ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Chcesz wziąć udział w wyprawie Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń? Zobacz szczegóły

› Aktualności› Wydarzenia 4 dni temu    18.01.2021
Karina Muszalska
komentarzy 4 ocen 4 / 75%
A A A
Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród MarzeńRowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń fot. Mateusz Wielgosz/Błażej Ciesielski

Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń. W lipcu pokonał rowerem trasę liczącą przeszło 1200 km ze Szwajcarii do Lubini Małej, skąd pochodzi. Teraz przygotowuje się do kolejnego wyzwania. Chce zdobyć Wielką Koronę Tatr i zaraz po tym okrążyć wokół Polskę. A wszystko dla podopiecznych Fundacji „Ogród Marzeń”.

 

 

Mateusz Wielgosz, bo o nim mowa, od 10 lat nie mieszka w kraju. W tym czasie zajmował się niemal wszystkim - opiekował się końmi w Niemczech, pasł owce w Luksemburgu, żeby wreszcie trafić do wymarzonej Szwajcarii. Tam oddał się pasjom - wspinaczce wysokogórskiej i ekstremalnej jeździe na rowerze. Prowadzi swój profil na Facebooku StrongSheep, na którym pokazuje swoje ekstremalne wspinaczkowe wyczyny. Cieszy się on sporym zainteresowaniem.

 

 

16 lipca ubiegłego roku postanowił wyprawić się ze Szwajcarii do Lubini Małej, gdzie mieszka jego babcia. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że 1.256 km przebył na rowerze trasami MTB. Zajęło mu to zaledwie 9 dni. Ekwipunek wiózł na rowerze, sypiał w namiocie i kapał się w tym czasie zaledwie 3 razy. O szczegółach tej wyprawy przeczytasz TUTAJ.

 

 

Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń. Zdobyć Wielką Koronę Tatr i objechać wokół Polskę

Dość szybko okazało się, że Mateusz Wielgosz ma w głowie kolejny projekt i to znacznie większy niż ten z lipca ubiegłego roku. Postanowił okrążyć Polskę i to w zaledwie 26 dni. Całość trasy będzie liczyć 3.411 kilometrów. Za nim jednak wsiądzie na rower, w 6 dni zdobędzie Wielką Koronę Tatr.

 

 

Jeśli mi się uda, to będę pierwszy. Wielka Korona Tatr i okrążenie rowerem Polski w jednym ciągu. Tego jeszcze nikt nie dokonał - mówi Mateusz Wielgosz.

 

 

Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń - szuka firm, które pomogą zrealizować cel

Najważniejszy cel to pojechać dla podopiecznych Fundacji „Ogród Marzeń”. Dlatego potrzebne są firmy, które za każdy przejechany przez niego kilometr wpłaciłyby pieniądze na konto Fundacji.

 

 

Wiem, że najlepszym dla mnie dopingiem będzie, jeśli znajdą się osoby, które wspomogą fundację. Wiem, sam świata nie uratuje, ale razem możemy zrobić coś wielkiego - tłumaczy Mateusz Wielgosz.

 

 

Honorowy patronat nad wyprawa objęli: Starostwa Powiatu Jarocińskiego - Lidia Czechak oraz burmistrz Żerkowa - Michał Surma. Natomiast patronat medialny objęła nasza gazeta oraz portal jarocinska.pl.

 

 

Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń - możesz pojechać z Mateuszem

To nie wszystko, bowiem na wyprawę rowerową wokół Polski Mateusz chce zabrać każdego dnia pięciu chętnych rowerzystów, którzy razem z nim pokonają wyznaczoną trasę.

 

Każdy z chętnych uczestników będzie musiał wyposażyć się w zestaw biwakowy i namiot, jeśli pojedzie w wyprawie więcej niż jeden dzień. Wiadomo już, że wyprawa będzie przebiegała gównie drogami asfaltowymi i ścieżkami rowerowymi.

 

 

Wszystkie szczegóły zaplanowanej przez Mateusza Wielgosza wyprawy będą podawane na bieżąco za pośrednictwem naszej Gazety oraz wydarzeniu  na Facebooku. Zobacz Tutaj.

 

 

Uczestnicy wyprawy "Rowerem wokół Polski dla Fundacji "Ogród Marzeń" będą zobowiązani do wpłaty minimum 140 zł. W ramach tej kwoty uczestnik otrzyma koszulkę z logo oraz ubezpieczenie. Pozostała kwota tak zwane "wpisowe" zostanie przekazana na konto fundacji. Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka pakietów do wyboru.

 

 

Pakiety wyprawy:

  • Pakiet jednodniowy 140 zł (wpisowe 100 zł, koszulka 35 zł, ubezpieczenie 5 zł)
  • Pakiet dwudniowy 195 zł (wpisowe 150 zł, koszulka 35 zł, ubezpieczenie 10 zł)
  • Pakiet trzydniowy 250 zł (wpisowe 200 zł, koszulka 35 zł, ubezpieczenie 15 zł)
  • Pakiet czterodniowy 305 zł ( wpisowe 250 zł, koszulka 35 zł, ubezpieczenie 20 zł)

 

UWAGA! Istnieje możliwość wykupu pakietu powyżej 4 dni. W tym przypadku cena ustalana będzie indywidulanie.

 

Osoby, którę będa chciały wziąć udział w wyprawie, będą musiały wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Ten zaś zostanie udostepniony w późniejsej sprawie.

 

Linki do map pokazujących trasę dostepne w wydarzeniu - Zobacz TUTAJ.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zdegustowany
4 dni temu ocena: 75%  4
Życzę Panu Mateuszowi wszystkiego najlepszego. Ale co będzie jak zdarzy mu się jakieś nieszczęście: spadnie z góry (Tatry!) albo np. potrąci go samochód? Co wtedy? Patronaty, ochy, achy ... a nikt tu nie pisze, że to jednak jest wielkie ryzyko. Nie żebym był totalnie przeciwny, ale czy to najlepsze wzory dla innych? P.S. Wczoraj utonął jeden z morsów i jakieś nieszczęście spotkało "taterniczkę" w letnim stroju. Warto było?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cela
7 dni temu ocena: 50%  3
jeszcze trochę a wiele firm straci możliwość pomagania...gołym okiem widać, że to co obecnie się dzieje, wymierzone jest m.in. w przedsiębiorców, w klasę średnią. Brawo Górale !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cela
7 dni temu ocena: 100%  2
a czy naprawdę to takie istotne ile razy Pan się kapał ? ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
8 dni temu ocena: 90%  1
Nie wiem czy to przemyślana decyzja. Przejazd z grupą przypadkowych 5 osób może utrudnić plan objechania Polski w 26 dni. Wystarczy jedna słabsza osoba w grupie i już czas się wydłuża. Ale życzę powodzenia!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji