ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Rekordowa Akcja Wesołych Ogrodników 2019 [WIDEO, GALERIA]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    5.04.2019
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
WolontariuszeWolontariusze fot. Janek Marcinkowski

Akcja Wesołych Ogrodników, AWO 2019, Fundacja "Ogród Marzeń", Charytatywne Karaoke, licytacje, zbiórka pieniędzy

 

W ubiegły weekend odbyła się Akcja Wesołych Ogrodników, czyli wielka zbiórka pieniędzy dla dzieciaków niepełnosprawnych i chorych z terenu Ziemi Jarocińskiej. Było wiele imprez, licytacji, loteria, a nawet karaoke.

 

 

To była IX Akcja Wesołych Ogrodników organizowana od 2011 roku przez Fundację „Ogród Marzeń” z Jarocina. Tradycyjnie na ulice wyszli Weseli Ogrodnicy z puszkami, którzy zbierali pieniądze w Jarocinie, Jaraczewie, Kotlinie i Żerkowie. W tym roku zgłosiło się aż 386 wolontariuszy, którzy kwestowali od 29 do 31 marca. W puszkach znalazła się rekordowa suma pieniędzy – 58.663,86 zł

 

 

W szkołach oraz w redakcji Gazety Jarocińskiej sprzedawano losy „Wesołej Loteryjki”, która została w tym roku została zorganizowana po raz pierwszy. To był strzał w dziesiątkę! Sprzedaliśmy przeszło 1500 losów a dochód z ich sprzedaży wyniósł około 7600 zł.

 

 

Kolejny raz przeprowadzona został internetowa licytacja. Do grupy, której nadal przeprowadzane są aukcje zapisało się sporo osób. Na dzień dzisiejszy dochód z wylicytowanych przedmiotów wynosi 11 tys. zł. Akcja nadal trwa i cieszy się sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo dzięki niej można zdobyć wyjątkowe gadżety.

 

 

- Wielkim workiem cudownych prezentów obdarowała nas niezawodna Magdalena Szwarcbart, które osobiście biegała od artysty do artysty, by zdobyć dla nas niezwykłe upominki z autografami. Z całego serca jej dziękujemy – mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezeska Fundacji „Ogród Marzeń”.

 

 

Wśród podarunków od Magdaleny Szwarcbart znalazły się płyty z filmem „Zimna Wojna” z autografem reżysera Pawła Pawlikowskiego oraz „Kler” z podpisem Wojciecha Smarzowskiego, plakaty, książki i inne niespodzianki: pobyt na planie seriali: „Na Wspólnej”, „Ojciec Mateusz”, trening z Tomaszem Oświecińskim.

 

 

Do licytacji oddano vouchery od Dori Diamond, Donaty, Toma. Również można było wylicytować zaproszenia do restauracji i na basen jak również imprezę prowadzoną przez DJ Mocnego. Cenne okazały się też obrazy ofiarowane przez jarocińskich artystów. Cieszą się one duża popularnością.

 

 

Aukcja internetowa prowadzona jest nadal w grupie na Facebooku o nazwie: Licytuj dla Fundacji Ogród Marzeń Jarocin – aukcje charytatywne. [KLIKNIJ].

 

 

IMPREZY

W ramach Akcji Wesołych Ogrodników zorganizowano wiele imprez, w trakcie których zbierano pieniądze do puszek oraz przeprowadzano licytację.

 

W piątek w klubie Kontrapunkt odbyło się Charytatywne Karaoke, w którym udział wzięli udział między innymi: Bartosz Walczak, Tomasz Jankowski, Lidia Czechak, Katarzyna Szymkowiak, Agata Sawada, Marek Sobczak, Justyna Kurzawa, Witold Bierła. W czasie imprezy prowadzona był również licytacja z której dochód wyniósł przeszło 12 tys. zł.

 

 

W sobotę w MCT w Żerkowie zorganizowany został V Charytatywny zlot by Moniq. Zjechało się ponad 100 samochodów z całej Polski.

 

Również w Żerkowie w Hali Sportowej odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży w Żerkowie. Wiele działo się też w Szkole Podstawowej, gdzie Samorząd Uczniowski przeprowadził Pchla Aukcję.

 

W sobotnie popołudnie w ZSP nr 2 w Jarocinie odbył się Maraton Zumba Fitness. Razem z Anetą Szlachciak ćwiczyło wiele pań a nawet dzieci.

II Chartytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wesołych Ogrodników, w którym zagrali: SOLIDIERS, EMERYCI i RENCIŚCI, COCO JAMBO, GLAZER, TRENERZY APR, BIEGACZE, HARCERZE, TEAM BLACK HOURS.

 

Festyn w Gospodarstwie Agroturystycznym Arnika w Cielczy W programie znalazły się: przejażdżki konne i bryczką, pieczenie kiełbasek oraz spotkanie z Ułanem z okazji 100-lecia niepodległości.

 

Ogrodnicy na Dzikim Zachodzie. Impreza poprowadzona przez Agate Sawadę. To był szał. Kowbojskie tańce, strzelanie z łuku, rzut lassem to tylko niektóre atrakcje, w których wzięło udział sporo dzieci. Ponadto pojawili się szczudlarze i wielkie bańki mydlane. Tradycyjnie na finał był ogromny tort.

 
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!