ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Sąd: Prawie 150 tysięcy odszkodowania i przywrócenie na stanowisko [SONDA]

10 miesięcy temu    26.09.2019
Anna Konieczna
komentarzy 95 ocen 4 / 50%
A A A

Poprzedni starosta Teodor Grobelny zwalniał pracowników z „rażącym naruszeniem prawa”. Tak po raz kolejny orzekł sąd i nakazał przywrócenie zwolnionego dyrektora na stanowisko oraz wypłatę odszkodowania.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Starosta Teodor Grobelny rządził powiatem przez dwa lata. To wystarczyło, żeby narazić samorząd na stratę w wysokości około 350 tysięcy złotych. Taka kwota wynika z postanowień sądu, do którego zwrócili się zwolnieni przez ówczesnego włodarza powiatu pracownicy powiatowych urzędów.

 

 

Najbardziej spektakularne zwolnienia dotyczyły dwóch funkcyjnych pracowników - dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie Przemysława Masłowskiego [o tym szerzej pisaliśmy TUTAJ] oraz sekretarza powiatu Ireneusza Lamprechta.

 

 

Obaj zwolnieni zostali w trybie dyscyplinarnym i obaj złożyli pozwy do Sądu Pracy [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Po dwóch latach sąd wydał postanowienia - najpierw w sprawie Lamprechta, a teraz Masłowskiego [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

Sąd uznał w całości argumenty Lamprechta. Stwierdził, że zwolnienie nastąpiło z „rażącym naruszeniem prawa”, nakazał przywrócenie go na stanowisko, które zajmował i zasądził na jego rzecz od starostwa około 200 tys. zł. Wyrok został wykonany.

 

 

Podobne postanowienie dzisiaj - 26 września, zapadło w sprawie Przemysława Masłowskiego. W jego przypadku kwota odszkodowania jest nieco mniejsza - około 150 tys. zł. Byłemu dyrektorowi powinien ją wypłacić PCPR.

 

 

 

Tam też do pracy, jako dyrektor ma wrócić Masłowski. Co będzie z dyrektorem Patrykiem Kulką (PiS), który zajął stanowisko po Masłowskim? O tym będzie musiała zdecydować Lidia Czechak, obecnie pełniąca funkcję starosty jarocińskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Wyrok sądu

Czy Twoim zdaniem odszkodowania zasądzone za niesłuszne zwolnienie z pracy powinni płacić z własnej kieszeni ci, którzy o takim zwolnieniu zdecydowali?

ankieta dodana 26.09.2019, ilość wszystkich głosów: 259
Tak
92%
Nie
5%
Nie mam zdania
3%
+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (95)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Cford
7 miesięcy temu 95
PayPal is a fantastic service for online payments that opened up the world for international transactions. Though it wasn’t the first of its kind, it’s the most popular right now, with many ecommerce sites using it as its default payment system. https://genius.com/Smith-walto... PayPal Live vs PlayStation Plus
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
10 miesięcy temu ocena: 20%  94
Bardzo się cieszę, że prawo w końcu triumfuje. Mam nadzieję, że sprawiedliwość też niektórych dosięgnie. PIS sprzyja wszystkim z wyjątkiem oszustów a poza tym ma w swoich szeregach ludzi dobrego serca jak np Jan Szczerbań i dlatego wygrywa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ula
10 miesięcy temu ocena: 0%  93
Tylko Pis
~ pliszka
10 miesięcy temu ocena: 100%  92
do jakiegoś Marka: ale żeś walnął człowieku!!! hohoho, no niewiem, nie wiem coś mi tu pachnie ucieczką z domu wariatów
~ Ccc
10 miesięcy temu ocena: 100%  91
Teodorze Grobelny szefie powiatowych struktur PSL PRZEPROSISZ? Przeprosisz że działałeś z rażącym naruszeniem prawa czym skrzywdziłeś dwóch ludzi? Jesteś człowiekiem wychowanym i wysokiej kulturze osobistej, co spowoduje że publicznie i nie tylko przeprosisz Pana Masłowskiego i Pana Lamrechta?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Samuel
10 miesięcy temu ocena: 100%  90
Teodor o wysokiej kulturze? jaj sobie robisz człowieku. Grobelny to bezczelny urzędas, cynik i ignorant obojętny na prawdę .
~ Czy PSL odda powiatowi 350.000
10 miesięcy temu ocena: 100%  89
Teodor Grobelny (SZEF POWIATOWEGO PSL - przyp. redakcji) naraził powiat na 350.000 dodatkowych kosztów poprzez podjęcie dwóch decyzji z rażącym naruszeniem prawa. Co na to Grzesiek, Rybacka i K. Szymkowiaczka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tik tak
10 miesięcy temu ocena: 100%  88
razem z PISem bo przecież wicestarostą wtedy był Mirosław Drzazga z PISu i tutaj robie trzy kropki bo na ten temat można by napisać baaaaardzodużooooo...
~ pliszka
10 miesięcy temu ocena: 87%  87
pokazał się tutaj po południu komentarz dot wicestarosciny Szymkowiak której szefem partyjnym PSLu jest własnie Teodor Grobelny który bezprawnie zwalniał ludzi i naraził na ogromną szkodę finansową majątek publiczny, komentarz zaraz został skasowany, czyżby medialny parasol nad wicestarościną Szymkowiak? bo chyba nie nad T. Grobelnym którego w swoim czasie Gazeta nie raz miała na tapecie? taki parasol ochronny nad wybrana osoba publiczną to było dobre lat kilka temu ale dzisiaj ? i tak wszyscy wiedza kto jest kto i po co ten parasol? żeby się ośmieszać? no ale na pewno b. ułatwia robienie samorzadowej kariery
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ vfd
10 miesięcy temu ocena: 100%  86
Jedno mam pytanie, czy te straty w szpitalu i te nieoczekiwane wydatki będą pokrywane z budżetu powiatu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ straty pokryje budżet czyli my wszyscy
10 miesięcy temu ocena: 100%  85
oczywiście że TAK! z budżetu! czyli z naszych pieniędzy
~ Mają honor działacze PSL to jest jedyne honorowe rozwiązanie
10 miesięcy temu ocena: 100%  84
Niech teraz Polskie Stronnictwo Ludowe PSL odda powiatowi teraz 350.000 za dwie niezgodne z prawem decyzje ich szefa powiatowego Teodora Grobelnego. W końcu to klub PSL wysunął tak niekompetentną osobę co widać po tych dwóch decyzjach na stanowisko starosty. Nie mają? Niech wezmą kredyt od banku spółdzielczego prezessowanego przez działacza partyjnego PSL Grześka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mz
10 miesięcy temu 83
A potem płaczą że NFZ mało płaci. Przy takim zarządzaniu nigdy pieniędzy z NFZ nie starczy.
~ po wodzie pływa i kaczka się nazywa
10 miesięcy temu ocena: 100%  82
honor???????????????????? ludzie w Jarocinie wiedzą co to jest
~ Dzierżawa tomografu do sprawdzenia przez radę nadzorczą i nowego prezesa!!!!!!!
10 miesięcy temu ocena: 100%  81
Czy dzierżawa tomografu za prawie milion 64-rzędowego, podczas gdy szpital w Jarocinie zgodnie z przepisami wymaga 6-rzędowego, a tomograf 16-rzędowy czyli jak na szpital powiatowy to Mercedes kosztuje ok 1 milion złotych jest gospodarnością czy niegospodarnością? Wydzierżawić urządzenie które za 3 lata będzie trzeba oddać w cenie nowego które mogło by posłużyć 10 lat to mądre posunięcie Mazurka prezesa szpitala szefa lokalnej PO nadzorowanego przez Martuzalskiego również z PO?
~ Kto bogatemu zabroni.....
10 miesięcy temu ocena: 90%  80
A Platforma Obywatelska niech pokryje te miliony strat szpitalnych za swojego lokalnego szefa partyjnego. Przykład decyzji która kosztuje szpital 300.000 kosztów rocznie - dzierżawa tomografu. Po trzech latach będzie to prawie milion złotych kosztów. I po trzech latach szpital zostanie bez tomografu. A nowy 16-rzedowy tomograf kosztuje milion złotych. 64-rzedowy zupełnie niepotrzebny, bo w Jarocinie nie ma kardiologii inwazyjne.
~ Zbigniew
10 miesięcy temu ocena: 100%  79
Już za dwa tygodnie nie będzie w sejmie PSL.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jakie obowiązują standardy etyczne w PSL?
10 miesięcy temu ocena: 93%  78
Radny powiatu z Polskiego Stronnictwa Ludowego Panie Grobelny Teodorze jak masz honor to zrzekniesz się mandatu radnego powiatowego. No i przeprosisz osobiście i publicznie Pana Lamrechta i Masłowskiego jeśli oczywiście jesteś przez rodziców i szkołę dobrze wychowany. Człowiek kulturalny, dobrze wychowany tak by uczynił.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tylko nie PSL. To jakaś partia obciachu. To jest poziom ich szefa? To co jest nizej
10 miesięcy temu ocena: 100%  77
Gdyby nie pracownicy powiatu tacy jak Pan Skarbnik chociażby, to by nawet nie uciągnęli do wyborów ci działacze partyjni pokroju GROBELNEGO z PSL. Tutaj mamy przykład dwóch decyzji Grobelnego SZEFA LOKALNYCH STRUKTUR PSL, szefa lokalnego politycznego Grześka i Rybackiej kandydatów od kukiza na posłów które naraziły powiat na dodatkowe 350.000 kosztów. A ile było innych decyzji o których nie wiemy? Facet po wypowiedziach typu "trzymam rękę na pulsie" jak zwalniano pracowników Pagedu czy też po sławetnym zakazie obchodzenia imienin w starostwie stwarzał wrażenie średnio nierozgarniętego pisząc delikatnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niestety
10 miesięcy temu ocena: 100%  76
i szefa wicestarosciny Katarzyny Szymkowiak niestety
~ Arbuz
10 miesięcy temu ocena: 100%  75
Grobelny szef lokalnego PSLu pokazał w całej okazałości z czego wynika określenie Rostowski ego z PO "Pinidzy ni ma i nie byndzie". Pojęcia nie mają o prawie. Kodeks pracy tak trudny do opanowania? Jakim trzeba być nieukiem, ignorantem intelektualnym żeby nie wiedzieć że radnego bez zgody rady nie można zwolnić. O innych niuansach przez litość do analfabety prawnego nie wspomnę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Azor
10 miesięcy temu ocena: 77%  74
A ja się zapytam po co w Jarocinie jest Pcpr powiatowe centrum POMOCY RODZINIE na czym ta pomoc polega jak nigdy nie ma, jak potrzebne dofinansowanie.,albo już nie ma.Czy PCPR jest opłacalny dla gminy czy będă nawzajem siė zwalniać, żeby grubą kasě dostać. A orzecznictwie to mogą się zajmować lekarze w innym wyznaczonym do tego miejscu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nigdy nie jest za późno
10 miesięcy temu ocena: 100%  73
pani Katarzyno Szymkowiak, dobrze się pani czuje w tym towarzystwie, które narobiło tyle złego, tyle szkody dla powiatu i zniszczyło tyle ludzi a także popełniło przestępstwa? to jest dla pani towarzystwo? tak bardzo stanowisko wicestarosty zawładnęło pani normalnym myśleniem? warto?? ludzie co raz częściej mówią że pani jako sołtyska zwykła radna była pani "większa" niż dzisiaj jako wicestarościna. Czy na pewno było warto?nazwisko ma się jedno na całe życie a nie tylko na kadencję,brakuje odwagi? ile pani zyskała przez ten rok? czy w ogóle pani coś zyskała?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hehehe
10 miesięcy temu ocena: 100%  72
Lepiej pewnie niż w towarzystwie oszołomstwa referendalnego.
~ kat
10 miesięcy temu ocena: 96%  71
No teraz tą kwotę powinien zapłacić starosta a jak nie ma pieniędzy to powinni mu majątek zabrać. Byłaby to dobra nauczka dla wielce panoszących się włodarzy naszych miast i wsi. A czy władze państwowe zrobią coś z tym/? Aby włodarze odpowiadali za straty finansowo i swoim majątkiem? Śmiem wątpić. ZA sobiepaństwo zapłacimy my biedni podatnicy!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PSL koalicjant PO
10 miesięcy temu ocena: 100%  70
Nie miasto a powiat. Chodzi o SZEFA POWIATOWYCH STRUKTUR PSL. TEODORA GROBELNEGO Z PSL. PROMINENTNEGO DZIAŁACZA PSL.
~ koniec ze świętymi bykami i nietykalnymi nazwiskami w Jarocinie
10 miesięcy temu ocena: 96%  69
oczywiście wszyscy członkowie zarządu powiatu na czele z Mirosławem D. obecnie pod zarzutami, powinni tą kwotę zwrócić bo niestety ale świadomym działaniem narazili budżet państwa na straty, a to jest karalne, i tutaj też będzie oskarżenie ze strony prywatnej skoro radni są strachliwi i nie wiedzą co to znaczy praworządność. Dość w tym mieście bezprawia, bezkarności, niszczenia ludzi i nimi pomiatania. Niech nikt nie odważy się wyjść poza prawo i niszczyć pracownika, koniec ze świętymi bykami z nietykalnymi nazwiskami, i wydumanymi pozycjami nietykalnej osoby, takie zjawisko w Jarocinie przeszło już do historii nie boimy się was! każde wasze przewinienie będzie zgłoszone, jesteście wciąż obserwowani nawet wtedy kiedy wam się wydaje ze nikt nie widzi,, koniec z dziadostwem w Jarocinie
~ APEL do szefa powiatowych PSL
10 miesięcy temu ocena: 95%  68
Grobelny z PSL, szefie powiatowych struktur PSL przeprosisz Pana Masłowskiego? Wiesz co to kultura osobista? W domu i szkole nie nauczyli? I ty dzieci uczyłeś? Miałeś być dla nich autorytetem. Byłeś? Jeśli tak to wiesz co to wychowanie. Przeprosisz osobiście i publicznie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kazus Banasia?
10 miesięcy temu ocena: 42%  67
tak przeprosi jak minister Banaś
~ Taki mieliśmy zarząd powiatu działaczy partyjnych z PO PSL i PiS
10 miesięcy temu ocena: 100%  66
Teodor 350.000 KOSZTÓW DLA POWIATU Grobelny. Stanisław SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ Martuzalski. Mirosław DELEGACJA ZARZUTY ZA DZIAŁANIE NA SZKODĘ POWIATU I NAKŁANIANIE DO SKŁADANIA FAŁSZYWYCH ZEZNAŃ D.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grobelny nazwisko ma się tylko jedno. Na całe życie
10 miesięcy temu ocena: 89%  65
Grobelny szefie powiatowych struktur PSL jak masz honor to zrzekniesz się mandatu radnego powiatowego. Ale ty jesteś z PSL więc idę o zakład że nawet Pana Masłowskiego nie przeprosisz. Tak jak idę o zakład nie przeprosiłeś Pana Lamrechta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GROBELNY TO SZEF POWIATOWYCH STRUKTUR PSL
10 miesięcy temu ocena: 100%  64
Czemu nie piszecie że starosta to działacz partyjny z PSL? Czemu nie piszecie w artykule że to szef powiatowych struktur PSL? Jakby był z lokalnego stowarzyszenia to byście to podkeslili w tytule. Nawet jakby chodziło o szeregowego działacza. Nawet jakby chodziło o sympatyka stowarzyszenia to byście o tym napisali. Więc wasz wyręczam. GROBELNY TO SZEF POWIATOWYCH STRUKTUR PSL.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grobelny
10 miesięcy temu ocena: 95%  63
Skoro zwolnił pracownika bezpodstawnie, bo miał takie widzimisię. powinien teraz nie tylko zwrócić całą kwotę odszkodowania, którą musi wypłacić starostwo z pieniędzy podatników, ale odpiwiadać karnie za przekroczenie uprawnień oraz narażenie starostwa na nieuzasadnioną stratę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SZKODNICY
10 miesięcy temu ocena: 100%  62
Brawo PSL. Ten Grobelny to wasz lokalny guru. Szef struktur powiatowych. Widzicie jak traktuje publiczne pieniądze. 350.000 to koszt jego dwóch błędnych decyzji. A ile było innych błędnych decyzji o których nie wiemy? A co zrobili ze szpitalem? Od objęcia władzy w powiecie ponad 10 milionów strat przyniósł szpital w trochę ponad 2,5 roku. M. In. to Grobelny wybrał radę nadzorczą która wybrała Mazurka z PO na prezesa. Sam Grobelny rekomendował Mazurka na prezesa. Trzeba było się odwdzięczyć za podniesienie przez Mazurka ręki za odwołaniem Bartosza Walczaka i powołaniem Grobelnego, Martuzalskiego i Drzazgi do zarządu powiatu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miernota
10 miesięcy temu ocena: 100%  61
POgonić ten PSL. Grobelny z PSL oddaj powiatowi 350.000. Jak pojęcia nie masz to po co pchałeś się na stołek. Kodeks pracy to taka trudna ustawa? W życiu opanowałeś tylko kartę nauczyciela?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PSL i wszystko jasne
10 miesięcy temu ocena: 92%  60
Miernota intelektualna. Ludzi z Pagedu zwalniali a ten jedyne co potrafił wydukać to "trzymam rękę na pulsie"
~ Partyjusy
10 miesięcy temu ocena: 100%  59
Powiat i nie mam więcej pytań. Działacze partyjni i wszystko jest. 350.000 z podatków czyli niczyich w ich mniemaniu. W swojej firmie by tak nieodpowiedzialne się nie zachowali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otwarta koperta
10 miesięcy temu ocena: 36%  58
urzędników i pracowników spółek miejskich jest o wiele za dużo, zwłaszcza na prowincji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PSL i PO fachowcy od VAT u
10 miesięcy temu ocena: 91%  57
Chodzi o Powiat. Powiat zarządzany przez działaczy partyjnych z PO PSL i PiS. TEODORA GROBELNEGO Z PSL. Powiat na jedną spółkę szpitalną
~ Wyborcy
10 miesięcy temu ocena: 100%  56
Za dwa tygodnie PSL nie wchodzi do sejmu. Najwyższy czas!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grobelny wstydź się
10 miesięcy temu ocena: 94%  55
PSL i wszystko jasne. Zwolnili gości żeby zrobić miejsce dla działaczy partyjnych. Koszt dla budżetu powiatu : 350.000
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arbuzy zielone na zewnątrz, czerwone w środku
10 miesięcy temu ocena: 93%  54
Na szczęście za 2 tygodnie wybory. Mamy okazję pokazać PSL owi czerwoną kartkę. Jak tak można krzywdzic ludzi.
~ Olo
10 miesięcy temu ocena: 87%  53
Jeśli Pcpr zapłaci Masłowskimu odszkodowanie to do petyntów znowu bydzie staro śpiewka "" pinindzy ni ma i nie bydzie"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pzpr
10 miesięcy temu ocena: 53%  52
Mam wrăżenie że pochlebne komentarze odnośnie Masłowski ego pisze ta sama osoba. Panie Masłowski może Pan wygrał, ale co Pan z tą wygraną zrobi okaże się
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wet
10 miesięcy temu ocena: 82%  51
Jarocinska to dno. Artykuły powielane wiele razy i dopiero na samym końcu napisane sedno co w tytule. Komentarze, nawet nieobraźliwe notorycznie usuwane. Cenzura jak 40 lat wstecz. Nasłuchali się jak to zespoły były cenzurowane przed festiwalem i sami to teraz robią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mewy
10 miesięcy temu ocena: 71%  50
Cały jarocin to dno
~ Szkodnicy
10 miesięcy temu ocena: 88%  49
Skompromitowani wyrokiem działacze partyjni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TRUTNIE
10 miesięcy temu ocena: 81%  48
Dwa zwolnienia polityczne i tyle. Zwolnienia polityczne które naraziły powiat na 350.000 zł wydatków z naszych publicznych pieniędzy. Za czasów rządów koalicji powiatowej PO PSL i PiS rzadzonej przez zarząd powiatu w osobach Starosta Grobelny PSL, wicestarosta Drzazga PiS i członek zarządu powiatu Martuzalski PO. Dobrze, że nikogo z nich nie ma już w zarządzie powiatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Może chociaż usłyszymy słowo przepraszam
10 miesięcy temu ocena: 75%  47
Wstydzicie się Panowie? Przeprosicie, że skrzywdziliście dwie osoby?
~ prawda
10 miesięcy temu ocena: 63%  46
ludzie po co komentujecie jednego czy drugiego dyrektora nalezy rozliczyc sprawcow tego zwolnienia niech oni poniosa odpowiedzialnosc!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zxz
10 miesięcy temu ocena: 52%  45
Nie wierzę po prostu nie wierzę Masłowski dyrektorem miałam z nim kiedyś do czynienia zwróciłam się o pomoc, która się należała odmówił potraktował mnie jak śmiecia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwertyuiop
10 miesięcy temu ocena: 50%  44
No niestety nie ma sprawiedliwości na tym świecie.
~ no cóż
10 miesięcy temu ocena: 88%  43
Wkrótce media ogólnopolskie, także prasa opiszą w szczegółach kulisy tego co wydarzyło się w starostwie przy udziale Mirosława D., Jacka Sz. i Witolda B. i relacje do tej sprawy obecnej władzy powiatowej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dobra zmiana
10 miesięcy temu ocena: 67%  42
A za Grobelnego to PISu nie było w zarządzie ? Sam rządził ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
10 miesięcy temu ocena: 62%  41
O co tyle hejtu? Ten portal to wylegarnia hejterow.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
10 miesięcy temu ocena: 75%  40
I dobrze .Przez te wpisy wychodzi na jaw dużo prawdy o których mieszkańcy nie wiedzieli.
~ Mieszkaniec Jarocina
10 miesięcy temu ocena: 100%  39
To ja poproszę aby Pan Grobelny oddał z odprawy a jak braknie niech sprzeda majątek prywatny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nagrania
10 miesięcy temu ocena: 94%  38
Do końca patrzyli przeciągnąć ogłoszenie wyroku chociaż po wyborach. Nagrania przeważyły jednak,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkańcy wciąż nie znają prawdy
10 miesięcy temu ocena: 100%  37
Gazeta napisała że starosta Grobelny zwalniał z naruszeniem prawa, ale był jeszcze wicestarosta Mirosław D., szkoda ze Gazeta nie napisała co on robił wtedy, co wtedy zrobili obecni oskarżeni tak jak Mirosław D., Jacek Sz. i Witold B. czy bez ich udziału można by było zwolnić pana Masłowskiego? Jak w sprawie tych oskarżonych postąpiła i co dalej czyni w tej sprawie obecna starościna L> Czechak, ? Takie informacje które tutaj zaserwowała Gazeta są nie pełnie, takie półprawdy, bo mieszkańcy nie wiedzą jakie było podłoże tych decyzji, a szkoda. Decyzje przecież które zapadały na pewno z udziałem członków zarządu powiatu a byli nimi: starosta Grobelny, wicestarosta Drzazga, p. Kużdżał, i p. Martuzalski, i co? wszyscy ci panowie uznali że zwolnienia są zasadne? a kadrowa? zna przepisy, nie wiedziała ze zwolnienia są niezgodne z prawem? a ówczesny rzecznik powiatu a obecnie z zarzutami prokuratorskimi czym się zajmował kiedy zwalniano P. Masłowskiego? Dlaczego milczeli radni?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SŁUSZNA UWAGA
10 miesięcy temu ocena: 93%  36
Zgadzam się jak wyżej ! Tak słuszna uwaga ! Gazeta szeroko powinna opisać wszystko jak do tego zwolnienia doszło i kło do tego niesłusznego zwolnienia parł i nakłaniał. Niektórzy pracownicy zawikłani w tę sprawę dalej pracują ( mimo iż maja już postawione zarzuty- oskarżeni ) a Pani L. Czechak - Starosta żadnych konsekwencji dalej nie wyciągnęła. Mieszkańcy chcą wiedzieć prawdę. co w tym STAROSTWIE sie dzieje.Pani Starosto czekamy jeszcze przed wyborami na ruch Pani w tej sprawie.
~ to wina pisu Czechakowej i kulki
10 miesięcy temu ocena: 80%  35
Winna jest prawniczka Czechakowa - starosta i kulka zrobili bezzasadną apelację po to aby na stołku był kulka kilka miesiecy dłuzej czym narazlili powiat na kilkadziesiąt tysiecy strat
~ ideał w pis
10 miesięcy temu ocena: 86%  34
Mało kto wie że kulka chodził ZA TYM ABY ZWOLNILI PANĄ OLĘ , która też wróciła do pracy przywrócona przez sąd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogusz
10 miesięcy temu ocena: 100%  33
Pani Ola to też inna bajka komu chciała to pomogła niekoniecznie tym którym się należało
~ Aleksander61
10 miesięcy temu ocena: 20%  32
ZA Panią Ola wszyscy klienci PCPR dali by się pokroić. To była wielka krzywda dla niej.
~ RYŚ
10 miesięcy temu ocena: 89%  31
A Zakrzew myślał że to wina PM.
~ CZY ONI ZAPŁĄCĄ ZE SWOICH ZA TE KILKA MIESIECY APELECJI ?
10 miesięcy temu ocena: 81%  30
kULKA CZECHAKOWA PONOSZĄ CIEŻAR WINY ZA APELACJĘ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beatka nie podszywaj sie kapusiu
10 miesięcy temu ocena: 100%  29
ty sie tu pod Beatkie nie podszywaj tchurzu . Sad 1 instancji okresla odszkodowanie za każdy miesiac od dnia zawolnienia do dnia wydania wyroku 1 instacji bo nie moze precyzyjnie okreslić dnia poworotu do pracy a w kolejnym punkcie określa odszkodowanie za każdy kolejny miesiac oraz odsetki od każdej z naleznosci głownej. Sad 2 instancji oddalajac apelacje nadaej z urzedu wyrokowi 1 isnstancji w dniu wydania prawomocnosc Wiec za miesiacę apelecja muszą Panu Maslowskiemu zapłacić na dodatek przeglali koszty zastępstwa adwokacjiego w 2 instancji i koszty sądowe Co do koniecznosci bezzasadnej apalecji której Czechakowa pozwinna sie znać to jak krawca przywrócił do pracy sąd na 1 rozprwaie bo Mirosław D. wycofał mu wypowiedzenie przy czym krawiec nie miałzadnej ochrony jako radny i miał około 9 zarzutów w wypowiedzeniu w tym finansowych wiec w samorzadzie nie liczy sie wyrok prawomocny a układy partyjne
~ beata
10 miesięcy temu ocena: 0%  28
sąd oddalił apelację...kwotę zasadzil z 1 instancji...nie ma dodatkowej kwoty odszkodowania...jakby PCPR nie wniósł apelacji znalezli by się tacy co by mówili zapłacili mu ...nie złożyli apelacji...W samorządzie liczy się wyrok prawomocny
~ to nie koniec , wszystkie krzywdy zostaną wyrównonane matka paritia nie pomorze
10 miesięcy temu ocena: 83%  27
jesienią jak przystało jesienne wykopki ze stołka ,a zimą przyjdzie lawina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sygnalista z żerkowa
10 miesięcy temu 26
Rozumiem że w gumofilce jesteś zaopatrzony. Jeszcze watówka i beret z anteną...i kmiot gotowy.
~ tęczowo aureolowy Miruś
10 miesięcy temu ocena: 100%  25
.. no chyba się teraz na niego nie wypne .. albo on mi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anka
10 miesięcy temu ocena: 27%  24
Pozdrawiam zakompleksionych hejterow...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anka
10 miesięcy temu ocena: 100%  23
Prawda koli
~ pisowski judasz
10 miesięcy temu ocena: 86%  22
Przemku wiesz to nie ja .... to oni ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
10 miesięcy temu ocena: 58%  21
Nareście wraca normalność tj Pan Przemyław. Oby i 13.10 wróciła normalność.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bim bum bumerang
10 miesięcy temu ocena: 82%  20
przyszła kryska na matyska
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niepełnosprawny 01 u
10 miesięcy temu ocena: 58%  19
Panie Masłowski huraaa ! nareście skończą sie wycieczki tego tam jak go nazwać do wiadomo kogo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pełne ręce roboty w Ostrzeszowie
10 miesięcy temu ocena: 92%  18
Panie Przemysławie liczę ze po Pana powrocie Prokurator Gabiś z Ostrzeszowa będzie sie zajmował tym który na Pana donosił dla tanowika Pana ,po za aktem okarżenia wobec Mirosława D i b. rzecznika - obaj przykłani członkwie Pis
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kowalska
10 miesięcy temu ocena: 87%  17
Dziwię się Witek że Ty ich tak słuchałeś , wiedziałeś przecież że to są ........... Teraz nie jest Ci wstyd? Jak możesz chodzić w Starostwie wród pracowników i spojrzeć im w oczy.
~ kululu
10 miesięcy temu ocena: 89%  16
Przemysławie dokulaj 3 prawego i sprawiedliwego członka zarządu pis
~ MISiaczek
10 miesięcy temu ocena: 83%  15
Ten kto tak źle doradzał Tełodorowi niech się teraz pod ziemię zapadnie ze wstydu albo niech chodzi czerwony jak burak . Wiemy dobrze o kogo chodzi .Wszyscy wiedzą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WSTYD WAM PANOWIE?
10 miesięcy temu ocena: 100%  14
Skład Zarzadu Powiatu za czasów którego doszło do tych skandalicznych, politycznych zwolnień, które naraziły powiat na 350.000 kosztów: starosta Grobelny PSL, wicestarosta Drzazga PiS, Martuzalski PO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nareszcie wyszła prawda
10 miesięcy temu ocena: 93%  13
Panowie jak wyżej Grobelny, Drzazga i M., brak wiedzy, pycha, pewność siebie i chęć posiadania władzy doprowadziły Starostwo Powiatowe w Jarociinie na szkodę kilkuset złotych i wstyd, jeszcze raz wielki wstyd . Czy po tych wyczynach możecie Panowie chodzić teraz z głową podniesioną do góry ?? A co na to powie Pan Przewodniczący Rady Powiatu Pan Jan Szczerban , a tak ich bronił i żył w takiej pewnej komitywie ? Kij ma zawsze dwa końce.
~ Honor? Honorowe zachowanie? A co to takiego?
10 miesięcy temu ocena: 79%  12
Wstyd im? Podejrzewam że dumni są z siebie że skrzywdzili tych dwóch pracowników. Zero skruchy, idę o zakład. Jakby było inaczej to by przeprosili. Może dziennikarz zwróci się do nich czy przeproszą?
R E K L A M A