ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Rolnicy będą mogli bezpłatnie oddać folię do utylizacji

› Aktualności› Samorząd miesiąc temu    2.07.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 2 ocen 3 / 67%
A A A

Gospodarze sygnalizowali, że nie mają gdzie zutylizować folii rolniczych.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Był nawet taki okres, że firmy nie odbierały jej nawet za odpłatnością. Rolnicy zwracali się z tym problem do władz samorządowych Kotlina.Wójt twierdził, że zrobi wszystko, aby pomóc producentom rolnym. Pod koniec ubiegłego roku kotliński samorząd przystąpił do programu: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Wtedy konieczne było przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów rolniczych. Teraz samorząd pozyskał dofinansowanie na ich utylizację.

 

 

Do gminy trafi dotacja w wysokości 22.500 zł. Za te środki do recyklingu ma trafić 45 ton odpadów: folię rolniczą, folię po balotach sianokiszonek, siatki do owijania balotów, worki po nawozach, sznurki rolnicze, opakowania big bag.

 

O terminie i miejscu przekazaniu odpadów rolnicy zostaną poinformowani przez samorząd.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


 

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MłodyJarociniak
miesiąc temu ocena: 25%  1
I pewnie firma Jopek bedzie odbierać folie tak jak w gminie Żerków odbierała...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A