ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Regulamin i większa pula pieniędzy na wymianę starych pieców. Zobacz, gdzie?

› Aktualności› Samorząd miesiąc temu    2.07.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie poglądowe

Gmina Żerków na koniec lipca uruchomi pilotażowy program dofinansowania wymiany pieców. Na ten cel przeznaczono większą kwotę pieniędzy niż początkowo zakładano.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Pomysł na powstanie programu zrodził się w ubiegłym roku. Otóż na X sesji złożona została przez wiceprzewodniczącego rady miejskiej Grzegorza Andraszaka interpelacja. Dotyczyła ewentualnego dofinansowywania wymiany źródeł energii cieplnej.

 

Własny program wymiany pieców jest kolejnym działaniem podjętym przez gminę Żerków na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. Wcześniej wprowadzono dopłatę do przydomowych oczyszczalni ścieków. Natomiast obecnie podjete kroki mają zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza, który jest szczególnie wysoki w okresie jesienno-zimowym.

 

Projekt taki wymaga jednak określenia warunków dofinansowania i wskazania, kto może się o nie ubiegać. Powstał więc stosowny regulamin. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrza Michała Surmy, jest on prosty, tak aby z dofinansowania skorzystało jak najwięcej mieszkańców gminy Żerków.

 

Najważniejszym kryterium jest przede wszystkim termin złożenia wniosku. Nie chcemy stwarzać dodatkowych dokumentów. Kiedy uchwała będzie prawomocna, to przekażemy stosowną informację za pośrednictwem naszego portalu informacyjnego oraz do wszystkich sołectw. Myślę, że nastąpi to pod koniec lipca i od tego czasu będzie można składać wnioski.

 

Warunkiem przyznania pieniędzy jest podłączenie proekologicznego systemu ogrzewania i likwidacją starego pieca. Wnioski na dofinansowanie mają być rozpatrywane w kolejności zgłoszeń do wyczerpania środków przeznaczonych na to zadanie w danym roku budżetowym. Niezrealizowane wnioski zgodnie z regulaminem mają być rozpatrywane w pierwszej kolejności w latach następnych.

 

Na żerkowskie baseny z maseczką na twarzy [SONDA, GALERIA].

 

O jaką kwotę mogliby się starać mieszkańcy gminy? Każda z osób, która złoży wniosek może liczyć na dofinansowanie w wysokości 50% kosztów zakupu i montażu piece, ale nie więcej niż 4 tys. zł. Początkowo na to zadanie w budżecie zabezpieczono zaledwie 40 tys. zł. Na ostatniej sesji absolutoryjnej radni przychylili się do wniosku złożonego przez burmistrza Michała Surmę i kwotę tą podwyższono do 120 tys. zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Skorzystasz z proponowanego przez gminę programu dofiansowania wymiany starych pieców

ankieta dodana 02.07.2020, ilość wszystkich głosów: 75
TAK
17%
NIE
75%
NIE WIEM
8%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A