ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Rewitalizacja Jarocina: wielkie rury na rynku [WIDEO]

miesiąc temu    28.05.2020
Karina Muszalska
komentarzy 19 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Bartek Nawrocki

Na jarocińskim rynku od kilku tygodni trwają bardzo intensywne prace modernizacyjne związane z rewitalizacją śródmieścia.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Przebudowa w centrum Jarocina przebiega zgodnie z planem. Jako pierwsza modernizowana została ulica św. Ducha - od rynku do ul. Poznańskiej. Następnie Wodna, Szpitalna i Wolności. Intensywne prace trwają również na rynku. Wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania.

 

W rękawiczkach i maseczkach rozgrzeszą burmistrza.

 

Modernizacja związana jest z projektem „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Gmina postanowiła przy okazji projektu przeprowadzić kompletną rewitalizację śródmieścia. Prace mają się zakończyć do kwietnia 2022 roku. W tym czasie wymieniane i zakładane będą sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, ciepłownicza, gazowa, elektryczna.

 

Poza tym nastąpi montaż nowego oświetlenia i światłowodu. Zwieńczeniem wszystkich prac będą nowe nawierzchnie ulic oraz tereny zielone.

 

Bus uderzył w drzewo. Strażacy wycinali pasażera.

 

Dzisiaj przystąpiono do kolejnych prac. Były one dużym przedsięwzięciem logistycznym. Otóż do Jarocina z Turcji przyjechał transport z rurami o średnicy 2800 mm. To z nich zostanie zbudowany zbiornik retencyjny. Od samego rana przewożone są wspomniane rury z jarocińskiego dworca PKP na rynek.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (35)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ liczymy
  miesiąc temu ocena: 25%  35
  tak generalnie , to po co to ? były awarie na rynku lub była ocena ryzyka awarii , jaka była i jest ocena niezbędności tychże prac , na podstawie jakich dokumentów analitycznych ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Andrzejek z Kanbudu
  miesiąc temu ocena: 38%  34
  Po to samo co łącznik za ok. 40 mln zł. Dla Rozwoju :-)
  ~ Luksus
  miesiąc temu ocena: 80%  33
  Ciebie ewidentnie dopadła niewydolność mózgu delikatnie rzecz ujmując, pod każdym artykułem piszesz coś tam kodem downa i sie sam z tego cieszysz. Przykry człowiek
  ~ Andrzejek z Kanbudu
  miesiąc temu ocena: 35%  32
  Mi pasuje taki ROZWÓJ!
  ~ Jojo
  miesiąc temu ocena: 86%  31
  To raczej ty liczydło nie bardzo rozumiesz o czym mówisz albo co bardziej prawdopodobne próbujesz wywołać zamieszanie i dezinformacje. Analiza inwestycji i jej przydatności była z pewnością wykonana jak i do tego analizy finansowe, skutków środowiskowych jak i wiele innych. Każdy kto się starał kiedyś o jakiś grant lub dofinansowanie z UE wue jakich to wymaga procedur tym bardziej tutaj gdzie dofinansowanie sięga 150 mln zł. Myślisz że takie pieniądze się otrzymuje pisząc we wbiosku 'chcemy sobie pokopać na rynku'?
  ~ widzę że zwolennik adama NIE ZROZUMIAŁ PYTANIA (nie dziwni mnie to)
  miesiąc temu ocena: 21%  30
  " była ocena ryzyka awarii , jaka była i jest ocena niezbędności tychże prac , na podstawie jakich dokumentów analitycznych ? " .
  ~ Opozycja rozumu
  miesiąc temu ocena: 78%  29
  No i mamy komentarz przeciwników burmistrza który pokazuje w pełni ich stan umysłu i ogólną indolencje. Rewitalizacja śródmieścia była zapowiadana od kilku lat i wstępem do niej były prace w parku prowadzone już chyba od 2015 roku. To że na rynku nie pękały rury jeszcze to nie znaczy że ta ssiećjest w świetnym stanie. Instalacje w tym rejonie często są jeszcze z XIX wieku, i lepiej je wymienić teraz gdy jeszcze w miare sprawnie funkcjonują a nie np na chybcika coś łatać jakby faktycznie doszło do poważnej awari. Poza tym na te prace pozyskano dofinansowanie ze środków UE które w ponad 50% pokrywają te wydatki. No ale doszlismy do takiego momentu że przeciwnicy burmistrza Pawlickiego twierdzą że lepiej nie robić nic niż działać ma rzecz mieszkańców miasta, ale gratuluje takiej otwartości i szczerości. Kolejną kadencje Adam ma w kieszeni:)
  ~ Rynek
  miesiąc temu ocena: 28%  28
  Idzie zgodnie z planami? Realizowane budowy są niezgodne z wcześniejszymi zapowiedziami ( kolejność robót ) . Przypominam iż wielokrotnie powtarzano iż pojedyncze odcinki robót potrwają max.7 dni. Brak alternatywnych ciągów komunikacyjnych itd. Za to pełno pieśni pochwalnych.A gdzie czerwony pasek jak w TVP info?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Edziu
  miesiąc temu ocena: 100%  27
  Do jjj: weź się teraz nie kompromituj pajacu. Najpierw sugerujesz że budowlańcy na rynku napruci fest tylko palą papierski oobalają setki. Ale jak ktoś ci zwrócił uwagę że trzeba było zareagować to nagle nie twoja sprawa i w sumie to bic nie widziałeś. Budowlańcy mają opinie jaką mają nie bez przyczyny ale obsmarowywać kogoś łatwo co nie nawet jeśli nie powodu. Gardze takimi patałachami jak ty. Ha tfu
  ~ jjj
  miesiąc temu ocena: 17%  26
  ~Monopol Spożycia nie widziałem. Kupować można, wolny kraj. Są przełożeni, odpowiednie służby, ja za to że mam oczy odpowiedzialny za kogoś nie będę.
  ~ jjj
  miesiąc temu ocena: 17%  25
  ~Monopol Spożycia nie widziałem. Kupować można, wolny kraj. Są przełożeni, odpowiednie służby, ja za to że mam oczy odpowiedzialny za kogoś nie będę.
  ~ jjj
  miesiąc temu ocena: 17%  24
  ~Monopol Spożycia nie widziałem. Kupować można, wolny kraj. Są przełożeni, odpowiednie służby, ja za to że mam oczy odpowiedzialny za kogoś nie będę.
  ~ jjj
  miesiąc temu ocena: 17%  23
  ~Monopol Spożycia nie widziałem. Kupować można, wolny kraj. Są przełożeni, odpowiednie służby, ja za to że mam oczy odpowiedzialny za kogoś nie będę.
  ~ Jarek
  miesiąc temu ocena: 88%  22
  Nie opowiadaj bzdur i kłamstw. Byłem na spotkaniach w sprawie przebudowy bo mieszkam w obszarze którego to dotyczy. Nikt nie opowiadal ze przebudowa calej sieci na danej ulicy potrwa maksymalnie tydzien. Wyraźnie zapowiadano utrudnienia, jedynie mowioni że wymiana sieci będzie się odbywac mizliwie hak najmniej inwazyjnie i bez zamykania calego centrum na dwa lata.
  ~ budowlaniec
  miesiąc temu ocena: 27%  21
  Brawo. Wykonuje się poważną operację rozładunku dużych elementów. Szkoda że teren operacji nie jest zabezpieczony, postronne osoby przechodzą w strefie działania dźwigu. Czy nad tą inwestycją jest jakaś kontrola, oprócz tej finansowej?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Monopol
  miesiąc temu ocena: 86%  20
  Do ~jjj: skoro widzisz takie rzeczy, i widzisz że spożył tą małpke i zaraz idzie do roboty to reaguj, zadzwon na policje i inspekcje pracy a nie czekasz aż komuś sie stanie krzywda. W przeciwnym razie jesteś współodpowiedzialny.
  ~ jjj
  miesiąc temu ocena: 22%  19
  ~Janick Ludzie nie popisują się odpowiedzialnością? Dwusetke i fajki kupuje jakiś budowlaniec w monopolowym na galerii a za chwilę go widzę na rynku przy wykopie.
  ~ Jerzyk
  miesiąc temu ocena: 88%  18
  Do Andrzejek: i właśnie tego typu myślenie to podstawa wielu wypadków i nieszczęść. Najpierw myśli że mu się uda, a później prwtensje do innych z powodu własnej głupoty
  ~ Andrzejek z Kanbudu
  miesiąc temu ocena: 30%  17
  Niektórym wolno więcej.
  ~ Janick
  miesiąc temu ocena: 97%  16
  Rynek jako plac budowy jest dobrze zabezpieczony, to raczej ludzie nie popisują się odpowiedzialnością. Sam byłem świadkiem w tym tygodniu podczas prac na ul. Św. Ducha jak auta przejeżdżaly właściwie pod szuflą koparki mimo iż osoba kierująca ruchem wstrzymywała przejazd dla zachowania bezpieczeństwa, ale zawsze znajdzie się ktoś 'szprytny' a później dochodzi do tragedii
  ~ Na Ługach słychać wycie
  miesiąc temu ocena: 88%  15
  Opozycja w tym mieście nie ma łatwego życia, co i rusz jakieś śmiałe posunięcie burmistrza albo jego sukces. Przeciwnikom pozostaje pisanie wyimaginowanych donosów albo obrzucanie błotem bez próby konstruktywnych działań na rzecz miasta
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Brawo
  miesiąc temu ocena: 91%  14
  Kolejny śmiały plan burmistrza Pawlickiego jest realizowany dla dobra mieszkańców. Rewitalizacja pałacu i parków w mieście, nowe tereny zielone, reorganizacja ruchu w mieście. Dzięki temu nasze miasto niesamowicie wypięknieje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Elvis
  miesiąc temu ocena: 90%  13
  Rozj*bany to ty masz łeb skoro ci żal jakichś haszczy w których mogły szczać pijaczki co flachy w parku obalały i tylko taki z nich był pożytek. Park to nie las, było w nim mnóstwo samosiejek bo właśnie od wojny nikt za bardzo się zielenią w parku nie zajmował i rosło sobie co chciało. Park teraz wygląda sto razy lepiej i tak samo będzie ze starówką
  ~ Mieszkaniec
  miesiąc temu ocena: 23%  12
  Rozj*bał park, rozj*bał miasto. Mnóstwo zdrowych drzew wyciętych. Oby tak dalej to p. PAWLICKI sam tu zostanie.
  ~ Aleks
  miesiąc temu ocena: 93%  11
  Co prawda w centrum jest teraz sporo utrudnień ale rozmach prac wskazuje nato że będziemy mieli świetnie odnowioną starówke, wystarczy popatrzeć na projekty
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bez kontynuacji...
  miesiąc temu ocena: 20%  10
  W Polsce rur nie produkują...?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kardasznik & Klaus
  miesiąc temu ocena: 75%  9
  Taka wasza filozofia, nie liczy się interes mieszkańców tylko żeby sobie nabić kabze. W końcu robiło się interesiki z Mariuszkiem Z. w komitywie z Gonadą
  ~ Mieszkaniec
  miesiąc temu ocena: 33%  8
  Po co taniej jak można drożej.
  ~ Tańczący na rurze
  miesiąc temu ocena: 79%  7
  Co piecze cie rura że przeszła okazja żeby zarobić? Niestety to nie biznesy z Mariuszkiem Z., gdzie opychałeś towar bez umowy za podwójną stawkę
  ~ Andrzejek z Kanbudu
  miesiąc temu ocena: 25%  6
  Te są specjalne- takie amerykanskie- ale z Turcji.
  ~ Bolec
  miesiąc temu ocena: 98%  5
  Może gorszwj jakości, o nie takich parametrach albo poprostu drożej, jestem zwolennikiem wspierania lokalnych producentów ale tez w granicach opłacalności.
  ~ Andrzejek z Kanbudu
  miesiąc temu ocena: 21%  4
  ROZWÓJ trwa !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  miesiąc temu ocena: 29%  3
  Jaki rozwój!? Masowe niszczenie wszystkiego.
  ~ Wolfram
  miesiąc temu ocena: 86%  2
  Tak, ludzie w Jarocinie wybrali Rozwój i lepszą Przyszłość. Gdyby zagłosowali inaczej czekała by ich tylko zapaść i degrengolada. Co najlepiej widać po obecnej sytuacji powiatu.
  ~ Xx
  miesiąc temu ocena: 90%  1
  Mam nadzieję że jednocześnie z tą inwestycją zostaną wyremontowane toalety na rynku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A