ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Rzadko która wieś może pochwalić się takim miejscem

miesiąc temu    5.08.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
Trwają ostatnie prace przy Centrum Aktywności Lokalnej w Łuszczanowie Trwają ostatnie prace przy Centrum Aktywności Lokalnej w Łuszczanowie  fot. Organizatorzy

Najpierw zebrała się grupa ludzi, którzy chcieli coś zrobić dla miejscowości, w której żyją, później powstał projekt. Był imponujący, ale kosztowny. Żeby zdobyć pieniądze, pisali więc wnioski gdzie się dało. Teraz mogą mieć satysfakcję. To, co powstało w samym centrum wsi robi wrażenie.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Wszystko to dotyczy Łuszczanowa, gdzie trwają prace związane z ostatnim etapem budowy centrum rekreacyjno-kulturalnego. Są one finałem projektu zagospodarowania terenu przy miejscowym Centrum Aktywności Lokalnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Wartość przedsięwzięcia to ponad 1,3 miliona złotych.

 

Pierwszy etap projektu został wykonany w ubiegłym roku. Powstało wtedy boisko sportowe, a dokładnie - strefa sportowa z siłownią zewnętrzną, boiskiem do piłki nożnej i piłki plażowej oraz placem zabaw. Wykonanie tej części projektu kosztowało ponad 800 tysięcy złotych [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

W drugim - tegorocznym etapie modernizowany jest teren znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Centrum Aktywności Lokalnej.

 

[powstały kolejne strefy relaksu - gdzie je utworzono - szczegóły znajdziesz TUTAJ]

 

Wymieniana jest nawierzchnia i wyznaczane miejsca parkingowe. Wyremontowane zostały także schody wejściowe z podjazdem dla osób niepełnosprawnych do CAL-u. Wokół nasadzona będzie nowa zieleń, a istniejąca zostanie uporządkowana.

 

W kolejnej strefie powstanie scena z zadaszeniem, gdzie będą mogły odbywać się imprezy plenerowe. A istniejące ławki zostaną ustawione w taki sposób, aby publiczność mogła oglądać to, co dzieje się na scenie.

 

Na koniec zorganizowana zostanie strefa zabaw dla dzieci, do której zostaną przeniesione urządzenia z istniejącego placu zabaw.

 

Projekt zakłada również budowę nowego chodnika z oświetleniem przy ulicy Mostowej na wysokości nowego centrum kulturalno-rekreacyjnego. Prace o wartości blisko 500 tysięcy złotych, wykona firma TECH-FEN Grzegorz Osiewała z Gostyczyna.

 

[obiekty spółki Jarocin Sport wzbogacą się o kręgielnię i lodowisko - wiecej czytaj o tym TUTAJ]

 

W efekcie wszystkich tych prac w Łuszczanowie powstanie centrum kulturalno-rekreacyjne, które będzie się składało z czterech stref: oficjalnej, organizacji imprez plenerowych, placu zabaw i sportowej.

 

Ostateczny koszt zagospodarowania terenu przy Centrum Aktywności Lokalnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łuszczanowie oszacowano na ponad 1,3 miliona złotych. Blisko 500 tysięcy złotych samorząd gminy Jarocina pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

 

Nowy - 31. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów. 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Osoba
miesiąc temu ocena: 100%  4
Jakby inne wioski dostały tyle pieniędzy na modernizację to tez by były piękniejsze.Ale są równi i rowniejsi .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 0%  3
Brawo dla sołtysa , który walczy o swoją wieś. Nie to co w lubini małej jeszcze trochę to asfalt zwiną,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łuszcz
miesiąc temu ocena: 57%  2
Podziękowania i gratulacje należą się Łukaszowi Witczakowi, bo gdyby nie on tych pieniędzy nikt by nie pozyskał. Szkoda że Łukasz dał sobie spokój z pracą w urzędzie bo sporo pożytku miałaby z niego gmina. Widocznie nie dało się pracować z takimi orłami samorządu jak Kelner i spółka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ŁW
miesiąc temu ocena: 100%  1
Nowy plac zabaw stoi już rok. ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji