ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Rusza rządowy program "Czyste powietrze". JAK DOSTAĆ PIENIĄDZE?

› Aktualności ponad rok temu    26.08.2018
Joanna Pera
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Unsplash

Rusza rządowy program "Czyste powietrze" mający na celu walkę ze smogiem w Polsce. Można zyskać nawet 53 tys. zł dofinansowania na wymianę ogrzewania na gazowe, elektryczne lub węglowe albo termomodernizację budynku.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Już we wrześniu ruszy przyjmowanie wniosków o rządowe dopłaty do wymiany kotłów w ramach programu "Czyste powietrze". W ramach dofinansowania można dostać do 53 tys. zł.

 

Program ma być odpowiedzią na coraz gorszy stan powietrza w całym kraju. Skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych, a także osób dopiero planujących budowę domu. Realizacja programu potrwa dziesięć lat, a jego łączny budżet wyniesie 103 mld zł.

 

Wymianie podlegają kotły gazowe kondensacyjne, system ogrzewania elektrycznego, kotły na paliwo stałe (spełniające założenia programu), węzły cieplne i pompy ciepła. Z kolei prace termomodernizacyjne polegać będą m.in na dociepleniu przegród zewnętrznych i wewnętrznych budynku oraz wymianie i montażu stolarki zewnętrznej.

 

W ramach programu możliwy będzie również zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz mikroinstalacji fotowoltaicznej, jednakże ta opcja możliwa będzie wyłącznie w formie pożyczek.

 

Wysokość wsparcia dotacyjnego w ramach programu zostanie uzależniona od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na 1 osobę w gospodarstwie domowym. 

 

Wzór wniosków można uzyskać na stronach internetowych: NFOŚiGW oraz WFOŚ. Uzupełnione wnioski należy składać w Banku Ochrony Środowiska bądź w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska od września 2018 r. 

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu "Czyste powietrze" znajdują się w grafice dołączonej do galerii artykułu. 

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ha ha
  ponad rok temu ocena: 80%  2
  W grafice dołączonej do galerii artykułu są zapewne interesujące informacje. Tylko jutro będę musiał wybrać się po mocniejsze okulary.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 33%  1
  Wystarczy powiększyć zdjęcie na ekranie
  R E K L A M A