ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Robili remont domu. Pod podłogą czekała na nich niespodzianka, którą musiała zająć się policja

› Aktualności› Na sygnale miesiąc temu    19.05.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Fanpage KPP w Jarocinie

Pod podłogą jednego z budynków mieszkalnych przy ul. Wojska Polskiego w Jarocinie znaleziono trzy kartony z amunicją. Skąd tam się wzięły?

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Ustala jarocińska policja. Wczoraj około 18.00 policjanci zostali wezwani na ul. Wojska Polskiego w Jarocinie.

 

 

- Podczas remontu poddasza piętrowego budynku pod drewnianą podłogą właściciele domu znaleźli ukryte 3 kartony z amunicją. Policyjny pirotechnik, po obejrzeniu znaleziska ustalił, że amunicja wyprodukowana została w 1943 roku, czyli w czasie II wojny światowej. Jest to amunicja ostra kalibru 5,6 mm - mówi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

Amunicja została zabezpieczona przez policjantów i wkrótce przekazana będzie patrolowi saperskiemu. Policjanci będą wyjaśniać, kto ukrył amunicję w tym miejscu.

 


To już kolejne nietypowe znalezisko w czasie remontu. Ponad tydzień temu w czasie remontu letniej kuchni w Cielczy znaleziono pocisk przeciwpancerny [ZOBACZ TUTAJ].

 

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku wykopania lub znalezienia elementów uzbrojenia, amunicji czy broni. Materiał wybuchowy wykorzystywany w produkcji amunicji jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych, a co za tym idzie, przez wiele lat zachowuje swoje właściwości wybuchowe. Znalezionych niewybuchów i niewypałów nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, zabronione jest ich wrzucanie do ognia czy rozmontowywanie. O każdym takim znalezisku należy poinformować natychmiast najbliższą jednostkę policji.

 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarkon
miesiąc temu 3
Przecież to nie z 43 roku.To nie to opakowanie.Takimi strzelało się na zawodach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jatonieja
miesiąc temu 2
Link poniżej :) https://trybun.org.pl/2020/05/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :?
miesiąc temu 1
Osoba, która opublikowała Art w tzw. Trybun...... ma problem, nie potrafi czytać ze zrozumieniem. W każdym takim przypadku znalezienia amunicji, niwypalow itp prowadzi się czynności. A pisanie że coś grozi zglaszajacym to nakręcanie złej atmosfery. Tylko na co i po co?
R E K L A M A