ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Rozpoczynamy głosowanie na Sportowca i Trenera Roku 2016!

› Sport i rekreacja ponad rok temu    17.01.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 11 / 73%
A A A

Od dzisiaj można głosować w plebiscycie "Gazety Jarocińskiej" na Sportowca i Trenera Roku 2016.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2016
W poprzednim numerze "Gazety" opublikowaliśmy listę naszych kandydatów do obu tytułów wraz z krótkimi opisami. Przez kilka ostatnich dni mogliście zgłaszać swoje kandydatury. Opublikowaliśmy je w najnowszym numerze, który ukazał się dzisiaj (17 stycznia). Wszystkim sportowcom i trenerom przyznaliśmy odpowiednie kody wraz z numerami sms. Zamieściliśmy także kupony, dzięki którym możecie głosować na swoich faworytów jeśli nie chcecie wysyłać na nich sms-ów. Ten etap potrwa do 27 stycznia do godz. 20.00.

W kolejnym znajdzie się 10 sportowców, którzy zdobędą największą liczbę głosów i spośród nich wyłonicie zwycięzcę. Otrzyma on tytuł Najpopularniejszego Sportowca Roku 2016. Ten etap potrwa od 31 stycznia do 15 lutego do godz. 15.00. W II etapie numery sms-ów zostaną zmienione, a punkty się wyzerują.

Koszt sms-a to 1,23 zł z VAT. Jedna wiadomość daje 3 punkty. Kupon zamieszczony w "Gazecie Jarocińskiej" jest wart 5 pkt.

Najlepszego Sportowca Roku 2016 wybierze kapituła powołana przez organizatora.

Najpopularniejszy Trener Roku 2016
W zabawie bierze udział 18 trenerów zgłoszonych zarówno przez nas, jak i Was - naszych Czytelników oraz Internautów. Na Trenera Roku 2016 można głosować od 17 stycznia do 15 lutego wysyłając sms-y bądź kupony z "Gazety Jarocińskiej". Wygra osoba, która zdobędzie największą łączną ilość punktów (z sms-ów i kuponów).

 

LISTA KANDYDATÓW DO TYTUŁU SPORTOWCA ROKU 2016

1. Patrycja Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa, taekwondo olimpijskie) sms o treści gj.sport.1 pod numer 7148
Utalentowana taekwondzistka AZS-u AWF Warszawa jest wychowanką Białych Tygrysów Jarocin. Od niedawna reprezentuje barwy AZS-u AWF Warszawa, dla którego regularnie zdobywa medale na zawodach w Polsce i za granicą. W 2016 roku zdobyła tytuł mistrzyni Polski seniorek. Wywalczyła także m.in. złote medale w Olsztyn Cup, srebro podczas Międzynarodowych Mistrzostwach Taekwondo w Grecji oraz zawodów w Paryżu.

2. Mateusz Andrzejczak, Daniel Mrówczyński, Stanisław Szynaka-Tomaszewski (MKS Jarocin, minisiatkówka) sms o treści gj.sport.2 pod numer 7148
Zawodnicy reprezentujący klub siatkarski MKS Jarocin zajęli 2. miejsce w Wielkopolsce, czym wywalczyli awans na Mistrzostwa Polski w Częstochowie, gdzie zajęli 18. miejsce.

3. Iga Bachorska (UKS Taekwondo Jarocin, taekwondo olimpijskie) sms o treści gj.sport.3 pod numer 7148
Srebro Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, zwanych także Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży padł łupem Igi i był to jej największy sukces w minionym roku, który może uznać za udany.

4. Olga Bachorska (UKS Taekwondo Jarocin, taekwondo olimpijskie) sms o treści gj.sport.4 pod numer 7148
Zawodniczka UKS-u Taekwondo Jarocin największy sukces w ubiegłym roku osiągnęła podczas Mistrzostw Polski Juniorów, w których zajęła trzecie miejsce.

5. Dominika Bałasz, Kinga Jankowska, Oliwia Ławicka (MKS Nasz Jarocin, minisiatkówka) sms o treści gj.sport.5 pod numer 7148
Dziewczynki z MKS-u Nasz Jarocin (w kategorii dwójek) zajęły 2. miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Minisiatkówce, co pozwoliło im awansować do Mistrzostw Polski w Częstochowie. Zajęły tam 27. miejsce w kraju.

6. Andrzej Borkiewicz (podnoszenie ciężarów) sms o treści gj.sport.6 pod numer 7148
Najbardziej utytułowany weteran dźwigający ciężary na naszym terenie. Od lat zdobywa medale, puchary. Pod koniec 2016 roku ustanowił nowe rekordy w rwaniu i podrzucie w swojej kategorii wiekowej.

7. Szymon Bryll (Grom Golina, piłka nożna) sms o treści gj.sport.7 pod numer 7148
Kapitan Gromu Golina. Zawodnik, od którego rozpoczyna się ustalanie składu na każdy mecz. Jest wychowankiem klubu i podporą defensywy, bez którego linia obrony od razu spisuje się gorzej.

8. Dominik Chmiel (sztuki walki) sms o treści gj.sport.8 pod numer 7148
Zawodnik MMA lubujący się w sztukach walki, specjalizujący się w brazylijskim jiu-jitsu. W 2016 oprócz kilku ogólnopolskich sukcesów, miał okazję zadebiutować w telewizji, bo jedną z jego walk pokazywała stacja nSport+.

9. Karol Danielak (Chrobry Głogów, piłka nożna) sms o treści gj.sport.9 pod numer 7148
Wychowanek Jaroty Jarocin, a obecnie piłkarz Chrobrego Głogów. Pierwszy jarociniak, który zagrał w ekstraklasie (w Pogoni Szczecin). Wiosnę 2016 roku spędził na wypożyczeniu w Zawiszy Bydgoszcz. Jesienią wrócił do klubu z Dolnego Śląska, dla którego strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty.

10. Piotr Garbarek (Jarota Jarocin, piłka nożna) sms o treści gj.sport.10 pod numer 7148
Kapitan Jaroty Jarocin i wychowanek klubu. Piłkarz, bez którego wielu nie wyobraża sobie JKS-u. Zdecydowanie najważniejszy gracz seniorskiego zespołu. W rundzie jesiennej obecnego sezonu - jako jedyny - w każdym meczu rozegrał pełne 90 minut.

11. Aleksandra Grygiel (IPPON Jarocin, judo) sms o treści gj.sport.11 pod numer 7148
Jedna z najbardziej utytułowanych judoczek IPPON-u Jarocin. Na swym koncie ma m.in. tytuł Mistrzyni Polski Młodzieży w Judo. W 2015 roku wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii seniorek. Aktualnie jest w kadrze narodowej seniorek.

12. Hubert Grzebyszak (GKS Żerków, piłka nożna) sms o treści gj.sport.12 pod numer 7148
Obrońca GKS-u Żerków. Jeden z najlepszych piłkarzy w obecnym sezonie. Wyróżnił się stabilną formą i wysokim poziomem gry. Ostoja defensywy. Jesienią opuścił tylko jeden ligowy mecz. Pozostałe 14 rozegrał w pełnym wymiarze.

13. Marta Hojak (Białe Tygrysy Jarocin, taekwondo olimpijskie) sms o treści gj.sport.13 pod numer 7148
Brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji kyorugi w Giżycku oraz 9. w dwuboju technicznym na tych samych mistrzostwach. Zdobyła też srebro w Olsztyn Cup i brązowy medal w Bydgoszcz Cup.

14. Jordan Hołderny (Dart Jarocin, dart) sms o treści gj.sport.14 pod numer 7148
Rok 2016 był czwartym z rzędu, w którym Jordan Hołderny został Mistrzem Polski Juniorów Polskiej Organizacji Darta.

15. Patrycja Ignasiak (TKS Siatkarz Jarocin, siatkówka) sms o treści gj.sport.15 pod numer 7148
Reprezentantka TKS-u Siatkarz Jarocin. W 2016 roku zajęła z zespołem 4. miejsce w młodziczkach i 7. w kadetkach w ligowym sezonie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Dostała powołanie do Kadry Wielkopolski na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

16. Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, kolarstwo torowe) sms o treści gj.sport.16 pod numer 7148
Kolarka torowa, brązowa medalistka mistrzostw Europy w sprincie drużynowym, mistrzyni Polski U-23 w keirinie i srebrna w sprincie indywidualnym oraz drużynowym. Podczas mistrzostw Polski w elicie zdobyła trzy złote medale: w keirinie, sprincie indywidualnym i drużynowym.

17. Michalina Jaśkowiak (UKS Przełaj Żerków, lekkoatletyka) sms o treści gj.sport.17 pod numer 7148
Brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Spale w chodzie na 3.000 m. Lekkoatletka UKS-u Przełaj Żerków.

18. Zuzanna Kaczmarek (Białe Tygrysy Jarocin, taekwondo olimpijskie) sms o treści gj.sport.18 pod numer 7148
Na swoim koncie miała wiele udanych występów w minionym roku. Została m.in. wicemistrzynią Polski Juniorów w Zalasewie, srebrna medalistka German Open G1 w Hamburgu. Uczestniczka zawodów w Holandii, na Łotwie i w Belgradzie. Zdobywczyni złotego medalu w Małopolska Cup (Krynica). Została także członkinią Kadry Narodowej Juniorów.

19. Weronika Kaik (Białe Tygrysy Jarocin, taekwondo olimpijskie) sms o treści gj.sport.19 pod numer 7148
9. podczas zawodów w Eindhoven, zdobywczyni brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów w Zalasewie, a także medalistka wielu imprez niższej rangi.

20. Stanisław Kiel (Phytopharm Klęka, piłka nożna) sms o treści gj.sport.20 pod numer 7148
17-letni obrońca. W obecnym sezonie wyróżnił się dobrym czytaniem gry i spokojem w nerwowych sytuacjach. Ma duży potencjał, by stać się jeszcze lepszym piłkarzem.

21. Alicja Końszczyńska (Białe Tygrysy Jarocin, taekwondo olimpijskie) sms o treści gj.sport.21 pod numer 7148
Wicemistrzyni Polski Juniorów w Zalasewie, a także medalistka turniejów w Polsce niższej rangi.

22. Remigiusz Korzeniewski (WKS Witaszyce, piłka nożna) sms o treści gj.sport.22 pod numer 7148
Najlepszy strzelec kaliskiej A-klasy w rundzie jesiennej. Zawodnik, którego każdy klub ligi chciałby mieć w swoim składzie. Kiedy wychodził na boisko, można było obstawiać nie to, czy zdobędzie bramkę, ale ile razy.

23. Alicja Kowańdy (Białe Tygrysy Jarocin, taekwondo olimpijskie) sms o treści gj.sport.23 pod numer 7148
Zajęła 9. miejsce podczas Mistrzostw Europy Kadetów w Bukareszcie. Przywiozła brązowe medale z zawodów w Hamburgu, Rydze i Zagrzebiu. Trzecia była także na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w konkurencji kyorugi w Giżycku. Została członkinią Kadry Narodowej Kadetów oraz zdobywała medale i zajmowała wysokie miejsca w turniejach niższej rangi.

24. Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels, kolarstwo) sms o treści gj.sport.24 pod numer 7148
Mieszkaniec Jarocina, który w 2016 roku wywalczył m.in. mistrzostwo świata i Europy juniorów w kolarstwie torowym. Uczestniczył też w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym w Dubaju i wyścigu Paryż - Roubaix. Kilka tygodni temu podpisał swoją pierwszą profesjonalą umowę z zespołem kolarstwa szosowego - Voster Uniwheels.

25. Martyna Kujawa (TKS Siatkarz Jarocin, siatkówka) sms o treści gj.sport.25 pod numer 7148
W ubiegłym roku była jedną z najbardziej wyróżniających się zawodniczek. Jako pierwszoroczna młodziczka, w zeszłym sezonie znalazła się w zespole, który zajął 4. miejsce w Wielkopolsce w młodziczkach i 7. wśród kadetek. Otrzymała też powołanie do kadry Wielkopolski na Turniej Nadziei Olimpijskich w Spale.

26. Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze, warcaby) sms o treści gj.sport.26 pod numer 7148
Jedna z najbardziej utalentowanych warcabistek UKS-u Komorzanki Komorze. W 2016 zdobyła wiele medali, wśród których były m.in. złoto za Mistrzostwo Polski Juniorek do lat 10 w warcabach błyskawicznych, srebro w XX Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 10 w warcabach klasycznych, brąz w Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych juniorek do lat 10 i złoto w Mistrzostwach Polski Dzieci 8-latków w warcabach stupolowych. Ola otrzymała także powołanie do kadry Polski Juniorek do lat 10.

27. Matylda Marcinkowska (UKS Taekwondo Jarocin, taekwondo) sms o treści gj.sport.27 pod numer 7148
Taekwondzistka na długo zapamięta start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, w których stanęła na drugim stopniu podium. To był jej największy sukces, ale z uśmiechem na twarzy wracała do domu także z pomniejszych turniejów.

28. Bartosz Mikler (Victoria Jarocin, kolarstwo przełajowe) sms o treści gj.sport.28 pod numer 7148
Zwycięzca Pucharu Polski w Bytowie w kategorii elity mężczyzn, srebrny medalista Pucharu Polski w Rzeniezowie, 36. na MŚ w Belgii, trzeci w Pucharze Słowacji, w PP w Hucisku i Mikołowie. Drugi w PP w Nielubi i Żaganiu, Trzeci w Super Pucharze Polski w Gościęcinie i Pucharze Polski w Katowicach.

29. Jakub Musiał (Biegacze Jarocin, bieganie) sms o treści gj.sport.29 pod numer 7148
Zawodnik jarocińskiej grupy Biegacze Jarocin, której jest współzałożycielem. Reprezentuje także 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk. W minionym roku 17 razy stawał na podium w zawodach na dystansach 5 km i 10 km, w tym sześciokrotnie zwyciężał w kategorii open oraz dziewięć razy w kategorii służb mundurowych. Ponadto brał udział również w biegach charytatywnych pomagając innym. Robi to, co kocha.

30. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice, kolarstwo) sms o treści gj.sport.30 pod numer 7148
Najsłynniejszy kolarz z Jarocina. Od kilku lat jeden z czołowych zawodników grupy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice. 6. w jednodniowym wyścigu Bretagne Classic - Ouest we Francji, 13. w drużynowej jeździe na czas w MŚ w Kolarstwie Szosowym w Dausze. Zajął też 7. miejsce w Toru de Pologne w klasyfikacji górskiej i 30. w generalnej. Piaty zawodnik mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego.

31. Adrian Pawlicki (podnoszenie ciężarów) sms o treści gj.sport.31 pod numer 7148
Adrian jest brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Świata w Meksyku. Nie udało mu się obronić złota wywalczonego w 2015 roku, ale trzecie miejsce i tak należy uznać za wielki sukces. Wychowanek Andrzeja Borkiewicza z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach od lat regularnie zdobywa medale.

32. Katarzyna Półrolniczak (Białe Tygrysy Jarocin, taekwondo olimpijskie) sms o treści gj.sport.32 pod numer 7148
Złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Giżycku (dwubój techniczny) i zdobywczyni trzeciego miejsca na tych zawodach w konkurencji kyorugi. Kolejne krążki zdobyła w tym roku podczas Wielkopolska Cup w Kórniku (brąz) i 1. International Girls & Woman Cup w Jarocinie (srebro).

33. Paweł Radziewicz (Atlas Fight Club, sztuki walki) sms o treści gj.sport.33 pod numer 7148
Wielokrotny medalista zawodów BJJ, NO GI oraz mistrz Polski w tej formule. Wszystkie dotychczasowe wygrane zawodowe walki w formule MMA kończył przed czasem. Większość przed poddania w pierwszej rundzie. Jego pojedynki można było zobaczyć w telewizji regionalnej oraz na kanale Orange Sport.

34. Robert Sobczak (Błękitni Sparta Kotlin, piłka nożna) sms o treści gj.sport.34 pod numer 7148
Angażuje się nie tylko na boisku, ale pomaga też w działalności klubu. Zagrał we wszystkich meczach rundy jesiennej obecnego sezonu, a jego postawa zasługuje na wyróżnienie.

35. Martyna Stasik (Białe Tygrysy Jarocin, taekwondo olimpijskie) sms o treści gj.sport.35 pod numer 7148
Zajęła 9. miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetów w Bukareszcie. Zwyciężczyni Riga Open, srebrna medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kyorugi w Giżycku, a także uczestniczka wielu turniejów w Polsce i Europie, w których zdobywała medale lub zajmowała miejsca w ścisłej czołówce. Członkini Kadry Narodowej Kadetów.

36. Jan Tomczak (lekkoatletyka) sms o treści gj.sport.36 pod numer 7148
Uczestnik Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Weteranów w Perth. Zajął 9. miejsce w skoku w dal i doszedł do ćwierćfinału biegu na 100 metrów. Nie zwalnia tempa i już przygotowuje się do kolejnych zawodów najwyższej rangi.

37. Agnieszka Wypychowska (UKS Przełaj Żerków, lekkoatletyka) sms o treści gj.sport.37 pod numer 7148
W 2016 roku została wicemistrzynią Polski Młodzików w Słubicach w chodzie na 3.000 metrów. Zdobywała też medale na zawodach niższej rangi.

38. Daniel Wrzalik (LZS Cielcza, piłka nożna) sms o treści gj.sport.38 pod numer 7148
Najsolidniejszy zawodnik w seniorskiej drużynie LZS-u. Dobrze pracował na treningach i grał na równym, wysokim poziomie przez cały rok.

39. Anna Zbawiona (Białe Tygrysy Jarocin, taekwondo olimpijskie) sms o treści gj.sport.39 pod numer 7148
Złota medalistka zawodów w Eindhoven i Zagrzebiu oraz zdobywczyni srebra podczas rywalizacji w Rydze. Zdobyła też srebro Mistrzostw Polski Seniorów w Kętrzynie. Plasowała się też na podium lub tuż za nim w wielu zawodach niższej rangi. Członkini Kadry Narodowej Juniorów.

40. Maciej Żarczyński (Sparta Jarocin, rugby) sms o treści gj.sport.40 pod numer 7148
Kapitan reprezentacji Polski juniorów w Rugby. Przygotowuje się do Mistrzostw Europy U-20. Bardzo utalentowany zawodnik od początku związany ze Spartą. Wychowanek klubu i wzór do naśladowania dla innych zawodników. Poprowadził kolegów do brązowego medalu mistrzostw Polski.

41. Michał Gurgul (Akademia Piłkarska Reissa Jarocin, piłka nożna) sms o treści gj.sport.41 pod numer 7148
Zawodnik Akademii Piłkarskiej Reissa Jarocin. Jego zespół (Młodzik D2) zajmuje po rundzie jesiennej miejsce premiowane awansem do Mistrzowskiej Ligi Młodzika D1 w okręgu poznańskim. Zauważony i powołany do kadry WZPN-u (rocznik 2006). W minionym roku kilkukrotny zdobywca tytułów najlepszego zawodnika w różnych turniejach.

42. Krzysztof Giertych (Akademia Piłkarska Reissa Jarocin, piłka nożna) sms o treści gj.sport.42 pod numer 7148
Zawodnik Akademii Piłkarskiej Reissa Jarocin, drużyny Trampkarza C2 występującego w lidze okręgowej OZPN-u Kalisz. Powołany przez trenera kadry WZPN-u (rocznik 2004).

43. Marcin Michalczyk (JKS Maratończyk Jarocin, bieganie) sms o treści gj.sport.43 pod numer 7148
Biegacz długodystansowy (21 km, 10 km, 5 km). Najmłodszy zawodnik klubu JKS Maratończyk z Jarocina. W minionym roku kilka razy stawał na podium imprez biegowych. Bierze udział w biegach charytatywnych. Na trasach biegowych można go spotkać od trzech lat.

44. Patryk Bzowy (JKS Maratończyk Jarocin, bieganie) sms o treści gj.sport.44 pod numer 7148
Biega od 9 lat, a na swoim koncie ma kilka medali mistrzostw Polski. Były zawodnik kadry Polski juniorów. Specjalizuje się w biegach średnich od 800 do 1.500 metrów i 1000 metrów oraz długich 10 kilometrów. W 2016 roku zajął trzecie miejsce w biegu surwiwalowym w Jarocinie i pierwsze w Żerkowie. Należy do klubu JKS Maratończyk z Jarocina, ale reprezentuje także 16. Batalion Remontu Lotnisk w Jarocinie.

45. Aleksandra Styś (MKS Juvenia Puszczykowo, lekkoatletyka) sms o treści gj.sport.45 pod numer 7148
Wielokrotna medalistka biegów lekkoatletycznych. W 2016 roku wygrała Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych i Halowe Mistrzostwa Wielkopolski na 600 m. Stawała też na drugim stopniu podium w Mistrzostwach Wielkopolski na 600 m i Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych. Była też trzecia w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na dystansie 1.000 m, ósma w Mistrzostwach Polski Młodzików na 1.000 m oraz dziesiąta w Konkursie Nadziei Olimpijskich im. K. Hoffmana (wybór najlepszych lekkoatletów w Wielkopolsce). Powołana do Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów i Juniorów Młodszych.

46. Przemysław Kuświk (KS Pogoń Mostostal Puławy, kolarstwo) sms o treści gj.sport.46 pod numer 7148
Wychowanek klubu Victoria Jarocin. Utalentowany kolarz zdobył w ubiegłym roku drużynowe Mistrzostwo Polski w Kolarstwie Torowym (4.000 m), Mistrzostwo Polski w jeździe drużynowej na czas na szosie, zwyciężał też w Pucharze Polski ze startu wspólnego w Grudziądzu i w Pucharze Polski w jeździe indywidualnej na czas w Koziegłowach. Triumfował także w generalnej klasyfikacji Pucharu Polski w kolarstwie szosowym.

47. Marlena Mrówczyńska (MKS Juvenia Puszczykowo, lekkoatletyka) sms o treści gj.sport.47 pod numer 7148
Zwyciężczyni Halowych Mistrzostw Wielkopolski na dystansie 600 m i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych. Stawała także na trzecim miejscu podium w Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na dystansie 1.000 m. Powołana do Kadry Województwa Wielkopolskiego Młodzików.

48. Roksana Jędraszak (MKS Juvenia Puszczykowo, lekkoatletyka) sms o treści gj.sport.48 pod numer 7148
Lekkoatletka może uznać 2016 rok do udanych. Wygrała Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w skoku w dal i Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w tej dyscyplinie. Zajęła też m.in. 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w sztafecie 4x100 m i trzecie w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski na dystansie 60 m. Była też 5. w Konkursie Nadziei Olimpijskich im. K. Hoffmana (wybór najlepszych lekkoatletów w Wielkopolsce). Powołana do Kadry Województwa Wielkopolskiego Młodzików.

 

LISTA KANDYDATÓW DO TYTUŁU TRENERA ROKU 2016

1. Dawid Bierła (UKS Przełaj Żerków, lekkoatletyka) sms o treści gj.trener.1 pod numer 71051
Trener UKS-u Przełaj Żerków. Szkoleniem młodzieży w tym klubie zajmuje się od ośmiu lat. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy poprowadził swoje podopieczne do sukcesów na ogólnopolskiej arenie.

2. Grzegorz Gałuszka (MKS Jarocin, siatkówka) sms o treści gj.trener.2 pod numer 71051
Trener siatkówki. Obecnie związany z MKS-em Jarocin, wcześniej z Siatkarzem Jarocin. Poprowadził chłopców do zdobycia srebrnego medalu w mini siatkówce w Wielkopolsce i wywalczenia 18. miejsca w Mistrzostwach Polski w lipcu 2016 roku. Pasjonat sportu, który w ubiegłym roku przejechał Polskę wzdłuż granic (3012 km w 22 dni).

3. Paweł Janas (WKS Witaszyce, piłka nożna) sms o treści gj.trener.3 pod numer 71051
Trener WKS-u Witaszyce, jednej z najlepszych drużyn kaliskiej A-klasy w obecnym sezonie. Od 2014 członek wydziału szkolenia OZPN-u Kalisz, jest w sztabie trenerów kadry OZPN Kalisz. Od sierpnia 2016 trenuje grupy młodzieżowe akademii Polonii Środa Wlkp. W ubiegłym roku jako trener kadry WZPN-u, poprowadził rocznik 2001 do mistrzostwa Polski, co do tej pory jest jego największym trenerskim osiągnięciem.

4. Aleksander Matuszewski (LZS Cielcza, piłka nożna) sms o treści gj.trener.4 pod numer 71051
Trener LZS-u Cielcza, koordynator jarocińskiego i kotlińskiego oddziału Lech Poznań Football Academy. Oprócz tego jest też trenerem żaków i orlików Błękitnych Sparty Kotlin.

5. Robert Mikler (MLUKS Victoria Jarocin, kolarstwo) sms o treści gj.trener.5 pod numer 71051
Wychował m.in. wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski - Julitę Jagodzinską,  Przemysława Kuświka - kolarza czasowego i szosowego, a także Bartosza Miklera znakomitego zawodnika przełajowego. Jest też trenerem utalentowanej Mileny Jędrzejak, która wygrywa wyścigi w młodszych kategoriach.

6. Janusz Niedźwiedź (Jarota Jarocin, piłka nożna) sms o treści gj.trener.6 pod numer 71051
Trener seniorskiej drużyny Jaroty Jarocin, która pod jego wodzą zakończyła ubiegły sezon na piątym miejscu, a po rundzie jesiennej w zreformowanej III lidze zajmuje 8. lokatę ze stratą sześciu punktów do lidera. Człowiek orkiestra - nie tylko zajmuje się treningiem, ale także walczy o pozyskanie nowych sponsorów przez klub i dbanie o promocję JKS-u.

7. Adam Parus (Phytopharm Klęka, piłka nożna) sms o treści gj.trener.7 pod numer 71051
Żywa legenda klubu z Klęki. Wcześniej wiele lat był zawodnikiem Phytopharmu, a obecnie jest trenerem seniorskiej drużyny. Nie boi się stawiać na młodych zawodników.

8. Adrian Popławski (Błękitni Sparta Kotlin, piłka nożna) sms o treści gj.trener.8 pod numer 71051
Trener seniorskiej drużyny Błękitnych Sparty Kotlin, grającej w kaliskiej A-klasie, z którą zajmuje na półmetku sezonu 8. miejsce. Jest też nauczycielem w jednej ze szkół podstawowych.

9. Elżbieta Smoczyńska (MKS Nasz Jarocin, siatkówka) sms o treści gj.trener.9 pod numer 71051
Trenerka drużyn minisiatkówki. Oliwia Ławicka, Dominika Bałasz i Kinga Jankowska wywalczyły pod jej wodzą 2. miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski, co dało im awans do finału ogólnopolskiego.

10. Adam Sobczak (TKS Siatkarz Jarocin, siatkówka,) sms o treści gj.trener.10 pod numer 71051
W sezonie 2015/2016 uzyskał z zespołem awans do Finałów Mistrzostw Wielkopolski w kat. młodziczek, gdzie zajął 4. miejsce. W 2016 r. trzy jego podopieczne znalazły się w Kadrze Wielkopolski na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W 2016 r. dwie jego podopieczne zostały powołane do Kadry Wielkopolski na Turniej Nadziei Olimpijskich w Spale.

11. Aleksander Stachowiak (GKS Żerków, piłka nożna) sms o treści gj.trener.11 pod numer 71051
Trener zespołu seniorskiego GKS-u Żerków. Objął klub rok temu i utrzymał go w Kaliskiej Klasie Okręgowej. W obecnym sezonie jego zespół plasuje się na 12 pozycji.

12. Jacek Tomczak (Ippon Jarocin, judo) sms o treści gj.trener.12 pod numer 71051
Żywa legenda judo w Jarocinie. W tym roku będzie obchodził 30 lat pracy w klubie, który sam założył. W tym czasie zdobył na mistrzostwach Polski ok. 65 medali. Jest dyplomowanym trenerem i posiadaczem szóstego dana w judo, jako jedna z trzech osób w Wielkopolsce. Jacek Tomczak uprawia też żeglarstwo, jest instruktorem narciarstwa, w wolnych chwilach pływa - jednym słowem żyje sportem.

13. Sebastian Waszkiewicz (Grom Golina, piłka nożna) sms o treści gj.trener.13 pod numer 71051
Trener seniorskiej drużyny Gromu Golina, która po rundzie jesiennej obecnego sezonu zajmuje w kaliskiej A-klasie 6. miejsce. Jest też koordynatorem grup młodzieżowych Gromu. Uczy wychowania fizycznego w szkole podstawowej i gimnazjum w Golinie, jest także prezesem UKS-u Grom działającego przy szkole, który organizuje m.in. zawody Polska Biega i Mistrzostwa w Badmintonie.

14. Piotr Wesołek (UKS Taekwondo Jarocin, taekwondo) sms o treści gj.trener.14 pod numer 71051
Od lat szkoli młodych adeptów taekwodno m.in. w Jarocinie. Co roku jego podopieczni zdobywają kolejne medale na imprezach nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Podobnie było w 2016 roku.

15. Wojciech Wiśniewski (Atlas Fitness Club, sztuki walki) sms o treści gj.trener.15 pod numer 71051
Trener, dietetyk, właściciel siłowni - człowiek orkiestra. Niestrudzenie pomaga mieszkańcom z naszego terenu wrócić do formy oraz wytrwać w zdrowym i sportowym stylu życia.

16. Bartosz Włodarek (Sparta Jarocin, rugby) sms o treści gj.trener.16 pod numer 71051
Od początku związany z klubem. Utalentowany zarówno jako zawodnik (Chaos Poznań), jak i trener w Sparcie Jarocin. Z juniorami Sparty wywalczył dwa brązowe medale Mistrzostw Polski z drużynami 7- i 15-osobowymi. Poprowadziłtakże młodzików do zdobycia srebrnego medalu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rugby 7
. Zaliczył również udany debiut w roli trenera Reprezentacji Polski do lat 16 wygrywając Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich w Lipnie (Czechy).

17. Kamil Stefaniak sms o treści gj.trener.17 pod numer 71051
W 2016 roku był trenerem Trampkarzy Starszych, z którymi awansował do mistrzowskiej grupy poznańskiej ligi, w której jego podopieczni mierzyli się z najlepszymi zespołami Wielkopolski. Piłkarze pod wodzą Kamila Stefaniaka zajęli wysokie 6. miejsce.

18. Łukasz Stachowiak (Akademia Piłkarska Reissa Jarocin, piłka nożna) sms o treści gj.trener.18 pod numer 71051
Trener, koordynator oraz założyciel Akademii Piłkarskiej Reissa w Jarocinie, która zrzesza ponad 300 młodych sportowców. W minionym roku Stachowiak uzyskał uprawnienia trenera UEFA A, co czyni go jedynym trenerem piłki nożnej (pochodzącym z naszego terenu) z tak wysokimi kwalifikacjami.
Organizator m.in. turnieju Jarocin Cup. W przeszłości złoty i dwukrotnie srebrny medalista Mistrzostw Polski z kadrą WZPN-u.

Sukcesy kandydatów do tytułów zgłoszonych przez nasze redakcje znajdziecie TUTAJ.

REGULAMIN PLEBISCYTU NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA ROKU 2016

REGULAMIN NA NAJPOPULARNIEJSZEGO TRENERA ROKU 2016

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 8 głosów: 11 (73%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A