ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Ratownicy weszli do domu w specjalnych kombinezonach. Pijana kobieta wywołała fałszywy alarm

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    25.03.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 8 ocen 1 / 100%
A A A
Miejsce zdarzeniaMiejsce zdarzenia fot. Fanpage OSP Witaszyce

Głupota zgłaszającej postawiła na nogi wczoraj wieczorem wszystkie służby ratunkowe.Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i trzy zastępy straży pożarnej interweniowały na ul. Jagiełka w Witaszycach. Ratownicy zastosowali wszystkie środki bezpieczeństwa, a potem okazało się, że pijana mieszkanka gminy Jarocin wymyśliła całą sytuację. 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

- O godznie 19.40 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że jej koleżanka zemdlała. Doszło nawet do zatrzymania akcji serca. Z przekazanej informacji wynikało, że znajoma zgłaszającej wróciła w ubiegłym tygodniu z Niemiec – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

Taka informacja trafiła do dyspozytora medycznego.

Operator numeru 999 mógł tam wysłać tylko karetkę „P” z 2 ratownikami medycznymi. Ambulans „S” z lekarzem był u innego pacjenta również w Witaszycach.

Dyspozytor medyczny poprosił, aby Zespołowi Ratownictwa Medycznego „P” pomogli strażacy. Pod wskazany adres –  na ul. Jagiełka w Witaszycach - udały się dwa zastępy JRG Jarocin i OSP Witaszyce.

 

 

Czterech ratowników ubrało się w specjalne kombinezony ochrony osobistej. Kiedy weszli do mieszkania szybko okazało się, że nie była potrzebna żadna pomoc medyczna. Konieczna była za to interwencja policji.

 

 

- Obie panie były pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili, że kobieta, która potrzebowała pomocy była w Niemczech, ale w ubiegłym roku. Zgłaszająca za swoje nieodpowiedzialne zachowane została ukarana mandatem w wysokości 500 zł – dodaje policjantka.

 Przerażający jest fakt, że coraz częściej dochodzi do takich sytuacji. Dokładnie miesiąc temu służby ratunkowe również jechały alarmowo do Witaszyc.

 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie próby samobójczej w budynku mieszkalnym przy ul. Kolejowej. Z informacji wynikało, że osoba stoi w oknie na drugim piętrze. Nasze zastępy po dojeździe na miejsce nie potwierdziły tego, co było w zgłoszeniu – mówił wtedy st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Pijanego mężczyznę policja ukarała mandatem [ZOBACZ TUTAJ].

 

Pod koniec lutego Sąd Rejonowy w Jarocinie wymierzył karę kobiecie, która zadzwoniła po Zespół Ratownictwa Medycznego w ciągu czterech dni aż osiem razy. 2 września ubiegłego roku skończyła się dla niej cierpliwość ratowników, kiedy wezwała ich aż trzykrotnie. Za każdym razem tak opisywała dolegliwości, że dyspozytor medyczny wysyłał ambulans z lekarzem. Dwa razy szef ZRM poprosił o interwencję policję. Funkcjonariusze karali ją 500 zł mandatem. Po trzecim bezpodstawnym wezwaniu karetki policjanci zabrali kobietę do policyjnej izby zatrzymań. Mundurowi skierowali wniosek do sądu o ukaranie 37-latki [ ZOBACZ TUTAJ].

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

 

 

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 100%  12
Jak ludzie sa nieodpowiedzialni .Nie dość ze niszczą swoje zdrowie przez nadużywanie alkoholu to jeszcze narażają służby ratunkowe i straż bo w tym czasie mogła być pilnie potrzebna pomoc naprawdę chorej OSOBIE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olo
3 miesiące temu ocena: 100%  11
U tego Franka to sama patologia. Brak słów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Na 100 %
3 miesiące temu ocena: 100%  10
U Franka ?? He ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opel
3 miesiące temu ocena: 100%  9
Tak jak napisał piwosz, Ona nawet tego mandatu nie zapłaci a gdzie tu mówić o pokrywaniu kosztów akcji..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
3 miesiące temu ocena: 100%  8
tylko 500 zł? 50 tysiecy powinny dostac za cos takiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
3 miesiące temu ocena: 100%  7
Jagiełka jaki numer?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MłodyJarociniak
3 miesiące temu ocena: 88%  6
Witaszyce to nie wioska... to stan umysłu....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nikt a jednak ktoś...
3 miesiące temu ocena: 100%  5
Radzę patrzeć na siebie..
~ ...
3 miesiące temu ocena: 33%  4
Masz problem do Witaszyc m
R E K L A M A