ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Renowacja parku nabiera tempa. Kopią, budują i rozbierają

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    10.09.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 32 ocen 12 / 67%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

Kończy się remont elewacji i tarasu Pałacu Radolińskich. Cały czas trwa odmulanie dużego stawu. Rozpoczęło się też wyburzanie zabudowań gospodarczych, a w tym tygodniu - jak informuje Urząd Miejski w Jarocinie - ma się rozpocząć przebudowa drogi od ul. Kasztanowej do ul. św. Ducha.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Przy Pałacu Radolińskich pozostały do zrobienia jeszcze tylko prace wykończeniowe przy tarasie i uporządkowanie otoczenia. Z dużego stawu został już wybrany osad denny i po osuszeniu wywieziony. Teraz będą umacniane brzegi. Prace przeniosą się na mały staw i koryto Lipinki od mostu przy ul. św. Ducha do mostu przy ul. Kasztanowej. Wejście do parku od ul. Stawnej i Zamkowej jeszcze przez kilka tygodni będzie zagrodzone.

Przebudowa drogi przez park - wiodącej od ul. Kasztanowej do ul. św. Ducha - rozpocznie się na wysokości pałacu i dalej prace będą prowadzone w kierunku ul. Kasztanowej. - Dojście z tej strony nie będzie jednak zamknięte. Piesi będą mogli poruszać się poboczami, proszę jednak o zachowanie większej ostrożności i podporządkowywanie się instrukcjom osób prowadzących tam roboty- apeluje Robert Kaźmierczak - zastępca burmistrza.

Dojście do pałacu Radolińskich i znajdujących się tam instytucji - szkoły muzycznej, biblioteki - będzie możliwe od ul. Kasztanowej, od strony ul. Poznańskiej (przy Skarbczyku) i alejami parkowymi od strony ul. Parkowej.

Równolegle Zakład Usług Komunlanych będzie przebudowywał i rozbudowywał parkowe oświetlenie, a Jarocińska Agencja Rozwoju będzie budowała sieć monitoringu.

 

