ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Ryszard Riedel o festiwalu w Jarocinie. Jego słowa są nadal aktualne?

› Aktualności ponad rok temu    13.07.2019
Redakcja
komentarzy 6 ocen 5 / 100%
A A A
Ryszar Riedel na festiwalu w JarocinieRyszar Riedel na festiwalu w Jarocinie fot. Kopia "Gazeta Jarocińska"

Lider zespołu Dżem – Ryszard Riedel gościł na jarocińskim festiwalu wiele razy. W archiwalnym wydaniu „Gazety Jarocińskiej” z 1991 roku znaleźliśmy wypowiedź artysty o Festiwalu w Jarocinie. Jest tam też pomysł na przyszłość imprezy. Czy nadal te słowa są aktualne?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Podczas Jarocin Festiwal 2019 obchodzone będą 40. Urodziny zespołu Dżem i 25. Rocznica śmierci legendarnego wokalisty - Ryszarda Riedla. Tak więc tegoroczna impreza jest wyjątkowym świętem dla fanów zespołu Dżem.

 

Program festiwalu zawiera nie tylko wyjątkowe koncerty poświęcone twórczości Ryszarda Riedla, ale również wiele imprez towarzyszących [ZOBACZ TUTAJ PROGRAM JAROCIN FESTIWAL 2019].

Jarocin Festiwal upamiętni 25. rocznicę śmierci Ryśka Riedla spotkaniem wspomnień, które odbędzie się w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. 14 lipca przed południem odbędzie się tam spotkanie autorskie z Marcinem Sitko, autorem książki „Rysiek Riedel we wspomnieniach”.

 

My w archiwach „Gazety Jarocińskiej” znaleźliśmy wypowiedź Ryszarda Riedla o jarocińskim festiwalu. Ukazała się ona w wydaniu festiwalowym „Gazety” z 3 sierpnia 1991 roku (nr 43). Oto ona:

 

Jarocin znaczy dla mnie wiele. Praktycznie stąd wyszedłem. Łączy mnie z tym miejscem wiele wspomnień. Nie byłem na festiwalu tylko 4 razy. W tym roku przyjechałem do Jarocina bo chciałem zobaczyć czy festiwal padnie czy nie. Stwierdzam, że festiwal powinien się odbywać co 4 lata. Zauważyłem, że ludzie przyzwyczajają się do tego miasta i traktują je inaczej. To się przejada.

 

Jak widzicie o tym, że „festiwal pada” mówiło się od zawsze. Przypominamy, że wypowiedź artysty pochodzi sprzed 27 lat. W tym roku równie często słyszy się, że „to już koniec festiwalu”.

A może pomysł, by robić go co cztery lata nie jest taki zły. Co o tym sądzicie?

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tutejszy
ponad rok temu 6
Kiedyś FR w Jarocinie był enklawą wolności w kraju podległym dziś jest enklawą komercyjną w kraju kapitalistycznym czyli pod dyktaturą pieniądza której ludzi młodych odpycha. Kraj się otworzył festiwal się przymknoł a jak taka formuła będzie to się zamknie i zniknie z kultury polskiej. Festiwal powinien być 3 dniowy promować muzykę rockową, puckrockową i hardrockową . Powinien promować nowych wykonawców z własnymi skomponowanymi utworami , nowe talenty ,powinno być głosowanie ludzi i jury , ostatni dzień powinien być podsumowujący festiwal z wykonawcami którzy byli najlepsi i wygrali festiwal .ostatni dzień powinien mieć charakter luźny taki jaki był w latach 80.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtek G
ponad rok temu ocena: 88%  5
Gazeto, prosta sprawa za Go Aheadów były tłumy i niezłe kapele, teraz nie ma ani jednego ani drugiego i nie ma co filozofować, prze kilka lat duet Pawlicki Kaźmierczak doprowadził do tego co uczestnicy festiwalu nazywają festynem a nie Jarocinem, obecne lecia jakiejś pani Renaty czy znanego tylko z nazwiska ojca Sebastiana to nie Armia, Dezerter, Kult czy T love. O młodych zespołach które miały być tak eksponowane nie wspomnę, bo nikt ich nie widział i nie słyszał oprócz 4 panów z ochrony i kilku przypadkowych gapiów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 33%  4
Wspominki tylko i narzekanie , jaki potencjał był w wtedy w mlodych do sztuki teraz tylko lajkowanie i klikanie po ekranie telefonu . Kraj z 36 milionami dusz atystycznie powinien być znany na globie atystycznie a tu tylko % i zagrycha jako wizytwóka w świecie . Korea południowa 70 lat temu kraj na poziomie Afryki a teraz .... zdobywa rynki świata w wielu dziedzinach . https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... A MY tania siła robocza dla EU.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Babol roku!
ponad rok temu ocena: 29%  3
Propagujecie narkomana! Gratuluję poczucia wam humoru!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~ministerstwociemności
ponad rok temu 2
Jak można ''promować'' martwą duszę???
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 78%  1
I znowu "wspominki". W ogóle w Polsce jest mania wspominania. Całe szczęście, że ćwierć wieku wczesniej, ktoś sławny był na festiwalu, bo nie byłoby kogo czcić, przypominać i cytować. Trzeba by było zorganizować coś nowego. A tak, można bezpiecznie odwoływać się do jednej osoby (czy dwóch osób). A do pamięci o kim odwoływano się w latach 80-tych? O! A teraz najlepsze. Na festiwalach jarocińskich nie przejmowano się cenzurą. Teraz usuwa się wpisy z forum, a burmistrz (ten co słyszy głosy) straszy szpitalem psychiatrycznym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji