ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Rajd zabytkowych samochodów. Wyruszą z Jarocina do Dobrzycy

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    22.08.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Jarocińsko-Pleszewsko-Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych wystartuje w niedzielę 8 września z rynku. Uczestnicy przedsięwzięcia przemierzą trasę „Szlakiem Rezydencji Ziemiańskich”. Metę zaplanowano w Dobrzycy.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Już po raz 11., organizatorzy rajdu, będą się starali przemycić nieco historii motoryzacji i zaprezentować wspaniałe pojazdy, które dawniej królowały na ulicach. W tym roku możliwość podziwiania zabytkowych aut będą mieli także mieszkańcy Jarocina i okolicy, ponieważ ta wyjątkowa impreza, na którą zjeżdżają się miłośnicy starych aut z całej Polski, wystartuje z naszego miasta.

 

Wśród zabytkowych pojazdów można będzie spotkać zachwycające auta z lat 20. i 30.  XX wieku, piękne amerykańskie cuda motoryzacji z lat 50. i 60., a także poczciwe syrenki, trabanty i maluchy. W imprezie mogą wziąć udział pojazdy wyprodukowane do 1985 roku, spełniające warunki określone w Prawie o Ruchu Drogowym.

 

Pierwsze pojazdy pojawią się na rynku w niedzielny poranek, 8 września, ok. godz. 8.00. Rejestracja drużyn potrwa do godz. 10.00, a start zaplanowano na 10.30. Najpierw samochody przejadą ulicami Jarocina, potem udadzą się w kierunku Pleszewa i docelowo - Dobrzycy, gdzie na terenie Muzeum Ziemiaństwa zaplanowano metę rajdu i ogłoszenie wyników. Zadaniem uczestników wydarzenia będzie przejechanie ok. 60 km trasy oraz prawidłowe wykonanie prób sprawnościowych. Na mecie rajdu nie zabraknie atrakcji, a wśród nich koncertu zespołu „Tacy nie inni”.

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A