ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AAramtura BlackFriday Desktop

Rozpoczynamy rozgrywki pucharowe

› Sport i rekreacja 3 miesiące temu    31.07.2020
Dawid Borucki
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Dawid Borucki/Archiwum

W pierwszy weekend sierpnia rozpoczynają się rozgrywki wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2020/2021.

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1

 

 

Siedem drużyn z terenu Ziemi Jarocińskiej zagra w najbliższy weekend w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Jako pierwsi na boisku w meczu o punkty w sezonie 2020/2021 zaprezentują się piłkarze Phytopharm Klęka. Rywalem będzie Orkan Jarosławiec. Obie drużyny spotkały się także w I rundzie ubiegłorocznej edycji pucharu. Wówczas w spotkaniu rozegranym w Klęce górą był Orkan 7:4. Również w starciu ligowym górą byli zawodnicy z Jarosławca 2:1.

Pozostałe sześć drużyn występować będzie w strefie kaliskiej. Dojdzie do dwóch starć wewnątrz powiatu jarocińskiego: Grom Golina zmierzy się z LZS Cielcza, a beniaminek klasy okręgowej – GKS Jaraczewo spotka się z Jarotą II Witaszyce. Te pary w najbliższym sezonie nie zmierzą się w rozgrywkach ligowych, ponieważ GKS i LZS występować będą w grupie V, a Grom i Jarota II w grupie VI. Dodatkowo stawką starcia drużyn z Jaraczewa i Witaszyc będzie bezpośredni awans do III rundy, ponieważ w II rundzie zwycięzca tej pary trafił „wolny los”.

 

 

Przed własną publicznością zagrają Błękitni Sparta Kotlin i GKS Żerków. Reaktywowany w minionym roku zespół z Kotlina zmierzy się z Dragonem Dzierzbin – tegorocznym beniaminkiem A-Klasy, który w ubiegłym roku zajął 2. miejsce w grupie VIII B-Klasy. W sezonie 2019/2020 Błękitni/Sparta zajęli w swojej grupie VI 8. miejsce. Z kolei GKS Żerków zagra z ubiegłorocznym finalistą strefy kaliskiej – Białym Orłem Koźmin Wlkp. Te drużyny również nie zagrają ze sobą w rozgrywkach ligowych. Ekipa z Koźmina w klasie okręgowej trafiła do grupy VI m.in. z Gromem i Jarotą II, a GKS Żerków do grupy III.

 

 

Terminarz spotkań:

Orkan Jarosławiec – Phytopharm Klęka (1 sierpnia, 16:00 w Jarosławcu)

Grom Golina – LZS Cielcza (2 sierpnia, 11:00 w Golinie)

GKS Żerków – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. (2 sierpnia, 11:00 w Żerkowie)

Błękitni/Sparta Kotlin – Dragon Dzierzbin (2 sierpnia, 11:00 w Magnuszewicach)

GKS Jaraczewo – Jarota II Witaszyce (2 sierpnia, 16:00 w Jarocinie)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ...
3 miesiące temu 1
Go Spartaaaa!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji