ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Rozpędził się w centrum miasta. Wjechał na patrol policji

› Aktualności› Na sygnale 13 dni temu    20.11.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 Kierowca peugeota rozpędził się na ul. Wrocławskiej w Jarocinie Kierowca peugeota rozpędził się na ul. Wrocławskiej w Jarocinie  fot. Uniwersalne jarocinska.pl

75 procent kierowców przekracza prędkość wynika z danych Inspekcji Transportu Samochodowego. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków.

 

 

R E K L A M ABolsius Podstrona

- Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach – czytamy na stronie internetowej Komendy Głównej Policji.

 

 

Czytaj również: Volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w dwa pojazdy

 

Tymczasem jarocińska policja poinformowała o kolejnym kierowcy, który stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

We wtorek wieczorem na ul. Wrocławskiej w Jarocinie policjanci pełnili nadzór nad ruchem. Wypatrzyli jadącego z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym peugeota. Postanowili skontrolować jego kierowcę.

 

Miernik wykazał, że poruszał się z prędkością 109 km/h.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy został ukarany mandatem i  10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy.

 


Przyczyny wypadków drogowych według Inspekcji Transportu Drogowego

 

1. Nadmierna prędkość - 75% kierowców przekracza dozwolone prędkości, a 45% kierowców przekracza dozwoloną prędkość o więcej niż 10 km/h

2. Niedostosowanie infrastruktury drogowej i rozwiązań prawnych (m.in. brak uregulowań związanych z pierwszeństwem pieszych na przejściach dla pieszych) do potrzeb niechronionych uczestników ruchu drogowego (Piesi, rowerzyści, motocykliści, motorowerzyści)

3. Zbyt mała skuteczność nadzoru spowodowana brakami w rozwiązaniach prawnych (trudności z egzekwowaniem kar)

4. Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Normal
13 dni temu ocena: 0%  4
Co wy gadacie sciezke sciagli z drogi pozdro normal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
13 dni temu ocena: 20%  3
Pełnili nadzór. Dobre w ch...j. Spali w radiowozie, jeba....ne nieroby i nieudacznicy z jarocińskiej milicji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jnhkk
12 dni temu 2
to pewnie ty byłeś tym frajerem, który dał się złapać i teraz płaczesz
~ asdam
13 dni temu ocena: 67%  1
Sam jestes mlotkiem palancie