a nas mieszkańców i naszą opinię mają głęboko gdzieś !!! WSTYD panie Tobolski jak można nie pojawić się na tak ważnym spotkaniu i olać tych co na pana zagłosowali -mieszkańców z pana okręgu wyborczego- poprostu ŻENUJĄCE !!!, Poproszę o referendum i podpiszę wszystko byle odwołać tych co teraz są przy władzy !!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 92%  342
  No właśnie droga mamo, potrzebny jest PRAWNIK, który by umiał napisać wniosek, w temacie wdrożenia procedury REFERENDALNEJ, odwołującej, niesamowicie szkodliwe społecznie, tutaj (NIE)WŁADZE. Dobrze by było, wdrożyć to jak najszybciej; no nie wiem, założyć jakiś komitet społeczny w sprawie REFERENDUM ODWOŁAWCZEGO.
  ~ frajer
  ponad rok temu ocena: 93%  341
  Nie podobał się Martuzalski. Nie słuchaliśmy tego co mówił Walczak. Dzisiaj mamy to co mamy. Pretensje miejmy tylko do siebie, GJ i matołów z ZJ.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 100%  340
  To dobry, merytoryczny, wpis, internauto, pod nick'iem: ~ "frajer" [i dobrze się określiłeś, i nie]. Ci ludzie, co głosowali na pawlickiego, to SUPER MATOŁY DO ENTEJ POTĘGI. Niestety mleko się rozlało... i co dalej??? Następny ruch rumuna, będzie również bolesny: {...SZPITAL?}
  ~ tom
  ponad rok temu ocena: 90%  339
  Nie chce was martwić ale to jest dopiero początek.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 100%  338
  Niestety, to PRAWDA!!!
  ~ kkkk
  ponad rok temu ocena: 93%  337
  następne są podstawówki, bo też się nie opłaca prowadzić gminie, lepiej zepchnąć koszty na rodziców
  ~ mieszkanka Jarocina
  ponad rok temu ocena: 96%  336
  Dokładnie. Ja np nie znam sie na pieczeniu i sie tego nie tykam. Chociaż jest jeden co na dzieciach sie nie zna bo ich nie ma a udaje że pozjadał wszystkie rozumy i wymyśla dyrdymały z nudów.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kkkk
  ponad rok temu ocena: 95%  335
  ja proponuję żeby p. Adamkiewicz ze swoim super wyższym wykształceniem zamiast brać się za politykę niech robi to co wychodzi mu najlepiej - niech pilnuje betoniarki w Zenex'ie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Warchoł z Goliny
  ponad rok temu ocena: 92%  334
  Pomyłka radnego. Żenada. Czy ktoś to coś może obrzygać
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obecny na radzie
  ponad rok temu ocena: 95%  333
  Wielki szacunek i podziekowania dla radnych:Półrolniczaka Szymkowiak,Kolodzieja,Czechak,Kuberka ze nie sprzedali sie opalonemu i glosowali w zgodzie z własnym sumieniem............reszta poprostu zal...........stare kurwy na emke i rozaniec w lape i modlic sie o dobra smierc. tfuuu wam w twarze!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Qwert
  ponad rok temu ocena: 50%  332
  Z tego co wiem to akurat pan Kuberka głosował za. Także zastanów sie co piszesz
  ~ Alan
  ponad rok temu ocena: 95%  331
  Dziękuję pani Kasiu, pani Lidko, panu Kodzieju, panu Kuberce i panu Półroliczakowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ jarocinianka
  ponad rok temu ocena: 91%  330
  też mam nieodpartą chęć napluć im w twarz....
  ~ DARIUSZ KYCIA
  ponad rok temu ocena: 85%  329
  Cała ta dyskusja na forum nie służy niczemu.ONI ZROBIĄ I TAK WSZYSTKO CO IM SIĘ PODOBA.Otrzymali od WAS władze w tym 115 mln zł. Jesteście na kolanach ale to byłą wasza decyzja
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 78%  328
  Panie Darku, wszystko, pięknie, "ładnie", Pan prawi, tylko lepiej, żeby Pan podpowiedział, jak ich usunąć od żłoba? Prości ludzie, nie mają "siły przebicia" w tym temacie. Pan na pewno by umiał podpowiedzieć, jak to uczynić?
  ~ 3
  ponad rok temu ocena: 30%  327
  Rozumiem, ze gdyby Pan wygrał wybory, wszystko oddałby biednym, bezdomnym..juz to widze, niech sie Pan zastanowi, czemu Pan miał tak mało głosów..
  ~ kkkk
  ponad rok temu ocena: 93%  326
  i te pieniądze upychają do kieszeni własnych i swoich kolegów, żenada
  ~ otumaniony
  ponad rok temu ocena: 89%  325
  dałem się wmanewrować ale to już ostatni raz
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Luca
  ponad rok temu ocena: 97%  324
  Ja na nich nie glosowalem bo wiedziałem ze oni tak zrobią i to dopiero początek prywaty kolesiow. Pawlickiego ale jak zrobicie referendum to pójdę głosować żebym tych mord jak Lampert Banaszynski Kaźmierczak .itd nie oglądał
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ J-n
  ponad rok temu ocena: 93%  323
  Na pytanie radnego Półrolniczaka, jakie oszczędności gmina będzie miała po likwidacji. – Rocznie od 1,2 mln zł do 1,7 mln zł - mówi wiceburmistrz. Na spotkaniu w JOK-u Pawlicki mówił, że do przedszkoli muszą dokładać 3mln a na czym jeszcze teraz zachce zaoszczędzić 1.8 mln jak brakuje do 3 mln. Może niech radni będą prawdziwymi radnymi i społecznikami i zrzekną się wynagrodzenia, burmistrzowie jak im tak zależy na budżecie także, ciekawe jak długo by pracowali. Jarocin nie zasługuje na takie traktowanie i lekceważenie mieszkańców, bo robi się z nas głupków.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kkkk
  ponad rok temu ocena: 93%  322
  niech zaczną od swoich premii, trzynastek itp. to milion się od razu znajdzie. U nas włodarze mają więcej niż np. prezydent Poznania, no ale na bank mają więcej pracy
  ~ MOJA POSESJA
  ponad rok temu ocena: 97%  321
  DAL TYCH CO PODNIEŚLI RĘKĘ (zabrakło tożsamości) PROSZĘ NIE ZBLIŻAĆ SIĘ DO MOJEJ POSESJI DOMOFONU itd. w sprawie wyborów, ławeczki, wiaty i gołębi innych g....nych pomysłów gdyż pozbawiam was prawa naruszania mojej prywatności i stanowienia o sobie (gdzyż macie mnie głęboko w d...)WIECIE DO KOGO TE SŁOWA KIERUJĘ TAK ? CZy mam wymieniać z nazwiska?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ katolik
  ponad rok temu ocena: 88%  320
  no i pawełek zadecydowałeś za długo sie nie nachapiesz
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kkkk
  ponad rok temu ocena: 96%  319
  Adam kazał to zagłosował żeby doope utrzymać przy korycie. Ale zobaczymy jak długo potrwa ta farsa
  ~ bzzzz
  ponad rok temu ocena: 97%  318
  Kazimierczak mówił, że mają już oferty. Jakim cudem skoro dzisiaj dopiero podjęto uchwałę. Drugie pytanie: ile z tych ofert przysłała jego rodzina?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkanka Jarocina
  ponad rok temu ocena: 96%  317
  Przecież ludzie na mieście już gadają kto jakie przedszkola przejmie. Oni już maja wszystko zaplanowane. A my chcemy zakładać stowarzyszenia. Po co ? Jak i tak wiadomo kto wygra !!!!
  ~ kkkk
  ponad rok temu ocena: 94%  316
  ile???? wszystkie, trzeba ustawić znajomych i rodzinę
  ~ Mieszkanka
  ponad rok temu ocena: 95%  315
  Referendum konieczne! Każdy z nas wie jaki jest poziom nauczania w przekształconych przez gminę szkół jak się okazuje marny, czy burmistrzowi chodzi o to aby było głupie społeczeństwo, którym się łatwo rządzi? Radni, którzy byli nauczycielami, dyrektorami głosują za likwidacja, a sami z tego czerpali korzyści. A Panu z Środy Wlkp. to podziękujemy, Środa jest miastem rozwijającym się, są zakłady pracy i niech nie mydli oczu, że wszystko jest tak ok, a ciekawe czy za 2800 brutto chciałby pracować.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ izabela
  ponad rok temu ocena: 94%  314
  ten się śmieje kto saię śmieje ostatni zobaczymy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kkkk
  ponad rok temu ocena: 95%  313
  mnie najbardziej zbulwersowały podśmiechujki Pawlickiego i Lamprechta, to my was wybraliśmy i my was odwołamy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 89%  312
  zobaczymy jak się pan Pawlicki będzie uśmiechał jak będzie musiał oddać FOTEL ( ten, za którego zapłacił z naszych pieniędzy, bagatela 7000 zł)
  ~ mieszkanka Jarocina
  ponad rok temu ocena: 88%  311
  Chciałam bardzo serdecznie podziękować tym którzy stali murem za nami , rodzicami i za naszymi dziećmi :-) Dla niewtajemniczonych : Szymkowiak, Półrolniczak, Kołodziej, Czechak i jeszcze jeden pan który siedział obok pana Kołodzieja, bardzo przepraszam ale nie znam nazwiska. Jesteście wielcy!!!! Fajnie jest czuć że ma się poparcie, niewielkie ale jednak :-) Jeszcze raz dziękujemy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Amigos
  ponad rok temu 310
  ~ nie mam feriii jak radni Dębska, a nie Demska. Pani Demska uczyła matematyki, a Dębska, obecna radna, historii. Mylisz dwie różne nauczycielki, choć z tej samej szkoły.
  ~ przedszkolanka
  ponad rok temu ocena: 71%  309
  nie Demska, a DĘBSKA- co do treści, zgadzam się
  ~ nie mam feriii jak radni
  ponad rok temu ocena: 88%  308
  no tak to jest jak stary nauczyciel ocenia innych nauczycieli po sobie to musi dojść do likwidacji - pani Demska wyraziła się niedawno, że trzeba zrobić porządek z paniami w paputkach - dziękuję pani a w zasadzie dziękjuę ci demska - nie mam dla ciebie szacunku
  ~ V for Vandetta
  ponad rok temu ocena: 88%  307
  Adamkiewicz Paweł (za), Banaszyński Rajmund (za), Baumann Józef (za), Czechak Lidia (prz), Dębska Lechosława (wstrz), Kaźmierczak Mariusz (za), Kołodziej Ryszard (prz), Krakowiak Jan (za), Kuberka Tadeusz (prz), Lamprecht Ireneusz (za), Maćkowiak Danuta (za), Piasecka Anna (za), Pilarczyk Zdzisława (za), Półrolniczak Marcin (prz), Skrzypczak Andrzej (za), Szymkowiak Katarzyna (prz), Śledzianowski Maciej (za), Wojciechowski Zdzisław (za). 3 radnych nieobecnych.
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 93%  306
  Wstrzymanie się od głosu pani D nie jest nic warte, wystawiła sobie świadectwo jak wystawiała sobie pracując w SP5 i ... a zreszta popytajcie co robiła na lekcjach ...
  ~ nie mam ferii jak radni !
  ponad rok temu ocena: 95%  305
  a tak swoją drogą dziękuję pani Demskiej, starej nauczycielce, która skorzystała z przywilejów komunistycznych, przywilejów karty nauczyciela, wcześniejszej emerytury, trzynastek, urlopów ..... a teraz wielkie wstrzymanie się od głosu ..... uważam, że radni powinni być albo za albo przeciw a tych których nie było: Tobolski, Gruchalski, Masłowski - nie interesuje mnie wasz urlop, wasze ferie - ja jestem przedszkolanką i pracuję w ferie - powinniście zostać zwolnieni dyscyplinarnie
  ~ mieszkanka Jarocina
  ponad rok temu ocena: 80%  304
  Nie ma sprawy, każdy ma prawo się pomylić. Radni którzy byli dzisiaj za likwidacją też się dzisiaj pomylili i mam nadzieję że teraz biją się z myślami i tego żałują !!!!!!!!
  ~ ?
  ponad rok temu ocena: 88%  303
  oj to przepraszam .....
  ~ mieszkanka Jarocina
  ponad rok temu ocena: 90%  302
  Od głosu wstrzymała się P. Dembska, Pani Czechak głosowała przeciwko likwidacji.
  ~ jarocinianka
  ponad rok temu ocena: 89%  301
  p.Kuberka
  ~ ?
  ponad rok temu ocena: 75%  300
  pani Czechak? przecież ona wstrzymała się od głosu - to co dziś robiła to był teatrzyk ....
  ~ FDER
  ponad rok temu ocena: 93%  299
  DLACZEGO WSZYSCY MU MÓWICIE BURMISTRZU !!!!!!!!!!KAŻMIERCZAK TO WICEBURMISTRZ A NIE BURMISTRZ!!!!!!!!!!!!!!!!!CO WY MÓWICIE!!!!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pieścidło
  ponad rok temu ocena: 94%  298
  Chcemy go " dopieścić". Na dzisiejszej sesji sam się wygadał, że ma w tym temacie braki
  ~ CEZAR
  ponad rok temu ocena: 100%  297
  MOPSIE udaj się do PRZEDSZKOLA .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  296
  A, najlepiej do WARIATKOWA. Gniezno nie jest daleko.
  ~ przedszkolanka
  ponad rok temu ocena: 100%  295
  jeśli się pojawi- nie bacząc na konsekwencje- będę stosować kary cielesne....z dziką rozkoszą
  ~ strach
  ponad rok temu ocena: 93%  294
  po co? dzieci w przedszkolu będą się bały
  ~ Jestem z miasta
  ponad rok temu ocena: 93%  293
  Brawo panie Marianie.M
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkanka Jarocina
  ponad rok temu ocena: 93%  292
  Brak słów na to wszystko, Ci którzy chodzili po domach i żebrali o głosy byli za likwidacją przedszkoli. To jest po prostu niewiarygodne jakim trzeba być podłym i bezczelnym człowiekiem. Marionetki !!!!!!!! Jak można nie słuchać nawet w 1% ludzi którzy tych przekształceń nie chcieli??? Ja podejrzewam , że marionetki też do końca nie wiedziały o co w tym wszystkim chodzi (niektórzy oczywiście). Chciałam tylko napisać jedno i mam nadzieję , że radni, którzy zagłosowali za przekształceniami to przeczytają.........Macie przeje.........Mam nadzieję ze macie tego świadomość. Pani Maćkowiak , Pani Piasecka , tak się składa że was znam i na moje Dzień Dobry nie liczcie. Po tym co zrobiłyście nie chce was znać!!!!!!!!!!!!! Wstyd !!!!!!! Ale Wasze dni są policzone. Pani Piasecka niech pani już pyta syna czy panią przyjmie do tego śmiesznego pubu na kelnerkę bo za chwilę zostanie pani bez kasy !!!!! żenada !!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 83%  291
  A czy to prawda, że córka radnej Maćkowiak pracuje w PCPR ? Czy to prawda, że radna Maćkowiak prowadzi sprawy bhp w spółkach gminnych ?? Jeśli tak - to mamy powody jej głosowania !!
  ~ mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 83%  290
  A czy to prawda, że córka radnej Maćkowiak pracuje w PCPR ? Czy to prawda, że radna Maćkowiak prowadzi sprawy bhp w spółkach gminnych ?? Jeśli tak - to mamy powody jej głosowania !!
  ~ zuzza
  ponad rok temu ocena: 91%  289
  I tak działa w naszym kraju demokracja w świetle prawa.....a co !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ REFERENDUM
  ponad rok temu ocena: 91%  288
  Demokrację to my im pokażemy za kilka miesięcy. TEN SIĘ ŚMIEJE, KTO SIĘ ŚMIEJE OSTATNI
  ~ Zieloni Bracia!!!
  ponad rok temu ocena: 93%  287
  A tym czasem kolejny Sołtys z PSL , tym razem w Potarzycy. Gratulujemy Pani Katarzyno, powodzenia, pomożemy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Albatros
  ponad rok temu ocena: 87%  286
  ZJ po uzyskaniu większości głosów w powiecie i gminie bardzo szybko niszczy dorobek poprzednich kadencji władz samorządowych i robi to bez jakichkolwiek konsultacji społecznych, analiz ekonomicznych czy choćby rozeznania jak to wygląda w ościennych powiatach. Za kilka dni przestanie istnieć Powiatowy Zarząd Dróg w Jarocinie, czy będzie miał kto zadbać o porządek na drogach, remonty i kompetentnie reprezentować powiat w kontaktach z wykonawcami obwodnicy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  285
  Rozj... wszystko :(((
  ~ kkkk
  ponad rok temu ocena: 88%  284
  a po co Zarząd Dróg??? przecież jest Drobud w który najwięcej do powiedzenia ma Pawlicki
  ~ GazetaArocinska.pl
  ponad rok temu ocena: 69%  283
  Radni chcieli głosować… korespondencyjnie! http://gazetaarocinska.pl/jarocin/radni-chcieli-glosowac-korespondencyjnie/
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ fanka
  ponad rok temu ocena: 73%  282
  ŚWIETNE!!! Polecam wszystkie artykuły GazetyArocinskiej
  ~ tata
  ponad rok temu ocena: 92%  281
  Jestem ojcem i moje dziecko chodzilo do przedszkola publicznego.Byłem bardzo zadowolony jaki i moja córka. Chcę by wszystkie dzieci były zadowolone i radosne wiec po co to zmiany?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 87%  280
  dla interesu
  ~ matka
  ponad rok temu ocena: 88%  279
  opalony dyrygent dyryguje, skaczą jak im zagra :))
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mama
  ponad rok temu ocena: 27%  278
  Jestem mama już 7 letniej córki i miałam ogromny problem z dostaniem się dziecka do publicznego przedszkola, ponieważ nie pracowałam i to niestety od razu skreślało mnie i moje dziecko aby uczęszczało do danego przedszkola. Dziecko chodziło do prywatnego bo tam nie byłoby z tym problemu czy pracuje czy nie. Przedszkola nie są likwidowane a przekształcane. Wiele jest przedszkoli, które prowadza stowarzyszenia i rodzice jak i dzieci są zadowolone.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 80%  277
  Droga Mamo - rodzicom chodzi o to , żeby był wybór, do którego przedszkola mają posyłać swoje dzieci : do publicznego, niepublicznego czy prywatnego. To jest przecież logiczne ! Władze nie mogą im tego prawa wyboru odbierać !
  ~ druga mama
  ponad rok temu ocena: 20%  276
  to tez mama pracujaca, ja tez nie pracowałam i tez moje dziecko sie nie dostało i zależało mi bardzo, ale nie dostało sie i tyle, takie sa fakty!!
  ~ jj
  ponad rok temu ocena: 92%  275
  ty nie pisz głupot, bo niby skąd są listy rezerwowe do przedszkoli, przedszkole nie przyjmuje więcej dzieciaków jeżeli jest pełne obłożenie
  ~ też mama niepracująca
  ponad rok temu ocena: 86%  274
  każdy pięciolatek i każdy sześciolatek zgodnie z prawem oświatowym musi zostać przyjęty do przedszkola - proszę nie pisz głupot, że nie mogłaś dostać się do przedszkola a i dla czterolatków oraz trzylatków znalazło się miejsce - widocznie nie zależało Ci za bardzo
  ~ hahahaha
  ponad rok temu ocena: 85%  273
  Rajmund....przed lustrem :) Jestem wielki - to widac Jestem wielki - to slychac .Jestem wielki - to widzac slychac i czuc....i jeszcze raz....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mama
  ponad rok temu ocena: 50%  272
  Wielki jak król ze Shrek'a...jemu też mówili co mam wybrać
  ~ nauczyciel - przedszkolanka
  ponad rok temu ocena: 90%  271
  W imieniu wszystkich "przedszkolanek" i pracowników administracji oraz obsługi z likwidowanych placówek przedszkolnych DZIĘKUJĘ rodzicom za poparcie - dziękuję, że mimo okropnych głosów jakie pojawiły się na forum nadal wierzycie, że pracowaliśmy i pracujemy z oddaniem i z sercem - każdego dnia mogliście to zobaczyć - zapewniam, że mimo trudnej sytuacji oddanie i serce będzie na pierwszym miejscu naszej pracy do dnia likwidacji - ponieważ Wasze dzieci są naszymi dziećmi .....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 89%  270
  Powodzenia
  ~ przedszkolanka
  ponad rok temu ocena: 85%  269
  Podpisuję się pod tym
  ~ ach
  ponad rok temu ocena: 90%  268
  Mam nadzieje że ludzie nie zapomną i we wrześniu uda się zrobić referendum w sprawie odwołania władz. Ratujmy to czego jeszcze nie przekazali stowarzyszenią bo jak nie to nasze dzieci będą musiału opuścić jarocin, z powodu braku pracy, przedszkoli, szkół i najgorsze demokracji co władz pokazała dzisiaj
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ błąd
  ponad rok temu ocena: 91%  267
  Pani Maćkowiak, proszę poprawić błąd ortograficzny w Japik- u - strona 8. Pisownia ,, Kolos z Portugal......").
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ matka
  ponad rok temu ocena: 76%  266
  MATKOWSKI NA BURMISTRZA!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Miller
  ponad rok temu ocena: 24%  265
  Matkowski na generała .
  ~ neymrot29
  ponad rok temu ocena: 19%  264
  Ja jestem za tym aby przekształcić przedszkola bo to co teraz jest w przedszkolach publicznych to tego nie da się ogarnąć jeden burdel i bezprawie. A najgorsze to segregacja jak na dyskotece kto da więcej ten ma miejsce.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mama
  ponad rok temu ocena: 19%  263
  Niestety taka jest prawda co dzieje się w przedszkolach. Im więcej godzin jest dziecko w przedszkolu i więcej rodzic płaci tym lepiej. Chcesz dziecko na 4 godziny i już jest wielki problem bo za krótko.
  ~ przedszkolak
  ponad rok temu ocena: 90%  262
  Po tym, co piszesz od razu widać,że nie masz nic wspólnego z dziećmi i przedszkolami. Takie tam pieprzenie bez sensu...nie bardzo tylko wiem po co
  ~ Hujonos
  ponad rok temu ocena: 91%  261
  Idiotyczne głupi uśmieszek na papie figuranta Sledzianowskiego po głosowaniu jest podsumowaniem tej żenady.....wstyd mi ze taki 'radny' chodzi po moim osiedlu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do śledzia
  ponad rok temu ocena: 93%  260
  Każ głupiemu wybrać, kim chce być...zawsze powie, że sobą!
  ~ TeDe
  ponad rok temu ocena: 77%  259
  Naszczekaliście się, że gardła bolą, a oni i tak zrobili swoje. Teraz możecie ich cmoknąć w pompkę. A do września 90% z was zapomni o sprawie. Przykro się to pisze ale takie jest społeczeństwo polskie. Mądre w gębie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ opozycja
  ponad rok temu ocena: 91%  258
  tym razem się zdziwisz...wszyscy polecą. REFERENDUM jest przesądzone
  ~ działacz
  ponad rok temu ocena: 94%  257
  Dla tego trzeba jak najszybciej referendum szykować i iść za ciosem
  ~ NuReK
  ponad rok temu ocena: 82%  256
  Ludzie po co wam jakieś referenda i tak Pawlicki wygra następne wybory bo naród ciemny szkoda czasu na podniecanie się.Ktoś skazany prawomocnym wyrokiem nie powinien mieć żadnego poparcia a tu jak widzimy ciemnota głosuje i będzie glosować. To tak jak w Rosji "Ludzie od pługa na silę granatem oderwani".
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  255
  Niekoniecznie NuReK, niekoniecznie... ale też jest w tym prawdy jakiś %, co prawisz. Być może jest jeszcze gorzej, jak w Rosji?
  ~ teśc
  ponad rok temu ocena: 100%  254
  bo to tylko tak w Jarocinie głosują ja osobiście prosiłam nie na pawlic....a dzisiaj im przedszkole zamykają i płaczą referendum najlepsze co można teraz zrobić dla Jarocina teraz widzicie to prawdziwe bufony bezcelne chamy mają wyborców gdzieś a przecież żeby nie wy to by ich nie było i diet by nie dostawali ja nie wiem kto w cielczy głosował na Banaszyńskiego paluch po łokieć trzyma .
  ~ Propozycja
  ponad rok temu ocena: 83%  253
  Zrównać zarobki nauczycieli dyplomowanych i stażystów. Zrównać zarobki lekarzy i pielęgniarek. Zrównać zarobki sierżanta i generała. Zrównać zarobki burmistrza i sekretarki. Niech wszystkie organa państwowe prowadzą stowarzyszenia. Dlaczego nikt z Was nie startuje na prezydenta Naszego Kraju???? W końcu jesteście wspaniali!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  252
  ... -'Dlaczego nikt z Nas nie startuje na prezydenta RP'-? Dlatego, że grubo przed jego wyborem, już nowy-stary jest "zaklepany", a godność jego: vel szczynukowicz bredzisław. I żyrandol trzyma to w garści nadal, żeby nie było zrównania społecznego, i NIERZĄD DOMINOWAŁ DALEJ.
  ~ Jarocinianin
  ponad rok temu ocena: 77%  251
  do lara croft . Masz racje czas na referendum, będzie okazja w w wyborach do parlamentu,Co do burmistrzów, myślę ze czas na panią burmistrz.! Kobieta doskonale poradzi sobie na tym stanowisku. Myślę ze obecna pani wiceprzewodnicząca rady Katarzyna Szymkowiak dała by sobie radę. Gdyby nam tylko się udało w referendum -wywieść na taczkach z urzędu osoby które maja .. w "D" głos społeczeństwa...sprzątanie i wietrzenie w urzędzie musowo. :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ światło
  ponad rok temu ocena: 78%  250
  dla domorosłych wyborców zachęcam do wiedzy nt sprawowania władzy w sposób demokratyczny, przedstawiciele wyborców, referendum, itd a nie pluć sie o Kartę Nauczyciela tylko a sposób sprawowania władzy poza głosem wyborcy tj. zajebiste w tym wydaniu- bo to pachnie populizmem i miernotą w formułowaniu wniosków w stylu "fv"
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pracujący
  ponad rok temu ocena: 88%  249
  nie wiem, jak jest na wsiach, ale w miastach w publicznych placówkach my rodzice mamy wiele do powiedzenia...to już nie te czasy...dyrekcja i nauczyciele liczą się z naszym zdaniem i nie potrzebujemy przekształceń, żeby mieć decydujący głos...widać, że Panowie burmistrzowie dawno nie mieli do czynienia z jarocińską publiczną oświatą...ja pracuje i nie mam czasu, żeby bawić się w stowarzyszenia...zaprowadzam dziecko o 7 i odbieram o 16.30...dziecko wraca wesołe i razem spędzamy wieczór,,,jako członek stowarzyszenia musiałbym poświęcić swoje cenne godziny na zbędną pracę...LUDZIE W JAROCINIE PRACUJĄ I NIE MAJĄ CZASU, ŻEBY ZA WAS ODWALAĆ ROBOTĘ...CZYLI MARTWIĆ SIĘ SKĄD POZYSKAĆ BRAKUJĄCE PIENIĄDZE...bo prędzej czy później zacznie ich brakować spółce, stowarzyszeniu, fundacji...etc. !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ fv
  ponad rok temu ocena: 16%  248
  eszcze będą rodzice DZIĘKOWAĆ bo to RODZICE będą teraz RZĄDZIĆ w tych Przedszkolach i Szkołach a nie KARTA NAUCZYCIELA i KOLEŻANKI KOLEŻANEK, OPIKUNKI a rodzice i dzieci to zło konieczne. Pamiętam jak jedna z nich niedawno bo jesienią przed wyborami powiedziała na zebraniu - "a gó--o mnie obchodzą te bachory byle NIE PRZEKSZTAŁCALI bo nam(znaczy opikunkom) się upieprzy władza nad rodzicami i dziećmi i kasa"!!! i tu jest sedno sprawy :-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ teść
  ponad rok temu ocena: 100%  247
  bzdury piszesz rodzice będą rządzić tak pierwszy rok a potem klika się zbierze i heja prywata.
  ~ opikunka
  ponad rok temu ocena: 83%  246
  że co, że jak?????
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 79%  245
  nic z Twojej wypowiedzi nie kumam...
  ~ ?
  ponad rok temu ocena: 91%  244
  co Ty piszesz, człowieku .....
  ~ lara croft
  ponad rok temu ocena: 83%  243
  Jestem pewna, że jeśli dojdzie do referendum, to Pawlicki ze swoją świtą wylecą z hukiem. Nastroje społeczne są anty Pawlickie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ doma
  ponad rok temu ocena: 85%  242
  A kto głosował na tę ekipę? :-)
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 87%  241
  ciekawe jakimi 'chwytami' będzie burmistrz próbował odzyskać wyborców! Ale większość ludzi wypnie się na niego jak on teraz na nas. Wypnie się to jeszcze łagodne słowo...
  ~ szok
  ponad rok temu ocena: 14%  240
  zgadzam się, że sa, bo Jarocin to siedlisko komuny, weź zabierz im przywileje i pokaż , że musza pracować na karcie pracy, jak inni ludzie, to jak się burzą.
  ~ pipi
  ponad rok temu ocena: 48%  239
  Mów za siebie Marta.
  ~ ob
  ponad rok temu ocena: 88%  238
  No cóż stało się , ale to nie koniec trzeba starać się o spotkanie w ministerstwie , trzeba wykorzystać moment kampanii prezydenckiej może kandydaci pofatygują się i zobaczą demokrację w wydaniu jarocińskim .Na stronie ministerstwa jest możliwość wysyłania zapytań i listów w różnych sprawach , należy to wykorzystać i poinformować jak wygląda oświata w Jarocinie . JESZCZE NIE WSZYSTKO STRACONE NIE MOŻEMY SIĘ TYLKO DAĆ PODZIELIĆ ,MUSIMY WALCZYĆ RAZEM
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  237
  W JEDNOŚCI I STADLE SIŁA!! Kto to napisał? Ale to prawda.
  ~ ciswica
  ponad rok temu ocena: 88%  236
  Panie WOJCIECHOWSKI sprzedał nas pan swoich wyborców jak Judasz ale my to będziemy PAMIETAĆ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ciświczak z dziada pradziada
  ponad rok temu ocena: 86%  235
  panie wojciechowski pan jesteś największym zdrajcą swoich wyborców pan nawet samego siebie zdradziłeś brzydzę się panem
  ~ KKK
  ponad rok temu ocena: 80%  234
  CZŁOWIEKU STASIU NIE POZBAWIAŁ LUDZI PRACY ILE NAUCZYCIELI BEDZIE BEZ PRACY ZASTANÓW SIĘ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ambra
  ponad rok temu ocena: 22%  233
  kKK przekształcenie przedszkoli nie jest wymysłem naszych władź. Robi to wiele gmin.To jest wymysł nadany z góry tj. obecnych rządów PO na które może głosowałeś. Nauczyciele krzyczą bo chodzi im o kartę nauczyciela a nie o dzieci. Wielu rodziców krzyczy a tak naprawdę nie wie o co, ale krzyczą, bo inni to robią. Przy tej okazji pomyśl o ludziach w naszym kraju o stracili pracę i nikt się za nimi nie stawił.
  ~ do Janka
  ponad rok temu ocena: 57%  232
  a mnie jest przykro, że innym życzysz źle
  ~ JANEK
  ponad rok temu ocena: 56%  231
  Szkoda, ze się nie martwisz o te setki, tysiące, którzy nie są nauczycielami a stracili pracę! Co oni maja powiedzieć jak żyją z dnia na dzień. Albo o tych którzy za chlebem muszą wcześnie rano wstawać i jeździć do Poznania i nie jednokrotnie narażać swoje życie (patrz ostatni wypadek samochodowy). Kto stanie w obronie tych ludzi? Nauczyciele przez ostatnie 25 lat byli chronieni, nie doznali goryczy utraty pracy! Dziś zagląda w ich oczy strach przed utrata pracy. Szkoda że nie żałujesz tych którzy przez ostatnie lata ta pracę utracili, spychając siebie i swoja rodzinę w ubóstwo! Szkoda że o nich nie wspominasz a zapewniam większość z nich to porządni ludzie> Pytam się kto im pomoże? odpowiadam: muszą sobie radzić sami!
  ~ Masakra!!!
  ponad rok temu ocena: 14%  230
  Jeszcze gorszy od odwołania obecnych władz byłby powrót Stasia z całą rodziną na swoim. Jak sobie przypomnę tę butę i arogancje, to aż mi się niedobrze robi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 30%  229
  STACHU, by nie zlikwidował, ani jednej placówki oświatowej, to wrażliwy człowiek na krzywdę ludzką. Wiem, ze jest przeciw wprowadzaniu... analfabetyzmowi.
  ~ lara croft
  ponad rok temu ocena: 87%  228
  A dlaczego sugerujesz , że mamy do wyboru dwie osoby, Pawlicki albo Martuzalski. Uważam, że ani jeden, ani drugi nie nadaje się na to stanowisko. To zwykli karierowicze, mamy do wyboru kilka innych osób, które będą nas godnie reprezentować.
  ~ Serwak
  ponad rok temu ocena: 90%  227
  A kto powiedział, że wróci Stachu? Trzeba w pierwszej kolejności zbierać głosy pod referendum, a jednocześnie szukać normalnych ludzi, którzy chcą coś dla tego miasta zrobić i to ze wszystkich środowisk nawet z ZJ (jak da ich się oderwać od koryta). Niech Pawlicki zostanie ze swoimi Każmierczakami, Banaszyńskimi, Maćkowiakami, Wolskimi, Krakowiakami, Baumanami, Musielakami...
  ~ ala
  ponad rok temu ocena: 80%  226
  Ludzie do kogo pretensje ,przecież było wiadome co to za gnidy ,ludzie z Warszawy nie glosowali w Jarocinie a teraz lament,trzeba myśleć głową
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  225
  ... a nie dup... dobre. Brawo.
  ~ ????
  ponad rok temu ocena: 31%  224
  Dlaczego blokowane sa komentarze w sprawie zamiany cial?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  223
  Wczoraj trąbili o tym w TVN-ie i POlsacie. Dlaczego zablokowali możliwość komentowania. Bo w tą aferę jest zamieszany ojciec tego pijaka z zj, stary CIELAK. I wszystko w temacie. A, że ma układy z Nimi-PRASĄ, TO jest, jak jest, sami qr...wa widzicie!!
  ~ Amigos
  ponad rok temu ocena: 33%  222
  Przecież pod artykułem jest napisane, dlaczego.
  ~ Skazany za ...
  ponad rok temu ocena: 56%  221
  Dokładnie, ciekawa sprawa to blokowanie komentarzy w sprawie zamiany ciał????
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 82%  220
  O widać że urząd wypuścił V kolumnę troli
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kud
  ponad rok temu ocena: 78%  219
  od 2 godzin nic juz sie nie dzieje ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ z zasadami
  ponad rok temu ocena: 20%  218
  jeszcze będą rodzice DZIĘKOWAĆ bo to RODZICE będą teraz RZĄDZIĆ w tych Przedszkolach i Szkołach a nie KARTA NAUCZYCIELA i KOLEŻANKI KOLEŻANEK, OPIKUNKI a rodzice i dzieci to zło konieczne. Pamiętam jak jedna z nich niedawno bo jesienią przed wyborami powiedziała na zebraniu - "a gó--o mnie obchodzą te bachory byle NIE PRZEKSZTAŁCALI bo nam(znaczy opikunkom) się upieprzy władza nad rodzicami i dziećmi i kasa"!!! i tu jest sedno sprawy :-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ `
  ponad rok temu ocena: 100%  217
  To prowokacja ~ "z zasadami"~?; jak widać, kulą w płot :/
  ~ gucio
  ponad rok temu ocena: 100%  216
  Ten niby JANEK pewnie był w ratuszu i siedział przy stole prezydialnym
  ~ jarocinianka
  ponad rok temu ocena: 100%  215
  Do JANKA wioskowego głupka- nie wiesz, co mówisz. Każdy rodzic, który chce decydować o tym, co jest najlepsze dla jego dziecka BYŁ DZIŚ W RATUSZU, a jeśli nie mógł być, to z całą pewnością solidaryzował się z protestującymi. Bardzo współczuję twoim dzieciom, jeśli takowe posiadasz- ojciec, który widzi czubek własnego nosa i nie wie, co to szeroko rozumiane dobro społeczne, nie jest raczej powodem do dumy. Klaszcz nadal burmistrzowi zamiast pomyśleć logicznie, a obudzisz się z ręką w nocniku
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 85%  214
  Tobie też należy się indywidualny OPIKUN :-)
  ~ JANEK
  ponad rok temu ocena: 18%  213
  Całkowita zgoda!!!! Oświata- Nauczyciele, Opieka zdrowotna- lekarze to ostatnie bastiony komunizmu. Wreszcie znalazł się ktoś kto ma jaja i robi z tym porządek, W oświacie to My rodzice powinniśmy decydować co jest najlepsze dla naszych dzieci a nauczyciele niech się wezmą do roboty czyli do nauczania bo to ich zasrany obowiązek i za to biorą kasę. Dziwię się tylko tym rodzicom, którzy przyszli na dzisiejsza sesję że dali się tak zmanipulować. Drodzy państwo a Matkowski to człowiek który "nie shańbił się w życiu pracą". To typowy politykier i gracz. Wykorzystuję tą sytuacje wyłącznie do swoich politycznych celów. Panie Burmistrzu Pawlicki Brawo!! Proszę się nie uginać pod naciskiem i robić swoje. Robi Pan dobrą robotę!
  ~ tfu
  ponad rok temu ocena: 82%  212
  Wazelinki? Już dogodziliście wodzowi, więc daj człowieku spokój porządnym ludziom na forum!
  ~ neli
  ponad rok temu ocena: 29%  211
  zgadzam się z tą opinią!!!
  ~ ZNAJOMA
  ponad rok temu ocena: 81%  210
  Bo radni to nie ludzie to marionetkI DO PODNOSZENIA RĄK...wydali kase przeznaczoną na oświatę,wiec muszą oszczedzac ....nie wstyd Wam to wy chodziliscie i prosiliście o głosy PARODIA BYLE DO PAZDZIERNIKA I WYJEDZIECIE NA TACZKACH
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dorcia
  ponad rok temu ocena: 87%  209
  No i jeszcze jedno.... do tego macie swoją królową osiedla. Ja na nią nie zagłosowałam, bo znam się na ludziach ze swojego osiedla a reszta niech teraz pomyśli czy było warto!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gość
  ponad rok temu ocena: 87%  208
  Cała sesja w formacie mp3 spakowana pod linkiem http://tnij.org/3dlbgwm
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ swer
  ponad rok temu ocena: 92%  207
  dzięki serdeczne, ale niestety nie wiadomo (bo to mp3) kto był przeciw likwidacji? Niestety nie mogłam być na sesji a ważne pewnie dla wielu jest kto jak głosował, a łatwiej wymienić (niestety) tych co byli przeciw likwidacji niż pozostałych bezradnych.
  ~ jarocinianka
  ponad rok temu ocena: 23%  206
  W Golinie, w Prusach też jest szkola niepubliczna, zarówno rodzice jak i dzieci są zadowoleni. Zmiana dotyka tylko nauczycieli, bo tracą kartę nauczyciela. 18 godz. tyg-pełen etat, wakacje 100% płatne, trzynastki itd.darowe wycieczki za które płacą rodzice. Proszę sie nie przejmować, dla dzieci nawet lepiej, nauczyciele bedą się starać, żeby utrzymać pracę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mama
  ponad rok temu ocena: 60%  205
  Zapraszam na taką 3 dniową - darmową wycieczkę i sprawuj opiekę nad klasą raptem 25 osób, pilnuj żeby nic się nikomu nie stało, żeby ze swoimi pomysłami nie zdemolowali miejsc noclegowych, żeby zachwali cisze nocną, bo też chcesz nabrać sił na kolejny dzień. Następnym razem poinformuję Panią o terminie wyjazdu i ja zapłacę jako uczestnik, a Pani zorganizuje wszystko na tip top...
  ~ xyz
  ponad rok temu ocena: 82%  204
  Tępa baba powiedziała co wiedziała...
  ~ Rafał
  ponad rok temu ocena: 93%  203
  Czytałaś kartę nauczyciela? Raczej nie, bo głupoty piszesz, że aż oczy bolą. Etat pracy nauczyciela wynosi 40 godz /tyg ( w tym 18+2 tzw.godziny przy tablicy, reszta, czyli 20 nauczyciel przeznacza na przygotowanie do pracy, szkolenia i samodoskonalenie, dyżury, spotkania z rodzicami nie licząc już osławionego poprawiania sprawdzianów, kartkówek - ile to kosztuje czasu, wie tylko nauczyciel i jego rodzina. Ty tego nie widzisz, bo już śpisz. Druga sprawa- wakacje. Jakie wakacje? Nauczyciel nie ma wakacji tylko urlop. Tak jak każdy pracujący. Prawda, wymiar urlopu jest nieco większy niż u innych (45 dni roboczych) ale za to nie możliwości wyboru terminu urlopu- jest odgórnie narzucony i wypada w ferie i wakacje. W innym terminie nauczyciel urlopu nie dostanie. Trzynastki- tak jak cała budżetówka, burmistrzowie też, Darmowe wycieczki- no chyba się nie myłaś! Nauczyciel jadąc na wycieczkę np 3-dniową sprawuje pełną 72 godz opiekę nad Twoim dzieckiem i odpowiada za nie. Ma za to płacić?
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 92%  202
  oj Marianek,Marianek...nie uraczysz ty mnie już w swoim sklepie:D
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dorcia
  ponad rok temu ocena: 89%  201
  Jest nas coraz więcej odwołamy ich na jesień https://www.facebook.com/pages...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ala
  ponad rok temu ocena: 83%  200
  Brak słów !!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ **
  ponad rok temu ocena: 72%  199
  Dzięki p. Kasiu za wsparcie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkanka
  ponad rok temu ocena: 67%  198
  Z innej beczki?dlaczego gaz.jar.blokuje komentarze w sprawie zamiany zwlok,obraza sie np po wypadkach osob co nawet niezyja,a tu blokowane sa komentarze co mysla ludzie o firmie pogrzebowej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Skazany za ....
  ponad rok temu ocena: 75%  197
  Dokładnie, ciekawa sprawa to blokowanie komentarzy w sprawie zamiany ciał????
  ~ OBraz Jarocina
  ponad rok temu ocena: 95%  196
  Niestety tych których wybraliśmy Nas podzielili
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lach
  ponad rok temu ocena: 91%  195
  Bojkotujemy sklepy i knajpę Mariusza radnego Kaźmierczaka i jego rodziny!!! Podejmujemy uchwałę społeczną o zamiarze likwidacji tej placówki!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ za
  ponad rok temu ocena: 91%  194
  to akurat jest realne, i dość łatwe, a jeśli już ktoś musi tam kupować, niech bierze paragon
  ~ pytanie
  ponad rok temu ocena: 86%  193
  Na tym filmie czołówce, z tyłu siedzi babka przy laptopie czy to nie jest córka którejś radnych z ZJ ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kran
  ponad rok temu ocena: 93%  192
  Debska
  ~ Leper
  ponad rok temu ocena: 89%  191
  Rodzina na swoim
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 90%  190
  Autor wiersza: mój tatuś:) Na fotelu siedzi leń Nic nie robi cały dzień. Na wyborców się wypina To jest burmistrz Jarocina. Że Ciebie wybrałem- Wstydem cały płonę Lecz miejmy nadzieję- - dni twe policzone! Dziś wyborców pierwszym celem- - byś wyleciał wraz z FOTELEM!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mama
  ponad rok temu ocena: 93%  189
  Dobre!!!!!!
  ~ zuza
  ponad rok temu ocena: 85%  188
  dobrze ze płonie wstydem i się przyznaje autor wiersza ze głosował na taki rozbój i niszczenie nas przez obecną sektę .... ciekawe co na sesji robi "pseudo-sołtys kościuszki" czyż by dla brata nagrywał obrady ??? chociaż by te ciemne bryle zdjął ... no ale cóż chcą coś ukryć... inni w oczy nie patrzą ...
  ~ Lach
  ponad rok temu ocena: 95%  187
  Super wierszyk :) Powielajmy go na facebooku :)
  ~ za
  ponad rok temu ocena: 93%  186
  ładne rymy
  ~ Wilkowyjak
  ponad rok temu ocena: 16%  185
  KONIEC SZKOŁY STRACONYCH SZANS!!!!!!!! NARESZCIE!!!!! BRAWO RADNI!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rekonstruktor
  ponad rok temu ocena: 88%  184
  Rozumiem, ze Ci coś obiecali za to ... jak i inym
  ~ +-
  ponad rok temu ocena: 77%  183
  stac przed szereg leszczyku!
  ~ Wilkowyjak
  ponad rok temu ocena: 12%  182
  Wybieram rozwój i zmiany!!!! Jestem za Pawlickim!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ onna
  ponad rok temu ocena: 89%  181
  ty jesteś za Pawlickim, a my przed nim
  ~ bunia
  ponad rok temu ocena: 85%  180
  Idź lepiej do psychiatry!
  ~ Marek
  ponad rok temu ocena: 22%  179
  Wszystkie szkoły i przedszkola niepubliczne w gminie! Precz z karta nauczyciela! Precz z przywilejami nauczycieli! W prywatnej firmie jak jesteś do duszy, to Cię zwalniają! A tutaj, robótka na całe życie!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wal
  ponad rok temu ocena: 71%  178
  To nie nasza wina że jesteś do duszy
  ~ komuna wróciła
  ponad rok temu ocena: 77%  177
  Komuna wróciła?!!!! Na jarocinskim rynku tylu patroli policji i staży miejskiej ,ostatnio widziałem przy ochronie wielotysięcznego koncertu....Co się stało ??? Ano władza boji się swoich wyborców!!!! Wystarczyły trzy miesiące i i wychodzą pierwsze kłamstwa wyborcze!!!! Jakie następne numery Nam jarociniakom szykuje ekipa pawlickiego???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MATKOWSKI
  ponad rok temu ocena: 82%  176
  przecież dostałem dwa upomnienia od Przewodniczącego Rady czekali na trzecie by wparować i mnie usunąć :)))
  ~ znajoma
  ponad rok temu ocena: 85%  175
  ja mam prawo wyboru ,mam dziecko niepełnosprawne i jutro ide do bajeczki w związku z przeniesieniem mojego dziecka; Proponuję aby wszycy rodzice złożyli wnioski o przeniesienie dziecka do publicznego przedszkola
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Alan
  ponad rok temu ocena: 100%  174
  Wszyscy rodzice zapisujcie dzieci do Bajeczki
  ~ et
  ponad rok temu ocena: 91%  173
  Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zieloni Bracia!
  ponad rok temu ocena: 80%  172
  Zobaczcie, ile warci są ludzie startujący z list Martuzalskiego. Pan Radny Powiatowy z Mieszkowa jest już od miesiąca w klubie radnych ZJ. A dzisiaj Pan Wojciechowski tez głosował z ZJ. Jestem ciekawy , co mu obiecali. A innym będą morały o honorze prawić. Jaki Pan taki kram.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pan Sułek
  ponad rok temu ocena: 92%  171
  Ten ,,zaradny- bezradny'' z Mieszkowa to Franczak ,jezeli faktycznie jest w ZJ. to jest śmieciem . Powiem mu to zreszta osobiscie.
  ~ jaro
  ponad rok temu ocena: 92%  170
  Banaszyński, Pawlicki, Kaźmierczak i reszta radnych nachapcie się póki możecie, bo to są wasze ostatnie miesiące. Wygraliście bitwę, ale nie wojnę. I o tym pamiętajcie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Skazany za ...
  ponad rok temu ocena: 64%  169
  Obiecuje, że następnym razem piwka nie będzie, tylko chłodna wódeczka :-)
  ~ NuReK
  ponad rok temu ocena: 79%  168
  co sie unosisz bedzie bigos piwko i znowu u władzy będzie taki to ci ludziska głupie
  ~ misiabela
  ponad rok temu ocena: 93%  167
  Pawlicki co się tak rozindyczyłeś jak poproszono o przeczytanie statutu....????Bo wszystko na jaw wychodzi ......jesteście bandą [USUNIĘTE], precz z Wami ludzie dopiero teraz pojmują kto Ty jesteś i jak działasz poprzez manipulację i groźby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!wstyd za Ciebie bo jesteś prymitywny i zapatrzony w siebie jak ktoś się Tobie przeciwstawia to gołym okiem widać do czego jesteś zdolny!!!!Oszukałeś nas wszystkich precz z Tobą
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ NuReK
  ponad rok temu ocena: 88%  166
  To coście wybrali to macie bigos piwko :) Powinni wszystko sprzedać sprywatyzować a głupi mieszkańcy na nich niech napiepszaja
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wilkowyjak
  ponad rok temu ocena: 11%  165
  Brawo Adam!!!! Nareszcie będzie porządek!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tereska
  ponad rok temu ocena: 20%  164
  Popieram. ..zwłaszcza w Wilkowyi potrzebne były zmiany, bo za chwilę w tej szkole został by tylko dyrektor sekretarki i wozni
  ~ bunia
  ponad rok temu ocena: 55%  163
  Aga nie kompromituj się!
  ~ bunia
  ponad rok temu ocena: 77%  162
  Aga nie kompromituj się!
  ~ olaka
  ponad rok temu ocena: 86%  161
  precz z taką władza trzeba ich odwołać a pan Pawlicki to sobie zadużo pozwala sam niema wpływu na swoje sprawy jak pisał w ksiązce to teraz obrusł w piórka a Kaźmierczaka to w kosmos wysłac niech tam reformy przeprowadza. A radni to dupowlazy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ewa
  ponad rok temu ocena: 85%  160
  I wyszło, że ci, których wybieraliśmy maja nas w dupie!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu 159
  ... bardzo, bardzo głęboko, ale ja też ma taką władzę w żopie na samym dnie, i będę juchą pluł, żeby ich WYWALIĆ STĄD, bezpowrotnie, czy z biletem w jedną stronę. Niech jadą na zmywak do Londynu, i poznają co to tyra u Hindusa, na zmywaku.
  ~ Lach
  ponad rok temu ocena: 87%  158
  Bojkotujemy sklepy i knajpę Mariusza radnego Kaźmierczaka i jego rodziny!!! Podejmujemy uchwałę społeczną o zamiarze likwidacji tej placówki!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Alan
  ponad rok temu ocena: 100%  157
  "Fiesta" precz!
  ~ bzzz
  ponad rok temu ocena: 90%  156
  Zgadzam się. Niech poczuje na swojej skórze.
  ~ jo
  ponad rok temu ocena: 15%  155
  O Matkowski trzeźwy! Pewnie dopiero po sesji zapije na krzywika z rodzicami
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bunia
  ponad rok temu ocena: 92%  154
  Tak jakby Adaś za kołnierz wylewal.
  ~ -bee-
  ponad rok temu ocena: 82%  153
  No to pozamiatane...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ivo
  ponad rok temu ocena: 95%  152
  Kto byl za ,przeciw i kto sie wstrtzymal prosimy o informacje !!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KONIEC !
  ponad rok temu ocena: 88%  151
  NO TO MAMY RADNYCH ? OBY DO REFERENDUM JAK NAJSZYBCIEJ POZBYĆ SIĘ TYCH TCHÓRZY CO BOJĄ SIĘ POPAPRAŃCÓW P ! K SZOK !!!!!!!!11!!!!!!!!!!11!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mm
  ponad rok temu ocena: 88%  150
  Kto głosował przeciw, a kto się wstrzymał?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ on
  ponad rok temu ocena: 23%  149
  Brawo radni. Wytrzymaliście presję. Zmiany muszą nastąpić.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Adam_z_wami_nie_gadam
  ponad rok temu ocena: 7%  148
  HAHAHA i co? Mam was w ...:)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sic
  ponad rok temu ocena: 88%  147
  Obawiam się że to dopiero początek "reform" w Jarocinie (czyt. miasto prywatne)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~n
  ponad rok temu ocena: 88%  146
  Od 1,2 do 1,7 miliona oszczędności to bardzo dokładne wyliczenia. Pół miliona w jedną bądź druga stronę. Takie wyliczenia przedstawia burmistrz odpowiedzialny za oświatę w gminie kiedy głównym argumentem są koszty. A radni głosują.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu 145
  To wyliczanka z kapelusza, bez wskazania konkretów, co z czego i ile. Ogólnik, gów... co warty. Nawet funta kłaków nie.
  ~ jar-ka
  ponad rok temu ocena: 100%  144
  A nową Panią Skarbnik jest Pani z ZJ :(
  ~ Lach
  ponad rok temu ocena: 88%  143
  Bojkotujemy sklepy i knajpę Mariusza radnego Kaźmierczaka i jego rodziny!!! Podejmujemy uchwałę społeczną o zamiarze likwidacji tej placówki!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 100%  142
  To pazerny qt...as; pazerny na (nie)władzę. Oby się przeliczył. Ja tam zakupów u niego nigdy nie zrobię i pier... tą jego przez urzedasów "nawiedzaną" knajpę. Znam lepsze miejsca. Połowa urzędasów z magistratu i nie tylko, tam [we "Fieście"], żre, między innymi z naszych podatków.
  ~ ewa
  ponad rok temu ocena: 86%  141
  A żona Mariana poprowadzi przedszkole - jest przedszkolanką. Rączka rączkę myje. Sprzedawczyk...
  ~ Jestem z Wami duchem bo ciałem być nie mogę
  ponad rok temu ocena: 92%  140
  jestem za
  ~ Lach
  ponad rok temu ocena: 96%  139
  Niech się udławi dietą radnego i pawlicką służalczością.
  ~ wunderbar
  ponad rok temu ocena: 95%  138
  Że taką władzę sobie wybrali ludzie z gminy Jarocin, aż boli mnie głowa. Trochę sami sobie jesteście winni, widać, że póki czas pan Burmistrz sprzeda wszystko w diabły i obsadzi swoimi ludźmi. Szkoda jedynie, że obudziliście się dopiero teraz...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu 137
  No tak ludzie wybrali. TO WIELKA MASAKRA I TRAGEDIA WG. SZEKSPIRA DZIEŁ.
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 97%  136
  Burmistrz śmieje się w twarz wyborcom ! to są kpiny z rodziców, z dzieci! tylko własne interesy liczą się dla rządzących! nie ludzie, nie dzieci!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ `
  ponad rok temu ocena: 95%  135
  No to k. POzamiatali Nas, a czy ich ktoś POzamiata?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jarociniak
  ponad rok temu ocena: 92%  134
  Tak! Już niedlugo
  ~ V for Vandetta
  ponad rok temu ocena: 91%  133
  ... { pozamiata'
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 85%  132
  Na ostatnich wyborach samorządowych jarociniacy załatwili sobie tańsze nauczanie swoich dzieci? Taniej znaczy gorzej. Jeżeli w tym kierunku pójdą inne gminy, to czy łatwo będzie narysować mapę przyszłych niedostatecznie wyedukowanych regionów, nadających się w przyszłości na tanią siłę roboczą? Metropolie z publiczną oświatą (od najniższej do najwyższej) będą coraz bardziej in plus odstawały edukacyjnie od takiej prowincji opartej na taniej oświacie niepublicznej ? Czas pokaże...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jar-ka
  ponad rok temu ocena: 71%  131
  większość mieszkańców będzie stąd uciekać aż Jarocin stanie się prywatną wsią
  ~ nn
  ponad rok temu ocena: 96%  130
  A pan Gruchalski ma to w nosie i odpoczywa w sanatorium !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wielki żal
  ponad rok temu ocena: 100%  129
  Podajcie prosze nazwiska po kolei jak głosowali radni. Trzrba to miec czarno na białym, żeby wiedzieć co robić na wyborach. Pierszy raz sprawa społeczna sprawiła, że czuję obowiazek i potrzebę brania czynnego udziału w wybieraniu lokalnej władzy. SZKODNIKI!!! Jestem za referendum, jak najszybciej!!!
  ~ wielki żal
  ponad rok temu ocena: 100%  128
  Podajcie prosze nazwiska po kolei jak głosowali radni. Trzrba to miec czarno na białym, żeby wiedzieć co robić na wyborach. Pierszy raz sprawa społeczna sprawiła, że czuję obowiazek i potrzebę brania czynnego udziału w wybieraniu lokalnej władzy. SZKODNIKI!!! Jestem za referendum, jak najszybciej!!!
  ~ wielki żal
  ponad rok temu ocena: 100%  127
  Podajcie prosze nazwiska po kolei jak głosowali radni. Trzrba to miec czarno na białym, żeby wiedzieć co robić na wyborach. Pierszy raz sprawa społeczna sprawiła, że czuję obowiazek i potrzebę brania czynnego udziału w wybieraniu lokalnej władzy. SZKODNIKI!!! Jestem za referendum, jak najszybciej!!!
  ~ ...
  ponad rok temu ocena: 100%  126
  i już po głosowaniu :(
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Art
  ponad rok temu ocena: 96%  125
  Pytam się , gdzie jest pan Gruchalski ? Były dyrektor szkoły, dla którego sprawy likwidacji systemu szkolno-przedszkolnego w Jarocinie powinny byc priorytetem ? !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jarocinianka
  ponad rok temu ocena: 100%  124
  Ani Gruchalskiego, ani Tobolskiego- TCHÓRZE[USUNIĘTE] MAJĄCY WYBORCÓW. Już niedługo was rozliczymy bezradni radni
  ~ zeb
  ponad rok temu ocena: 82%  123
  HA..HA. Bigos jest cały czas
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ha,ha
  ponad rok temu ocena: 89%  122
  Ja tam siedzę do końca może będzie jakiś bigos
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mama
  ponad rok temu ocena: 100%  121
  Bigosu nie było ale katering na zimno i kanapki z "Fiesty" w większości sprzedawane bez paragonu... a woda na kawę i herbatę z ratuszowej łazienki...i kto na tym zarabia? radny dzieli się zyskami z ZJ?
  ~ oli
  ponad rok temu ocena: 96%  120
  Specjalnie wydlużają temat licząc na zmęczenie rodziców .Najlepiej przciągnijcie do jutra to może wszyscy pójdą.To tak w ramach podziękowania dla wyborców.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lidka
  ponad rok temu ocena: 71%  119
  czy ktoś wie w jakim przedszkolu są oddziały żłobkowe i od jakiego wieku
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ fdfgh
  ponad rok temu ocena: 82%  118
  'Stokrotka" przy Hallera chyba dzieci od 18 miesiąca...
  ~ krzys
  ponad rok temu ocena: 96%  117
  a ja słyszałem że w Środzie w likwidacjach doradzał sam Każmierczak a ludzie jeszcze mocniej protestowali tylko o tym już nikt nie pamięta
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ znajoma
  ponad rok temu ocena: 96%  116
  siedzą tam te ciołki matołki ja sie pytam o dowoz dzieci niepełnosprawnych...Gmina MUSI ZAPEWNIC DOWOZ z od prawnika wiem ,ze przedszkola niepubliczne nie bedą miały takiego obowiązku!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ EL
  ponad rok temu ocena: 100%  115
  Wybraliście ZJ teraz żałujecie ? Wasze dzieci dostaną "tańszą" edukację ? Chcieliście tego ? Dlaczego głosowaliście na ZJ ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ grabarz
  ponad rok temu ocena: 10%  114
  ktoś wie jaka firma źle pochowała zwłoki??bo na artykule obok jest zablokowana możliwość dodawania komentarzy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bili
  ponad rok temu ocena: 80%  113
  Nie zawracaj dupy sa wazniejsze tematy
  ~ ss20
  ponad rok temu ocena: 97%  112
  Radny Kołodziej jedyny który nie boi się mówić wprost i otwarcie za to szacunek....Pawlickim i Kaźmierczakiem przede wszystkim rządzi nienawiść i zemsta
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ach
  ponad rok temu ocena: 96%  111
  Wystarczy przeczytać wypowiedź Pana R.K. dla portalu co jest umieszczona powyżej. "Dziś wiemy, że na każdą z placówek zostanie złożona przynajmniej jedna oferta, w niektórych przypadkach będą pewnie nawet dwie, a może nawet trzy oferty. (…) " Skoro władz wie jakie stowarzyszenia na przedszkola i szkołę się szykują to niech oficjalnie przedstawią. ( ktoś już wie żę chce prowadzić przedszkole i szkołę, nie znając jeszcze warunków :-))) )
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ V for Vandetta
  ponad rok temu ocena: 96%  110
  Dla tych władz szkoły i przedszkola są porównywane z PWiK, czy ZGO i widzą że do szkół musza dopłacać, a chcieliby mieć dochody z ich działalności; Poza tym to posiedzenie rady, to teatr dla pozoru, że jakaś dyskusja się odbywa i co i jak etc. ____ Jednak każdy zdrowo myślący wie że już są wytypowane osoby które mają prowadzić te placówki. Obecnie już "ZJ" prowadzi zakulisowe wzajemne konsultacje w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 2" i Szkoły Podstawowej nr 4" ] _________________________________________________
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jar-ka
  ponad rok temu ocena: 100%  109
  Wszystkie placówki pokolei będą przekształcać, zaczęło się od wiejskich a teraz czas na Jarocin
  ~ Lach
  ponad rok temu ocena: 100%  108
  Przecież tych głupot wygadywanych przez Kaźmierczaka nie da się czytać i współczuć tym, którzy to słuchają. Ten facet ma ze sobą jakiś problem. Współczuję jego żonie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jar-ka
  ponad rok temu ocena: 100%  107
  Pełne kieszenie i brak dzieci. Jeżeli chodzi o dzieci to nie moja sprawa czy je ma czy nie. Ale nie powinien udawać, że rozumie nas - rodziców i na uwadze ma dobro naszych dzieci jak sam głosi.
  ~ oneeee
  ponad rok temu ocena: 76%  106
  dziecko w przedszkolu 9godzin??!! o Boze rodzice to Wasze dzieci Wy po 8godz pracy jestescie tak zmeczeni ze np panie w handlu sa nieuprzejme na dziecko w przedszkolu 9h masakra
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Agata
  ponad rok temu ocena: 100%  105
  A co ma zrobić rodzic, jak pracuje 8 godzin?????
  ~ jaak
  ponad rok temu ocena: 91%  104
  Miała prosić, czy prosiła? Ot, niewielka różnica.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 94%  103
  Szkoły i przedszkola nigdy nie przynosiły i nie będą przynosić zysków finansowych, to nie są firmy.Mam nadzieje że nie sprawdzi się powiedzenie Qualis rex, talis grex (jaki król, taka trzoda) jaki pan, taki kram.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qwe
  ponad rok temu ocena: 89%  102
  Dla Wilkowyi obwodowa szkoła będzie w Cielczy a obwodowe przedszkole w Mieszkowie. Zapiszmy tam dzieci Zobaczymy czy są dla nich miejsca, nauczyciele a fundacja niech przejmie gminę
  ~ jar-ka
  ponad rok temu ocena: 100%  101
  Dokładnie, to jednostki non profit
  ~ babcia
  ponad rok temu ocena: 88%  100
  Dlaczego nikt z rodziców z Wilkowyi nie pyta radnych i p. K., gdzie po przekształceniu szkoły będzie (zgodnie z art. 17 ust.1 ustawy o systemie oświaty ) publiczna szkoła obwodowa, do której gmina ma obowiązek dowiezć dzieci?
  ~ wal
  ponad rok temu ocena: 93%  99
  Następny numer przedszkola nie dla osob fizycznych tylko osob prawnych prowadzących stowarzyszenia.Zony niektórych panów już prowadzą stowarzyszenia i w ten sposób pozbędą się konkuręcji w przetargu.I to niby wymyślili radni bzdura.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zuza
  ponad rok temu ocena: 100%  98
  tylko 5 radnych trzyma strone mieszkancow...reszta na sztywno palec w dupie swego opalonego goru ... wielkie brawa dla p. Mariana !!! tylko nie wiem dlaczego przewodniczący i "reszta" tak się boi pytań Pana Mariana ?! i nie dopuszczają jego do glosu ???? moje odczucie na dzisiejszej radzie większości radnych to SEKTA ZJ NA CZELE Z GÓRU OPALONYM ....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kamila43
  ponad rok temu ocena: 100%  97
  Robią swoje i robić , będa a nas maja w trabie ! Ważne aby oni mieli kase , Rada nie ma swojego zdania , a właściwie nie może go mieć , dlaczego sami sobie odpowiedzmy ! A znając życie to dopiero początek likwidacji ... Odliczajmy czas do referendum !!! Odwołajmy radnych i burmistrzów którzy nas nie szanują , a to przecież mam maja służyć !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bobi
  ponad rok temu ocena: 100%  96
  Panie Kazimierczak a co z pana dzieckiem spółką gminną Pi-Jar, która swojego czasu służyła jako narzędzie propagandy sukcesu i prowadzenia kampanii wyborczej. A która po wyborach miała zostać sprzedana, czy sprywatyzowana (taki związek z prywatyzowaniem przedszkoli i szkół). Ostatnio stanęło na tym, ze nikt tego nie kupił. Więc co się stało z tą spółką? Co się stało z majątkiem i sprzętem należącym do tej spółki? Jakie straty wygenerował ten dziwny wymysł? Jakie koszty poniosła gmina na istnieniu i likwacji Pi-Jaru?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lach
  ponad rok temu ocena: 98%  95
  Ludzie szkoda zdrowia. Mobilizujmy się już na październik. Pogonimy tą bandę z ratusza. Głowa do góry!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pan_ziutek
  ponad rok temu ocena: 28%  94
  Kolczyk świniopasie już robote znalazłeś, bo całymi dniami głupty na forum wypisujesz. A twój mecenas Stanley dalej rozżalony swoją porażką? Zaczyna i kończy dzień flaszką? Zjedzcie se troche bigosiku i popijcie piwkiem:)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 71%  93
  panie_ziutek jesteś pan małym, zakompleksionym człowieczkiem . Żl mi pana
  ~ oda
  ponad rok temu ocena: 100%  92
  spadaj
  ~ s@wp.pl
  ponad rok temu ocena: 97%  91
  Mackowiaczka pozkazał swój poziom inteligencji tu powazne sprawy a ta z wiata wyskakuje , ja pierdziu jaka debil..................................ka
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lach
  ponad rok temu ocena: 91%  90
  A co ze srającymi na rynku gołębiami? Pani Pilarczyk obudzić się!
  ~ Jestem z Wami duchem bo ciałem być nie mogę
  ponad rok temu ocena: 97%  89
  Gwiazdy wybrane przez lud siedzą a rodzice itp stoją jak petenci. Żenada. Specjalnie przedłużają sesję żeby zniechęcić ludzi na czekanie. Kto kończy pracę niech dołącza !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ala
  ponad rok temu ocena: 100%  88
  A gdzie tobolski wstyd mu teraz nie wie jak glosować obłudnik
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pan Sułek
  ponad rok temu ocena: 96%  87
  Tobolski wstydu nie ma , zresztą który z nich go ma ? Moze trochę Kołodziej ?
  ~ jaak
  ponad rok temu ocena: 91%  86
  A kto zagwarantuje takie zarobki w Jarocinie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gdzie on jest?
  ponad rok temu ocena: 86%  85
  A przewodniczacy komisji oswiaty w tym momencie dorabia sobie na nartach ze spolecznym.Kpina!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ss20
  ponad rok temu ocena: 100%  84
  szef komisji radny Maciej Śledzianowski - jak rada taki szef komisji...jaja kompletne
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Twoj nick
  ponad rok temu ocena: 92%  83
  Pan burmistrz likwiduje szkołę która sam kończył, jego dziewczyna też, czy to nie paradoks?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ futro
  ponad rok temu ocena: 100%  82
  To nie żaden paradoks, tylko chamstwo, szujowatość, podłość, to cechy tego gno..., a to dopiero początek. Nie wierzę, że go nie znaliście.
  ~ EL
  ponad rok temu ocena: 92%  81
  gdy następny nowy burmistrz za rok rozwiąże umowy na prowadzenie placówek niepublicznych i na nowo zrobi z tych placówek placówki publiczne, to odszkodowania dla podmiotów prowadzących niepubliczne placówki za ich utratę wypłacą radni i obecni burmistrzowie ze swoich kieszeni , ponieważ podejmują działania przy znacznym sprzeciwie społecznym bez referendum ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ EL
  ponad rok temu ocena: 92%  80
  wiec to jest forma prywatyzacji za damo ?
  ~ ktosik
  ponad rok temu ocena: 96%  79
  nie ma możliwości powrotu od decyzji, nie można przekształcić placówki nie publicznej (to co dzisiaj planuje zrobić władza) spowrotem w publiczną. Można jedynie wybudować nowe przedszkole/ szkołe za publiczne pieniądze i wtedy bedzie publiczna placówka. Dlatego tak rodzice walczą !
  ~ Zdzichu
  ponad rok temu ocena: 98%  78
  A gdzie ta trójka nieobecnych . Niech zdadzą mandat radnego jak mają strach się spotkać z wyborcami.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Alfred
  ponad rok temu ocena: 86%  77
  Panie Masłowski burmistrz nie napisał żadnej petycji aby odczytać na sesji.?
  ~ Jarocin XXII
  ponad rok temu ocena: 61%  76
  I co gdzie są wszyscy co byli w JOK . Szkoda mi was jesteście totalnym zerem piszę tu o rodzicach tych przedszkoli i szkół.....tacy wszyscy mądrzy na spotkaniach w JOK a tu nikogo nie ma. Ludność w Jarocinie to słabeusze nic nie potraficie zrobić w dodatku na waszych oczach to robią... robią z wami co chcą.....dobrze tak wam wybraliście ich sami teraz Adam Pawlicki i reszta załogi powinni wam pokazać na co ich stać. JAROCIN JESTEŚCIE ZEREM. Ciekaw jestem czy będzie referendum ?????myślę ze nie bo nie odważycie się bo jesteście tchórzami wielkimi TCHÓRZAMI...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zbankrutowany mikuś
  ponad rok temu ocena: 56%  75
  To wypisuje bezrobotny Kolczykowiec, który sobie ubzdurał że mieszkańcy zpowrotem przywrócą do Ratusza. Nie twoje doczekanie bankrucie polityczny, twoje miejsce jest na śmietniku!
  ~ ...
  ponad rok temu ocena: 62%  74
  Ale odwaga!!! Każdy może pisać z anonima, ale żeby powiedzieć to ,,na żywo" to nie.... I sam/sama jesteś wcześniej wspomnianym ZEREM!! P.S. Odmienia się słowo JOK. Pisze się JOK-u....
  ~ ss20
  ponad rok temu ocena: 68%  73
  Takie ważne sprawy a nie ma wszystkich figurantów-radnych to jest problem. Uczciwi ludzie w tym czasie pracują aby płacić podatki i utrzymywać darmozjadów
  ~ miki
  ponad rok temu ocena: 88%  72
  O tej godzinie ludzie pracują! Byłem w jok -u a w pracy nie dostałem wolnego.poczułem się obrażony i napewno zrobię na odwrót jak poprzednio.zerem to ty jesteś!
  ~ EL
  ponad rok temu ocena: 94%  71
  9 rano to świetny czas na sesję dla pracujących rodziców, żeby ich nie było
  ~ prawda
  ponad rok temu ocena: 94%  70
  Przyszło by wiele więcej osób gdyby sesja odbyła się po godzinie 16, ludziom zależy a nie każdy dostał wolne żeby móc iść na sesję
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 87%  69
  ten pan ze Środy bredzi..sprytne manipulacje.Teraz nalezy przekonac społeczeństwo,że związki i nauczyciele są "ciemną stroną" w tym konflikcie i wcisnąc naiwnym,że to wszystko dla dobra naszych dzieci:)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wio
  ponad rok temu ocena: 100%  68
  Przynajmniej się stara a ty siedzisz w domu i D. grzejesz
  ~ Kaziuk
  ponad rok temu ocena: 18%  67
  Matkowski - chłopie , ale ty sie sprytnie lansujesz - wyczułeś koniunkture ? Przypominasz mi opłaconego klakiera w teatrze .
  ~ jaak
  ponad rok temu ocena: 96%  66
  Pewnie wystąpienie ze związków było warunkiem przyjęcia do pracy.!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zula
  ponad rok temu ocena: 93%  65
  A ta M. znowu o pierdołach gada..wiata!!! wystarczy, że on tam stanie i już od wiatru ochroni
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pan Sułek
  ponad rok temu ocena: 91%  64
  Właśnie ta M. mogłaby,, robić za '' ekrań dzwiękochłonny przy ,,11'' byłby wiekszy pożytek.
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 91%  63
  co za buta władzy....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jaak
  ponad rok temu ocena: 90%  62
  A czym mają się interesować? Ten, który prowadzi zawsze będzie się chwalił. Nie będzie wskazywał niedociągnięć i nie opowie o problemach!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ niki
  ponad rok temu ocena: 96%  61
  najlepsze jest w tym wszystkim to, że sami go wybraliście i np wilkowyja wychwalała pod niebiosy a tu niespodzianka :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jar-ka
  ponad rok temu ocena: 100%  60
  9,5 tys. a gmina ilu ma mieszkańców? ponad 40 tys.
  ~ <>
  ponad rok temu ocena: 93%  59
  Przeszło 9,500 ludzi-wydaje się że bez mózgu na niego zagłosowało. Ale to raczej tragedia niż farsa. Aczkolwiek te wybory [samorządowe] były sfałszowane; czy w Jarocinie? Być może też.
  ~ rozwój?
  ponad rok temu ocena: 89%  58
  dokladnie wybralem.. osobiscie.. ale wnioski wyciagnę!
  ~ obi
  ponad rok temu ocena: 100%  57
  Nie dzieći do Bydgoszczy nikt nie będzie woził jedynie co niektórych do Wronek
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ss20
  ponad rok temu ocena: 92%  56
  Do Bydgoszczy to proponuje żeby Pawlicki się wyniósł wraz ze swoim dworem i wasalami....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jack strong
  ponad rok temu ocena: 89%  55
  Komisja obraduje bo jest pomysł żeby jedna placówka została. Nie wiadomo czy zgłosi to radny czy sam wielki wódz narodu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ivo
  ponad rok temu ocena: 94%  54
  Brawa dla pana Ryszarda Kolodzieja, reszta to porazka
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lara croft
  ponad rok temu ocena: 96%  53
  Biedna gmina przyparta do muru, a kupuje wypasione telefony komórkowe dla urzędu. Wstyd. Opływają w luksusach, a na dzieciach szukają oszczędności.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ antek
  ponad rok temu ocena: 100%  52
  To na drugi raz SE nie spolszczaj bo jak widać to nie takie proste ,takiego imienia w polsce nie ma .A może ty chciałaś napisać Aniela i ci nie wyszło.
  ~ Anelina Jolie
  ponad rok temu ocena: 0%  51
  do wiro jestem Polską Angeliną Jolie, wiec se imię spolszczyłam Anelina..i napisałam je celowo....
  ~ wiro
  ponad rok temu ocena: 100%  50
  DO ANELINA JOLIE.O jakich to panienko przywilejach piszesz. Największe przywileje mają urzędnicy i zgadzam się tobą ze należy je zlikwidować.Najlepiej zacząć od zmniejszenia wynagrodzeń miłościwie nam panujących, a nie zabierać innym grupom zawodowym które ciężko na to prcują w specyficznych zawodach. Ale cóż może powiedzieć osóbka która nigdy w tym zawodzie nie pracowała.A co do twojego nicku to rozumiem że chciała byś tak wyglądać, ale lepiej sprawdz jak się to pisze.Patrząc na twój nick rozumiem dlaczego tak nie lubisz nauczycieli.
  ~ lara croft
  ponad rok temu ocena: 87%  49
  Po pierwsze, nie jestem nauczycielem. Po drugie, socjale różnych grup zawodowych są bardzo różne. Można by powiedzieć, że im bardziej uposażona grupa , tym większe socjale. Im większe tym trudniej je zlikwidować, więc robi się to kosztem tych mniej uposażonych. Spróbuj zabrać lekarzom, z jarocińskiego szpitala symboliczne 100zł. i sprawdź jak zareagują. Jeśli gmina jest biedna to niech rządzący nią zaczną oszczędności od siebie.
  ~ Brad Pitt
  ponad rok temu ocena: 100%  48
  No właśnie, czemu nie sprywatyzują magistratu? Niech siedzą tam do usranej śmierci, za swoje i utrzymują się za swoje. Ja jestem za. 90 urzędasów tamże, to o 90 za dużo, a ile z tego wytwarzanego smrodu.
  ~ Anelina Jolie
  ponad rok temu ocena: 27%  47
  Jesteś nauczycielem? Zgadłam.Oni chca oszczedzac kosztem nauczycieli, nie dzieci, nie manipuluj ! Karta nauczyciela, to na czym wam zależy, tak jak górnikom na ich socjalalach, jak lekarzom-na braku kasu fiskalnej, prawnikom- na tym by nie niszczyc ich przywilejów, kooligacji rodzinnych...Moim zdaniem wszystkim powinno sie zniesc przywileje i tyle, a ze beda protestowac, jak sie nie podoba, załoz prywatna firme, ale startuj na burmistrza!@ zagłosuje na ciebie, ciekawe czy wszystko bedziesz co panstwowe chciał utrzymywac, wiadomo, od zawsze, ze to co prywatne fukncjonuje lepiej...co widac nawet po działaniu urzedników(paradoksalnie), tak jak piszesz, skoro Panstwowe to kupuja se laptopy czy kompy...kazdy na panstwowym chce"korzystac"
  ~ U W A G A !!! Złodziej !!!
  ponad rok temu ocena: 97%  46
  Teraz wstawi własną skarbnika radni mu dadzą władzę absolutną w podejmowaniu decyzji do pewnej kwoty i zacznie się prywatyzacja wszystkiego na czym on zarobi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rozwój?
  ponad rok temu ocena: 100%  45
  Obecna ekipa gdy obejmowała władzę "dopisała" sobie pieniądze z "przekształconych" przedszkoli do wydatków na nazwijmy to.. projekty drogowe. Nie cofną się przed niczym i nikim ponieważ wydali pieniądze których z innego źródła po prostu nie pozyskają :-/
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ EL
  ponad rok temu ocena: 100%  44
  ciekawe, bardzo ciekawe
  ~ kaya
  ponad rok temu ocena: 94%  43
  Gruchalskiemu nauczyciele już nie są potrzebni, więc się na nich wypiął! Byli mu potrzebni do wspomagania gdy był dyrektorem! I z takimi honorami go żegnali A on teraz się sprzedał! Wstyd!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~n
  ponad rok temu ocena: 100%  42
  "Uczył jak likwidować szkoły"- bardzo trafnie to burmistrz powiedział.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pusta beka
  ponad rok temu ocena: 86%  41
  Maćkowioczka znowu się popisała :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zielony
  ponad rok temu ocena: 100%  40
  Których radnych nie ma na dzisiejszej sesji? Prosimy także o podanie jak głosowali poszczególni radni ?!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu 39
  Nie było Masła, gruchola, i tobolowskiego. Szkoda, albo i nie. Bo by glosowali być może za opalonym?
  ~ pcpre
  ponad rok temu ocena: 100%  38
  To nieładnie, ze go nie ma..
  ~ Nie ma pajaca a takie ważne sprawy
  ponad rok temu ocena: 93%  37
  Królika Bugsa nie ma ?To teraz nie suszy zębów ? Czy za duże pifffffko było ? Cwaniak za 5 zł ?
  ~ mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 100%  36
  Nie ma Pana Masłowskiego
  ~ zo-mo
  ponad rok temu ocena: 32%  35
  Marjan dziadu dawaj czadu!!! hehehhehehehehhehehe
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ marian z Witaszyc
  ponad rok temu ocena: 33%  34
  Mariano Italiano wyczuł okazje żeby przypmnieć o sobie społeczeństwu i udaje obrońce dzieci przedszkolnych. Ale tak naprawde chce pokazać że jest 'aktywny' ale tak naprawde to on ma wszystkich oprócz siebie w d... A tak na marginesie to niech ktoś sprawdzi może w jakim stanie jest nasz 'obrońca ludu', bo Mariano jest znany z tego że lubi nadużywać
  ~ Wilkowyjak
  ponad rok temu ocena: 19%  33
  Przecz z Dworzokiem i szkołą straconych szans!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 0%  32
  Precz z zj; na Madagaskar z wami, q-y.
  ~ olo
  ponad rok temu ocena: 89%  31
  I pewnie kochasz adasia.
  ~ Wilkowyjak
  ponad rok temu ocena: 17%  30
  Chcemy przekształceń!!! Wybraliśmy rozwój!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu 29
  ALE NIE TAKI niedorozwój, JAK PROPONUJE OPALONY.
  ~ lis
  ponad rok temu ocena: 82%  28
  Pewnie nie szło ci w tej szkole
  ~ Wilkowyjak
  ponad rok temu ocena: 14%  27
  Brawo Panie Burmistrzu. Wybraliśmy Pana więc prosimy zrobić wreszcie porządek w Jarocinie oraz całej Gminie Jarocin. TAK TRZYMAĆ!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ olo
  ponad rok temu ocena: 88%  26
  Przestań młoda kobieto
  ~ zielony
  ponad rok temu ocena: 94%  25
  Ciekawe co zrobi dzisiaj koalicjant Pawlickiego - PSL?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu 24
  PSL, zachowało się dojrzale i odpowiedzialnie; za rodzicami.
  ~ A P KACZMAREK
  ponad rok temu ocena: 95%  23
  ROZWÓJ JAROCINA TO NIBY OBIECAŁ OPALONY a jesli dziś radni zagłosują za likwidacją prace straci kilkadziesiąt osób wożnych,, kucharek,dostawców,nauczycieli.a razem z nimi ucierpią ich rodziny czyli lekko licząc jakieś od 200do 300 osób to jest rozwój ty kłamco a wy radni jesteście jeszcze głupsi od swego skazanego wodza
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ DEMOKRATA