ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Rząd łagodzi część restrykcji. Ile osób w sklepie i kościele? Kiedy do parku?

› Koronawirus - Raport 2 miesiące temu    17.04.2020
Redakcja
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Krystian Maj/KPRM

Już od poniedziałku (20 kwietnia) rząd zmniejszy restrykcje wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Lasy i parki zostaną otwarte. Polacy ponownie będą mogli z nich korzystać, wybierając się na spacery.

- Przy czym nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreacji, do masowych wyjść. To raczej ma być zwiększony komfort zdrowia psychicznego - mówił podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

 

Kup e-wydanie Gazety Jarocińskiej. Wejdź na nasz sklep TUTAJ. 

 

20 kwietnia zmienią się także limity osób, które będą mogły robić zakupy w sklepach.

W sklepach o powierzchni do 100 m2 - 4 klientów na jedną kasę w sklepie. Sklepy o powierzchni powyżej 100 m2 - 1 klient na 15 m2.

- Jeżeli sklep ma powierzchnię 150 metrów kwadratowych, to może w nim być obsługiwanych jednocześnie 10 osób - tłumaczył podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

 

Zmieniają się także zasady odnośnie samych pracowników sklepu.

- Będą poddawani kontroli zdrowia, w szczególności mierzenie temperatury. Wszystkie środki dezynfekcji oczywiście muszą być utrzymane, a nawet wzmocnione - zapowiadał premier.

 

Od 20 kwietnia zmienia się również limit osób, które mogą przebywać w kościele. Od poniedziałku będzie to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

 

KORONAWIRUS RAPORT. Informacja aktualizowana na bieżąco.

 

Rząd zwalnia także rolników wykonujących prace z obowiązku noszenia maseczek.

- Rolnicy wchodzą w swoje wiosenno - letnie prace. Tam dystans jest z natury rzeczy dużo większy i przy tej pracy, którą wykonują rolnicy jest ważne, by dla nich zastosować ten wyjątek. Na wsi jest zresztą w naturalny sposób mniej okazji do kontaktów w bliskim dystansie w porównaniu do miast - podkreślał Mateusz Morawiecki.

 

Złagodzone zostaną także restrykcje w stosunku do młodzieży. Do tej pory osoby, które nie ukończyły 18. roku życia nie mogły poruszać się samodzielnie w miejscach publicznych. Mogły to czynić tylko pod opieką osoby dorosłej. Od 20 kwietnia zakaz poruszania się bez opieki osoby dorosłej będzie dotyczył jedynie osób do 13. roku życia.

 

Pierwsze maseczkomaty na naszym terenie. Znamy ceny

 

Premier zapowiedział również, że - jeżeli sytuacja epidemiczna w Polsce będzie coraz lepsza - rząd sukcesywnie będzie zmniejszał restrykcje.

 

- W kolejnych etapach będziemy otwierać rzemiosło, następnie handel, a na końcu usługi. Na samym końcu usługi typu salonu tatuażu, piercingu i rehabilitacji. Tam, gdzie jest bardzo bliski kontakt człowieka z człowiekiem i ta możliwość transmisji wirusa jest bardzo wysoka - zapowiada premier.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ oui
2 miesiące temu ocena: 0%  5
Czy nie lepiej dać relację osób które "zostały wyleczone"? Coś mi się wydaję że z tej choroby nie da się wyleczyć. Będzie ciągle. Wkręci się w nasze DNA i zostanie. Dla ludzi młodych praktycznie niegroźna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 75%  4
Jeżeli dziecko ma maseczkę to będzie mogło wejść z rodzicem do sklepu? Proszę bez głupich odpowiedzi typu dziecko ma siedzieć w domu, ponieważ gdybym miała je z kim zostawić to by zostało w domu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Www
2 miesiące temu ocena: 100%  3
Oczywiscie ze moze.
~ jacekpl
2 miesiące temu ocena: 0%  2
Niektóre gałęzie przemysłu na świecie i w EU dostały sporej kolki ,lizanie ran większe niż po 2008 roku a Polska mała gospodarka zależy od kondycji ii zamówień gospodarek za miedzą , dla nich miesiąc przestoju to nic a w 3RP bałagan na lata . http://img.koreatimes.co.kr/upload/newsV2/images/202004/afed88363a5243c3b094a0547b0e84f4.jpg/dims/resize/740/optimize
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adams
2 miesiące temu ocena: 56%  1
Woooow BRAWO WY jaki kochany rząd BRAWO. 10maja już blisko trzeba wybory zrobić tak trzymać BRAWO PiS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A