W ubiegłym tygodniu firma Birex, która jest dzierżawcą Domu Ogrodnika i sąsiadujących z nim budynków gospodarczych, rozpoczęła prace rozbiórkowe. Zburzona została już część zabudowań, w miejscu których powstanie restauracja. Najstarszy budynek z drewnianą zewnętrzną klatką schodową zostanie odtworzony. Wyburzenia były konieczne ze względu na bardzo zły stan konstrukcji obiektu. Remont Domu Ogrodnika wraz z adaptacją jego wnętrz na potrzeby małego hotelu ma się rozpocząć jesienią.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 8 głosów: 12 (67%) 4 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (32)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jasia
  ponad rok temu 32
  Jakie rośliny tam będą? Czy posadzą takie róże- https://www.rozeogrodowe.pl/ro... ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ żenada
  ponad rok temu ocena: 50%  31
  Ten konus mops powycinał wszystkie drzewa i to nazywa rewitalizacją
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 76%  30
  Wybudowanie nowego przedszkola publicznego to koszt około 7 mln zł. Ile już weszło w niepotrzebne większości łączniki i roboty parkowe ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do GP
  ponad rok temu ocena: 0%  29
  Nie wiem co ma piernik do wiatraka, są to zupełnie inne inwestycje, jeżeli miasto dostaje pieniądze na park to nie może sobie nimi dysponować wedle pomysłów najmądrzejszych na tym forum, to samo ma się z łącznikiem, jeśli dostają dotację z uni na łącznik to miasto wydaje tylko ileś procent na jego budowe, ale widzę że głąbów tutaj nie brakuje i nie potrafią tego zrozumieć, pozdrawiam.
  ~ do G.P.
  ponad rok temu ocena: 50%  28
  G.P. a dla kogo to przedszkole, skoro miejsc w przedszkolach nie brakuje?
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 86%  27
  co do kosztów przedszkola, które podałem wyżej - dotyczy to przedszkola 8-oddziałowego !!! Jest to kwota... brutto :-) Więc ludzie w Jarocinie powinni zacząć rozumować na przekór propagandzie, co tracą a co powinni mieć, no i kto zyskuje, gdy ktoś traci.
  ~ Ada
  ponad rok temu ocena: 29%  26
  Robi się piekniej w parku. Aż milo mi będzie iść z dzieckiem na spacer a przy okazji na kawę:-) brawo!!!! Tak trzymać ! Ludzia nikt nie dogodzi gadaja i gadac będą. Robi się cos dla mieszkańców,, źle " nie robi tez ,,źle".!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zdegustowana
  ponad rok temu ocena: 39%  25
  Ciągle w dupie źle ....co za Jarocin !!! wstyd mi za was ludzie !!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obserwator
  ponad rok temu ocena: 50%  24
  Dlaczego prace wokół stawu są ogrodzone parkanem, czyżby wykonawca wstydził się swojej pracy. Gdyby tylko jeden element był z siatki praca maszyn byłaby atrakcją dla malutkich.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do obserwator
  ponad rok temu ocena: 0%  23
  A dlaczego jak idziesz do toalety to zamykasz drzwi a nie pozwalasz dzieciakom sobie popatrzeć, co za idiotyczny komentarz
  ~ www
  ponad rok temu ocena: 65%  22
  zajebista atrakcja, faktycznie
  ~ Czy to prawda
  ponad rok temu ocena: 84%  21
  Czy to prawda że urząd gminy jest zastawiony pod dług?Może coś ktoś wie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 33330001235
  ponad rok temu ocena: 33%  20
  czyli wszyscy urzednicy równ iez?:) df
  ~ Jarociniak
  ponad rok temu ocena: 82%  19
  Widać że wywodzą ziemię z parku, wystarczy zobaczyć jak wygląda ul. Św. Ducha. Sypie się bloczki z ciężarówek po całej drodze
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ej milionerze ..
  ponad rok temu ocena: 41%  18
  To były twoje miliony ? Masze jeszcze pare ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Haha
  ponad rok temu ocena: 81%  17
  Nasze wszystkich mieszkańców gminy
  ~ MASAKRA
  ponad rok temu ocena: 77%  16
  Co z tym łącznikiem za grube miliony ktory buduje drobud o milion drożej niż budimex. Czy to prawda że nie można się podpiąć pod rondo?TYLE MILIONÓW Z NASZYCH W BŁOTO. KTO BĘDZIE MIAŁ ODWAGĘ POWIEDZEC SPOŁECZEŃSTWU ŻE TO BUBEL. KTO ZA TO BEKNIE?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jo
  ponad rok temu ocena: 63%  15
  do rondo, no chyba ,że przyblokujesz pozwolenie, sam się nie pchaj i nie pisz bzdur
  ~ rondo
  ponad rok temu ocena: 58%  14
  Do ~jo. Przygotowane rondo a pozwolenie na wpięcie się do niego to dwie różne rzeczy. Jak ich nie rozróżniasz to się nie wypowiadaj i nie pchaj w politykę.
  ~ jo
  ponad rok temu ocena: 30%  13
  Jak byś był na tym rondzie to widziałbyś ,że jest przygotowane do wpięcia łącznika. Proszę sprawdzić i nie wypisywać bzdur.
  ~ Józia
  ponad rok temu ocena: 45%  12
  Ale do pięknego parku pójdziesz jeden z drugim . Na ławeczce usiądziesz przy pięknym stawie . Na pięknie odnowiony zamek popatrzysz . W kawiarni kawke wypijesz i napiszesz na smartfonie.jak to sie bawią za twoje - dobre sobie :))))
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zbcdefg
  ponad rok temu ocena: 0%  11
  do mysl sam ..a Ty nawet jak kupisz, za swoje nie wiesz, co zyci ci przyniesie, moze umrzesz z przepracowania bo tak za..przasz, ze nie bedziesz miał czasu do lekarza pojsc, albo rzad wymysli atak na na twoj biurowiec, zwalajac wine na osame bin ladena...i znikiesz z tego materialnego swiata i nawet długu nie bedziesz musiał spłacac, bo cie nie bedzie...zycie jest zaskakuje, a Ty myslisz, ze jestes przewidywalny i doskonały jak Hitler, a nawet jego aryjska doskonałosc dorwali!
  ~ myśl sam
  ponad rok temu ocena: 100%  10
  kup se drogie mieszkanie, żeby je 2 pokolenia spłacały. Będziesz miał ty i twoje dzieci piękne zadłużone mieszkanie ? tak, będziesz miał. Długi będziesz miał ty i twoje dzieci ? tak, będziecie mieli. Na nic więcej poza spłacaniem tego mieszkania was nie będzie stać. A długu starczy na twoje dzieci i moze ich dzieci. Czy tak się kupuje piękne wielkie luksosowe mieszkanie, żeby w nim kawkę pić i je podziwiać ?
  ~ słowa na wiatr
  ponad rok temu ocena: 67%  9
  Pan burmistrz nie dotrzymał słowa, miał być amfiteatr z prawdziwego zdarzenia a jest góra piachu, slabu Adam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiaterkowy
  ponad rok temu ocena: 43%  8
  oj dawno wiaterkowy nie był w parku skoro wciąz górę piachu widzi
  ~ Zuza
  ponad rok temu ocena: 76%  7
  - ale odważnie tworzą przyszłość ( swoją), przeszłość też sobie fajną stworzyli,pognano tałatajstwo z Poznania nawet Odolanowa ale znaleźli sobie złotą przystań pod ,,Słońcem Jarocina''.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wybory w październiku
  ponad rok temu ocena: 73%  6
  Się sitwa ZJ ze Skazanym bawią za nasze. Jak długo jeszcze ???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do wybory w październiku
  ponad rok temu ocena: 0%  5
  Z twoją inteligencją to cię na wybory nie wpuszczą, prace w parku są wykonywane za dotacje a nie za twoje ( jeśli potrzebujesz żeby ci wytłumaczyć co to dotacja to daj znać)
  ~ Wybory w październiku
  ponad rok temu ocena: 93%  4
  Śmieć to cię zrobił i do tego jeszcze spierdolił :-))) i właśnie dlatego jesteś wyborcą ZJ ....
  ~ Cielcza
  ponad rok temu ocena: 79%  3
  Oj krótko już