ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Ruszyła rozbudowa Jarocin Sport - po raz drugi. Jak długo potrwa? [GALERIA]

› Aktualności ponad rok temu    27.05.2019
Anna Konieczna
komentarzy 13 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Konieczna

Ruszyła rozbudowa obiektów Jarocin Sport. Tym razem wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Marka Antczaka z Kalisza. Pod koniec 2017 roku inwestycję na terenie Jarocin Sport rozpoczęła inna firma Family House z Poznania. Niespełna rok temu opuściła jednak Jarocin zostawiając budowę w powijakach. Czy tym razem uda się dokończyć inwestycję?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Rozbudowa Jarocin Sport rozpoczęła się pod koniec 2017 roku. Latem ubiegłego roku wykonawca - firma Family House z Poznania - porzucił budowę [szczegóły TUTAJ]. Od tego czasu prezes gminnej spółki Marcin Jantas poszukiwał kogoś, kto podejmie się przejąć „rozgrzebany” plac budowy [więcej TUTAJ]. W międzyczasie - jak sam podaje - udało mu się wyegzekwować od Family House kary umowne w wysokości ponad 1,5 mln zł.

 

 

Wszystko też wskazuje na to, że przerwana rozbudowa będzie kontynuowana. Na początku maja podpisana została umowa między Jarocin Sport a Przedsiębiorstwem Budowlanym Marka Antczaka z Kalisza. Opiewa ona na 25,2 mln zł.

 

 

[jak jeździć po Jarocinie "po nowemu" - zobacz nowy łacznik TUTAJ]

 

 

 

- Jesteśmy w dobrej kondycji, realizujemy masę inwestycji na terenie całego kraju, miło nam będzie rozpocząć inwestycję także tutaj - zaznacza Marek Antczak. - Jest to pierwsza nasza inwestycja w Jarocinie, ale myślę, że damy się poznać z dobrej strony i nie będzie to inwestycja ostatnia w tym mieście - dodaje.

 

 

 

Nowy wykonawca przejął plac budowy, na którym powstała już piwnica i ściany boczne budynku. Na teren Jarrocin Sport wjechały ekipy budowlane, ciężki sprzęt i ogromnej wysokości dźwig.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak im pomóc - szczegóły TUTAJ]

 

 

Docelowo na tej bazie postawiony zostanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 4 tys. m2 oraz lodowisko.

 

 

Wykonawca ma niecałe dwa lata (21 miesięcy - przyp. red.) na zakończenie inwestycji. - Jest deklaracja, że jest w stanie znacznie skrócić okres realizacji inwestycji - zaznacza Marcin Jantas.

 

 

Rozbudowa nie obejmuje basenu odkrytego, który był w poprzedniej umowie z Family House i został przez poznańską firmę rozkopany [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. . Prezes Jarocin Sport przyznaje, że spółka nie ma na razie pieniędzy na basen. - Cały czas szukamy źródeł finansowania - informuje Marcin Jantas. Koszt przebudowy basenu szacowany jest na około 3 mln zł.

 

 

Co więc w zamian za basen proponuje sportowa spółka w zbliżającym się sezonie letnim?

 

 

- Planowane jest - tak, jak rok temu - uruchomienie basenu małego zewnętrznego z poszerzoną strefą wypoczynku w bezpośredniej bliskości basenu odkrytego. Będzie ona wzbogacona o nowe wyposażenie i atrakcje towarzyszące. Ponadto planuje się szereg promocji na bilety do aquaparku w sezonie letnim dla mieszkańców, aby zrekompensować brak możliwości korzystania z dużego basenu - deklaruje prezes Marcin Jantas.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (13)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Aaaauto
  ponad rok temu ocena: 100%  13
  W końcu porządna ekipa z dźwigiem. W Czapurach budują 30 bloków bez dźwigu. Całe Family House. Zresztą za odbiorem pierwszego ludzie czekają już półtora roku. Osiedle z wielkim szambem, bo kanalizacji też nie ma.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ los
  ponad rok temu ocena: 86%  12
  Jak się nie ma pieniędzy na basen to nie burzy się starego na który wielu ludzi się niegdyś składało.To tak jakby rozebrać stary dom a nie mieć na nowy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dede
  ponad rok temu ocena: 94%  11
  Nie ma basenu ale jest rondo. Basen powstał w zeszłej epoce wiec należy go zburzyć i zrównać z ziemią...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KORDIAN
  ponad rok temu ocena: 100%  10
  Adam Adam , a nie dam :))))
  ~ pol
  ponad rok temu ocena: 79%  9
  był basen zniszczyli teraz nie chcą wybudować nowego bo ma być kręgielnia żenada
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Liczykrupa
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  Ciekawe ile aneksów do umowy będzie?
  ~ Basen Master
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  Co tam basem najważniejsze, że Adam ma dobry nastrój. Coś tam powie i będzie git. Przecież można jechać do Żerkowa, pokąpać się w Roszkowie . Ha ha
  ~ ciemny lud
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  Polityka to dzi..a! Dlatego tak wielu się w nią idzie. Nie zdajecie sobie sprawy jak politycy was dym..ą, jecie im z ręki. Pod przykrywką Bóg Honor Ojczyzna zawłaszczają państwo. Przypatrzcie się ich rodzinom, rozwodnicy, alkoholicy itd. Ale jak ładnie w TVPiS powiedzą kilka słów, dadzą 500 srebrników i już zapominacie jacy to ludzie. Odbierają wam wolność - co mi tam, kłamią, oszukują - a co mi tam . Mówią Wam co chcecie usłyszeć - "ciemny lud wszystko łyknie"
  ~ DO ~ żenujący to ty jesteś
  ponad rok temu ocena: 75%  5
  Brawo ! Pozdrowienia od: Stanisław Piotrowicz: od 1978 r. należał do PZPR. W stanie wojennym był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu. Senator VI i VII kadencji, poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia PiS. Krzysztof Czabański poseł PiS, od 2016 r. jest przewodniczącym Rady Mediów Narodowych. W latach 1967-1981 publikował "Sztandarze Młodych", "Zarzewiu", "Dookoła świata", "Literaturze" i "Kulturze". Należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej. W latach 1967-1980 był członkiem PZPR. Wojciech Jasiński to były minister skarbu w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, obecnie poseł i prezes zarządu PKN Orlen. Od 1975 r.-1982R. należał do PZPR. Stanisław Kostrzewski od 2000 do 25 lutego 2006 i od 10 października 2009 do 5 września 2014 był skarbnikiem PiS. Należał do PZPR do momentu rozwiązania tej partii. Andrzej Kryże działał w PZPR od lat 70. do jej rozwiązania.
  ~ żenujący to ty jesteś
  ponad rok temu ocena: 16%  4
  liżesz rany po przegranej postkomunistów, esbeków i przebierańców z KE? tutaj sobie na portalu ulżyj.
  R E K L A M A