ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Rzecznik starostwa brutalnie o kobietach: "Trudno przy takim towarze coś zrobić źle"

› Aktualności ponad rok temu    13.12.2018
Redakcja
komentarzy 81 ocen 8 / 88%
A A A
Jacek Szczepaniak, rzecznik Starostwa Powiatowego w JarocinieJacek Szczepaniak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Jarocinie fot. Archiwum GJ

Jacek Szczepaniak jest twarzą jarocińskiego starostwa i rzecznikiem prasowym. Rzadko kiedy jednak odpowiada na pytania dziennikarzy. To jednak, co powiedział przed kamerami ostrowskiej telewizja Proart wywołało prawdziwą falę oburzenia. Internauci - zwłaszcza kobiety - domagają się wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec urzędnika. Specjaliści mówią, że to "klasyczny szowinizm"

 

„To po prostu chamska, obrzydliwa i męsko-szowinistyczna wypowiedź o kobietach, do tego jeszcze jego przełożonych. Po takiej wypowiedzi powinien czym prędzej schować się i przestać publicznie zabierać głos” - tak o tym, co powiedział rzecznik prasowy jarocińskiego starostwa piszą internauci.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

[o tym, jak Jacek Szeczepaniak został powołany na stanowisko rzecznika starostwa oraz o jego powiązaniach z prominentnym urzędnikiem powiatowym - czytaj TUTAJ]

 

Sytuacja miała miejsce w jarocińskim starostwie. Na nagranie przyjechała tam ostrowska telewizja kablowa. Dziennikarze rozmawiali z dwoma najważniejszymi kobietami w powiecie jarocińskim - starostą Lidią Czechak i wicestarostą Katarzyną Szymkowiak. Materiał miał być o tym, w jaki sposób rządzą kobiety i jak się z nimi pracuje. Wypowiedział się również rzecznik prasowy Jacek Szczepaniak.

 

Na stwierdzenie dziennikarki, że „wizerunek powiatu nie dość, że odmłodniał, to jeszcze stał się piękniejszy”, Jacek Szczepaniak powiedział:

 

- Nie będę zaprzeczał, bo wszyscy widzieli, jak panie wyglądają i naprawdę jest to wielki bonus także dla mnie, jako rzecznika, ponieważ trudno, mówiąc brutalnie, przy takim towarze coś zrobić źle.

[link do nagrania z wypowiedzią rzecznika - zobacz TUTAJ]

 

Nagranie z jarocińskiego starostwa zostało wyemitowane w paśmie informacyjnym jednego z wydań wiadomości ostrowskiej telewizji. A, kiedy jego fragment trafił do internetu, rzecznik szybko stał się antybohaterem mediów społecznościowych. Wszystko przez określenie, jakiego użył pod adresem swoich przełożonych - „towar”.

 

Post z cytatem z kontrowersyjnje wypowiedzi umieszczony na facebooku przez wiceburmistrza Jarocina Roberta Kaźmierczaka wywołał prawdziwą falę oburzenia i lawinę negatywnych komentarzy - zwłaszcza ze strony kobiet. 

 

„Ktoś tego pana na rzecznika wybrał. Pytanie, kto. Owszem, nigdy nie można mieć pewności, kiedy i jaką gafę ktoś popełni. Ale to, co ten pan powiedział, nie jest zwykła gafą. To po prostu chamska, obrzydliwa i męsko-szowinistyczna wypowiedź o kobietach, do tego jeszcze jego przełożonych. Po takiej wypowiedzi powinien czym prędzej schować się i przestać publicznie zabierać głos. Chyba, że ten cytat jest nieprawdziwy” - napisała jedna z internautek. O sytuacji pisały też media regionalne.


O całą sytuację zapytaliśmy starostę Lidię Czechak i jej zastępczynię Katarzynę Szymkowiak, ktore były świadkami nagrania. - Chodzi nie tylko o nas, ale mamy rodziny i co nasi najbliżsi mogą sobie pomyśleć, słysząc coś takiego - mówi o nagraniu wicestarosta Katarzyna Szymkowiak.

 

Z kolei Lidia Czechak twierdzi, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, niż ta przedstawiona w telewizji. - Tak naprawdę wypowiedź rzecznika była o wiele dłuższa, a to zdanie zostało wyjęte z kontekstu. Założenie tego nagrania było takie, żeby pokazać jak się pracuje z kobietami w roli przełożonych, a formuła była dość luźna i swobodna - przyznaje starosta.

 

 

- Dlatego wypowiedź pana Jacka była w tonie nieco żartobliwym. Powiedział wskazując na nas, że „mając taki towar na pewno będzie łatwiej”. My wtedy uznałyśmy, że nie było w tym złej intencji. Kontekst wypowiedzi był zupełnie inny, niż przedstawiony w programie. Jeśli rzeczywiście byłoby to tylko to jedno zdanie, to mogłaby być obraźliwe nie tylko dla nas, ale i dla wszystkich kobiet - uważa nowy starosta jarociński.

 

 

Internauci komentujący całą sytuację uważają jednak, że żadne okoliczności nie usprawiedliwiają „tak przedmiotowego traktowania kobiet”. Większość oczekuje wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec rzecznika starostwa. Ich zdaniem „ktoś taki nie powinien reprezentować żadnego urzędu, bo przynosi mu tylko ujmę”.

 

Pracowników Starostwa Powiatowego w Jarocinie obowiązuje, przyjęty zarządzeniem starosty w 2015 roku, „Kodeks etyki”, w którym napisano: „Etyka oznacza normy moralne, które przekładają ogólne ideały i wartości przyjęte przez społeczeństwo na praktykę dnia codziennego”.

 

Sam zainteresowany - Jacek Szczepaniak odmówił nam komentarza i nie chciał rozmawiać na temat określenia, którego użył, mówiąc o swoich przełożonych - staroście i wicestaroście.

 

Z kolei dziennikarka telewizji Proart, która rozmawiała przez kamerą ze Szczepaniakiem twierdzi, że „nie może być mowy o manipulacji”. - Słowa Jacka Szczepaniaka zostały wyemitowane wraz z poprzedzającym je pytaniem - zaznacza Katarzyna Pauś z telewizji Proart.

 

I dodaje: - W razie jakichkolwiek wątpliwości mamy materiał w postaci nagrania całej rozmowy z rzecznikiem prasowym jarocińskiego starostwa.

 

Katarzyna Pauś przyznaje, że atmosfera podczas wizyty w jarocińskim starostwie była bardzo miła. - To był mój pierwszy zawodowy kontakt z Jackiem Szczepaniakiem. Rzecznik prasowy od początku spotkania pozytywnie odnosił się do zmian na stanowisku starosty i wicestarosty. Rozmowa przed kamerą była płynna, nie przerywaliśmy sobie nawzajem wypowiedzi. Tuż po zakończonym wywiadzie rzecznik prasowy Jacek Szczepaniak nie dał mi w jakikolwiek sposób odczuć, że chciałby nagrać rozmowę ponownie lub chociażby zmienić kontekst określenia „towar” - stwierdza dziennikarka.

 

Poprosiliśmy też członkinie Kongresu Kobiet i innych organizacji pozarządowych zajmujących się prawami kobiet o komentarz do wypowiedzi Jacka Szczepaniaka.

 

- Oczywiście jest to klasyczny szowinizm. To jest niewiarygodne, że w stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety, polityczki nadal są uprzedmiotawiane. Wypowiedz jest skandaliczna i oczekiwałabym przeprosin, a rzecznikowi przydałby się kurs, warsztat antydyskryminacyjny - mówi Aleksandra Sołtysiak-Łuczak z Poznania.

 

 

Z kolei ekspertka równościowa, współzałożycielka Fundacji na Rzecz Równości i Emancypacji „Ster”, współautorka raportu „Przełamać tabu. Raport o przemocy seksualnej” uważa, że „rzecznik starostwa zasługuje na zwolnienie dyscyplinarne i to w trybie natychmiastowym”.

 

- Jego wypowiedź była nie tylko chamska czy męsko-szowinistyczna, lecz przede wszystkim nosi znamiona molestowania seksualnego, ponieważ wprowadza kontekst seksualny. Pan rzecznik obie panie traktuje jak obiekty seksualne i sugeruje, że swoją obecnością mają mu sprawiać przyjemność. Jeżeli tak wyraża się o kobietach, które są jego przełożonymi, to jak w takim razie traktuje kobiety, które zajmują równorzędną pozycję w pracy albo są jego podwładnymi? Pan rzecznik powinien ponieść konsekwencje, inaczej będzie to sygnał dla kolegów z pracy, że można traktować kobiety jak obiekty seksualne, że można je bezkarnie obrażać - Agnieszka Grzybek z Warszawy.

Co sądzicie o całej sprawie? 

Czy twoim zdaniem rzecznik starostwa powinien ponieść konsekwencje za użycie określenia "towar" wobec swoich przełożonych?

Czy twoim zdaniem rzecznik starostwa powinien ponieść konsekwencje za użycie określenia "towar" wobec swoich przełożonych?

ankieta dodana 13.12.2018, ilość wszystkich głosów: 297
Tak
85%
Nie
15%
Nie mam zdania
1%
R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 7 głosów: 8 (88%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (80)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Domin
ponad rok temu ocena: 100%  80
Czy te oczy mogą kłamać, chyba nie. Mówią wszystko . . :-(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kawosz Piwa
ponad rok temu ocena: 100%  79
Ja RZECZNIK PRASOWY może odmówić komentarza? Przecież on własnie od komentarzy jest. Jak mawiał Kononowicz od tego jest on, od tego on jest.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Józef
ponad rok temu ocena: 100%  78
dobrze, że nie powiedział " szarpałbym jak Reksio szynkę"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
ponad rok temu ocena: 92%  77
Brak reakcji Pań Starostów na wypowiedź rzecznika powoduje, że stają się zupełnie niewiarygodne politycznie i nie potrafią albo nie mogą podjąć zdecydowanych działań. Czyżby układ polityczny był ważniejszy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ moze
ponad rok temu ocena: 87%  76
to będzie najmizerniejsza władza powiatowa, może kwartał wytrzymie
~ oli
ponad rok temu ocena: 100%  75
Pewnie przyjęty po układach a nie po kompetencjach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ skoro wypowiedź rzecznika: będę brutalny nie przeszkadza Starostowej to może Pani Starostowa powinna ustapić skoro uważa że tak można o osobie na stanowisku państwowym mówić?
ponad rok temu ocena: 95%  74
słusznie oli!!!!!!! a właściwie, jak może jakiś gość który ma reprezentować powiat, bierze pieniadze podatników, czyli instytucje państwową i władZe powiatu powiedzieć w relacjach słuzbowych w czasie pracy !!! w odniesieniu do kobiet, : będę brutalny ! co to k....wa ma być ??!! i starostowie się cieszą ???! własciwie nie wiadomo kto w tgym momencie powinien zrezygnować czy ten "rzecznik" czy starostowe
~ emancypantki które brzydzą się śliniacymi się facetami
ponad rok temu ocena: 96%  73
in minus, pani Starosto Lidio Czechak zawsze będzie in minus, studiowała pani prawo a tam na pierwszym roku jest wykladana jako przedmiot obowiazkowy logika. Coś Pani wyniosła z tych wykładów? A tak nawiasem, ogladamy czasem zdjęcia i fejsbukowe filmiki, uważa pani, Pani Starosto że chodzenie w jakichś czarnych koronkach, może boody (brrrrr) do pracy jako starosta i oficjalne uroczystości jest ok???może jakieś szkolenia ? niczego Pani nie zauważyła w Poznaniu? to też do Pani wice, chociaż tutaj zauwazamy bardziej stonowane zachowanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianin
ponad rok temu ocena: 97%  72
Po takich obraźliwych słowach decyzja powinna być tylko jedna - rzecznik powinien natychmiast zostać odwołany - tak nakazywałaby przyzwoitość. Nie rozumiem tłumaczenia Pani Starosty, że to zostało "wyrwane z kontekstu", przecież Pani dziennikarka mówi wprost, że wypowiedź była pełna i nie przerywana, więc takie tłumaczenie jest nielogiczne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja kobieta
ponad rok temu ocena: 92%  71
nienawidzę obszczymurków szowinistów co biją żony, z debilnym uśmiechem i wszędzie widzą towar, acha i z małym sprzętem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Swój ogór
ponad rok temu ocena: 83%  70
Z małym sprzętem też cię może zapłodnić, jak zakisi w tobie dobrze swego ogóra.
~ szowinizm = przyzwoitość ?! przyzwoitość i etyka w rowie
ponad rok temu ocena: 100%  69
ale fajnie,towar w Lidlu, towar w żabce, towar na ulicy, towar na poczcie, towar na straganie, towar na roli i towar na plaży, na sprzedaż, hahahha, fajnie fajnie hahaha, towar, hahha, hahaha, fajny topwarek hahha fiu fiu, pisupisupisu . ludzie ludzie, ludzie, gdzie my żyjemy, czy to napewno wciąż jest powiat jarociński? kocham dziadostwo i rozpi.....zdziaj, o jak fajnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twoj nick
ponad rok temu ocena: 100%  68
Dajecie mu awans. Należy mu się
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cytatz
ponad rok temu ocena: 56%  67
Jarocin to miasto w większości emerytów, więc ogrom ludu nie ma co ze sobą robić. Co rusz są tam jakieś wybory i za chwilę już im nowy zarządca nie pasuje. Pieniactwo na porządku dziennym z byle czego i pod byle pretekstem. Cały "normalny" pracujący "Jarocin" jest na utrzymaniu Poznania i Ci nie mają czasu na głupoty. Bardzo duże miasto, a wygląda jak wieś, a mentalność ludzi na poziomie głębokiego średniowiecza. (http://www.tvn24.pl)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ????
ponad rok temu ocena: 100%  66
i nadal towarzyszy pani Starostowej Czechak! czy to jakaś schizofrenia jarocińskiego powiatu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ósma A
ponad rok temu ocena: 63%  65
Ale Ci Jaca fotkę zrobili :) Wygądasz jak SUSKI hahaha.... Pierdoły wymyślają i nagonkę robią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masakroza
ponad rok temu ocena: 88%  64
sam na siebie nagonkę robi. Żeby pełnić funkcję rzecznika to trzeba się jakoś zachowywać, tutaj widać niewłaściwa osoba na tym stanowisku.
~ r4t
ponad rok temu ocena: 73%  63
wygląda jak Adam Clayton , ale taki polski;)
~ pisowska klasa
ponad rok temu ocena: 86%  62
Super rzecznik dla tych towarów. W całej Wielkopolsce się z tego śmieją :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gach
ponad rok temu ocena: 85%  61
Głosowaliście na Pisuar a teraz stękacie. Masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szkoda by było
ponad rok temu ocena: 100%  60
Czy na stanowisko rzecznika potrzebne są jakieś kompetencje? Czy wystarczą tylko konotacje??? Bo już się gubię
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
ponad rok temu ocena: 93%  59
Wystarczy nepotyzm. Jacek Szczepaniak to najbliższa rodzina Mirka Drzazgi. Rodzina UB - eka, to czego się spodziewałeś?
~ Elżbieta i koleżanki po pracy
ponad rok temu ocena: 97%  58
Pani Starosto Lida Czechak, pojmowanie tej obrzydliwej wypowiedzi rzecznika Starostwa w kategorii osobistego akceptowania lub nie, nie ma nic do rzeczy ten "rzecznik" urzędnik nie wypowiadał się o pani jako Lidii Czechak czy Katarzynie Szymkowiak tylko w odniesieniu do urzędniczek na wysokim szczeblu, chodzi o to że pełni Pani urzad państwowy, ktory powinna Pani piastować z godnością i poszanowaniem tego Urzędu! Mamy w nosie jak pani prywatnie się do tego odnosi, to zdarzenie nie miało miejsca na wczasach tylko w godzinach pracy w Urzędzie i Pani obowiązkiem jest zareagować odpowiednio do zajmowanego stanowiska i sytuacji. Dziwimy się, że trzeba to Pani tłumaczyć. może czasem warto rzadziej się uśmiechać i robić sobie żarty, w pracy służbowo trzeba mieć do pewnych spraw dystans i nie mieszać prywaty z urzędowaniem, nie może być Kasieńko, Lidko, Mirek, Jasiu czy jeszcze jak tam, bo jak później wymagać, ludzie muszą wiedzieć że są w pracy i mają przełożonych a nie kumpli!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JESZCZE SIE ŁEP POTOCZY
ponad rok temu ocena: 88%  57
CZESZACZKA JAK OTRZYMAŁA PRZESTROGĘ ZE MOZE WYJECHAC JEJ CIEZARÓWKA Z PIASKIEM JAK POJEDZIE PO PREMIE DO POZNANIANIA TO ZACZEŁA ZE STRACHU JEDZIC PKP TERAZ BOI SIE TEGO SWIRA ZE JEJ Z BEBECHA SPUSCI POWIETRZE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmieszne
ponad rok temu ocena: 31%  56
Śmieszą mnie te komentarze, jak i artykuł. Jestem kobietą i nie czuje się ani troche urazona tymi słowami. Ludzie jak zawsze widzą problem tam gdzie go nie ma. Powiedział to w zabawnym tonie i tyle. Teraz sie chyba wypowiadają urazone feministki. Naprawde widac, ze wywiad byl przepriwadzony w milej atmosferze, nawet sama dziennikarka to powiedziala. Nie szukajmy problemu, tam gdzie go nie ma! Wesołych świąt!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 100%  55
Widocznie lubisz takich facetów
~ Ola
ponad rok temu ocena: 89%  54
Ew...........el.......a nie ośmieszaj się
~ alek
ponad rok temu ocena: 25%  53
Protest rolników warto zobaczyć jak było naprawdę: https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chłop szanujący kobiety
ponad rok temu ocena: 89%  52
Chłopy z PSL-u wbijcie temu gościowi widły w dupę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
ponad rok temu ocena: 88%  51
Tego nie da się dłużej tolerowac!!!!!! przesłaliśmy dzisiaj z koleżankami linka i wszelkie informacje o tym obrzydliwym wydarzeniu do stacji TVN, Starostwo to urząd! to pracownicy wykonujacy obowiazki w imieniu państwa i od nieggo biora pieniadze! w takim miejscu nie moze być miejsca dla takich "urzedników" !!! Skoro Pani Starosta nie ma odwagi aby podjąć decyzje, my ciężko pracujace Kobiety, szanujace się i rodzinę, się tym zajęliśmy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nn
ponad rok temu ocena: 50%  50
Zajęliśmy,czy zająłem? Bo to jest różnica.
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 88%  49
Dokładnie Ola nie dajmy się urząd to nie b.....l ,ten cham musi ponieść konsekwencje swojej wypowiedzi
~ Ubek i okrągła
ponad rok temu ocena: 87%  48
I tak pisuary powiedzą że nic się nie stało, bo tuścioch i miro$ławny są wierni
~ Śmieszne
ponad rok temu ocena: 15%  47
Hahaha! Czas świąt i pokoju, a wy latacie z taka głupotą do tv xD uwielbiam takich ludzi :D
~ Ola, apeluję do Pani Starosty - co Pani robi? co Pani wygaduje? niech się Pani ocknie? czy dopusci też Pani takie wypowiedzi wobec kobiet w Starostwie, a może podszczypywanie od rana też bedzie ok?
ponad rok temu ocena: 96%  46
~ Szok i niedowierzanie 21 minut temu ocena: 100% 44A jeszcze bardziej przeraża komentarz zaistniałej wypowiedzi rzecznika Szczepaniak Pani Lidii Czechak. Rozumiem, że problemu nie widziałaby kobieta z patologicznej rodziny bita, poniżana, gwałcona przez męża alkoholika tyrana i sadysty. Skrzywdzona przez okrutny los. Ale Kobieta prawnik, dyrektor, radna, osoba obyta i wykształcona problemu nie widzi? Szok i niedowierzanie. Może warto się udać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie do Pana Patryka Kulki może zdiagnozuje jakiś problem i obejmie pomocą psychologiczną Panią Starościnę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maluch
ponad rok temu ocena: 100%  45
Z tym małym to przez tą grubą dupę nie pomoże inaczej
~ Capricornus
ponad rok temu ocena: 67%  44
Na stwierdzenie dziennikarki, że „wizerunek powiatu nie dość, że odmłodniał, to jeszcze stał się piękniejszy”, Jacek Szczepaniak powiedział: Nie będę zaprzeczał, bo wszyscy widzieli, jak panie wyglądają i naprawdę jest to wielki bonus także dla mnie, jako rzecznika, ponieważ trudno, mówiąc brutalnie, przy takim towarze coś zrobić źle. Wypowiedź w uwłaczająca godności kobiet. A stwierdzenie dziennikarki? KOBIETY!!! Pani Katarzyna Pauś wprawdzie mówi o stuleciu przyznania kobietom praw wyborczych, ale bardzo szybko przechodzi do stereotypowego postrzegania kobiet. Dlaczego p. Pauś nie pytała np. o wizję rozwoju naszego powiatu, ale o to, jaki wpływ na sprawowanie urzędu ma fakt, że urzędnikiem jest kobieta. Dlaczego w naszym kraju ciągle tyle emocji wywołuje powierzenie najwyższych stanowisk kobietom? Czy pani Katarzyna Pauś odwiedziłaby jarociński urząd, gdyby stanowisko starosty i wicestarosty sprawowali mężczyźni?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chory człowiek
ponad rok temu ocena: 96%  43
Przeraża to że facet nawet jak popełnił tę gafę to nie poszedł po rozum do głowy i nie poprosił Pani dziennikarki żeby jednak tego nie emitować i sprostować swoją wypowiedź. Ale on analizując jego wyraz twarzy po tej wypowiedzi widać że jest dumny z siebie i że swojej "błyskotliwej" wypowiedzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szok i niedowierzanie
ponad rok temu ocena: 100%  42
A jeszcze bardziej przeraża komentarz zaistniałej wypowiedzi rzecznika Szczepaniak Pani Lidii Czechak. Rozumiem, że problemu nie widziałaby kobieta z patologicznej rodziny bita, poniżana, gwałcona przez męża alkoholika tyrana i sadysty. Skrzywdzona przez okrutny los. Ale Kobieta prawnik, dyrektor, radna, osoba obyta i wykształcona problemu nie widzi? Szok i niedowierzanie. Może warto się udać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie do Pana Patryka Kulki może zdiagnozuje jakiś problem i obejmie pomocą psychologiczną Panią Starościnę.
~ Yebac ZJ
ponad rok temu ocena: 27%  41
Kaźmierczak kazał napisać ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ohydny, ośliniały porno-wieprz z wybałuszonymi gałami
ponad rok temu ocena: 96%  40
Napisz jeszcze że Kaźmierczak kazał Szczepanikowi nazwać Lidię i Kasię TOWAREM. A mówiąc to kazał mu się rubasznie zaśmiać.
~ A jak nie to niech kupi Pani Czechak sobie bilet do Dubaju. W jedną stronę....
ponad rok temu ocena: 95%  39
Dno i wodorosty. Poziom rynsztoka. A Pani Czechak życzę zastanowienia nad swoją wypowiedzią. Może warto się choć trochę szanować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masakroza
ponad rok temu ocena: 88%  38
Byłej żonie współczuję z całego serca. W końcu wyszło szydło z worka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lady
ponad rok temu ocena: 21%  37
Też mi wielki problem, szumu narobili i tyle. Wrażliwe te kobiety, najwięcej komentują to te o których nawet towar się nie mówi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmieszne
ponad rok temu ocena: 80%  36
No dokładnie xd
~ Towar z dostawą do domu
ponad rok temu ocena: 100%  35
Tak? A ruchliwy ten towar?
~ Psycho...Usa
ponad rok temu ocena: 96%  34
Wyglada jak Ted Bundy ...ten seryjny Morderca z Usa...on tez Lubil Kobiety
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ha ha ha
ponad rok temu ocena: 93%  33
Na zdjęciu wygląda jak jakiś psychpata z wywalonymi gałami. Tak jak by towar był przeterminowany. A z przeterminowanym towarem trzeba robić utylizacja czyli wymienić na lepszy model.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jest słodka
ponad rok temu ocena: 88%  32
Od dzisiaj na starostę możemy mówić niezły "towar". Jej to nie przeszkadza. Lubi może taki rodzaj komplementów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pani Starosto! 52 i pa pa!
ponad rok temu ocena: 87%  31
"Trudno przy takim towarze coś zrobić źle." Suprise! Dałeś radę!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Starosta wizytator
ponad rok temu ocena: 93%  30
Towarek może w końcu podejmie jakąś decyzję. Najwyższy czas.
~ Uważajcie żeby was nie bz..
ponad rok temu ocena: 91%  29
Myślałem że po wyborach będzie w powiecie śmiesznie. I się nie myliłem. Ale że będzie porno-dusznie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ogarnij się
ponad rok temu ocena: 87%  28
Ktoś ja obraził a ona mówi ze jest wszystko dobrze? Jak plują w twarz to deszcz pada? Masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojewódzki Zakłąd Opieki Psychiatrycznej Dziekanka
ponad rok temu ocena: 86%  27
zdjecie mói samo za siebie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogdan
ponad rok temu ocena: 27%  26
Szukają dziury w całym przez małe przejęzyczenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Minetka
ponad rok temu ocena: 65%  25
Małe przejężyczenie? Języczka w to nie mieszaj.
~ Sęk
ponad rok temu ocena: 86%  24
Rodzina mira. Lidziunia musi go bronić, bo nic mu zrobić nie może, bo Miro nie karze? Nie ma nic do gadania? Nawet Lecha ze szpitala nie pozwolił jej zwolnić,?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 13256
ponad rok temu ocena: 86%  23
Kompletny brak szacunku do kobiet. Zapytajcie bylej zony jaki ma szacunek do kobiety. Ale u boku wujka raczej bedzie spoko.
~ komentator
ponad rok temu ocena: 94%  22
Poziom tego człowieka to raz ale merytoryczne przygotowanie oraz pojęcie na temat pełnionej przez siebie tej funkcji jest moim zdaniem u niego zerowe. Nie radzi sobie nie poraz pierwszy. Wujek nie zawsze pomoże.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś chyba nie zasługuje na bycie starostą.
ponad rok temu ocena: 80%  21
Lidka z tego co czytam, sama siebie nie szanujesz. Więc nie licz że ktoś Ciebie będzie szanować. Kasia szacunek. Wypowiedź z klasą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mędrzec
ponad rok temu ocena: 44%  20
Pan rzecznik ma bardzo specyficzny gust to po pierwsze. Po drugie chciałbym widzieć te same panie co dziś krzyczą, mówią coś o szowiniźmie, jak by sytuacja była odwrotna i rzeczniczka nazwała towarem swojego szefa. wtedy by pies z kulawą nogą o tym nie wspomniał w mediach. Facet faktycznie pierdolnął jak kulą w płot ale w gruncie rzeczy nie miał złych intencji, a teraz biedne i ucieśnione panie go publicznie wystawiły na lincz. Kara niewspółmierna do winy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PRjaro
ponad rok temu ocena: 78%  19
Czy to się nie wydarzyło z dwa tygodnie temu? Specjaliście z GJ w formie :D Myślałem, że będzie to jakiś styczniowy temat dnia, a tu proszę - wyrobili się w grudniu! :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Jarocina
ponad rok temu ocena: 86%  18
Nieważne kiedy ale się wydarzyło.
~ Mieszkaniec Jarocina
ponad rok temu ocena: 83%  17
Lidia Czechak twierdzi, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, niż ta przedstawiona w telewizji. - Tak naprawdę wypowiedź rzecznika była o wiele dłuższa, a to zdanie zostało wyjęte z kontekstu. Założenie tego nagrania było takie, żeby pokazać jak się pracuje z kobietami w roli przełożonych, a formuła była dość luźna i swobodna - przyznaje starosta. - Dlatego wypowiedź pana Jacka była w tonie nieco żartobliwym. Powiedział wskazując na nas, że „mając taki towar na pewno będzie łatwiej”. My wtedy uznałyśmy, że nie było w tym złej intencji. Kontekst wypowiedzi był zupełnie inny, niż przedstawiony w programie. Jeśli rzeczywiście byłoby to tylko to jedno zdanie, to mogłaby być obraźliwe nie tylko dla nas, ale i dla wszystkich kobiet - uważa nowy starosta jarociński. Pani Starosto czy Pani słyszy co Pani mówi ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MASAkra
ponad rok temu ocena: 86%  16
co za chamska wypowiedź, powinien wylecieć na zbity..zadna pozycja nic nie da jak słoma z butów wystaje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zajac
ponad rok temu ocena: 89%  15
Ale Jarociniani chyba lubia być tak traktowane bo sorry, śle pod postem Roberta Kazmierczaka niektóre Panie broniły Pana Jacka, ze dla nich to byłby komplement, ze towar =fajna babka! Jedna babka tak pisała , a dla mnie to śmieszne, ze są kobiety które same chcą sprowadzać siebie do towaru! Dziewczyny naprawdę są faceci co szanuja kobiety za to jakie są w całości, a nie tylko patrzą na kobiete jak obiekt seksualny ! Przykre ze nie miałyście okazje takixh mężczyzn spotkać ! W jakim zaścianku my żyjemy ze Jam ktoś nazwie cie towarem to się cieszysz ??? Nie macie jakiegoś poczucia własnej wartości w sobie ze karmicie się komplementami tego typu? Tak niskich lotów!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lida pokaż jaja. należy się prostakowi
ponad rok temu ocena: 82%  14
art 52 kp. dyscyplinarka. jedyne wyjście. Inaczej Pani Lidko Czechak nikt nie będzie panią szanował.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ założymy się?
ponad rok temu ocena: 89%  13
tylko ona w starostwie nie ma nic do gadania. Rządzi tam Drzazga, a one mają pachnieć? a Szczepan to rodzina Drzazgi. więc żadnych konsekwencji nie będzie.
~ kobiety
ponad rok temu ocena: 88%  12
pani Starosto, co na to mąż, rodzina ?! co na to Kaczyński ? a co na to pracownicy starostwa? tego pani nie bierze pod uwagę, jaką wartość ma dla pani w tym momencie taki rzecznik?! Kobiety czekają na Pani decyzje, mamy nadzieję że Pani Starosta nie będzie przedmiotem ośmieszania i odwróci się od opinii kobiet
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji